Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    *** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***    |   << vissza

*** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***

2017-04-05 23:04:10
Liszt

Liszt

Posztok: 972
Velünk: 1744 napja

Válasz erre: @Trod #117510 

ha nem vagy nagyon magas akkor az ules mogott is marad heyl es pl ruhakat oda nagyon szepen be lehet hajtogatni egy oda keszitett taroloba vagy eppen szemetes zsakba :D 
minden autora kolteni kell,  akkor meg mar inkabb egy mx-5-re smile  

aláírás

Dani 

2017-04-05 23:00:49

Trod

Posztok: 6
Velünk: 978 napja

Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sokat segítettek! 

Ha valakinek még van tapasztalata, tippje, szívesen olvasom! smile  

2017-04-05 20:12:17
Ordune

Ordune

Posztok: 6667
Velünk: 3805 napja

Válasz erre: @Trod #117492 

Lefordítom: A barátnőd tudja, hogy milyen kis csomagtartójú autót akarsz venni? :D

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2017-04-05 19:09:24

Trod

Válasz erre: @bagoly #117487 

Nem, még nem volt lehetőségem megnézni részletesen előben egyet sem. (3-4 éve nézegetem egy ismerősömét, de akkor még nem gondolkoztam kocsin) 

Ezt hogy érted? "Biztos egyeztettél már jobb eggyel?"

2017-04-05 17:47:18
bagoly

bagoly

Posztok: 811
Velünk: 1410 napja

Válasz erre: @Trod #117474 

Arra figyelj, hogy nem mindig a kevésbe kerülő az olcsó. Az utolsó kérdésedet nem tudom értelmezni. Láttál már MX5 csomagtartót? Biztos egyeztettél már jobb eggyel?

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.

2017-04-05 17:30:55
DeNOx

DeNOx

Posztok: 108
Velünk: 1207 napja

Én is napi szinten használom az autót, tavaly ősz elején került hozzám. Nyíri monológjával egyet kell, hogy értsek. Szerintem csak akkor vegyél diákmunka mellé ilyen autót, ha megszállott vagy és nem zavar majd, hogy szinte minden fillért amit félretehetnél a kocsi állapotmegóvására költesz (diákmunkás tapasztalataimból kiindulva gondolom nem keresel százezreket). Ha odafigyelsz az "alapvető szükségleteire" strapabíró kis autók egyébként azt meg kell hagyni, viszont arra készülj fel, hogy egy tizenéves autó mocskos módon tud rohadni, főleg ha mazda. Ettől függetlenül minden fiatalnak érdemes egy ilyenre beruházni, ha egy igazán jó vezetési élményt nyújtó autót akar, elérhető áron.

2017-04-05 17:26:48
Ordune

Ordune

Posztok: 6667
Velünk: 3805 napja

Mi anno az NA-ba simán befértünk ketten 1 hetes nyaralásra külső csomagtartó nélkül, de a bőröndöket felejtsd el! smile Sok kis táska kell, hogy minden talpalatnyi helyet ki tudj használni.

A többire nem reagálnék, mert egyetértek az előttem szólókkal. Én ha diák lennék, és autót tudnék venni, csakis ezt venném. :D

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2017-04-05 17:04:04
BBBB

BBBB

Posztok: 450
Velünk: 2338 napja

Válasz erre: @WarLock #117480 

Jó de termeled az üzemanyagot, Te nem számítasz smile  

Amúgy meg van olyan igény amire a gazdi vágyik, és az autó nem biztos smile erre is láttam már példát!! 

Történet:

Válasz erre: @WarLock #117480 

Jó de termeled az üzemanyagot, Te nem számítasz:) 

2017-04-05 16:05:51
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 3256 napja

Válasz erre: @Nyiri #117479 

Csak hogy én is ellenkezzek picit. Nekem csak diákmunkám van, és egész jól megy az autó fenntartása. Többibe nehezen tudok belekötni.

2017-04-05 15:27:01
Nyiri

Nyiri

Posztok: 611
Velünk: 1090 napja

Trod, 2017-04-05 14:23:03

Válasz erre: @Liszt #117473 

Igen, van pár kérdésem.

