Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Lisztmiata 1.8 NB 98    |   << vissza

Lisztmiata 1.8 NB 98

2018-07-15 11:49:59
Liszt

Liszt

Posztok: 814
Velünk: 1237 napja

Válasz erre: @mikulas00 #131728 

Nem tudom, meg a szerelonek se szoltam. Az a tervem most, h motort kicserelem aztan ezt a rosszat elviszem hozza, h nezzuk meg mi tortent belul. Aztan ha latszik mi okozza a gondot akkor kiderul ki(gepmuhely,szerelo,en) vagy melyik alkatresz a felelos. De ugye tuning motor.. 

Ha a bontott motor bevalik lehet megmaradok 0.5-nel, nagyon jo lenne egy feleslegesen eros auto mert fun tenyleg, de kezdem unni ezt a folyamatot :D

aláírás

Dani 

2018-07-14 9:32:04
mikulas00

mikulas00

Posztok: 534
Velünk: 1263 napja

Válasz erre: @Liszt #131725 

Mi lesz a felújított motorral? Gariban kezdenek vele valamit vagy bukta? 

2018-07-13 22:02:07
Liszt

Liszt

9376 kilometernel jar a motor felujitasa ota smile  

Megjartuk most Transzfogarast es a Transzalpinat is, igy mar volt a kocsi ott szivoban, kompival es turbosan is most:DD 
1518 km lett, 4 liter olajjal.

Sokfele elvitt mar az mx-5 (es a jo tarsasag smile de meg mindig ez a ket hago a best. Eszmeletlen, hogy egesz nap kanyarok kozt vagy ennyire szep helyen es raadasul meg az idojaras is valtozik. Elsore rosszul erint, hogy zuhog az eso, viszont par kilometer utan ra lehet erezni es nagyon jo. Delutanra meg felszarad minden es ugyanott mehetsz vissza de megint mas korulmenyek kozott. 

Ez a negy nap km es fogyasztas adata. Nem mentem vegig egyik hagon sem teljesen, de netto 2x300 km ami kanyarog kb :D igaz ebben ez az odafele es a visszafele is benne van. Szoval hihetetlen..menjetek ha van idotok, itt van egy kopesre az arak meg mint itthon vagy olcsobb smile

Volt ma egy picike idom, a motort felraktam csorlore mert mar a fel garazsba kifolyt az olaj...szerintem 2 het mulva hetvegen mar tudok vele foglalkozni, szeretnem mar nagyon kicserelni es remelni, hogy a bontott motor ha eszi is esetleg akkor sem ilyen mertekben, mert nem tudom igy porgetni se padlozgatni es allandoan meg kell allni nezni az olajszintet.

aláírás

Dani 

Történet:

9376 kilometernel jar a motor felujitas ota :) 

Megjartuk most Transzfogarast es a Transzalpinat is, igy mar volt a kocsi ott szivoban, kompival es turbosan is most:DD 
1518 km lett, 4 liter olajjal.

Sokfele elvitt mar az mx-5 (es a jo tarsasag:) de meg mindig ez a ket hago a best. Eszmeletlen, hogy egesz nap kanyarok kozt vagy ennyire szep helyen es raadasul meg az idojaras is valtozik. Elsore rosszul erint, hogy zuhog az eso, viszont par kilometer utan ra lehet erezni es nagyon jo. Delutanra meg felszarad minden es ugyanott mehetsz vissza de megint mas korulmenyek kozott. 

Ez a negy nap km es fogyasztas adata. Nem mentem vegig egyik hagon sem teljesen, de netto 2x300 km ami kanyarog kb :D igaz ebben ez az odafele es a visszafele is benne van. Szoval hihetetlen..menjetek ha van idotok, itt van egy kopesre az arak meg mint itthon vagy olcsobb :)

Volt ma egy picike idom, a motort felraktam csorlore mert mar a fel garazsba kifolyt az olaj...szerintem 2 het mulva hetvegen mar tudok vele foglalkozni, szeretnem mar nagyon kicserelni es remelni, hogy a bontott motor ha eszi is esetleg akkor sem ilyen mertekben, mert nem tudom igy porgetni se padlozgatni es allandoan meg kell allni nezni az olajszintet.

2018-06-21 12:07:21
Liszt

Liszt

Tegnap elert hozzam a bontott motor, ott var a garazsban, hogy legyen idom kicserelni a mostanit.

