Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    *** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***    |   << vissza

*** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***

2017-03-30 15:53:38
gzugzu

gzugzu

Posztok: 966
Velünk: 3791 napja

Válasz erre: @Steel #117216 
http://wankel.blog.h____egy_auto_honositasa

2017-03-30 15:47:38
Szota14

Szota14

Posztok: 114
Velünk: 2307 napja

Válasz erre: @Steel #117204 

"Többes adásvételi"-nek nevezik sok helyen. A lényeg,, hogy a legelső adásvételi, illetve a sorminta meglegyen belőle.
Az off autómat is így vettem:
A eladta - B nek, majd B nem iratta át a nevére
B eladta - C nek, aki szintén nem iratta át
Én vettem C-től majd bementem az okmányirodába ahol 20  perc után új forgalmival jöttem ki. Ugyanez működik külföldi autó esetén is.
Elméletileg az előtted lévőket megbírságolhatják, bár ebben már nem hiszek.

2017-03-30 14:50:21
Steel

Steel

Posztok: 1058
Velünk: 3176 napja

Válasz erre: @gzugzu #117212 

és hol van ez a blog?

2017-03-30 13:58:55
gzugzu

gzugzu

Válasz erre: @Steel #117204 
A Wan-kell blogban írt erről a srác. Elméletileg igen, gyakorlatilag ritkán.

2017-03-30 12:36:51
Steel

Steel

Posztok: 1058
Velünk: 3176 napja

"A" vesz külföldről egy autót, majd hazahozva de még nem regisztrálva eladja "B"-nek, aki egy hónap múlva szintén regizés nélkül továbbadja "C"-nek, aki aztán honosítaná.
A kérdés az, hogy "C"-nek okoz-e valamilyen többletköltséget vagy nehézséget, hogy ő itthon vette a külföldi autót, illetve keletkezett-e közben valakinek ("A"-nak vagy "B"-nek) illetékfizetési kötelezettsége? Köszi.

2017-02-23 18:11:41
GeccoSX

GeccoSX

Posztok: 88
Velünk: 2222 napja

Válasz erre: @Nyiri #115524 
Alapból egy nem túl gyakori típusból néztél ki magadnak egy "csúcs" példányt. Amivel tovább szűkíted a kört. Ez mellett olyan NB nem nagyon van ami nem rohad... így ha valakinek ilyen van érthető ,hogy nem szívesen illetve ha meg is válik tőle nem olcsón teszi. Szóval szerintem igen reális a 2 milla érte. Ahogy nézegettem kintről sem úszod meg olcsóbban és ugyna úgy benne van a lutri a dologban. Én jelenleg 1.580 ért árulom az enyémet. Nincs benne klíma viszont 1.8 sperr. A küszöbök végein azért már látszik a fáradság.... ezért is ennyi.

Ha hibátlan lenne a külseje is én se adnám oda 2 alatt szívesen. Ez nem azt jelenti ,hogy nem lehet kifogni. Mert lehet jön valaki akinek kell a pénz és olcsón meghirdeti. De az ki tudja mikor jön meg és igen gyorsnak kell lenni ha ez megtörténik.

2017-02-23 16:37:40
Matt

Matt

Posztok: 2758
Velünk: 5365 napja

Nem hiszem, hogy értelmezhető egy ilyen szűk piacú modellnél, hogy mennyit ér.

A 2 millió tényleg soknak tűnik, de ha valóban egy korrektül karbantartott, igényesen kilakatolt példányról van szó akkor még reális is lehet.

Más kérdés, hogy ha "biztosra" akarsz menni és van vénád szórakozni ilyenekkel akkor vehetsz kevesebbért egy olyat amibe szép apránként te tolod bele a pénzt és ugyanoda eljutsz, de legalább ráhatásod volt a folyamatra.

Na meg persze mindenkinél máshol van az igény szint, hogy mire vágyik és mivel tud együtt élni. Azért szerintem 1,5 alatt nagyon szép NA-NB-t nem fogsz kapni.

2017-02-23 15:06:09
gzugzu

gzugzu

Nézd meg azt is, hogy hasonló állapotú autót pl a mobile.de-n mennyiért kínálnak. Ott nagyobb a kínálat, jobban kialakulnak a piaci viszonyok, így valósabb képet ad a reális árról. Persze arra rájön még a honosítás, meg nem mindenki akar vele foglalkozni, de a piaci érték belövéséhez sztem jó.

