Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    mx5 NBFL.t vennék    |   << vissza

mx5 NBFL.t vennék

2019-08-22 13:47:50

Smooth

Posztok: 11
Velünk: 797 napja

Válasz erre: @GPali #137994 

köszi .. tehát erre majd a saját tapasztalat adja a választ

ezekkel a könyvekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, hogy mennyire használhatóak (vagy tudtok ajánlani)

https://www.mx5parts.co.uk/books-c-377_379.html

online videós verzió

https://haynes.com/en-gb/mazda/mx-5/1989-2005

az mx5parts.co.uk -ról látom a tagok szoktak vásárolgatni ezek szerint minőségi cuccokat árul-megbízható!?

aláírás

nbfl 2002 1.6

2019-08-21 19:00:26
Jenci

Jenci

Posztok: 191
Velünk: 5962 napja

Sziasztok,

A családi autópark radikális átalakítása, és a minimálisra csökkent használat miatt úgy tűnik, hogy le fogok mondani egy időre az MX-5 érzésről... Nem hirdetem még sehol, nem is vagyok teljesen biztos benne, hogy ezt kell tennem, de ha valaki vinné, akkor azt hiszem némileg szomorúan, de egy időre kiszállok. Harmadik autó, (sajnos) alig ülök benne, ha valaki belekóstolna ebbe a világba és használná, tegye. 

2002-es 1.6-os NBFL, Magic kivitel, minden teljesen gyári rajta. Vannak pozitív és negatív tudnivalók is.

160e, igazolt és hazai km, itthoni forgalomba helyezés. Amióta nálam van, csak Lalee nyúlt hozzá.

Két garnitúra felni + gumi. A nyári gumik újak, szerintem nem futottak még ezer km-t, a téli garnitúrát sosem tettem fel, de mivel az autóval együtt vettem őket 6 éve, nagyjából kukák a gumik, de a klasszikus gyári 15-ös alufelniken vannak.

Azt hiszem tavaly (vagy előtte?) kapott komplett új kipufogót. Kuplungot még az előző tulaj cseréltetett, ha jól emlékszem ő is Laleenál.

Műszakilag zéró törődést igényel, minden rendben van vele. Esztétikailag pont úgy néz ki, mint egy 17 éves 160ezret futott autó, amire már nyitottak rá ajtót, esett rá dió a fáról, szóval használták a hétköznapokban is. A hátsó ívek eleje sajnos foglalkozós (többek között erre nincsen most időm, energiám, stb), viszont a jó hír az, hogy sehol máshol nincs ilyen probléma.

Klíma nincs, tető tök rendben van. Az év nagy részét garázsban szokta tölteni.

Mivel tényleg nem készültem az eladásra, nincsenek kiglancolt propaganda képek (csatolni nem tudtam őket, itt vannak: https://photos.app.goo.gl/7WdYwRranE242FXQ7), csak amiket most lőttem hazaérkezés után ad-hoc, még a szomszéd macska lábnyoma is rajta van szerintem... Még azt sem néztem meg mennyit érhet, ne ezzel a kérdéssel kezdjen bárki is. smile

Ha valakit érdekel, minden további info itt: jnemeth@chello.hu, vagy akár itt is szívesen válaszolok, csak nem lógok naphosszat a neten.

J.

Történet:

Sziasztok,

A családi autópark radikális átalakítása, és a minimálisra csökkent használat miatt úgy tűnik, hogy le fogok mondani egy időre az MX-5 érzésről... Nem hirdetem még sehol, nem is vagyok teljesen biztos benne, hogy ezt kell tennem, de ha valaki vinné, akkor azt hiszem némileg szomorúan, de egy időre kiszállok. Harmadik autó, (sajnos) alig ülök benne, ha valaki belekóstolna ebbe a világba és használná, tegye. 

2002-es NBFL, Magic kivitel, minden teljesen gyári rajta. Vannak pozitív és negatív tudnivalók is.

160e, igazolt és hazai km, itthoni forgalomba helyezés. Amióta nálam van, csak Lalee nyúlt hozzá.

Két garnitúra felni + gumi. A nyári gumik újak, szerintem nem futottak még ezer km-t, a téli garnitúrát sosem tettem fel, de mivel az autóval együtt vettem őket 6 éve, nagyjából kukák a gumik, de a klasszikus gyári 15-ös alufelniken vannak.

Azt hiszem tavaly (vagy előtte?) kapott komplett új kipufogót. Kuplungot még az előző tulaj cseréltetett, ha jól emlékszem ő is Laleenál.

Műszakilag zéró törődést igényel, minden rendben van vele. Esztétikaialag pont úgy néz ki, mint egy 17 éves 160ezret futott autó, amire már nyitottak rá ajtót, esett rá dió a fáról, szóval használták a hétköznapokban is. A hátsó ívek eleje sajnos foglalkozós (többek között erre nincsen most időm, energiám, stb), viszont a jó hír az, hogy sehol máshol nincs ilyen probléma.

Mivel tényleg nem készültem az eladásra, nincsenek kiglancolt propaganda képek (csatolni nem tudtam őket, itt vannak: https://photos.app.goo.gl/7WdYwRranE242FXQ7), csak amiket most lőttem hazaérkezés után ad-hoc, még a szomszéd macska lábnyoma is rajta van szerintem... Még azt sem néztem meg mennyit érhet, ne ezzel a kérdéssel kezdjen bárki is. :)

Ha valakit érdekel, minden további info itt: jnemeth@chello.hu, vagy akár itt is szívesen válaszolok, csak nem lógok naphosszat a neten.