Olajteknot at kell rakni, a visszafolyo miatt. Lendkerekben a csapagyat cserelni, meg a szimeringet. Na meg vezerles, vizpumpa.

Ugy nez ki majd csak fogaras utan lesz ra idom sad

aláírás

Dani 

2018-06-09 17:08:20
Liszt

Liszt

Az elozo posztban lathato 0.75 addig tartott csak amig a virtualdynot megcsinaltam mert masnap megint betiltott a booscut, ugy voltam vele mostmar lehet vinni programoztatni es majd beallitjak ketten, nem egyedul gyorsulgatok itt magamban es nezem a logot utana es ezt ismetlem ezerszer. 
0.5-0.6 koze visszavettem es ugy hasznaltam varosban de nem sokat es akkor sem padlozva. Az olaj csak fogyott.

Beraktam egy 2 literes flakont es abba vezettem a szelepfedel kipufogo oldali csovet aztan elindultunk Bulgariaba. 200 km utan eltunt sok olaj megint, szoval kikapcsoltam az EBC-t es maradt a 0.3-0.4 kozti wastegate nyomas. 

Igy kevesebb fogyott de osszessegeben 2900 km alatt 5.5-6 liter olaj belement es ebbol 4.5 jott ki a catchcanbe.
Ugy nez ki, hogy ha padlozom, minel tobbszor megy jobban terhelve akkor fujja ki durvan. Gyakorlatban ez azt jelentette, hogy egy szerpentin 0.5 liter olaj :D Utana az utazos 90-110-akarmennyi ott mar kevesebb fogyott de azert ott is ment mindig.

Az olajok amiket leengedtem a motorbol az elejetol kezdve korom feketek es benzin szaguak.(6800 km alatt 3 olajcsere) 

Olvasas meg kerdezoskodes alapjan blowby van, ami elvileg azt jelenti, hogy a nyomas lemegy a dugattyu es a hengerfal kozott mert a gyurukkel valami gaz van es igy felnyomja az olajat a jaratokon keresztul majd kifele a szelepfedel 2 kis csatlakozasan. 

Lecsaptam egy bontott motorra, ha midnen jol megy megkapom egy het mulva es talan lesz idom berakni meg transzfogarasi tura elott, de addig is vettem 10 liter olajat. Aztan majd szet lesz szedve a mostani es kiderul mi lelte a jo kis uj japan oem alkatreszeimet..

Amugy jo a kocsi:DDD csak az olajat ne enne. Elol 6 hatul 7 (0 a legkemenyebb) beallitason hasznaltam sokaig a teint de most atraktam elol 4 hatul 5-re es nagyon sokat jelent. Nem pattogott el pedig nem voltak annyira szuper utak, kanyarodasban viszont szerintem sokat gyorsultam. Nem dol annyira a kocsi, valahogy jobban erezni. Varosban visszaraktam puhara utana mert ott mar erzodott itthon.

aláírás

Dani 

2018-05-20 23:26:16
Liszt

Liszt

Ugy tunik az olajhutonel nem jon ki az olaj, de meg teszt alatt van. 

EBC-hez a solenoidot sikerult ma bekotni, elkezdtem beallitani is de meg van vele mit tenni boven, hogy szep legyen a gorbe. Aprankent emeltem a nyomast es erdekes mert 0.5-ig nem annyira szamottevo a valtozas de 0.6-nal megindul rendesen es ez a 0.74 ami lett veletlen most az mar eleg ahhoz, hogy boost addict legyek :D 
Kettesben padlozgattam es utana allitottam mindig kicsit az ertekeken, aztan amikor csinaltam volna harmasban is pull-t, ott mar boost cut kozbelepett 0.75-tol szoval csak kettesben lett amit be tudtam tenni virtual dynoba.

A piros egy 0.3-as max nyomasos, a kek pedig 0.74 bar:

6100-nal visszaesik mar 0.4-re a nyomas, ezt szeretnem meg tovabb emelni, hogy meglegyen itt is a 0.7. Na meg az elejen remelhetoleg a spoolon az ebc fog meg sokat javitani ha rajovok meddig erdemes zarva tartani.

aláírás

Dani 

2018-05-14 9:06:19
Liszt

Liszt

Válasz erre: @Liszt #130544 

visszahegesztettem, latszolag jol felfekszik. Remelem ma este mar tudok vele menni probakort es kiderul milyen, aztan jo lenne ha idovel se menne tonkre..Szet kellett szedni hozza megint majdnem mindent.

