Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    *** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***    |   << vissza

*** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***

2017-05-07 19:20:33
gzugzu

gzugzu

Posztok: 789
Velünk: 2815 napja

A leiras alapjan sokkal jobb allapotu NB-t max horror aron talalsz. Ha nem akarsz ujabbra NC ND valtani akkor keress egy lelkiismeretes lakatost es fizesd meg rendesen. wink

2017-05-07 18:39:49
vadvid

vadvid

Posztok: 66
Velünk: 1412 napja

Sziasztok,

Segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni, mert egészen eltanácstalanodtam.

A szitu a kövekező, talán viszonylag gyakori eset:

Van egy 2002-es NBFL-em, 1,8as motor, sperr, 5-ös váltó, minden más alapfeszereltség (CD sincs)

• Pro
    • Igen ritka színű, amit eléggé imádok rajta (laser blue/starry blue), van hozzátartozó gyári színű keménytető is
    • 56000 km-el vettem tavaly, most van benne 74000 km kb. Fogalmam sincs mennyire reális de a következők miatt simán lehet
    • totálisan újszerű belső, gyakorlatilag érintetlen, "új" műanyagszagú volt, egy karc nélkül,  motortér is tök szép, sehol semmi olajfolyás és nem is eszi, gyári vinil tető, van rajta pár mm-es repedés, de messze hibátlan
  • Contra
    • A kuplung/váltó eléggé sípolós, a szokásos kinyomócsapágy hang ? , egyenes fogazású váltóra hajaz a hangja, én tökre szeretem, de gondolom majd kuplungcserénél megjavul kicsit
    • A kuplung elég rakoncátlan, nagyon érzékeny a hőmérsékletre, hidegen szeret berángatni, ill. néha kicsit stick-slip-esen csúszik, elég "rancsingos" emiatt
    • És a nagy bajom: rozsdás... a bal kerékívnél már megjelentek a hólyagok, még nem nagyok, de már van. Az ív még gyári mindenhol. A küszöbok is rozsdásak, a bal oldali egy emelésnél kicsit el is deformálódott a zsanérok alatti részen. A küszöb "német kereskedősen" van megcsinálva, vékony lemezzel, igénytelenül...

Egyik igen jó hírnek örvendő szervizben azt mondták, hogy ők már nem merik felvágni, mert lehet, hogy olyan alatta, hogy nem tudják szakszerűen kilakatolni -> nem vállalják, persze több helyen is megkérdeztem/felmérettem, máshol elvállalták volna.

Természetesen szeretném megcsinálni nagyon patentre a kis gépet,  mert megszerettem, de elbizonytalanodtam, hogy ha nem lehet tényleg frankón megcsinálni, akkor eladjam és vegyek egy jobb alapot.

A kérdésem, hogy szerintetek kb. mennyit érhet így, vagy ti inkább megcsináltatnátok, vagy...?

Köszönöm előre is! smile

Dávid

2017-04-14 18:47:36
sYg75

sYg75

Posztok: 38
Velünk: 971 napja

Válasz erre: @markvszoli #117937 

Kezdem megszokni, két hónapja vadászok, most meg az ágyat nyomom,  nem tudok sehova menni, azóta viszik előlem őket sad

üdv

2017-04-14 18:40:07
markvszoli

markvszoli

Posztok: 50
Velünk: 1675 napja

Válasz erre: @sYg75 #117935 

Hello!

Fél órája foglalózták le. Azért köszi az érdeklődést smile  

aláírás NBFL 2001
2017-04-14 16:17:18
sYg75

sYg75

Posztok: 38
Velünk: 971 napja

Válasz erre: @markvszoli #117722 

Szia! Megvan még az autód? 

Üdv, Gy.

2017-04-12 21:39:59
GeccoSX

GeccoSX

Posztok: 88
Velünk: 1246 napja

Válasz erre: @Nyiri #117863 
Ez szerintem azért ízlés kérdése én ha lemosom a kocsit mindig levan kenve gumiápolóval a gumi oldala. Szerintem sokkal igényesebb és szebb lesz tőle. Pedig 1 éves gumi van a kocsin amiben van 5e km talán smile

2017-04-12 20:54:42
Lipko91

Lipko91

Posztok: 19
Velünk: 972 napja

Válasz erre: @MPist #117866 

Igen, benne vannak ezek az árban.

2017-04-12 20:21:40

MPist

Posztok: 22
Velünk: 1113 napja

Válasz erre: @Lipko91 #117864 

Az ár, ha jól látom a hirdetést, tartalmazza a regadót+a műszaki honosítását?

