Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Lisztmiata 1.8 NB 98    |   << vissza

Lisztmiata 1.8 NB 98

2018-02-12 21:27:48
Liszt

Liszt

Posztok: 677
Velünk: 1085 napja

megerkezett az olajhuto es az adapter. nagyon szepek eloben..annyira kis finom megmunkalas. Csavar ahogy belemegy adapterbe van kulon pici res az o gyurunek, h jo legyen a tomites, jo ranezni az egeszre. Az olajhuto is tetszik, nem is kicsi pedig 19 soros csak. 
A cooler fole fogom rakni, ott pont elfer.

4 lyuk. 2 a huto csovezesnek, 2 meg a szenzoroknak. Egyik egy vakdugo, masik pedig adapter 1/8 NPT-re. Oldalt meg ott a termosztat:

Be volt tekerve tobbszorosen ebbe a kartonba, es egy ilyen 3-4 A4-es papir csomagnyi vastagsagu dobozban kuldtek ami tele votl rakva ilyen szivaccsak, postan nem tortent vele semmi rossz igy, nagyjabol eselytelen volt :D 
(kis fehersegek csak hungarocell darabkak)

Fagyallo, desztviz, fekfolyadek a kuplunghoz, gyertyak is megerkeztek. 
Plusz talaltam neten 2200 forintert ilyen furoba rakhato fenyszoro polirozo keszletet azt megrendeltem mert bemattultak ujra. Hetvegen majd felpolirozom aztan kap 2k uv allo lakkot, remelhetoleg ezzel mar tartos lesz.

aláírás

Dani 

2018-02-11 20:30:29
Liszt

Liszt

Ilyen szinu lett, eloben olyan grafitszurke kis csillogassal:

Ma kapott meg egy reteget. Jovoheten meg alvazvedovel lefujom a kulso/also reszeket. A nyulvanyok belsejet pedig uregvedovel.  

aláírás

Dani 

2018-02-10 23:59:19
Liszt

Liszt

Eljutottam ma a festesig vegre! smile  

Befejeztem a legterelest, anyos oldal mar sokkal szebb lett, latszik, hogy nem az volt a gyakorlo darab:D Ennel jobban nem lehet csak ha szerelhetore csinalnam, mert a coolert most meg epp ki lehetett szedni.

Kiszedtem utana a lampakat (lehet elviszem lelakkoztatni valahova egy polir utan) mert volt par feluleti rozsda kezdemeny a kornyekukon, tenyleg minimalis de ha mar festek akkor ott is elkezdtem csiszolni meg tisztitani, hogy egyben el tudjam intezni most. 
Nyulvany belsejet is sikerult megkapargatni, amelyik meg eredeti abbol ilyen zsir szeru anyag jott ki, valami uregvedo lehet. Azt nem is festettem le, majd fujok bele uregvedot ujra.
A huto es a karosszeria kozott felul szokott lenni egy gyari kis szivacs ami nem engedi a levegot felfele elszokni, na nekem ez mar nem volt meg de egy gumi kedert rahuztam a vas elere es igy volt tomitesem. Csak annyi baj lett belole, hogy megallt a viz benne es igy egy ev utan kb elkezdett rozsdalni az a resz is, szoval ott is csiszolas lett..kell majd valami szivacsot szerezzek oda.

Hammerite homokszórt fekete színnel elkezdtem lekenni mindent amit lattam..elegge folyos ez vagy csak en vagyok bena de nem lett szep mindenhol. Holnap kap meg egy reteget aztan a motorternel ha jovoheten meg mindig ures lesz akkor kevertetek gyari zold sprayt es lefujom aminek zoldnek kellene lenni.
Alulrol meg a lemezekre alvazvedo fog menni, nem fog latszani a megfolyt festek. Minden szep lesz csak ido kerdese, addig itt egy par kep, hogy most mi a helyzet:

aláírás

Dani 

2018-02-09 23:30:58
Liszt

Liszt

Het elejen ravettem magam, hogy vegre olajhuto kerdes megoldodjon. December eleje ota ragodok rajta kb :D Nem azon, hogy legyen vagy sem hanem, hogy milyen es honnan. 

