Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    *** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***    |   << vissza

*** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***

2016-02-12 8:02:36

rusty46

Posztok: 13
Velünk: 2169 napja

Köszönöm, amint időm engedi átnézetem smile

2016-02-11 14:54:24
Liszt

Liszt

Posztok: 997
Velünk: 2516 napja
bandiahegyrol, 2016-02-10 8:43:19

Liszt, 2016-02-10 7:57:56

szerintem el kell fogadni par dolgot:
- kilometer nem szamit (elobb utobb vmennyire ugyis fogja ereszteni/enni az olajat vagy akarmit, azt meg meg kell csinalni es utana boldog leszel)
-  rozsda: ivek, csomagtarto teto, elso nyulvanyok es mashol is elofordulhat. Nem egy ordongosseg kijavitani (mellesleg nem patika allapotban is fun)
-  a kocsira kolteni kell, folyamatosan
es ezek utan tudni fogsz valasztani.
1.8at szerettem volna en is, raadasul klimaval es tokeletes kulsovel. 1.8 osszejott, klimarol lemondtam (nincs ra szuksegem azota sem) a kulsejevel es motorjaval pedig foglalkozni kell, de ez benne a szep smile

egyetértek ám kb mindennel amit leírtál, csak azon rugóztam, hogy miért kell kitűnőnek beállítani, ami szépen rohad. Miért kell km tekeréssel csalni, ha egyébként nem számít annyit, bírja.

Amúgy szabad érdeklődni mennyiért csípted meg az 1.8-as géped?

irj legyszi egy mailt ide: f daninak kukac dzsmél

aláírás

Dani 

2016-02-11 14:52:45
simkor

simkor

Posztok: 626
Velünk: 2535 napja

Én néztem tavaly, végül hoztam egyet németektől. A kocsira emlékeim szerint kell költeni, fényezés javítandó (motorháztető pl). A kocsi nem revolution, nincs benne ködlámpa, a xenon utólagos a beltért valószínűleg egy kutya összevissza kaparta, műanyagok elég ramatyak. Ettől eltekintve egyben volt a kocsi, egy atnezest/megnezest mindenkepp meger Sealed

2016-02-11 13:38:56

rusty46

Posztok: 13
Velünk: 2169 napja

Sziasztok! Új vagyok még itt és a segítségeteket kérném. Engem is elfogott a szerelem a típus iránt, és be szeretnék ruházni egy NC-re, ha egy mód van rá 2.0 literesre. (próbáltam az 1.8-at is, nem is a plusz erő, a sperr miatt kellene a nagyobb) 

Tudom itthon szerény a választék, de van fent egy hirdetés a hahun amivel már eléggé régóta szemezek.:

http://www.hasznalta___v_revolution-9193999

Azzal tisztában vagyok hogy gyanúsan olcsó és eléggé régóta van fent.....tud valaki esetleg valamit az adott autóról? Illetve van-e olyan NC típusbetegség aminek alá lehet funi és húzós tétel? Válaszotokat előre is köszönöm! 

Üdv.

2016-02-10 8:43:19

bandiahegyrol

Posztok: 22
Velünk: 2171 napja
Liszt, 2016-02-10 7:57:56

- kilometer nem szamit (elobb utobb vmennyire ugyis fogja ereszteni/enni az olajat vagy akarmit, azt meg meg kell csinalni es utana boldog leszel)
-  rozsda: ivek, csomagtarto teto, elso nyulvanyok es mashol is elofordulhat. Nem egy ordongosseg kijavitani (mellesleg nem patika allapotban is fun)
1.8at szerettem volna en is, raadasul klimaval es tokeletes kulsovel. 1.8 osszejott, klimarol lemondtam (nincs ra szuksegem azota sem) a kulsejevel es motorjaval pedig foglalkozni kell, de ez benne a szep smile

egyetértek ám kb mindennel amit leírtál, csak azon rugóztam, hogy miért kell kitűnőnek beállítani, ami szépen rohad. Miért kell km tekeréssel csalni, ha egyébként nem számít annyit, bírja.

