Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    *** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***    |   << vissza

*** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***

2016-05-23 8:22:10
no_holy_shit

no_holy_shit

Posztok: 140
Velünk: 2158 napja

Válasz erre: @Tocska #104495 

Nekem mar elegem van az auto epitesböl. Szereltem mar eleget. Tehat en is olyat vennek ami jo. Az ember elvezmni akarja. Ha mar elvezte es akkor kell szerelni az is mas mint meg nem is hasznaltad de honapos szopassal kezded 

En 1200  Euroert vettem az NA-t. Nem patika(kaszni jo). De 4ekm beleszladt februar  ota.

2016-05-23 6:46:01
Tocska

Tocska

Posztok: 171
Velünk: 2336 napja

Ellen példát írnék. Én pont felújítandót kerestem, azon az elven hogy tudni fogom minden ki van cserélve. Bontás elől megmentett példányt vettem. Rohadt füstölt ez az nem működött. Ára tükrözte ezt, nem volt fél milla német papírokkal. Szerelővel jóba vagyok olcsón dolgozott. Ki lett hegesztve, találtam kipróbálható motort. Hólyagosodásokat lecsiszoltam festettem. Apróságokat kijavítottam. A művelet 4 hónap és 5-600 ezer Ft volt. Futoműnek nem volt baja, de azért számítok rá hogy lesz. Úgy néz ki jó lett, viszont még csak 1000 boldog km-et tettem meg vele. Cserélnem kell még egy antennát, abs jeladót, parkolási sebeket el kell tüntetnem illetve még egy làmpa polír kell neki. Amit említettek család barátnő nehezen bírta de főleg azért mert feszült voltam miatta. Úgy érzem megérte mert amennyiben megállt még mindig az alsó árkategóriába kotorásznék, de ehhez az is kellett, hogy olcsón vettem meg. A pèldány egy 2000-es nb 1,6 miracle.

Történet:

Ellen példát írnék. Én pont felújítandót kerestem, azon az elven hogy tudni fogom minden ki van cserélve. Bontás elől megmentett példányt vettem. Rohadt füstölt ez az nem működött. Ára tükrözte ezt, nem volt fél milla német papírokkal. Szerelővel jóba vagyok olcsón dolgozott. Ki lett hegesztve, találtam kipróbálható motort. Hólyagosodásokat lecsiszoltam festettem. Apróságokat kijavítottam. A művelet 4 hónap és 5-600 ezer Ft volt. Futoműnek nem volt baja, de azért számítok rá hogy lesz. Úgy néz ki jó lett, viszont még csak 1000 boldog km-et tettem meg vele. Cserélnem kell még egy antennát, abs jeladót, parkolási sebeket el kell tüntetnem illetve még egy làmpa polír kell neki. Amit említettek család barátnő mehezen bírta de főleg azért mert feszúlt voltam miatta. Úgy érzem megérte mert amennyiben megállt még mindig az alsó árkategóeiába kotorásznék, de ehhez az is kellett, hogy olcsón vettem meg. A pèldány egy 2000-es nb 1,6 miracle.

Ellen példát írnék. Én pont felújítandót kerestem, azon az elven hogy tudni fogom minden ki van cserélve. Bontás elől megmentett példányt vettem. Rohadt füstölt ez az nem működött. Ára tükrözte ezt, nem volt fél milla német papírokkal. Szerelővel jóba vagyok olcsón dolgozott. Ki lett hegesztve, találtam kipróbálható motort. Hólyagosodásokat lecsiszoltam festettem. Apróságokat kijavítottam. A művelet 4 hónap és 5-600 ezer Ft volt. Futoműnek nem volt baja, de azért számítok rá hogy lesz. Úgy néz ki jó lett, viszont még csak 1000 boldog km-et tettem meg vele. Cserélnem kell még egy antennát, abs jeladót, parkolási sebeket el kell tüntetnem illetve még egy làmpa polír kell neki. Amit említettek család barátnő nehezen bírta de főleg azért mert feszült voltam miatta. Úgy érzem megérte mert amennyiben megállt még mindig az alsó árkategóriába kotorásznék, de ehhez az is kellett, hogy olcsón vettem meg. A pèldány egy 2000-es nb 1,6 miracle.