Vegul egy uj Setrab lett, 19 soros a 600-as szeriabol ami a leirasban szokott megadva lenni ilyen tipus azonositokent/cikkszamkent.
Azert ez mert trackspeedengineering.com ilyet arul es Savington(ove talan a bolt/muhely) irasai eleg meggyozoek miataturbon:

https://www.miatatur___l-cooler-tech-80234/

Igaz vannak azert valtoztatasok pedig csak 2014-es a topic inditas, szoval nem regi de azota mar magasabb homersekleten nyito termosztatot hasznalnak, 96°C-osat nem pedig 82°C mint az elso posztban. Jo par oldal utan ir is rola, h atalltak ra. Probaltam ilyet keresni de nem talaltam, topicban ott meg azt irtak, h talan nem is gyartanak ilyet Mocal-nal csak keresre az meg raklapos szam lesz.

Meretben 19 soros lett, a cooler fole, huto ele lesz beszerelve. Nem hasznaltam meg olajhutot, de azt irjak autopalyan lemehet a homerseklet ha tul nagy, akkor erdemes leragasztani egy par sort belole es kiserletezni. Meglatjuk mennyi levegot fog ott kapni ahol lesz. 

Masik kerdes az adapter volt, 2 nehezen fer el miatanal a szivocsonk merevito miatt, marpedig a termosztatosoknal ritka amiben van hely jeladonak is igy ketto lett volna. Egyszerubb es koltseghatekonyabb volt venni egy 2 jelado + 2 olaj cso kialakitasu termosztatos adaptert bat-motorsportrol a hutovel egyutt. Csovezest majd hidraulika bolttal megcsinaltatom.
Szenzoroknak kellett meg 2 atalakito, igy 1 tuti jo lesz a mostani jeladonak a masiknal pedig meg fel kell furatni es 3/8 NPT menetre atalakitani, hogy a GM olajtemp is becsavarhato legyen, ez megy MS3-ba, hogy logolas mukodjon.

Ma jott az email, hogy a csomagot feladtak, postahoz kerult, kovi heten erkezik. 
Volt meg par aprosag, hutoviz pl, ami hianyzott azokat is megrendeltem, keddre itt lesznek.

Szerelot nyilvan nem tudtam elerni a heten:D de irt ma reggel, hogy holnap nekilat a motornak es szol ha keszen van. Szerintem nem lesz meg hetvegen, karterba pl nem hiszem, h be lenne hegesztve az olajvisszafolyo csatlakozasa vagy, h a tomitesekbol amiket nem vittem azt beszerezte volna, de ha elkezdi az mar feltetlen pozitivum.

Reszemrol amit hetvegen meg kell oldjak az a levego hutore iranyitasahoz felrakott lemezek veglegesitese es festese, a nyulvanyok tisztitasa es festese belulrol es a bolcso festese felulrol. Alulrol majd akkor tisztitom meg apolom ha aknaba le tudok menni vagy le kell menni a motor berakasa miatt. 
Van meg par dolog amit meg el kene mosni pl az onindito kulseje, oldalt vizcsatlakozas (nem tudom mi a neve) meg ami igy lejott a motorrol mert hot olaj.

aláírás

Dani 

2018-02-04 21:03:27
Liszt

Liszt

Haladtam a lemezek elhelyezesevel, hogy ne engedje, hogy a huto mellett elmenjen a levego. Van meg belole hatra, de bal oldal kb kesz mar csak alul kell majd osszefogatni ha fent lesz a helyen minden.

Jobb oldalnak pedig a teteje van meg, ott meg lefele folytatni kell. 