Még tanuló vagyok, és jövőre kezdem a középiskola után az OKJ képzést. Tehát csak diákmunkám van, ami mondjuk az átlagosnál sokkal jobb. 

A benzint meg a biztosítást tudom körülbelül számolni, na de mire készüljek szerviz ügyben? Ha mondjuk egy 18-19 éves kocsit 200E kilométerrel veszek? Mennyire lehet diákmunkából eltartani? 

Továbbá a csomagtartó ami még aggaszt. 2 főnek mondjuk egy hétre ami kell, 2-3 bőrönd péládul, belefér? 

Nem leszek népszerű a véleményemmel, de tényleg segíteni akarok. Ha számolgatni kell a benzint meg az autó fenntartásának a költségeit, akkor inkább ne vegyél autót. Diákmunkából nem lehet autót tartani. Oké, poén hogy kabrió, sunshine, holiday, buli. De ha beüt valami akkor ott nézed majd az utcán hogy nem tudsz vele menni mert nincs rá pénzed. 

Mint írtad 18-19 éves autók. 200+ ezer kilométerrel. Ez azt jelenti, hogy minden autóra költeni kell. Még a hahu-n milliókért árult csodákra is. Olyan nincs hogy költségmentes autó, akárhogy hirdetik.

Nekem második autó a mx5 csak hobbira tartom. A napi használatú autóm 6 éve van meg és minden költsége írva van egy táblázatban. Nem azért mert autista vagyok, hanem mert szeretem rendben tartani. Kiváló állapotban van az autó, de költeni kellett rá pedig vezetett szervizkönyve van mióta forgalomba került. Csak egy példa: Tavaly egy hosszabb úton zenélni kezdett valami elől. Hazaértem vele gond nélkül. Szervizben mondták hogy a klíma kompresszor csapágya. De vitte magával a szíjfeszítőt meg ilyesmi. 180.000 Ft számlával. Teljesen természetesnek vettem, mert tavaly volt 12 éves az autó. 12 év alatt tönkre tud menni egy klíma kompresszor. Sőt még hamarabb is. Ez csak egy extrém eset ez tény, de egy 17+ éves autónál 200 ezer km-nél bármi lehet. Akár apró dolgok is 20-30-40-50 ezrekbe kerülhetnek. Aki ezt el tudja fogadni annak jó, de aki számolgatja a benzint annak átok.

Nem azt mondom, hogy szar autók ezek. Az én mx5-m is nagyon jó állapotban került hozzám, de mivel én hibátlan állapotra szeretem hozni az autóimat, most már 2. hete szervizben van és mindent kicserélnek ami gyanús vagy majd esélyes hogy gondot fog okozni. De tény hogy én túl elővigyázatos vagyok. Ez az én bajom.

Másik lehetőség, hogy szarsz az egészre és veszel egyet majd használod úgy ahogy van. Minimális létfenntartással más szóval RIDEGtartással használod az autót és élvezed az életet :D

aláírás

______o/___/|___

Történet:

Trod, 2017-04-05 14:23:03

Igen, van pár kérdésem.

Még tanuló vagyok, és jövőre kezdem a középiskola után az OKJ képzést. Tehát csak diákmunkám van, ami mondjuk az átlagosnál sokkal jobb. 

A benzint meg a biztosítást tudom körülbelül számolni, na de mire készüljek szerviz ügyben? Ha mondjuk egy 18-19 éves kocsit 200E kilométerrel veszek? Mennyire lehet diákmunkából eltartani? 

Továbbá a csomagtartó ami még aggaszt. 2 főnek mondjuk egy hétre ami kell, 2-3 bőrönd péládul, belefér? 

Nem leszek népszerű a véleményemmel, de tényleg segíteni akarok. Ha számolgatni kell a benzint meg az autó fenntartásának a költségeit, akkor inkább ne vegyél autót. Diákmunkából nem lehet autót tartani. Oké, poén hogy kabrió, sunshine, holiday, buli. De ha beüt valami akkor ott nézed majd az utcán hogy nem tudsz vele menni mert nincs rá pénzed. 