J.

Sziasztok,

2002-es NBFL, Magic kivitel, minden teljesen gyári rajta. Vannak pozitív és negatív tudnivalók is.

Műszakilag zéró törődést igényel, minden rendben van vele. Esztétikailag pont úgy néz ki, mint egy 17 éves 160ezret futott autó, amire már nyitottak rá ajtót, esett rá dió a fáról, szóval használták a hétköznapokban is. A hátsó ívek eleje sajnos foglalkozós (többek között erre nincsen most időm, energiám, stb), viszont a jó hír az, hogy sehol máshol nincs ilyen probléma.

Mivel tényleg nem készültem az eladásra, nincsenek kiglancolt propaganda képek (csatolni nem tudtam őket, itt vannak: https://photos.app.goo.gl/7WdYwRranE242FXQ7), csak amiket most lőttem hazaérkezés után ad-hoc, még a szomszéd macska lábnyoma is rajta van szerintem... Még azt sem néztem meg mennyit érhet, ne ezzel a kérdéssel kezdjen bárki is. :)

J.

2019-08-21 16:51:41
GPali

GPali

Posztok: 514
Velünk: 1665 napja

Válasz erre: @Smooth #137993 

Van aki szerint létfontosságú. Van aki huzatot kap nélküle. Van aki évezi a szelet.

Én a röpke 2.5 év alatt egyszer sem gondoltam úgy, hogy Úristen de kellene egy szélfogó. De autópályán valószínűleg kényelmesebb volna szélfogóval...

aláírás

Touge Runnerz

2019-08-21 16:35:25

Smooth

Válasz erre: @susu #137992 

:D köszönöm a gyors választ

szélfogó hiánya mennyire zavaró?

aláírás

nbfl 2002 1.6

Történet:

Válasz erre: @susu #137992 

:D köszönöm a gyors választ

2019-08-21 14:40:14
susu

susu

Posztok: 458
Velünk: 1220 napja

Válasz erre: @Smooth #137991 

Motorolajhoz/hűtőfolyadékhoz:
https://www.mymazda.___-EA-01F_Edition5.pdf

Difi/váltó: ez ugyan 99-01, de a difi-váltó ugyanaz.
http://www.mellens.net/mazda/Mazda-Miata-1999-2001.pdf

Amúgy dióhéjban:
- motorolaj: 5W30 vagy 10W30 a gyári előírás. Én 5W40-et használok (Motul X-cess), kb. 135 fok körül melegszik el (tehát annyira vékony lesz, hogy túl alacsony lesz az olajnyomás). Ha nem tervezed tartósan 5000 fölött tartani a fordulatot, akkor jó a gyári 5W30. (kb. 3.6-3.8 liter - 5 litert vegyél, hátha kell majd töltögetni)
- váltó: 75W90 API GL4 (kb. 2 liter)
- difi: 80W90 ? API GL5 (kb. 1 liter)

GL4/GL5 nem feltétlenül kompatibilis. Csak GL5-ös olajat nem szabad GL4 helyére tölteni. GL4/GL5 olaj mehet GL4-be.

aláírás

Touge Runnerz

2019-08-21 14:21:37

Smooth

Sziasztok! (nem találtam megfelelőbb topikot ezért ide írom ha nem gond smile )

Leelőlegeztem egy 2002-s 1,6 nbfl-t ami valamikor majd szeptemberben kap rendszámot. A kérdésem az lenne, hogy hol találok olyan oldalt v pdf-t amiben pontos adatok szerepelnek a motor-váltó-difi-hűtő folyadékok mennyiségéről és minőségéről?

aláírás

nbfl 2002 1.6

Történet:

Sziasztok!

Leelőlegeztem egy 2002-s 1,6 nbfl-t ami valamikor majd szeptemberben kap rendszámot. A kérdésem az lenne, hogy hol találok olyan oldalt v pdf-t amiben pontos adatok szerepelnek a motor-váltó-difi-hűtő folyadékok mennyiségéről és minőségéről?

2019-08-16 14:07:24
Frenky

Frenky

Posztok: 3
Velünk: 1129 napja

Válasz erre: @tmabel #137730 

Szia!

Az én autóm keresi az új gazdáját.

1.8-as NBFL Memories 3 "fullos" :-) és majdnem fekete, azaz "Festivalschwarz", nagyon friss műszakival 2021/08...

https://www.hasznalt___ival_2021_8-14420356

Üdv, Feri

2019-08-13 20:22:46
susu

susu

Posztok: 458
Velünk: 1220 napja

Válasz erre: @Bence94 #137900 

Ennél az autónál az automata váltó elveszi a vezetési élmény jelentős részét, így hacsak nincs valami mozgáskorlátozottságod, ami ezt indokolná, érdemes kéziváltósat keresned.

aláírás

Touge Runnerz

2019-08-13 19:37:29
Gyula

Gyula

Posztok: 302
Velünk: 1672 napja

Válasz erre: @Bence94 #137900 
Természetellenesen volt. És most is kapható. Pl.:

https://suchen.mobil___sions=AUTOMATIC_GEAR

aláírás

TETEJETLEN