2016-05-23 6:05:27
varga-gabor

varga-gabor

Posztok: 1027
Velünk: 2651 napja
Szota14, 2016-05-22 18:39:03

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni!
Már régóta keresgélem a megfelelő első Miatámat, és a kérdésem a következő lenne:
Ha speciel egy hardtop nélküli kocsit kinézek (tegyük fel meg is veszem), és ha arra utólag veszek kemény tetőt, akkor az egy az egybe passzolni fog rá, vagy kell még rá vmi extra dolgot szerezni?

Szia. Attól függ h mit veszel. NA-NB-NBFL kompatibilis. Ha nincsenek meg a 'kampók' az ülés mellett, meg a frankenstein csavarok akkor az utólag anyagilag húzós lehet

aláírás

EUNOS ROADSTER V SPECIAL

2016-05-22 18:39:03
Szota14

Szota14

Posztok: 114
Velünk: 2102 napja

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni!
Már régóta keresgélem a megfelelő első Miatámat, és a kérdésem a következő lenne:
Ha speciel egy hardtop nélküli kocsit kinézek (tegyük fel meg is veszem), és ha arra utólag veszek kemény tetőt, akkor az egy az egybe passzolni fog rá, vagy kell még rá vmi extra dolgot szerezni?

2016-05-03 15:28:55
act911

act911

Posztok: 247
Velünk: 2208 napja

Válasz erre: @Buzz #103412 

Tudod, ez olyan mint az autó restaurálás. Sokan megveszik a tutit, amin csak ezt meg azt kell cserélni. Ahhh, ez nem is vészes, tavasz van, ezzel megyek már nyaralni. Majd leszedik a kissé rozsdás sárvédőt, s kiderül, alatta pókhálós minden. S a motor is köhögött kicsit, de csak ezt meg azt kell cserélni, s jó lesz. Kicseréli. Nem lett jó, csak jobb, mert előjött más hiba is. Telik az idő, ürül a családi kassza, ideges a feleség/barátnő, megőrül a tulaj. Válás, anyagi csőd, de a kocsi csak félig kész, az évek meg elszálltak. Sok ilyet láttam már. Szóval inkább jó (= de legalábbis jobb) állapotút érdemes - szerintem. S azzal azonnal tudsz élvezkedni is, magad mellé tudod állítani asszonypajtást, hiszen látja, jó ez, meg van az élményfaktor is. De a döntés a Tiéd.  

aláírás

act911

"Mindannyian gyerekek vagyunk, az egyetlen különbséget egy felnőtt és egy gyerek között a játékaiban találjuk meg. Fontos, hogy mindig megtaláljuk a visszautat ehhez az állapothoz." Ayrton Senna

<

2016-05-03 12:34:30

Beci11

Posztok: 249
Velünk: 2375 napja

Megéri jobb állapotút venni(nem jobb állapotúnak mondottat), de akkor mélyebben a zsebbe kell nyúlni. Illetve az árhoz kell igazítani az elvárásokat. Én is árutam már ilyen kocsit, nem titkoltan nem a legjobb állapotú volt, de az ára is tükrözte, és bosszantó volt mikor a vevőjelöltek a közel másfélszeres árú példányokkal példálóztak, hogy de így meg úgy. Csodát nem kell várni. Itthon is voltak már eladó szép/keveset futott példányok, de az áruk is olyan volt. Illetve a jobb állapot nem feltétlenül jelent jobb műszaki állapotot is. El kell dönteni, hogy kasznira vagy inkább motorfelújításra költenél 300-500e Ft-ot. Futómű megint nehéz kérdés, csavarokat bontani elég macera(ált cserélni is kell őket), szilentek sem olcsóak hozzá

2016-05-03 12:22:22
gzugzu

gzugzu

Posztok: 939
Velünk: 3586 napja

Dragrider, 2016-05-03 11:27:12

...