2017-02-23 14:45:09

Nyiri

Posztok: 668
Velünk: 2067 napja

Mint írtam korábban keresek autót megvételre. Szerintetek mennyit ér most egy FL NB 1.8 klíma, sperr? Az se gond ha nem FL. Jó állapot, nem rohad. Nagyon kevés van fent hahu-n van amelyik tetszik képről is, de valahogy sok. 2+ milliót csak én sokallom? Oké vigyáztak rá meg minden. Nekem 6-s Mazdám van 2003 FL előtti. Vezetett szervizkönyv, tényleg. Minden szerviz számlája megvan. Minden költség excelben vezetve. Képekkel dokumentált lakatolás (mivel ennek is ez a betegsége), de ha el akarnám adni, mindenki leszarná ezt. Piaci értéke X és én hiába kérnék X+300.000 senkit nem érdekelne. Én azért költöttem rá ennyit, mert azt akartam hogy jó legyen, nem azért hogy eladjam majd és kaszálok rajta. Tudom lehet túl realista vagyok, sőt hogy most autót akarok venni.

Nem akarok senkit megbántani és tényleg csak érdekel. Előre bocsátom fillérbaszásról van szó. Már elgondolkodtam hogy a 2+ milliós autó megvételén is, csak nem akarok többet fizetni mint amennyi a piaci értéke.

2017-02-17 9:27:06
Hunya

Hunya

Posztok: 5326
Velünk: 5218 napja
Ordune, 2017-02-16 22:53:04

Válasz erre: @kabel15 #115280 

A hajtókar csapágyakat updatelték 2006 végén, mert kicsit hullottak az elején, de onnan már nem volt gond. 

Nézd meg az alvázszám utolsó 6 jegyét, 123672-től már ok.

Ez persze nem azt jelenti, hogy mind rossz, de mondjuk ne ebből a régi fajtáából építs pálya autót. :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2017-02-16 22:53:04
Ordune

Ordune

Posztok: 7313
Velünk: 4782 napja

A hajtókar csapágyakat updatelték 2006 végén, mert kicsit hullottak az elején, de onnan már nem volt gond. 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

Történet:

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 16.0px 'Times New Roman'; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font-kerning: none}

A hajtókar csapágyakat updatelték 2006 végén, mert kicsit hullottak az elején, de  onnan már nem volt gond. 

A hajtókar csapágyakat updatelték 2006 végén, mert kicsit hullottak az elején, de  onnan már nem volt gond. 

2017-02-16 21:25:37
kabel15

kabel15

Posztok: 239
Velünk: 2703 napja

Sziasztok!

Ha jól tudom a 2008 előtti NC-k nél előfordulhat hajtókarcsapágy probléma. Ez mennyire komoly probléma? Lehet ellene védekezni? Ha megtörténik a baj mennyibe kerül a javítása? 

Eddig teljesen elzárkóztam attól, hogy 2008 előtti NC-t vásároljak, de ha meg tudtok győzni, hogy könnyen orvosolható ez a probléma, vagy valahogy lehet ellene védekezni, akkor lehet hogy könnyebb megtalálom majd álmaim NC jét :D Az 1.8 vagy a 2.0 motoroknál fordul ez elő inkább? 

2017-02-13 11:01:57
Kalap

Kalap

Posztok: 1632
Velünk: 5545 napja

###STICKY###

Nos, megpróbáltam összeszedni a legkézenfekvőbb dolgokat, melyek szóba szoktak kerülni; ha valamit kihagytam, irjátok bele; de csak azt; ezt a topikot hagyjuk meg tiszta infórorrásnak a leendő tagok részére! smile

Mire is kell figyelni MX5 NA/NB vásárlás előtt?