Olajhuto osszerakva uj tomitessel, valami alu alatet es benne gumi tomites amit adtak hidraulikban. Boldogsagom egy csepp olajon mulik:D

WG actuator rod be van menetrogzitozve, remelem igy mar nem fog kiesni. Vagy emiatt esett le a wg ajto, hogy a levego szabadon tudta csapkodni es az a kis 3 ? mm-es  tengely nem birta ezt vagy csak hibas volt.

aláírás

Dani 

2018-05-12 23:33:42
Liszt

Liszt

Katalizator mit fogott?

aláírás

Dani 

2018-05-07 10:32:34
Liszt

Liszt

18300 km-t kibirt a Nightbraker Laser! Azert az nem rossz, az elozoekhez kepest, ez mar az ms3 toltes vezerles + feujitott generatort erdeme valoszinuleg.

aláírás

Dani 

2018-05-06 17:30:56
Liszt

Liszt

Azert nem volt nyomasom mert a WG belsejebol kitekeredett a rud, szerencsere semmi komoly dolog. Valami eros menetrogzitovel visszarakom majd es remelhetoleg soha az eletben tobben nem latom azt a menetes veget tobbet. Mondjuk ha hegesztheto akkor meg az a megoldas lesz, ez most jutott eszembe:D

Vizhutot kiszedtem, aztan leengedtem az olajat, olajhutot az egesz csovezessel egyutt kivettem a sandwichplattel, majd elmostam. A coolert sikerult a helyen elmosni, szerencsere azt nem kellett kibontanom. 

Olajhuto kap uj rezalateteket, ugy latom csak az egyik oldala folyt szoval uj vastag szeles normalis alatetekkel nem lesz gond nagyon remelem. Meg akkor mar a csonek a hosszabol is elvetetek, hogy szep legyen.

Valoszinu kellene egy catchcan is de nem sok hely van a motorterben plusz szerelni sem igazan van mar kedvem...hasznalni szeretnem a kocsit. De lehet rendelek a heten mert igy neha olajfoltot hagy maga alatt.

Odafele elutottem egy facant, sztem meg nem irtam, de szerencsere a fem racs megvedte a sok hutot. Pont ugy kaptam el, hogy a szaj alul, oldalt de ott a fem racs be is nyomodott, plusz a rendszamtabla is elhajlott es eltort a keret. Egy uj kerettel megusztam.

aláírás

Dani 

2018-05-02 22:43:21
Liszt

Liszt

+2300 kilometer beletekerodott most a hetvegen. Megneztuk a kanyarokat Montenegroban es Albaniaban :D 

Elfogyasztott 4.5 liter olajat...az olajhutonel a csatlakozasom nem igazan tokeletes. szoval igy motorter hideg oldala eleg olajos, meg a cooler meg a huto, sok ido lesz mire lemosom... 

Hazafele mar itthon, eltort valoszinu a wastegate actuatorban a rugo mert nagyon mozog kezzel, ezert most nincs nyomasom de olyan faradt voltam mar, hogy alig esett le. Csak arra lettem figyelmes, hogy miert lett ilyen hangos a kipufogo, de hat jottunk tovabb, elozgettunk is de nem tunt fel, hogy se flutter+lefujas se tobb ero nincs benne..

Indulas elotti heten meg allitgattam eloszor meglett a 0.2-es nyomas, aztan feszitettem meg rajta es 0.28 ami elobujt. Igy mar azt tudja mint a kompis setuppal, felul meg erosebb is kicsit erzesre. 

Szerpentinen kanyarokban, emelkedokon, elozeseknel eleg volt ez a ~0.3 boven. Igaz probaltam kimelni es kevesebbet forgatni az olaj miatt de nem mindig jott ossze. Reakciora nekem tetszik, ennyi nyomassal ez a kis turbo nem lagos, olyan mint a kompi, ott van rogton. Egyedul 3000 alatt butabb, ott hianyzik a hirtelen reakcio de igazabol keveset van onnan hasznalva.
Kanyarban gazelvelet es adas kozben nincs lag, nem volt olyan se, hogy lenyomom a gazpedalt aztan majd kesobb kezd el huzni. Jo valamivel biztos, hogy lassabb mint a kompresszor de amig 3000 felett van addig boldog meg en is :D 

Valoszinu 0.5 lesz a maximum amit kapni fog EBC-vel mert valahogy nagyon nem erzem, hogy tobb kellene arra amire en hasznalom. 