És ne feledd, nem az a lényeg, hogy milyen az MX-5-ösöd, hanem, hogy van e!!!

2016-05-03 11:38:22
Buzz

Buzz

Posztok: 54
Velünk: 2088 napja

Válasz erre: @Dragrider #103416 

Koszi, akkor azt hiszem maradok a jobb allapotu keresesnel :D Valoszinu arra is kell majd kolteni, de talan kevesebbet.

2016-05-03 11:37:22
Buzz

Buzz

Koszi, akkor inkabb ilyeneket keresek a ket valasz alapjan :DVálasz erre: @gzugzu #103413 

2016-05-03 11:27:12
Dragrider

Dragrider

Posztok: 167
Velünk: 2648 napja

Szia,

Ez egy elég költői kérdés, ugyanis a választ nagyon sok minden befolyásolja. Például:

Értesz e az autószereléshez / lakatoláshoz, van e hozzá garázsod / műhelyed, vagy van e ilyen ismerősöd, aki olcsón segít neked. Ha nem, akkor megtörténhet, hogy egy kisebb vagyont fogsz a szakembereknél hagyni.

Egy korrodált karosszéria szakszerű javíttatása (hossztartók, küszöbvégek, sárvédőívek) 150.000-200.000Ft is lehet, egy elem fényezésére szintén 25.000-30.000Ft-ot számolhatsz.

A motorikus javítási költségek sem fillérek, motor generál a Gonzitól kapott hírek szerint fél milla körül jis járhat, de egy bontott motort (ami ugye lutri) megkapsz 120.000-170.000Ft-ért.

Vászontető ha szakadt, repedezett, akkor csere 120.000-170.000Ft (bár most van Győrben egy maszek, aki kicsit olcsóbb).

Én nem akartam / tudtam sokat költeni a vásárlásra, meg aztán elméletileg értek is hozzá, de így is költségekben már lassan ott járok, mintha vettem volna egy jó állapotút. Igaz, így legalább megismerhettem az autóm minden egyes porcikáját :-)

Remélem segítettem, vagy legalább jól összezavartalak.

Sok sikert a vásárláshoz!

És ne feledd, nem az a lényeg, hogy milyen az MX-5-ösöd, hanem, hogy van e!!!

aláírás

Üdv, B

2016-05-03 11:10:54
gzugzu

gzugzu

Posztok: 939
Velünk: 3586 napja

Jó állapotút jobban megéri venni. wink

2016-05-03 10:56:30
Buzz

Buzz

Sziasztok,

Nem regen eldontottem, hogy szeretnek egy Mazda MX-5-ot venni (NB). Ezzelkapcsoaltban szeretnek toletek segitseget kerni. Melyik eri meg jobban? 1. Venni egy rendes allapotban levo darabot dragabban vagy 2. egy egeszen olcsoba beruhazni es azt felujitani?

Koszi

2016-04-30 23:11:41
HZoli

HZoli

Posztok: 155
Velünk: 2534 napja

Szota14, 2016-04-30 21:55:25

NB-be az ESP-t és az ASR-t kilehet kapcsolni, vagy valahogy kiiktatni a rendszerből?

Ülj be nyugodtan, egyik sem lesz bekapcsolva... 

Soha.... smile  

2016-04-30 21:55:25
Szota14

Szota14

Posztok: 114
Velünk: 2102 napja

NB-be az ESP-t és az ASR-t kilehet kapcsolni, vagy valahogy kiiktatni a rendszerből?

2016-04-27 12:28:24
HZoli

HZoli

Posztok: 155
Velünk: 2534 napja

Válasz erre: @Szota14 #103050 

Az ügyességen sok múlik. 

Nekem 1.6 van sperr nélkül és lehet forgatni, egymásra többet felfűzni már necces. 

Illetve sok múlik egy okos futómű beállításon is smile  

Nekem utána új autóm lett smile