A szokásos dolgokat most nem írom le, csak az MX5 Na/NB specifikus részeket:

1, Karosszéria

Klasszikus rohadási pontok a hátsó sárvédőív, és a küszöb hátsó-alsó része, mivel itt meg tud állni a sár. Nem látható, de problémás rohadási pont a motortérben az első nyúlvány, ez is el tud szépen fogyni, autó alól látható. Egyik sem olyan probléma ami nem javítható, de inkább ne rohadjon. smile  

Az MX5-ök motorházteteje alumíniumból van a súlycsökkentés miatt, ezen nem tudsz festék rétegvastagságot mérni némely műszerrel rajta. Ha sérült a gépháztető, nehéz javítani az anyaga miatt, jellemzően cserés. Az NA-k bukólámpáinak működését is ellenőrizni kell, egyszerre nyíljanak-csukódjanak.

Csomagtartó:
Itt találod az akkumulátort, jobb oldalon; NA esetén a csomagtartó szintjén egy burkolat mögött, NB esetén a csomagtartó kárpit alatt besüllyesztve. Nagyon fontos, hogy az akksinak meglegyen a gyári rögzítése, mert ezzel az autóval sokat, és gyorsan fogsz kanyarodni, és nem szeretnél egy röpködő 15 kilós kockával a hátad mögött közlekedni. smile Ha nincs meg a rögzítőhardver, beszerezhető, de ez is alkualap.

Mivel az akksi mérete speciális, az egységnyi sugarú szerelők szeretik kivenni  a rögzítést, műanyag tálcát, szellőző csöveket, betenni valamilyen más akksit ami befér „jóvanazúgy” alapon. Gyárilag Panasonic zárt AGM akksi van az autóban, előfordul hogy 10 évet is kibír. Ha nem a gyári akksi van benne, hanem egy normál savas, ellenőrizni kell, hogy az esetleg kifolyt sav nem-e marta szét a kasznit azon a környéken!

2, Beázási pontok:

Hogyha bárhol penészes, dohos szagot érzel az autóban, az bizony beázott. Ha nem penészes, de vizes, az is jó alkupozíció, és könnyen javítható hibákról van szó, egyet kivéve, ami a tető, de erről később.

A neuralgikus pontok ebben a tekintetben:
NA- -csomagtérben nedvesség - valószínűleg a hátsó lámpatest alatti szivacstömítés porladt el, ez cserélhető. A csomagtartó gumitömítését is érdemes ellenőrizni ebben az esetben, de azzal nem szokott gond lenni.

Utastérben nedvesség az ülések mögötti kalaptartón, ülés mögötti szöveten, dohos szag:A tetőre hulló víz lefolyik a tető és a kaszni találkozásához, az u.n. rain rail.hez. itt szépen elfolyik két oldalra, egészen az ajtókig, ahol az utastérben (nem vicc) a biztonsági öv megvezetés mögött egy kis cseppgyűjtő tálcára érkezik, ami egy csövön át levezeti a vizet a földre. Ez a cső el tud dugulni a kosztól, portól, ekkor a cseppgyűjtő tálcáról a víz kifolyik a kárpitra, és kész a penész. Jellemzően egy nem hegyes dróttal ki lehet piszkálni a koszt a két csőből, ha felemeled az autót.

Lötyögő víz az ajtóban
Igen, ez is előfordul; a bűnös az ajtó alján lévő vízkivezető furatok dugulása, ki kell pucolni. 

Tető:
Ez már drágább menet, mert szépen javítani nem lehet a szakadt, elöregedett tetőt; a csere lehet a megoldás, de az 100-200e nagyságrendű móka. Két fajta tető létezik, a vinyl (műbőr hatású) és a vászon. A vászon a drágább, cserébe talán szebb; a vinyl tetőt hidegben, mínuszban nem szabad nyitogatni, mert megmerevedik, és repedésre hajlamos.
Az NA-k gyári tetejében hátul fűtetlen, puha műanyag ablak van; ezt le kell cipzározni nyitás előtt, hogy ne hajtsa félbe a tetőmechanika; ha nem cipzározzák le, egyrészt karcos lesz, másrészt el is repedhet; mindenképp ellenőrizd a hátsó ablak állapotát NA esetén, ha már le van mattulva, meg van barnulva- az tetőcserével oldható sajnos csak meg.
A hátsó ablak cipzározása előtt MINDIG ki kell nyitni a tetőt rögzítő reteszeket!!
Az NB-ken már üveg hátsó ablak van, ami fűtött is, azzal nincs ilyen probléma, nem kell cipzározni.