Mint írtad 18-19 éves autók. 200+ ezer kilométerrel. Ez azt jelenti, hogy minden autóra költeni kell. Még a hahu-n milliókért árult csodákra is. Olyan nincs hogy költségmentes autó, akárhogy hirdetik.

Nekem második autó a mx5 csak hobbira tartom. A napi használatú autóm 6 éve van meg és minden költsége írva van egy táblázatban. Nem azért mert autista vagyok, hanem mert szeretem rendben tartani. Kiváló állapotban van az autó, de költeni kellett rá pedig vezetett szervizkönyve van mióta forgalomba került. Csak egy példa: Tavaly egy hosszabb úton zenélni kezdett valami elől. Hazaértem vele gond nélkül. Szervizben mondták hogy a klíma kompresszor csapágya. De vitte magával a szíjfeszítőt meg ilyesmi. 180.000 Ft számlával. Teljesen természetesnek vettem, mert tavaly volt 12 éves az autó. 12 év alatt tönkre tud menni egy klíma kompresszor. Sőt még hamarabb is. Ez csak egy extrém eset ez tény, de egy 17+ éves autónál 200 ezer km-nél bármi lehet. Akár apró dolgok is 20-30-40-50 ezrekbe kerülhetnek. Aki ezt el tudja fogadni annak jó, de aki számolgatja a benzint annak átok.

Nem azt mondom, hogy szar autók ezek. Az én mx5-m is nagyon jó állapotban került hozzám, de mivel én hibátlan állapotra szeretem hozni az autóimat, most már 2. hete szervizben van és mindent kicserélnek ami gyanús vagy majd esélyes hogy gondot fog okozni. De tény hogy én túl elővigyázatos vagyok. Ez az én bajom.

Másik lehetőség, hogy szarsz az egészre és veszel egyet majd használod úgy ahogy van. Minimális létfenntartást más szóval RIDEGtartással használod az autót és élvezed az életet :D

2017-04-05 14:48:27
Matt

Matt

Posztok: 2678
Velünk: 4388 napja

Na ilyen kérdés sem hangzott még itt el szerintem. smile

Ez egy viszonylag megbízható autó, ha megadod neki amire vágyik. De ezek elég öreg autók is, ezért elég sok mindenre vágynak (némelyik többre mint amit a gazdája tolerálni tud smile . Kérdés mi az igény szinted. Ha veszel egy olcsó autót és nem zavar, hogy pl. rohad, csúnya a teteje, puki a belseje, szar a futóműve, eszi az olajat a motorja stb. akkor olcsó.

Ha ezek zavarnak és rendbe akarod szépen rakni vagy olyat venni akkor készülj legalább 1,2-1,5 millió Ft-tal a vásárláshoz, 2-300.000-rel az első szervízre és évente kb. még egyszer ennyivel az állagmegóvásra-fenntartásra. Már ha NA-NB a célcsoport. FL vagy valami komolyabb felszereltség inkább a 2 misi környéke.

Bőröndöt felejtsd el. Sporttáska+satyrokban gondolkozz és akkor befértek akár 2 hétre is. Vasaló legyen a szálláshelyen. wink  

Történet:

Na ilyen kérdés sem hangzott még itt el szerintem. :)

Ez egy viszonylag megbízható autó, ha megadnak mindent amire vágyik. De ezek elég öreg autók is, ezért elég sok mindenre vágynak. Kérdés mi az igény szinted. Ha veszel egy olcsó autót és nem zavar, hogy rohad, csúnya a teteje akkor olcsó. Ha ezek zavarnak és rendbe akarod szépen rakni vagy olyat venni akkor készülj kb. 1,2-1,5 millió Ft-tal a vásárláshoz, 2-3 ezerrel az első szervízre és évente kb. még egyszer ennyivel az állagmegóvásra. Már ha NA-NB a célcsoport.

Bőröndöt felejtsd el. Sporttáska+satyrokban gondolkozz és akkor befértek akár 2 hétre is. Vasaló legyen a szálláshelyen. ;) 

Ez egy viszonylag megbízható autó, ha megadnak mindent amire vágyik. De ezek elég öreg autók is, ezért elég sok mindenre vágynak. Kérdés mi az igény szinted. Ha veszel egy olcsó autót és nem zavar, hogy pl. rohad, csúnya a teteje, puki a belseje, szar a futóműve, eszi az olajat a motorja stb. akkor olcsó.