2017-04-12 20:12:01
Lipko91

Lipko91

Válasz erre: @Nyiri #117863 

A szilikon mindenhonnan csöpög, az egész belseje gusztustalan tőle de cserébe szépen csillog képeken. Ezzel van lekenve a gumik oldala is, nem csak a hirdetéshez csinált képeken ilyen. Nem tudom kinek tetszik ez, nekem nagyon undorító és ha megveszem tuti rámegy jó pár órám mire levakarom róla.

Sajnos én is attól tartottam, hogy valahol ereszti az olajat. Ha alánézünk holnap okosabb leszek. Jó tudni azért, hogy mire gyanakodjon az ember.

A kocsi valóban az elmúlt 1 évet a szabadban töltötte a nepper szerint, ez meg is látszik, főleg a tetőt viselte meg a dolog.

És abban is igazad van, hogy igazán elrohadt Mazdához még nem volt szerencsém sose.

2017-04-12 19:56:23
Nyiri

Nyiri

Posztok: 611
Velünk: 1092 napja

Válasz erre: @Lipko91 #117861 

Szerintem az alja elég jó. Sőt. Gondolom nem láttál még rohadó MX5-t. Ez meglepen jó állapotú. 14 éves autóról beszélünk. Persze hogy már javították a küszöböt. Ezt el kell fogadni. Használat és karbantartástól függően még gond nélkül használhatod évekig úgy hogy nem kell komolyabban hozzányúlni a bódéhoz. (képek alapján). Belseje szép. De hát neppertől van. Gondolom a szilikon folyik mindenhonnan. 

A csillogó a fémen az olaj. Lehet váltó szimmering vagy motor olajteknő tömítés. Mindkettő javítható. Pénz kérdése :D 

A tető állapota alapján vélhetően napon állt sokat. Ilyenkor meg tud égni a lakk is. Az is pattogzik. Ezért lehet fényezés. 

Amúgy töréssel nincs gond. Ha jól van megcsinálva. Karosszéria sérülés az nem vészes ha nem gányolják. Mint írtam 14 éves autóról van szó. Tehát ha hibátlant akar az ember akkor nézzen múzeumot vagy új autót smile

Apropó szilikon. De utálom az olyan képeket a hirdetésekben, ahol a gumik csillognak. Most komolyan beveszi ezt valaki? :D Még mindig divat a vízzel lemosott gumik fotó előtt? Láttam olyan neppert akinél egy lótifuti srác minden órában végigjárta a kocsikat és vizes kefével végigsimogatta a gumikat, hogy mikor jön a madár akkor mondhassa a főnök hogy "Nézze Uram. Új gumik" - mutatva a 8 éves kinglongokat.

aláírás

______o/___/|___

Történet:

Szerintem az alja elég jó. Sőt. Gondolom nem láttál még rohadó MX5-t. Ez meglepen jó állapotú. 14 éves autóról beszélünk. Persze hogy már javították a küszöböt. Ezt el kell fogadni. Használat és karbantartástól függően még gond nélkül használhatod évekig úgy hogy nem kell komolyabban hozzányúlni a bódéhoz. (képek alapján). Belseje szép. De hát neppertől van. Gondolom a szilikon folyik mindenhonnan. 

A csillogó a fémen az olaj. Lehet váltó vagy motor. Mindkettő javítható. Pénz kérdése :D 

A tető állapota alapján vélhetően napon állt sokat. Ilyenkor meg tud égni a lakk is. Az is pattogzik. Ezért lehet fényezés. 

Amúgy töréssel nincs gond. Ha jól van megcsinálva. Karosszéria sérülés az nem vészes ha nem gányolják. Mint írtam 14 éves autóról van szó. Tehát ha hibátlant akar az ember akkor nézzen múzeumot vagy új autót :)

Apropó szilikon. De utálom az olyan képeket a hirdetésekben, ahol a gumik csillognak. Most komolyan beveszi ezt valaki? :D Még mindig dívat a vizzel lemosott gumik fotó előtt? Láttam olyan neppert akinél egy lótifuti srác minden órában végigjárta a kocsikat és vizes kefével végigsimogatta a gumikat, hogy mikor jön a madár akkor mondhassa a főnök hogy "Nézze Uram. Új gumik" - mutatva a 8 éves kinglongokat.

