Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    *** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***    |   << vissza

*** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***

2021-05-04 20:22:13
mester

mester

Posztok: 632
Velünk: 4132 napja

Válasz erre: @gzugzu #143832 igazad van,de a futóművet is festeni kell,mert lehangoló ..szóval van vele munka bőven,de ha szereti az ember a verdáját, akkor csinálja,ha nem akkor fedőréteg és piac! De az nem szép dolog!!! Szerintem így rozsdásan őszintébb eladni és venni is.

2021-05-04 19:17:32
gzugzu

gzugzu

Posztok: 907
Velünk: 3335 napja

Engem a futóműelemeken a rozsda kevésbé zavarna. Azok csavaros elemek, mind relatíve egyszerűen és olcsón javíthatóak/cserélhetőek (mármint egy lakatoláshoz képest).

A karosszérián lévő rozsdák pl a hátsó hossznyúlvány már nehezebben javítható jó minőségben.

2021-05-04 18:34:00
mester

mester

Posztok: 632
Velünk: 4132 napja

Válasz erre: @Patrik #143828 

Szia,itt nem is az alváz vészes,inkább a futómű és bölcső..ezt csak úgy lehet javítani,ha teljesen szétszeded,és darabonként megdolgozod! Ezt alvázvédős cég nem fogja megcsinálni,vagy ha igen,az zsebbenyúlós lesz! szerintem autózz vele most jó sokat,és vizsga előtt,vagy télen rá kell szánni bő egy hetet! És a csavarok kiszedése is kétesélyes a kép alapján,de nem lehetetlen,csak türelmes ember kell hozzá smile

2021-05-04 11:44:32

Patrik

Posztok: 4
Velünk: 51 napja

Végül megvettem a kiszemelt NC-t, egyszerűen nem tudtam ellenállni a próbakör után. smile Előtte felemeltük, alánéztem, és mivel láttam sokkal rosszabbakat, elfogadhatónak találtam.

A ti véleményeitekre lennék kíváncsi, a rozsda mértékével, súlyosságával kapcsolatban, illetve, hogy szerintetek mennyibe kerülne rendberakni, és van-e szerviz ajánlásotok ezzel kapcsolatban.

Az aljáról készült képek:

https://pasteboard.co/K0ju0vs.jpg

https://pasteboard.co/K0juds2.jpg

https://pasteboard.co/K0jumbI.jpg

https://pasteboard.co/K0juwtW.jpg

https://pasteboard.co/K0juUFF.jpg

https://pasteboard.co/K0jv1rf.jpg

https://pasteboard.co/K0jv73D.jpg

https://pasteboard.co/K0jvd2Jt.jpg

Előre is köszi a segíséget!

2021-05-02 21:44:18
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9027
Velünk: 5284 napja

Válasz erre: @Patrik #143818 

Szia!

kicsit kihalt lett itt a placc, fb-on próbáld.

én nem értek a témához de úgy tudom össze szoktak rohadni a futómű excenteres állítócsavarjai és meglepően sokba kerül az összes cseréje. Sajnos fiatalabb kocsikon is elő tud fordulni ez.

a többit majd valaki hozzáértőbb...

sok sikert, vegyél jót!

gy

aláírás DrasticPlastic Driver
2021-05-02 14:32:05

Patrik

Sziasztok,

Jövőhéten tervezek megnézni élőben is néhány NC-t Budapesten. Mennyire fontos elvinni vásárlás előtt egy független helyre felemelni az autót, és ezt mennyire szívesen engedik a kereskedők?

Illetve van-e ajánlásotok, hova érdemes vinni Budapesten átnézetni vásárlás előtt és milyen árban szokták elvégezni ezeket a vizsgálatokat?

Vagy NC-nél felemelés nélkül is meg tudok bizonyosodni az állapotról, rozsdáról? Nagy buktatókba lehet szaladni ennél az autónál, ha nem vagyok 100% körültekintő?

Tapasztalat hiányában bármilyen tippet/infót szívesen fogadok a témában smile

2021-04-06 15:10:08
susu

susu

Posztok: 448
Velünk: 1054 napja

Válasz erre: @Fabo #143645 

Szia,

Van olyan autó, amit csak a "miata.hu PIAC" facebook csoportban hirdetnek (mert pl. "méltatlan"-nak tartja az eladó azt, hogy hahura tegye - bármit is jelentsen ez :D). De ne számíts giga kínálatra, 1-2 extra autó van talán. Amúgy külföld: mobile.de, autoscout

2021-04-06 13:36:07

Fabo

Posztok: 1
Velünk: 38 napja

Sziasztok, 

Segítséget szeretnék kérni, puhatetős nd-t keresek. Hahun elég kevés van esetleg más ötlet merre nézzek körül?

Üdv,

Fabo

2021-04-06 7:48:24
susu

susu

Posztok: 448
Velünk: 1054 napja

Válasz erre: @ndon #143638 

Ez típushiba, hogy a sárvédőív/küszöb korrodált, főleg ennyi idős autónál. Szinte mindegyik NB ilyen lesz, amelyikkel még nem foglalkoztak. A nyúlvány pedig biztosan nem csak felületi rozsdás. A nyúlvány két lapolt lemezből áll, köztük indul meg a korrózió, és onnan jön kifele. Ha a nyúlványon kívülről látszik valami rozsda/púposodás, akkor az már biztosan cserélendő.