Ellenőrizd, hogy a tető zárja jól működik-e, rendesen reteszelődik csukott állapotban.
Felhajtott tető mellett nézd meg, hogy az oldalablak és a tető találkozásánál lévő 3 részből álló tömítőgumik milyen állapotúak, NA-kon már kezdhetnek szakadozni.

3, Belső tér:

A nagy kérdés: Bőrős legyen, és/vagy klímás?

Nyári melegben nincs vidámabb érzés, mint behuppanni a tűző napon hagyott fekete bőrülésbe rövidnadrágban, garantált a röhögés persze ha bírja a szőr a lábadon a perzselést.  A nyári melegben bele is lehet izzadni a bőrbe, mondják a szövetkárpit hívők, de erre egy példát szoktam felhozni nekik:
A bőrben ülve retró reggelimet fogyasztottam, ami egy kifliből, és egy leharapott sarkú zacskó kakaóból állt;  a zacsit beállítottam a lábaim közé, ahová való. smile Nade, mit nem kell ilyenkor csinálni? Felemelkedni, hogy kivegyél egy zsepit a farzsebedből, és utána visszaülni az immár eldőlt zacskó kakaóra. Mostmár utólag én is tudom, igen.  A homokszínű gatyám seggén éktelenkedő ordenáré barna folt az szép lett, fuldokoltunk a röhögéstől; viszont, az ülésről simán egy ronggyal letöröltem a kakaótavat, és az élet ment tovább.  Szóval, alapjában véve, egy nyitott, koszolódó, porosodó belsejű autónál nem hátrány, ha az ülés könnyen tisztán tartható.

Lassú oldalablakok elektromos ablak esetén:
NA-knál fordul elő, a 20 éves gyári kenőanyag már nem annyira fényesen muzsikál, egy szétszedéssel-ablaksín pucolással-újrakenéssel orvosolható, de legalább tudsz alkudni.

Klíma:
Sajnos kevesebb a klímás autó; és valóban kényelmesebb a nagy melegben, dugóban nyomatni magadra a hideget, még nyitott tetővel is, ezt mérlegelni kell, hogy mit szeretnél. Volt már arra példa, hogy utólag lett klíma beépítve egy autóba, nem kivitelezhetetlen, de ha enélkül nem tudsz élni, mindenképp keress klímásat.

4, Futómű:

Az egyik, ha nem legnagyobb erőssége az autónak; próbaúton ne kopogjon, zörögjön semmi a futómű felől. Típushibák itt nincsenek, a gumi szilentek tudnak kiszopósodni egy 170e < autónál, de ez normális dolog.
Viszont, mivel precíz, finom futóművünk van, figyelni kell a felnikre: Nem jó, ha 16-17-18-as nehéz malomkerekek kerülnek az autóra, erősen rontják a menettuladjonságokat. Az NA gyári felnije az egyik legkönnyebb sorozatgyártásban készült felni, nem véletlenül.
Ha a tesztút során, 100kmph környékén vibrálást érzel, az 95% hogy a nem jól kiegyensúlyozott, vagy megütött , ovális felni miatt lesz, nagyon érzékeny erre az autó.

Az 1989-1993 között gyártott autókon kisebb fék van (elől 235mm, hátul 231mm) a 94 utániakon elöl 255mm, hátul 250mm méretű a tárcsa. Ezeken a 94 utáni autókon van pár plusz merevítés is. (biztonsági övek között, alul a futóműben) ABS előfordul, kipörgésgátló nem volt hozzájuk. (legalább nem kell állandóan kikapcsolni. wink

5, Motor, Változatok:

1989-1993 :1.6 116Le
1994-1997: 1.6 90Le    és 1.8 131Le teljesítményűek voltak az NA modellek; az NB 1.6 110Le, és 1.8 141 Le

Az NA motorjában a gyújtáskábel tud elfáradni, ennek jele az egyenetlen alapjárat, és a gázelvételt követő lefulladás lehet; NB-kben pedig az ilyen idős korra meghaló gyújtótrafó , illetve a meleg motor indítását megakadályozó vezérműtengely jeladó lehet. Egyik hiba sem eget rengető, gyújtótrafó nem olcsó, de az is beszerezhető. A motor túlméretezett darab, bírja, és kívánja  a magas fordulatszámot; a klubban több autó kapott turbós, vagy kompresszoros feltöltést, akár úgy is, hogy már több mint 200e km volt a motorban, és vígan mennek.