Utana meg festeni, hogy szep legyen mert igy eleg ratyi :D 

Sikerult csinalnom ilyen semmit mondo, alig latszik valami rajta kepeket.
Vonoszemet kihagyom mind a ket oldalt mert egyszerubb igy, kulonben nem lehetne lecsavarozni. Plusz ha egyszer a fekekhez is akarnek levegot vinni ott pont van egy csonek valo hely.

nem er bele a coolerrol jovo szilikon cso, csak ferden all most:

itt kell majd lefele tovabb vinni a lemezt aztan csak a cooler meg a huto fogja kapni a levegot.

Nem tudom megeri-e a szenvedest, mert sok ido de most van annyira darabokban a kocsi, hogy meg tudjam csinalni.Csak ne kelljen levagnom sose :D 

aláírás

Dani 

2018-02-03 23:23:30
Liszt

Liszt

Válasz erre: @BCapelluti #127492 

Erdekes amugy mert ezek is tele voltak munkaval, legalabb 5-en dolgoztak festok, lakatosok vegyesen. Sok auto volt naluk mindig.
Nyulvanyt mikor javitottak akkor kicsit ketelkedtem, hogy tenyleg kicsereltek es nem csak rahegeszettek kivulrol egy lemezt, de 10 perc utan elokeritettek a reszt amit kivagtak belole, jo sok mindent fel kellett forgatni pedig erte.

De ezek a kis aprosagok mint lefesteni belulrol meg uregvedozni az nem fert bele ugy nez ki. Ezt meg ellenorizni igazabol nem nagyon lehet csak ha azt mondja az ember a szerelonek, hogy ne rakja ossze az autot addig es elmegy megnezni.
Vagy erdemes lehet tartani egy ebayes endoszkop kamerat. De akkor megint ott vagy, hogy mire visszakapod az autod mar orulni fogsz, hogy egyaltalan keszen lett nem ezzel foglalkozni.

aláírás

Dani 

2018-02-03 22:33:22
BCapelluti

BCapelluti

Posztok: 200
Velünk: 197 napja

Válasz erre: @Liszt #127490 

Pedig egy közepes lakatos is fényesen megél. Egy jót meg itthonról meg sem lehet fizetni.

2018-02-03 22:19:22
Liszt

Liszt

BCapelluti, 2018-02-03 22:06:27

Válasz erre: @Liszt #127486 

Okulásul add meg a lakatosod adatait.

Debrecen mellett Jozsan volt de mar bezarta a nagy reszet, talan csak otthon dolgozik neha. Vajon miert :D 

aláírás

Dani 

2018-02-03 22:06:27
BCapelluti

BCapelluti

Posztok: 200
Velünk: 197 napja

Válasz erre: @Liszt #127486 

Okulásul add meg a lakatosod adatait.

2018-02-03 20:53:05
Liszt

Liszt

szerencsere meg mindig talalok mit csinalni a kocsin motor nelkul is :D 

ma elkezdtem lemezekkel elzarni oldalt a levego utjat mert a huto es az intercooler mellett el tudott menni, gondolom arra konnyebb is mint at a ket vastag alun. 
Hat eleg pepecs munka, hajlitani, merni, nezni, probalni, hajlitani, probalni, hajlitani es probalni aztan oda pottyozni, kicsit meg hajlitani rajta es veglegesre hegeszteni. Egy szerelheto verzio biztos halasabb lenne, de probalom ugy csinalni, hogy ne zavarjon be semmibe es ne kelljen kesobb levagni majd.

Leszedtem az elso muanyag utkozo akarmit, ami a lokharito alatt van es utana a nyulvanyok vegen levo fem "kupakokat" is, hogy be tudjak nezni milyen a belseje. 
Jobb oldali mar volt csinaltatva, bal pedig meg jol nez ki. Kertem, hogy fujjak ki belulrol uregvedovel mindkettot, akkor csinaltak az alvazvedelmet is. 
Ez a latvany fogadott, tippeljetek melyik a javitott:D

A javitottba semmi nem volt fujva, a gyariban meg valami jo kis massza van :D majd megprobalom felkaparni meg letisztitani amennyire lehet aztan szerintem egy hosszu ecsettel lefestem a belsejet is Hammeriteval, plusz kifujom uregvedovel.