Amúgy szabad érdeklődni mennyiért csípted meg az 1.8-as géped?

2016-02-10 8:40:10

bandiahegyrol

Beci11, 2016-02-10 8:13:00

Most volt fent egy 1.6-os klimás 2002-es 55e-t futott 1.9-ért. Egyik fórumtárs kb 3 hete vette itthon és már el is adta(legalábbis a hirdetés nincs fent) Ha 1.8-ast keresel akkor simán belefutsz az 1.5 misibe + egyéb költségek. Én tavaly 670-ért vettem 1.8 NB-t és 1.3 lett a vége, de akkor még új tető, ülések javítása, szelepszár szimmering, kipfugó stb nem volt benne. Nézd meg pld ezt, ez 1.8 klíma, és mire hazajön és neveden van ez is belenyal az 1.7m-be és akkor még no szerviz no lakatolás.

http://suchen.mobile___m_campaign=EmailLink

igen, ez a bajom smile mondjuk a klímát eltudom engedni, ha nagyon kell utólag is jó. 1.8 a vízválasztó, ezt kell eldöntenem.

2016-02-10 8:13:00

Beci11

Posztok: 249
Velünk: 2376 napja

Most volt fent egy 1.6-os klimás 2002-es 55e-t futott 1.9-ért. Egyik fórumtárs kb 3 hete vette itthon és már el is adta(legalábbis a hirdetés nincs fent) Ha 1.8-ast keresel akkor simán belefutsz az 1.5 misibe + egyéb költségek. Én tavaly 670-ért vettem 1.8 NB-t és 1.3 lett a vége, de akkor még új tető, ülések javítása, szelepszár szimmering, kipfugó stb nem volt benne. Nézd meg pld ezt, ez 1.8 klíma, és mire hazajön és neveden van ez is belenyal az 1.7m-be és akkor még no szerviz no lakatolás.

http://suchen.mobile___m_campaign=EmailLink

2016-02-10 7:57:56
Liszt

Liszt

Posztok: 997
Velünk: 2516 napja

aláírás

Dani 

2016-02-10 0:04:05

bandiahegyrol

amúgy mondjuk 1M és a szalonautó között miért ne lehetne bármi..

Pl olyan NC-k vannak 2,5 környékén hirdetve ami le is pippant, 8-10 évvel fiatalabbak átlagban, nyilván a hirtelen, első évi ráköltés is kevesebb lehet adott esetben.

Nade csak egy példa, az ártatlan szűzlányok elírták, és amúgy a kereskedő csak jót akar:

209176 km, 2012.05.31.
211300 km, 2012.11.30.
174601 km, 2014.06.26.

2016-02-09 23:43:09

bandiahegyrol

"---- Jó úton haladsz, még egy kicsit keresgélsz, aztán boldog leszel egy normális állapotú alap modellel."

Könnyen lehet, ha csak ezen múlik a kiszemelt.

"---- Azért van ott nem rozsdás is. Az enyémbe 300.000km van, a Csabiéba úgy tudom 400.000km felett. Jól működnek? Igen. Érdekel valakit? Nem. Lehet hogy 15 éve egy nepper visszatekerte 100.000ről 60.000ra? És akkor mivan? Olyat vegyél ami jól működik, aztán tartsd fent ez az állapotot. "

Az említett 2 gép eladó? A visszatekerések nem mindig olyan távoliak, hogy megszépítse őket az idő.

2 licitoldalt néztem mostanában, egyikben sem volt ez a kategória, lehet rossz körökben mozogtam, csak a céges nagyátlag meg kb egy rx7 talán.

Nyárvégét csak az itt olvasottakból tapasztalva, hogy volt aki fegyverletétel után adta el, mert úgymond elégvolt, kellett neki a pénz másra, jön a gyerek, stb.