Szoval most majd szet kell bontani az elejet, letisztitani mindent, olajat leengedni aztan olajhutonel uj rezalatetek (csak olyat tudtam elozo folyas eszerevetele utan berakni amit talaltam itthon) meg akkor mar a csovekbol is vagatok, hogy ne kunkorodjon ott.

Ja meg kell egy oil catchcan mert egy jobb menet utan tocsa van a kocsi alatt egy ejszaka mulva. Most a szelepfedel 2 kivezetes csovel le van huzva a valto utanra aztan ott levegozne de csak jon az olaj belole. 

aláírás

Dani 

2018-04-17 11:38:21
Liszt

Liszt

Válasz erre: @radics1 #129796 

Igen, de nem probaltam meg azota, hogy jelent-e valamit. Lehet csak akkor szamitana ha manual boost controller lenne, ebc lesz majd. 

https://www.miatatur___dont-need-ebc-47532/

aláírás

Dani 

2018-04-17 11:04:55
radics1

radics1

Posztok: 405
Velünk: 1903 napja

Válasz erre: @Liszt #129795 

Wastegate a TB előttről van megvezérelve?

aláírás e-mail:radics1@freemail.hu
2018-04-17 10:02:03
Liszt

Liszt

Csinaltam leak testhez ket kupakot, egyik ment az IC csovezes turbo oldalara masik meg a TB helyere. Kompresszorral megnyomtam, 0.9 barra tudtam beloni a nyomasszabalyozojaval, kezzel amugy felment 1.5 barra is es nem jott csak a lefujotol meg a kupaktol ami tartotta vissza a levegot a vegen. Abban volt egy nyomasmero, onnan tudtam mennyi az ertek.

Lefujo egy szilikonnal van felrakva, azt betekertem azzal a szovet szigeteloszalaggal, mert csunya kek es sose tudom a meretet, szoval nem sikerult feketet rendelnem még. A bilincs elmozgott es felig lecsuszott, volt egy kis leak. Leszedtem a ragszalagot, igy mar tapad a bilincs a szilikonon es azzal osszeraktam. 

Kozben a wastegate vakum jelenek behegesztettem egy csatlakozast az IC csovezesbe TB ele. Anyacsavart is potoltam, helyen van ujra. Most 5 fordulat elofeszitessel.

Hovedo lemezt is sikerult megcsinalni, turbo korul szerintem jol le fogja zarni a teruletet. Egy kis hegesztes es festes kell meg neki. Teteje nem lett mert nem nezett ki jol, majd a motorhazteto belsejere rakok ilyen golyonyomott lemezt.

Gumikbol 2 kumho ecsta ps31-t vettem hatulra mert mar kopottak voltak, igy egyforma lesz a negy es majd meglatom milyenek. Ha nem eleg akkor valoszinu Michelin PS3 lesz. Ma elvittem reggel a ket felnit meg a gumikat, szombatra meglesz. Eleg szep sorok meg 2 hetes idopontok vannak mindenhol.

Masodik venti megerkezett race-shoprol, holnap talan be tudom szerelni, igy szepen vissza fogja tudni huzni a hofokot nyaron is varosban lampanal. 

Olajhutore rendeltem 3M ontapados tepozarat meg egy masik fajta hoallo ragasztoszalagot is. A terv az lenne, hogy tepozar a ket oldalan vegig aztan kulonbozo meretu lemezeket tudok majd tepozarral felrakni. 90 fokig irja sajna ezt a tepozarat csak, de remelem van ott valami tureshatar. Az olajam nagyon lassan melegszik ha nem varosi menet van es autopalyan ilyen 15 fokos kulso homerekletnel este mar 73-nal volt. Fouton meg mire elerte a 70-et tobb mint 20 km.. Irtak iylenrol miataturbon es leragasztottak ductappel par sort aztan jo lett. Vagy tul sok levegot kap, vagy tul nagy a hutom (19 sor) vagy nem veletlenul arul trackspeed 96 fokos termosztatot es nem a 82-est.

Olajat kellene meg rendeljek most. 5w40 vagy 5w50.

(kepet megint nem tudok beszurni sad ,  merettol fuggetlenul)

aláírás

Dani