Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    *** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***    |   << vissza

*** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***

2019-06-22 13:22:23
BMaci

BMaci

Posztok: 22
Velünk: 546 napja

Válasz erre: @Zolchee #136997 

Sziasztok! Én is voltam nála nézelődni, azért van több szám megadva, mert egy auto hírdetése ingyenes a hahu-n.

Nekem is van egy elado NB-m,  2001-es, Mo-i.

Kereshettek a részletekért.

2019-06-22 9:43:56

Zolchee

Posztok: 14
Velünk: 178 napja

Válasz erre: @zeatrooper #136996 

Szia! 

Én úgy láttam, hogy autónként más szám van megadva, szerintem ezeken tudsz próbálkozni:

Harminc/6-hat-hét-1-öt-négy-egy

vagy

Harminc/öt-2-hat-egy-hét-61

Érdemes majd pontosítani melyik miatt keresed. Egyébként én úgy tudom szombattól kedd estig nem lesz otthon. 

Az a kék elég jól néz ki képek alapján és úgy látom klímás is. Nekem az átírással, kötelező szervízzel már meghaladja a keretet, amit rá akartam szánni. Jól látom, hogy a küszöb ennél is javítva volt? 

Nekem jónak tűnnek az autói, de állapotfelmérés nélkül nem mernék rá igent mondani (mondjuk más autókra sem). Ott reményeim szerint kiderül majd van-e valami nagyobb hiba, illetve hogy rozsda szempontjából milyen az autó. Én úgy láttam, hogy a nyulvanyokon azért majd kell dolgozni, de nem tűntek olyan rossznak, mint amiket videókon és képeken látni. Ami még feltűnt, az némi olaj a blokk tetején, olvasgattam a fórumon, illetve külföldi oldalakon, talán ez sem tragédia. De meglátjuk. smile   Kíváncsi leszek neked mi lesz a tapasztalatod. 

Jah és nem tudom találtál-e már helyet, nekem a JMB Autótnál lesz átnézve. Őket ajánlották a fórumon is és úgy láttam a FB alapján, hogy ők láttak már MX-5-öt. Szerintem érdemes olyan helyre vinni, ahol van tapasztalat a típussal. Én Mazda Mester-t, Auto Focus-t is megpróbáltam, de ott csak sokkal később tudták volna vállalni. Lalee pedig szabadság miatt nem elérhető, de hétfőn érdemes lehet megpróbálni, hátha be tudja ütemezni valamikor. A fórum alapján ő tűnik a No. 1-nek. (személyes tapasztalatom még nincs) 

Üdv,

Zoli

Történet:

Válasz erre: @zeatrooper #136996 

Szia! 

Én úgy láttam, hogy autónként más szám van megadva, szerintem ezeken tudsz próbálkozni:

Harminc/6-hat-hét-1-öt-négy-egy

vagy

Harminc/öt-2-hat-egy-hét-61

Érdemes majd pontosítani melyik miatt keresed. Egyébként én úgy tudom szombattól kedd estig nem lesz otthon. 

Az a kék elég jól néz ki képek alapján és úgy látom klímás is. Nekem az átírással, kötelező szervízzel már meghaladja a keretet, amit rá akartam szánni. Jól látom, hogy a küszöb ennél is javítva volt? 

Egyébként nekem jónak tűnnek az autói, de állapotfelmérés nélkül nem mernék rá igent mondani (mondjuk más autókra sem). Ott reményeim szerint kiderül majd van-e valami nagyobb hiba, illetve hogy rozsda szempontjából milyen az autó. Én úgy láttam, hogy a nyulvanyokon azért majd kell dolgozni, de nem tűntek olyan rossznak, mint amiket videókon és képeken látni. Ami még feltűnt, az némi olaj a blokk tetején, olvasgattam a fórumon, illetve külföldi oldalakon, talán ez sem tragédia. De meglátjuk. :)  Kíváncsi leszek neked mi lesz a tapasztalatod. 