2016-02-09 23:32:58

bandiahegyrol

Cimbi, 2016-02-09 22:24:09

Az alapvető probléma szerintem még mindig az, hogy mindenki a 15-20-25 éves álomsportkocsira vár, amit vidéki idős házaspár hétvégén sem vezetett, nem hatottak rá a kémia és fizika törvényei, első gazdája pedig drágán televágta extrával, hogy most megvegye egy álmodozó magyarszki olcsón, hogy lelakja, vagy legjobb esetben se költsön a rendbehozatalra.

Nem kell az álmot kergetni (és ezt havi 60-70 autót eladó értékesítőként is mondom), kurvajót lehet autózni (mellesleg erről szól ez az egész, nem pedig a csicsabelsőről) egy sima 1.6-al is és sperr nélkül sem áll meg a világ, majd ha ezzel megtanul mindenki játszani, akkor vehet alá még később sperrt ha akarja majd egyáltalán. Szerintem a sperr fétisesek kétharmada még nem is próbált ilyet, csak olvasott róla a nagykönyvben, meg megnézte youtubeon a sperr 3d animationt. Meg kell venni egyet ami tetszik és el kell kezdeni megcsinálni (mert igen, mindegyiken lesz mit csinálni), vagy bebattyogni a mazdához és megrendelni egy újat és akkor az majd olyan lesz amilyet mindenki szeretne. 

Köszi a választ, de elég sarkosnak érzem, értem én, hogy az mx5 az érzelmekről szól, de meghülyülni nem szeretnék, a fent vázolt alapvető problémát sem érzem magaménak, szerencsére.

Nem volt sok saját kocsim, de korban ettől idősebb is van perpill (átlag személy, ami nem csak úgymond második kocsi), mégsem lyukas az alja. Milyen extrákat írtam tul.képpen, az erősebb motor+sperr kombót, ha ez álmodozás, akkor vállalhatónak tartom smile egyébként feltételnek csak a motort szűkítettem keresésnél.

Olcsón? Árában. Ami szerintem az, de ez egyelőre nem egyezik a mostani kínálattal, a fél évvel ezelőttiből visszakeresve találtam volna korrekt ajánlatot.

A többi még távolabbi, az maradjon csak a megszemélyesített átlagnak smile

Apropó, amolyan becsületes nepper vagy? Sosem tekertél még vissza?

2016-02-09 22:39:12
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 4162 napja
bandiahegyrol, 2016-02-09 21:19:08

Sziasztok,

Egy ideje olvasom a fórumot, de most regeltem is. Szívesen vennék egy mx5-öt, de egyre reménytelenebbnek látom. Először csak a klímásakat kerestem, de ha jól tudom/olvastam itt, ez utólag is megoldható. Ami továbbra is szűkíti, az a nagyobb, erősebb motor, sperr, nbfl (esetleg patika állapotú NA, ami úgysincs), és ne legyen ezüst színű smile valamint napi használatot is bírja, ha úgy adódik, ez talán csak a rendbehozatal összegét dobja meg.

---- Jó úton haladsz, még egy kicsit keresgélsz, aztán boldog leszel egy normális állapotú alap modellel.

Ezután jönne az állapot, ami miatt kezdek lemondani az egészről. Magyar kínálat: egyrészt alig van a fenti, (de már a feltételből engedve kiváncsiságból,) kitűnőnek mondott, de azért alul lyukasra ette 1-2 helyen a rozsda, itt-ott benyomva. Vagy az oda-vissza tekergetett km állás, ami számomra azt üvölti, hogy valami mással is átlennék baszva, ez is ugrott (az elmosott rendszámosokat is ide vettem, mivel nem túl bizalomgerjesztő, ez lehet hiba).

---- Azért van ott nem rozsdás is. Az enyémbe 300.000km van, a Csabiéba úgy tudom 400.000km felett. Jól működnek? Igen. Érdekel valakit? Nem. Lehet hogy 15 éve egy nepper visszatekerte 100.000ről 60.000ra? És akkor mivan? Olyat vegyél ami jól működik, aztán tartsd fent ez az állapotot. 

