Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    boogie84 - az én miatám    |   << vissza

boogie84 - az én miatám

2018-12-10 15:37:19
boogie84

boogie84

Posztok: 1304
Velünk: 1962 napja

Válasz erre: @Liszt #133901 

Nyáron olyan szépen futott, hogy semmi por nem jött a szíjból. Azaz nem is sérült. Azt is csak szemre állította be Balázs, uh nem aggódom. 

2018-12-10 15:28:38
Liszt

Liszt

Posztok: 915
Velünk: 1424 napja

Válasz erre: @boogie84 #133899 

Nalam vegul feszesebbre kellett huzni a szijat mint amit jonak ereztem volna. Utana mar nem ette es nem is jott le, ja es a Dayco valt be. Valahogy mas az anyaga. Volt olyan ami hidegben pl nagyon hamar szetrepedezett..nem emlekszem mar a markara. 
Azt hiszem miutan a megfelelo feszesseg meglett mar a szijbol ledaralodo por sem volt lathato. Szoval kitartas, ne add fel, sokat kell probalkozni aztan jo lesz (1 ev volt nekem:D)

aláírás

Dani 

2018-12-10 15:38:36
boogie84

boogie84

Halad az autó szépítkezése. Pár képppel tudom bizonyítani, hogy nem lett rossz! 

Mégis csak a Venom VM7000 mellett döntöttem, ami a légszűrőt illeti. Az intake rész ennél jobbra nem sikerülhetett volna, ilyennek álmodtam meg. Adtam az instrukciót és az anyagot, Balázs megcsinálta. A levegőt valóban a kodlámpa helyén lévő rácsos tölcséren keresztül szívja. Tök jó lett! 

Az kompresszor/légszűrő hangja halkabb lett! A bypass hangját belülről nem hallani, szinte gyáriasan halk.  Ellenben a tölcsérnél azért van szívó és visító hang, de sokkal halkabb, mint nyitott légszűrővel. 

Második utamon mikor mentem vele vittem magammal logolni laptopot. Persze óvatosan kezdtem, mert láttam a szíjon némi elhasználódást. Gondoltam magamban következőre megtisztítom a szilikon csövet amin összegyűlt a por...

Sajnos nem bírta ki addig, valami furcsa hang volt a motortérben, azonnal megálltam, és néztem a motorteret. A szíj pókháló szerűen elkezdett szétmenni. El nem szakadt, időben sikerült megállni vele. Semmit sem nyírt el. A szíj fele volt a pókháló, másik fele tartotta még fent a tárcsákon. Könnyen , kézzel levettem, majd szervó nélkül mentem haza, pár km-t.

Azt mondta Balázs, nem lehet más, mint a komrpesszor pozíciójának a hibája, mert a TDR feszítő nem volt leszerelve a szépítkezés folyamán. Megette az első szíjat, valószínűleg nem az utolsót, de igyekszünk úgy összehozni, hogy ne nagyon forduljon ilyen elő legközelebb. 

Olajhűtő maszk: hát ez még mindig piskóta a hűtő teljesítményéhez képest. Most csak hátul van maszkolva, úgy néz ki a hűvösebb időre teljesen le kell takarni. Ezt a majd egyszer elkészül dolog lesz.

Egyenlőre ennyi, ha kész az autó csak utána tud menni a karosszáriáshoz és a festőhez a küszöb miatt.

Folyt köv...

Történet:

Mégis csak a Venom VM7000 mellett döntöttem, ami a légszűrőt illeti. Az intake rész ennél jobbra nem sikerülhetett volna, ilyennek álmodtam meg. A levegőt valóban a kodlámpa helyén lévő rácsos tölcséren keresztül szívja. Tök jó lett!

Az kompresszor/légszűrő hangja halkabb lett! A bypass hangját belülről nem hallani, szinte gyáriasan halk. 

Ellenben a tölcsérnél azért van szívó és visító hang, de sokkal halkabb, mint nyitott légszűrővel. 

Második utamon mikor mentem vele vittem magammal logolni laptopot. Persze óvatosan kezdtem, mert láttam a szíjon némi elhasználódást. Gondoltam magamban következőre megtisztítom a szilikon csövet amin összegyűlt a por...