Nívópálca: legyen benne olaj!!  Száraz nívópálca=trehány tulaj, kerülendő! Ne füstöljön, mert nem szokott, hidegindításkor sem; a normál hidegpára OK.
NA-k hidegindításkor adhatnak kis ideig hidrotőke cöcögés-kopogás hangot, ami az olajnyomás felépülésével egyből megszűnik, ez nem probléma.

Összességében; több autót kell megnézni; nem kell az első szerelembe esve azt megvenni (hacsak mindenben meg nem felel) és el kell jönni, ha van klubtalálkozó, ott egy kupacban sok autót lehet megnézni, beleülni, beszélgetni a tagokkal, segítünk mindenben!

Addig is, itt a fórumon nézelődni, olvasni kell, mert rengeteg infó halmozódott fel, csak bele kell túrni a kupacba! wink

aláírás

Fun is not a straight line

2017-02-13 11:01:11
Kalap

Kalap

Posztok: 1632
Velünk: 5545 napja

###STICKY###

Volt még egy ilyen is. Ne hagyjuk veszni. Itt a helye:

MX-5 KISKÁTÉ (Laran tollából)

Hogy ne nézz teljesen értetlenül, ha meglátsz az utcán egy Mazda MX-5-öt. Hogy valaki fel merje tenni helyetted a legegyszerűbb kérdéseket. Ez itt a Miata mániákusok kiskátéja.

Az Indexen néha olvasható kérdezz-felelek formában egy szájbarágó az aktuális közéleti témákról, ez adta az ötletet, hogy én is összeszedjek néhány dolgot a Miatával kapcsolatban s leírjam hasonló stílusban. Ha valaki képbe szeretne kerülni, itt mindent megtudhat (remélem). Mivel nem vagyok guru, ezért arra biztatok mindenkit, hogy írjátok meg a véleményeteket, ha valamit kihagytam, akkor azt folyamatosan pótolom. A célom az, hogy a legsűrűbben előforduló kérdésekre itt választ kapjanak a típus iránt érdeklődők. Köszi.

K: Álljunk meg egy pillanatra! Tisztázzunk valamit: most MX-5 vagy Miata?

V: Mind a kettő elnevezés helyes, az amerikai piacon MX-5 Miata néven ismert, Japánban és Óceánia környékén Eunos néven szállították.

K: Amerikában is árulták? A nagy gépek hazájában ilyen pici kabriót?

V: Igen, a legnagyobb felvevőpiaca az USA volt. Egyébként meg roadster, nem kabrió.

K: Roadster? Az meg mi?

V: A 60-as években Angliában terjedtek el ezek az autók. Két ülés, nyitható tető, orrmotor, hátsókerékhajtás. Van elsőkerékhajtással is kétüléses autó, amit roadsterként kategorizálnak, de ez szigorúan véve inkább kabrió.

K: Jó, roadster. Azt tudom, hogy van „kacsintós” lámpával is, meg fixen beépített, ez miért van?

V: 1989 óta gyártják, az 1. generációt erről az általad nevezett „kacsintós” lámpáról lehet megismerni. NA a kódjele, az alvázszám JMZNA kezdőbetűi után. 1998 óta nincs bukólámpa, a 2. generációt NB-nek is nevezik. 2005 óta van a 3. gen, nem fogod kitalálni, NC-nek is hívják. Itt bővebben is olvashatsz róla.

K: Azt olvastam valahol, hogy a legtöbbet eladott kétüléses kocsi, a Guiness rekordok könyvébe is bekerült. Mi a titka?

V: 50-50% a súlyelosztás az első és a hátsó tengely között, ehhez társul egy joystickszerűen kapcsolható sebességváltó, elöl-hátul kettős keresztlengőkar, ami a lehető legjobb úttartást és a vezető számára a legtöbb visszajelzést jelenti. Gokartos vezetési élmény. Nagyon sok teszt van a kis Mazdáról az Interneten, én nem tudok olyanról, ahol ne dicsérték volna.

K: Milyen motorokkal szerelték?

V: NA-NB: 1,6 ill. 1,8 literessel, az NC 1,8 és 2,0 literessel. Az előbbiek 90-145 lóerő közöttiek, utóbbiak 126 és 160 lóerősek.