Ha kb passzolna, ott meg közelebb van az ár a 2M-hoz, mint az én elképzelésemhez.

Mobile.de: ehhez hozzáértő kellene, aki átnézi, rászánja az idejét, behozza, nyilván nem szerelemből, határeset, mennyiből lehetne kihozni így.

---- Aki hozzáértő, az megveszi és eladja drágábban majd. Licit oldalakon kell ezeket megvenni, nem pedig a mobile.de-n. Mi 60 autót hozunk be havonta, egyet sem a mobile.de-ről és egyiket sem látjuk előtte élőben.

Van ebből kiút? smile Esetleg tévedtem valamiben és emiatt nincs megoldás vagy inkább nyár végén kell nézni, akkor adják inkább el?

---- Van. Előbb leírtam. Ne pecselj, vegyél egyet. Nem, nem nyár végén fognak majd sorban állni a klubtagok, hogy eladják a féltve őrzött patikára rendbehozott járgányokat, viszont ha bevásárolsz, akkor nyár végére neked is lehet majd egy ilyened sok sok munka és pénz után.

Bocs, ha hosszú lett elsőre, előre is köszi a választ.

Válaszoltam az idézetbe...

aláírás

if in doubt, flat out.

Történet:

bandiahegyrol, 2016-02-09 21:19:08

Sziasztok,

Egy ideje olvasom a fórumot, de most regeltem is. Szívesen vennék egy mx5-öt, de egyre reménytelenebbnek látom. Először csak a klímásakat kerestem, de ha jól tudom/olvastam itt, ez utólag is megoldható. Ami továbbra is szűkíti, az a nagyobb, erősebb motor, sperr, nbfl (esetleg patika állapotú NA, ami úgysincs), és ne legyen ezüst színű:) valamint napi használatot is bírja, ha úgy adódik, ez talán csak a rendbehozatal összegét dobja meg.

---- Jó úton haladsz, még egy kicsit keresgélsz, aztán boldog leszel egy normális állapotú alap modellel.

Ezután jönne az állapot, ami miatt kezdek lemondani az egészről. Magyar kínálat: egyrészt alig van a fenti, (de már a feltételből engedve kiváncsiságból,) kitűnőnek mondott, de azért alul lyukasra ette 1-2 helyen a rozsda, itt-ott benyomva. Vagy az oda-vissza tekergetett km állás, ami számomra azt üvölti, hogy valami mással is átlennék baszva, ez is ugrott (az elmosott rendszámosokat is ide vettem, mivel nem túl bizalomgerjesztő, ez lehet hiba).

---- Azért van ott nem rozsdás is. Az enyémbe 300.000km van, a Csabiéba úgy tudom 400.000km felett. Jól működnek? Igen. Érdekel valakit? Nem. Lehet hogy 15 éve egy nepper visszatekerte 100.000ről 60.000ra? És akkor mivan? Olyat vegyél ami jól működik, aztán tartsd fent ez az állapotot. 

Ha kb passzolna, ott meg közelebb van az ár a 2M-hoz, mint az én elképzelésemhez.

Mobile.de: ehhez hozzáértő kellene, aki átnézi, rászánja az idejét, behozza, nyilván nem szerelemből, határeset, mennyiből lehetne kihozni így.

---- Aki hozzáértő, az megveszi és eladja drágábban majd. Licit oldalakon kell ezeket megvenni, nem pedig a mobile.de-n. Mi 60 autót hozunk be havonta, egyet sem a mobile.de-ről és egyiket sem látjuk előtte élőben.

Van ebből kiút?:) Esetleg tévedtem valamiben és emiatt nincs megoldás vagy inkább nyár végén kell nézni, akkor adják inkább el?

---- Van. Előbb leírtam. Ne pecselj, vegyél egyet. Nem, nem nyár végén fognak majd sorban állni a klubtagok, hogy eladják a féltve őrzött patikára rendbehozott járgányokat, viszont ha bevásárolsz, akkor nyár végére neked is lehet majd egy ilyened sok sok munka és pénz után.