A csillogó a fémen az olaj. Lehet váltó szimmering vagy motor olajteknő tömítés. Mindkettő javítható. Pénz kérdése :D 

Amúgy töréssel nincs gond. Ha jól van megcsinálva. Karosszéria sérülés az nem vészes ha nem gányolják. Mint írtam 14 éves autóról van szó. Tehát ha hibátlant akar az ember akkor nézzen múzeumot vagy új autót :)

Apropó szilikon. De utálom az olyan képeket a hirdetésekben, ahol a gumik csillognak. Most komolyan beveszi ezt valaki? :D Még mindig dívat a vizzel lemosott gumik fotó előtt? Láttam olyan neppert akinél egy lótifuti srác minden órában végigjárta a kocsikat és vizes kefével végigsimogatta a gumikat, hogy mikor jön a madár akkor mondhassa a főnök hogy "Nézze Uram. Új gumik" - mutatva a 8 éves kinglongokat.

2017-04-12 19:14:33
Lipko91

Lipko91

Sziasztok!

MX5 vásárlását tervezem és ezen a hirdetésen megakadt a szemem:

Elsőre szombaton csak úgy beesve a kereskedésbe megnéztem, mentem vele egy kört majd ma délután megint alaposabban körbenéztem. Beszéltem Lalee-val, ő vállalta volna az átnézését holnap délután de a nepper nem ment bele abba, hogy Budakalászig elmenjünk a kocsival késő délután. Amit felajánlott egy átnézés egy környéken lévő szervízben. Helyileg a 15. kerületben van a kocsi. Ha tudtok erre megbízható szervízt aki vállal ilyesmiket akkor szívesen fogadom a tippeket.

Lalee kérésére körbefényképeztem a kocsit ahogy tudtam, elküldtem neki is a képeket de szeretném a ti véleményeteket is kikérni, több szem többet lát alapon.

Nekem laikus szemmel ami feltűnt az a fekete javítgatás a küszöbökön a hátsó kerekek előtt mindkét oldalon, alóla egy-két pici pöttyben már kikacsint a rozsda valamint a csomagtartóban a kerék alatt is felütötte a fejét

Ami a legjobban aggaszt, az a nedvesen csillogó fém amit az "IMG_20170412_171836.jpg" képen láthattok. Ez micsoda és miért néz ki ilyen nedvesnek?

Egyéb észrevételek: a tetőkárpit kopot és fáradt, megérett szerintem egy cserére, a pedálok is elég kopottnak tűnnek a 159677 km ellenére, ugyanez a kopás nem látszik a váltón és a kormányon. A km hihetőnek tűnik, évente kapott egy pecsétet januárban egy Mazda szervízben valahol Németországban egészen 2016-ig (ez a dátum és km állás áll az olajcserés cetlin és a piros matricákon is a motortérben).

A nepper adott egy rétegvastagságmérőt, azzal körbemértem a kocsit mindenhol ahol lehetett és egyetlen helyet találtam ahola vastagabb (1.40-1.50 um) volt a festék mint máshol (0.60-0.70um), bal első sárvédőíven, ezt említette ő is, hogy újra lett fényezve mert felpattogzott a festék. Körbenéztem azon a környéken alaposan, hátha mégse mondott igazat és törve volt arrafelé de nem láttam sehol semmi erre utalót.

Nektek mi a véleményetek a képek alapján erről a kocsiról?

Köszi a segítséget

Lipkó

2017-04-10 6:07:51
markvszoli

markvszoli

Posztok: 50
Velünk: 1675 napja

Válasz erre: @Trod #117714 

Üdv. Az enyém az autó. Telefonon részletesen tudok róla beszélni, ha esetleg érdekel, hívj fel. 

aláírás NBFL 2001
2017-04-09 21:03:25

Trod

Posztok: 6
Velünk: 980 napja

Válasz erre: @FBence #117712 

És tényleg csak kisebb rozsdásodás van? Illetve az van írva, hogy nem tökéletes fényezés. Az mit takar? 

2017-04-09 20:33:47
FBence

FBence

Posztok: 198
Velünk: 1428 napja

Válasz erre: @Trod #117708 

Ismerősömé az autó.

2017-04-09 20:15:31

Trod

Posztok: 6
Velünk: 980 napja

Elkezdtem keresgélni és érdekes  ajánlatot találtam. Ez már engem is megleppett, pedig nem vagyok nagyon profi. 

Szerintetek ez mennyire "árverés"? 

https://new.hasznalt___6v_soft_top-11260825