K: Nem kevés ez? Ma már a kiskocsik között is találunk jóval erősebbet.

V: Mire kevés? Lámpától lámpáig gyorsulgatni, autópályán lezavarni mindenkit a belső sávból – erre kevésbé alkalmas, de nagy meglepetéseket tud okozni. Az igazi lételeme a kanyargós szerpentin, meg az Euroring. Egyébként ezzel az autóval legális sebességtartományban ad hatalmas vezetési élvezetet. Ne feledjük, a legnehezebb verzió is alig több 1 tonnánál smile

K: Mivel japán autóról van szó, gondolom nem kell sűrűn javítani. De ha igen, akkor biztosan drága a szerviz.

V: Attól függ, te mit tekintesz drágának. 15.000 km-enként kötelező szerviz, esetleg kopó alkatrészek cseréje. Ha Mazda X. nevű márkaszervizbe hordod, akkor valóban más árfekvésben van a karbantartás. Azt szoktuk mondani, ez egy modern Zsiguli, nincs túlbonyolítva. Sokan maguk cserélnek rajta elkopott alkatrészeket. Az NB komplett szervizkönyve is megvan néhány klubtársunknál, ebből minden trükköt meg lehet ismerni.

K: Tényleg, van típushiba?

V: Most feladtad a leckét, nem tudok. Hopp, talán az NA-k gyújtáskábele, de egy közel 20 éves autónál ez megbocsátható. Egyébként Amerikában 500-600.000 km-t futott példányok is vannak, komolyabb hiba nélkül. Ha már használod, akkor előfordulhat, hogy a küszöbben megáll a víz, ami a tetőről folyik le. A kivezető nyílást kell megtisztítani, itt van leírás ezzel kapcsolatban.

K: Ha alkatrész kell, akkor honnan veszitek?

V: Két külföldi forrás van, itt az utángyártott és gyári termékekből lehet választani. IL Motorsport Németországból és MX-5 Parts Angliából. Futárszolgálattal maximum 3-4 munkanap alatt házhoz szállítják a csomagot. A klubtagok között is szokott lenni csoportos rendelés, ebben az esetben szétosztjuk a szállítási díjat. Csemegézz az alkatrészek között, s döntsd el, mennyire drágák ezek. Itthon a legtöbb alkatrész kereskedőnél is vásárolhatsz általában utángyártott dolgokat.

K: Vásárlásnál mire figyeljek?

V: Őrizd meg a hidegvéred! Ha kipróbálod, előfordul, hogy szerelmes leszel, aztán oda a józan ész. Az első randin csalódás is érhet, szerintem menj el egy klubtalira, ez majdnem minden héten szerveződik itt. Ott nézhetsz szép kocsikat, még meg is autóztatnak a tulajdonosok. Visszatérve az eredeti kérdésedre, nézesd át egy szervizben, ott kiderülhet sok minden. Az alkatrészárakat az előbb említett külföldi oldalakon megtalálod.

K: Vannak klímás és klíma nélküli darabok. Kell ez egy ilyen autóba? Elvégre ott van a menetszél.

V: Egyéntől függ. Országúton haladva nekem csak akkor kellett, amikor kint 35 °C felett volt a hőmérséklet. Városban, dugóban araszolva már kisebb hőfoknál becsuktam a tetőt és használtam a légkondit. Esőben, mivel elég pici az utastér, könnyen bepárásodnak az ablakok, ilyenkor is jó szolgálatot tesz. Több márkatárs egyáltalán nem hiányolja.

K: Ha megvettem a Mazdát és kevésnek találom a teljesítményt, akkor van chiptuning vagy valami „okosság”?

V: Ez állandó beszédtéma itt is. Chiptuning, direktszűrő, Uri Geller, egyéb vajákolások csak a „pszichológiai” lóerőt növelik. Ezt elég jól kitalálták a japánok, bele lehet tolni százezreket, igazán látványos javulás nem lesz.