2016-02-09 22:24:09
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 4162 napja

Az alapvető probléma szerintem még mindig az, hogy mindenki a 15-20-25 éves álomsportkocsira vár, amit vidéki idős házaspár hétvégén sem vezetett, nem hatottak rá a kémia és fizika törvényei, első gazdája pedig drágán televágta extrával, hogy most megvegye egy álmodozó magyarszki olcsón, hogy lelakja, vagy legjobb esetben se költsön a rendbehozatalra.

Nem kell az álmot kergetni (és ezt havi 60-70 autót eladó értékesítőként is mondom), kurvajót lehet autózni (mellesleg erről szól ez az egész, nem pedig a csicsabelsőről) egy sima 1.6-al is és sperr nélkül sem áll meg a világ, majd ha ezzel megtanul mindenki játszani, akkor vehet alá még később sperrt ha akarja majd egyáltalán. Szerintem a sperr fétisesek kétharmada még nem is próbált ilyet, csak olvasott róla a nagykönyvben, meg megnézte youtubeon a sperr 3d animationt. Meg kell venni egyet ami tetszik és el kell kezdeni megcsinálni (mert igen, mindegyiken lesz mit csinálni), vagy bebattyogni a mazdához és megrendelni egy újat és akkor az majd olyan lesz amilyet mindenki szeretne. 

aláírás

if in doubt, flat out.

Történet:

Nem kell az álmot kergetni (és ezt havi 60-70 autót eladó értékesítőként is mondom), kurvajót lehet autózni (mellesleg erről szól ez az egész, nem pedig a csicsabelsőről) egy sima 1.6-al is és sperr nélkül sem áll meg a világ, majd ha ezzel megtanul mindenki játszani, akkor vehet alá még később sperrt ha akarja még egyáltalán. Szerintem a sperr fétisesek kétharmada még nem is próbált ilyet, csak olvasta a nagykönyvben. Meg kell venni egyet ami tetszik és el kell kezdeni megcsinálni (mert igen, mindegyiken lesz mit csinálni), vagy bebattyogni a mazdához és megrendelni egy újat és akkor az majd olyan lesz amilyet mindenki szeretne. 

2016-02-09 21:19:08

bandiahegyrol

Sziasztok,

Egy ideje olvasom a fórumot, de most regeltem is. Szívesen vennék egy mx5-öt, de egyre reménytelenebbnek látom. Először csak a klímásakat kerestem, de ha jól tudom/olvastam itt, ez utólag is megoldható. Ami továbbra is szűkíti, az a nagyobb, erősebb motor, sperr, nbfl (esetleg patika állapotú NA, ami úgysincs), és ne legyen ezüst színű smile valamint napi használatot is bírja, ha úgy adódik, ez talán csak a rendbehozatal összegét dobja meg.

Van ebből kiút? smile Esetleg tévedtem valamiben és emiatt nincs megoldás vagy inkább nyár végén kell nézni, akkor adják inkább el?

2016-02-09 20:25:19
pke1977

pke1977

Posztok: 578
Velünk: 3782 napja

Kicsit kusza, de ami telefonról nem ment, laptopról működik. :-)

Alapvetően stimmelnek a dolgok, de az egyik helyen a '94 nem.

Full fapad így néz ki:

Maker MAZDA
Name MX-5
Doors 2-DOOR
Exterior color 12K
Market AT
Model year 1994
Seats STF
Interior color NA3
Transmission MANUAL TRANSMISSION
Engine GASOLINE
Features GASOLINE, MANUAL TRANSMISSION, 4-DISC, NOR. DIFF, 2-DOOR, 1600, '97 MODEL, 5-SPEED, EXC.BILSTEIN DAMP., W/O A. LOCK BRAKE, ECE, DOHC, SP-ED.
Displacement 1600
Production start 199412
Region Europe
Drive L
Cat# AENA04
Released 19970319