2021-04-06 7:41:47
Erno

Erno

Posztok: 1449
Velünk: 5858 napja

Hát csak felületi rozsda ritka azért. Saját tapasztalat : nyúlvány mintha kicsit felnyomta volna festéket pár ponton, aztán amikor alvázvédőzés előtt tisztították, szép nagy lyukat kellett újra építeni...

Történet:

Hát csak felületi rozsda ritka azért. Saját tapasztalat : nyúlvány mintha kicsit felnyomta volna festéket pár ponton, aztán amikor alvázvédőzés előtt tisztították, szép nagy lyukat kellett újra építeni...

2021-04-05 22:35:27
bbubby00

bbubby00

Posztok: 298
Velünk: 1390 napja

Videken ez kb 350e ft. (Nyulvanyokkal)

HD kepekre ranagyitva nem kezdetlegesnek tunt nekem, tehat ivcsere. 

aláírás

Kell egy Mazda MX-5? Segítek! ;) - Békéscsaba

2021-04-05 21:38:45

ndon

Posztok: 1
Velünk: 38 napja

Sziasztok!

Autó vásárlása előtt állok és lenne pár kérdésem.

A kinézett autó egy NB 2001/10 évjáratú klímás példány. Motorikusan elvileg teljesen jó, de a kasznia ahogy lenni szokott nem hibátlan. Gondolom a vízelvezető miatt a hátsó küszöbök és sárvédő környéke rozsdás. Sajnos a tulaj nem közölt részletes képeket így nem tudom hogy ez csak felületi rozsda vagy komoly rohadás és hogy mennyire kiterjedt (nyúlványok is korrodáltak de az elvileg ráérős csak felületi rozsda). Gondolom cserélni kell mind a négy elemet. 

Tudnátok segíteni abban, hogy anyag költséggel és munkadíjjal Budapest környékén mennyibe fájna a javítás? 

Előre is köszönöm a segítséget!

2021-03-24 14:51:03
bagoly

bagoly

Posztok: 886
Velünk: 1932 napja

Válasz erre: @Patrik #143557 

A felmerült kérdéseidre nem tudok válaszolni. Télen nem használtam, garázsban állt, pedig nyitható keménytetős volt Feri és egy deka rozsda nélkül adtam át egy klubtársnak. Jó a választásod: az NC a "legautóbb MX-5-ös". Beleszólásom oka: csak 2000ccm-is, 160 LE-s mazda motorral rendelkezőt vegyél. Nem volt bajom 130 lovas Ford motorral sem, bejártam vele a Norvég fjordoktól a marokkói sivatagig, a Atlanti óceántól a Keleti Kárpátokig mindent, soha nem volt gond, DE.... kevés a ló, a szervízben csodálkoztak, hogy nem csipkedi az olajat...(állítólag szokta) Szóval, ha tudsz maradj a 100% Mazdánál. Sok sikert a kereséshez!

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.

2021-03-24 11:48:49
gzugzu

gzugzu

Posztok: 907
Velünk: 3335 napja

Bár NC-t még nem vezettem, de szerintem ha elég neked annyi hely amit egy MX5 ad, akkor alapvetően használható egész évben ugyanúgy mint bármely más hátsókerekes autó. Az egyetlen gond, hogy a korabeli Mazdákkal megegyező rohadási hajlama miatt néhány tél állandó alvázmosás nélkül durván be tud tenni a karosszériának. sad

Történet:

Bár NC-t még nem vezettem, de szerintem ha elég neked annyi hely amit egy MX5 ad, akkor alapvetően használható egész évben ugyanúgy mint bármely más hátsókerekes autó. Az egyetlen gond, hogy a korabeli Mazdákkal megegyező rohadási hajlama miatt néhány tél mosás nélkül durván be tud tenni a karosszériának. :(

2021-03-24 11:14:35

Patrik

Sziasztok!

Idén tavasszal/nyár elején szeretnék csatlakozni a miata tulajok táborába.  Mivel garázsom nincs, utcán parkolna, valamint egész évben szeretném használni, ezért egy keménytetős NC a cél.

Amik felmerültek bennem kérdések ezzel kapcsolatban:

• Mennyire reális az a vágyam, hogy egész évben a miatával járjak? (Nincs szükségem sok helyre.)
  • Valaki megosztaná a tapasztalatait az NC fenntartási költségeivel?  Számításba lehet venni azt is, hogy kinn fog parkolni. Várhatóan kevesebb fenntartással számolhatok például, mint egy E46 sorhat benzinnél? (Kiszemeltek között volt egy olyan is.)
  • NC-nél mennyire lesz veszélyes a rozsda, ha kinn áll egész évben? (Alvázvédelem mellett.)

Előre is köszi, ha valaki megválaszolja valamelyiket!