Ha ezek zavarnak és rendbe akarod szépen rakni vagy olyat venni akkor készülj legalább 1,2-1,5 millió Ft-tal a vásárláshoz, 2-3 ezerrel az első szervízre és évente kb. még egyszer ennyivel az állagmegóvásra. Már ha NA-NB a célcsoport. FL vagy valami komolyabb felszsreltség inkább a 2 misi környéke.

Bőröndöt felejtsd el. Sporttáska+satyrokban gondolkozz és akkor befértek akár 2 hétre is. Vasaló legyen a szálláshelyen. ;) 

Ez egy viszonylag megbízható autó, ha megadnak mindent amire vágyik. De ezek elég öreg autók is, ezért elég sok mindenre vágynak. Kérdés mi az igény szinted. Ha veszel egy olcsó autót és nem zavar, hogy pl. rohad, csúnya a teteje, puki a belseje, szar a futóműve, eszi az olajat a motorja stb. akkor olcsó.

Ha ezek zavarnak és rendbe akarod szépen rakni vagy olyat venni akkor készülj legalább 1,2-1,5 millió Ft-tal a vásárláshoz, 2-300.000-rel az első szervízre és évente kb. még egyszer ennyivel az állagmegóvásra. Már ha NA-NB a célcsoport. FL vagy valami komolyabb felszsreltség inkább a 2 misi környéke.

Ha ezek zavarnak és rendbe akarod szépen rakni vagy olyat venni akkor készülj legalább 1,2-1,5 millió Ft-tal a vásárláshoz, 2-300.000-rel az első szervízre és évente kb. még egyszer ennyivel az állagmegóvásra-fenntartásra. Már ha NA-NB a célcsoport. FL vagy valami komolyabb felszereltség inkább a 2 misi környéke.

2017-04-05 14:23:03

Trod

Igen, van pár kérdésem.

2017-04-05 13:49:50
Liszt

Liszt

Posztok: 972
Velünk: 1744 napja
Gyéé, 2017-04-05 13:17:18

Trod, 2017-04-05 13:15:32

Sziasztok! 

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van-e olyan közöttetek, aki mindennapi használatra "tart" MX5-öt?

Úgy gondolom, hogy most fiatalon szeretnék, ameddig még nincs család addig szeretnék egy olyan kocsit, amit élmény vezetni. Viszont szeretném sokat használni. Van értelem MX5-öt vennem? 

Sajnos nincs.

csak vicceltem, van, sőt, csak ennek van értelme...

nekem napira van, 2 eve kapja a 9 km be, 9 km haza tavokat na meg a kirandulasokat. Milyen kerdeseid vannak? smile

aláírás

Dani 

2017-04-05 13:17:18
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8730
Velünk: 4763 napja

Trod, 2017-04-05 13:15:32

Sziasztok! 

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van-e olyan közöttetek, aki mindennapi használatra "tart" MX5-öt?

Úgy gondolom, hogy most fiatalon szeretnék, ameddig még nincs család addig szeretnék egy olyan kocsit, amit élmény vezetni. Viszont szeretném sokat használni. Van értelem MX5-öt vennem? 

Sajnos nincs.

csak vicceltem, van, sőt, csak ennek van értelme...

aláírás DrasticPlastic Driver
2017-04-05 13:15:32

Trod

Sziasztok! 

Történet:

Sziasztok! 

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van-e olyan közöttetek, ami mindennapi használatra "tart" M 5-öt?

Úgy gondolom, hogy most fiatalon szeretnék, ameddig még nincs család addig szeretnék egy olyan kocsit, amit élmény vezetni. Viszont szeretném sokat használni. Van ételem MX5-öt vennem? 

Sziasztok! 

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van-e olyan közöttetek, aki mindennapi használatra "tart" M 5-öt?

Úgy gondolom, hogy most fiatalon szeretnék, ameddig még nincs család addig szeretnék egy olyan kocsit, amit élmény vezetni. Viszont szeretném sokat használni. Van ételem MX5-öt vennem? 

Sziasztok!