aláírás

Dani 

2018-01-31 12:40:50
koteAG

koteAG

Posztok: 105
Velünk: 634 napja

Liszt, 2018-01-31 11:22:55

Kimentem a szerelohoz mert nem tudtam elerni telefonon mar vagy 2 hete, eloszor megorultem mert nem volt ott a kupac motorom ahol eddig es sokkal kevesebb auto van bent nala most, aztan mondta, hogy 1-1.5 het es vihetem. Itt is orultem :D 

Utana kiderult, hogy eddig meg nem nyult hozza, mert masik motort rak ossze :DD na mindegy, 2-3 het mulva kell csak, szoval nincs problema.

Leomlot nem tudta a muhely teljesen lesikolni, van benne meg egy kis tengeri hullamzas de elvileg a tomites azt mar megoldja.

Fog csinalni sok kepet, meg kertem a hajtokar, dugok grammolasarol is adatot, hogy irja fel legyen meg kesobbre is. 

Lehet 3 het mulva megkapom a motort?:D 

Ismerős... sokaknak az se számít ha telefonon basztatod.

Kitartás, egyszer készen leszel...

2018-01-31 12:01:54
Hunya

Hunya

Posztok: 4636
Velünk: 3582 napja

Liszt, 2018-01-31 11:22:55

Kimentem a szerelohoz mert nem tudtam elerni telefonon mar vagy 2 hete, eloszor megorultem mert nem volt ott a kupac motorom ahol eddig es sokkal kevesebb auto van bent nala most, aztan mondta, hogy 1-1.5 het es vihetem. Itt is orultem :D 

Utana kiderult, hogy eddig meg nem nyult hozza, mert masik motort rak ossze :DD na mindegy, 2-3 het mulva kell csak, szoval nincs problema.

Leomlot nem tudta a muhely teljesen lesikolni, van benne meg egy kis tengeri hullamzas de elvileg a tomites azt mar megoldja.

Fog csinalni sok kepet, meg kertem a hajtokar, dugok grammolasarol is adatot, hogy irja fel legyen meg kesobbre is. 

Azért csak hívogasd kétnaponta. Az a biztos. Sajnos nagy részük így működik. 

Nekem szerencsém van mert nálam ő hívogat naponta 2x, meg google drivera rakja a képeket. 

Mondjuk Bali nem átlagos. Nehéz is volt megtalálni. 

Szurkolok. Hajrá. 

aláírás May the Fairy be with You!
2018-01-31 11:22:55
Liszt

Liszt

aláírás

Dani 

2018-01-31 11:18:10
Liszt

Liszt

adrlasvegas, 2018-01-30 0:37:46

Liszt, 2018-01-29 19:00:22

Válasz erre: @csabihal #127328 
Szia! hú..hát remélem jól és nem fog lepotyogni :D bár jelenleg ha nem jon kozbe semmi akkor jovo telen szeretnem leszedni a futomuvet, bolcsoket es  homokszoras, festes proceduran vegig menni. Remelem addig kibirja azert :D mert ezek elegge olyan helyek amiket a motorral a helyen nem lehet elérni. Barhogy is lesz, majd irom a fejlemenyeket smile  

Te milyen festeket hasznaltal ra es mennyi ido utan jott le? Meg mi volt vele festve?

Nemrég álltam neki én is egy ilyen műveletnek, én mondjuk inkább elküldöm az első és a hátsó bölcsőket+ lengőkarokat szóratni. 
Majd nyitok fórumon egy topikot, ahova felteszem a szórás előtti/ utáni állapotot + festve.
Mellesleg én már dolgoztam Koranttal 2 autón is és egyiken sem volt semmi probléma vele, sőt... Nálam a következő réteg Budaprimer alapozó volt, de most szórás után szerintem Hammerite lesz az áldozat. 
ugy latom ide is beviccelodott egy serto, de ez most nem en voltam mint Gyéénél :D 

Hajra a topic nyitassal, legyen mit olvasni smile

aláírás

Dani