Sajnos nem bírta ki addig, valami furcsa hang volt a motortérben, azonnal megálltam, és néztem a motorteret. A szíj pókháló szerűen elkezdett szétmenni. El nem szakadt, időben sikerült megállni vele. Semmit sem nyírt el. A szíj fele volt a pókháló, másik fele tartotta még fent a tárcsákon. Könnyen , kézzel levettem, majd szervó nélkül mentem haza, pár km-t.

Azt mondta Balázs, nem lehet más, mint a komrpesszor pozíciójának a hibája, mert a TDR feszítő nem volt leszerelve a szépítkezés folyamán. Megette az első szíjat, valószínűleg nem az utolsót, de igyekszünk úgy összehozni, hogy ne nagyon forduljon ilyen elő legközelebb. 

Egyenlőre ennyi, ha kész az autó csak utána tud menni a karosszáriáshoz és a festőhez a küszöb miatt.

Folyt köv...

Mégis csak a Venom VM7000 mellett döntöttem, ami a légszűrőt illeti. Az intake rész ennél jobbra nem sikerülhetett volna, ilyennek álmodtam meg. Adtam az instrukciót és az anyagot, Balázs megcsinálta. A levegőt valóban a kodlámpa helyén lévő rácsos tölcséren keresztül szívja. Tök jó lett! 

Az kompresszor/légszűrő hangja halkabb lett! A bypass hangját belülről nem hallani, szinte gyáriasan halk. 

Ellenben a tölcsérnél azért van szívó és visító hang, de sokkal halkabb, mint nyitott légszűrővel. 

Folyt köv...

Az kompresszor/légszűrő hangja halkabb lett! A bypass hangját belülről nem hallani, szinte gyáriasan halk.  Ellenben a tölcsérnél azért van szívó és visító hang, de sokkal halkabb, mint nyitott légszűrővel. 

Folyt köv...

2018-10-29 22:41:04
boogie84

boogie84

Szépen halad a történet.

Fékfolyadék csere pipa, váltóban, motorban szintén pipa.

Bekerültek az MSM motortartó bakok.

Balázs megcsinálta a takaró lemezt az olajhűtőre. Egy mozdulattal eltávolítható, ha nyáron melegünk lesz. 

Toronymerevítő pont elfér! Kicsit alakítani kellett a félcsöveken, de jó lett!

Ééééééés a gyöngyeim:

Mintha újak lennének. Nagyon tetszik! 

Következik még az EGT szenzor megszakértése, radiátor lemez vágás, és a festések. 

Legvégén pedig a légszűrő csöve.

Bár a 3D légszűrőház nem valósult meg, egyik elemét 12 óra alatt nyomtatta a nyomtató, és nem lett vmi jó, így azt elengedtem.

Pipercross Venom VM7000-es légszűrőn gondolkodom, de bazi nagy ennek a szűk motortérnek. Nem adom fel. Legfeljebb egy hasonló dobozt csinálok, mint amilyen Imre autójában van.

2018-10-26 11:19:22
boogie84

boogie84

Válasz erre: @Liszt #133335 

Köszi a tippet! Utólag belegondolva, kicsit túl lett méretezve a radiátor. De hát előtte nem volt tapasztalat senkinél. Végülis ha le van takarva és melegszik akkor még mindig lehet visszavenni a letakart felületből és "növelni" a hőleadó felületet.

2018-10-26 9:36:35
Liszt

Liszt

Posztok: 915
Velünk: 1424 napja

Válasz erre: @boogie84 #133316 

en ezzel a tepozarral raktam fel az olajhutore lemezt, nyaron 1 volt rajta, most meg 2 igy kb csak a felso kis resze kaphat egy elenyeszo mennyisegu menetszelet.  ~19 ezer km alatt semmi baja nem lett, pedig volt, h tocsogott az olajban aztan zsiroldoval at lett mosva de meg mindig tart. Ja es ja, segit a normalis hofok elereseben es nem szall el utana sem.

3M 3550 Dual Lock öntapadó ipari tépőzár /25 mm x 1 m 

aláírás

Dani