K: sad

V: Na jó, a végére hagytam valamit, ami felvidíthat. Turbo és kompresszor kit létezik, ezzel 200-240 LE is könnyen elérhető. Pl. innen is lehet rendelni, meg az a IL Motorsport oldaláról. Általában a szűk keresztmetszet a sofőr maga. Értő kezekben a széria autó is nagy élvezet, pl. Wéber Gabi a következőt mondta ezen a rendezvényen:„Ezt az autót k. jó vezetni!” (Széria NC, 126LE!). Kezdd a futómű és a fék tuningjával, illetve gyakorolj a pályán, aztán ha ez sem elég, akkor jöhet a motor.

K: Akkor kötekszem kicsit. Ha ennyit ráköltök, akkor már BMW Z3 is kijön, kicsit többet hozzátéve Honda S2000. Azok gyári állapotban is hoznak lóerőt bőven.

V: Kinek a pap, kinek a papné. 1,5 millió körül jó állapotú NA kapható, amibe fokozatosan döntheted a pénzt, ha elégedetlen vagy. Kedvcsinálónak nézd meg ezt a videót. Kell az a hatalmas erő a mókához?

K: OK, OK. Mennyit eszik a kocsi?

V: Tiporva akár 10 liter/100km is lehet. A forgalom ritmusát kihasználva közlekedve 7-8 l a jellemző. De nekem például tavaly a Grossglockner úton hajtva 6,3 l volt a fogyasztás.

K: Úú, ez az út beszarás! Van még ilyen?

V: Stelvio pass, pl. De a közelben a Kőszegi-hg. osztrák oldala is Miata-kompatibilis smile

K: Na, ezt hagyd abba! Már most csorog a nyálam. Gyönyörű tájak! Tényleg, mennyi csomag fér a kocsiba?

V: Saját tapasztalat: 10 nap Toscana, 2 személy, minden nap váltás ruha, pulóverek, kabátok, tartalék túracipők, bakancsok, fényképező 3 optikával lötyögősen elfért. Kamaszlányok hajlamosak egy nyaralásra akár 10 pár váltás cipőt is vinni (nem vicc, megtörtént másik autóval). Ekkor dönteni kell, hogy a lány vagy a cipők maradnak. Szóval elég a hely.

K: Csomagokról jut eszembe, nem vágják fel a tetőt? Lopással mi a helyzet?

V: Lopásról nem tudunk. Ennek az lehet az oka, hogy kevés eladó autó van piacon, ezért könnyen kiszúrható. Alkatrésznek szintén nehéz értékesíteni a szűk kereslet miatt. Külföldön meg inkább a drágább autókat keresik, de ez csak spekuláció. Tetőt már vágtak fel, szerencsére ritka az ilyen.

K: Jaj, a tetőről jut eszembe! Egyszer láttam coupét is, ez valami spéci darab?

V: Nem, télire kemény tetőt is lehet rá rakni, ekkor valóban olyan mint egy coupé.

K: Télen? Nem rakjátok le akkor?

V: Ez is olyan, mint a többi autó, használható télen is, oda kell figyelni bizonyos sajátosságokra. 
A műbőr jellegű tetőt +10 °C alatt nem szabad nyitogatni, a vászon nem ennyire kényes. Ha sózott utakon járunk, minél hamarabb lemosni/lemosatni a kocsi alját. Egyébként nem is rossz móka télen nyitott tetővel fenyőfát hazaszállítani.

K: Télen nem okoz gondot a hátsókerékhajtás? Az nem veszélyes?

V: Veszélyes? Akkor kezdődik a móka, amikor csúszik. Csak jó gumi kell hozzá. Hamar meg lehet szokni az élvezetet, nem kell aggódni.

K: Még egy kérdés a végére: nem pici ez belül?

V: Általában mindegyikre igaz, hogy kb. 190 cm-es magasságig elférnek benne az emberek. 
Egyébként meg nyomás kipróbálni egyet, ha jót akarsz magadnak!

aláírás

Fun is not a straight line

2016-07-12 12:21:15
Buzz

Buzz

Posztok: 56
Velünk: 2292 napja

Sziasztok,

Kineztem Nemetorszagban egy 2001-es nagyon szep allapotban levo MX-5-ot. A kepek es a telefonbeszelgetes alapjan minden rendben van. Megnezni is nem sokara sikerul.

Egy kerdesem lenne, 246ekm van benne, szerintetek megeri igy is megnezni, megvenni? Mennyire szamit ez soknak?

Elore is koszi,

Buzz