Jah és nem tudom találtál-e már helyet, nekem a JMB Autótnál lesz átnézve. Őket ajánlották a fórumon is és úgy láttam a FB alapján, hogy ők láttak már MX-5-öt. Szerintem érdemes olyan helyre vinni, ahol van tapasztalat a típussal. Én Mazda Mester-t, Auto Focus-t is megpróbáltam, de ott csak sokkal később tudták volna vállalni. Lalee pedig szabadság miatt nem elérhető, de hétfőn érdemes lehet megpróbálni, hátha be tudja ütemezni valamikor. A fórum alapján ő tűnik a No. 1-nek. (személyes tapasztalatom még nincs) 

Üdv,

Zoli

2019-06-22 0:18:58

zeatrooper

Posztok: 4
Velünk: 175 napja

Válasz erre: @Zolchee #136993 

Tudnal adni vmi elerhetoseget nekem? En a keket neztem annal az eladonal es elvinnem en is allapotfelmeresre, amikor Te.

Koszi:

Szilard

2019-06-21 22:12:33

Zolchee

Válasz erre: @zeatrooper #136957 

Szia! 

Igen, ott is néztem és valószínűleg rám gondolhatott. Bár nem fekete, de a péntek és Szentendre stimmel. smile  

Üdv,

Zoli 

2019-06-20 18:21:08

zeatrooper

Posztok: 4
Velünk: 175 napja

Válasz erre: @Zolchee #136903 

Szia.

Dunakeszin neztel egy Mx5-ot? A garazsban allt tobb is? A tulaj mondta, hogy penteken megy atnezesre egy fekete Szentendrere.

2019-06-19 7:40:08

Zolchee

Válasz erre: @Yetro #136900 

Köszönöm! 

2019-06-18 22:27:12

Yetro

Posztok: 120
Velünk: 2171 napja

Válasz erre: @Zolchee #136864 
Szia! Szerintem az Auto Focus is normális, ők újonnan is láttak NB-ket smile

2019-06-18 20:01:27

Zolchee

Válasz erre: @Ordune #136876 
Kedves Ordune! Kedves Orban91! 

Köszönöm a tippeket! Sajnos a Mazda Mesternel kb. két hét a várakozási idő, Lalee pedig éppen szabadságon van. A JBM Autót megpróbálom holnap felhívni. 

Köszi, 

Zoli

2019-06-18 12:40:39
Ordune

Ordune

Posztok: 6667
Velünk: 3808 napja

Budakalászon Lalee - Roadster Service 
https://www.facebook.com/Roadsterservice/

Szentendrén Jorpet - JMB Autó
https://www.facebook.com/JMBAutoSzentendre/

Mindkettőjüket nagyon ajánlom.

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

Történet:

Budakalászon Lalee - Roadster Service 
https://www.facebook.com/Roadsterservice/

Szentendrén Jorpet - JMB Autó https://www.facebook.com/JMBAutoSzentendre/

Mindkettőjüket nagyon ajánlom.

2019-06-18 9:21:02

Orban91

Posztok: 21
Velünk: 634 napja

1131 Reitter Ferenc utca 160. Mazda Mester.
Rendesen átnézik ott a kocsit, én is ott nézettem mindig.

2019-06-17 23:14:39

Zolchee

Sziasztok! 

Új vagyok a fórumon, mivel csak most tervezem egy MX-5 NB vásárlását. 

Találtam is egy ígéretes példányt, de mindenképpen szeretném átvizsgáltatni vásárlás előtt. Alapvetően a Roadster Service-vel Kft-vel próbálkoznék, de az kicsit messze van és ráadásul a héten éppen szabadságon van Lalee. 

Tudtok javasolni esetleg észak Pest, Dunakeszi, Vác környékén megbízható szervízt, ahol meg lehetne ejteni egy átvizsgálást? Az Auto Focus Kft-vel van esetleg valakinek tapasztalata? 

Köszi a segítséget! 

Zoli

2018-09-12 17:53:40

Fankyzene

Posztok: 77
Velünk: 490 napja

Sziasztok.

Ma megnéztem egy NB-t, 2001-es, 1.6-os, külsőre egész normálisan néz ki, minimális rozsdapöttyök vannak igazából, nem tűnik annyira vészesnek. Viszont ami feltűnt, hogy a motorblokk két oldalán alul nyirkos az olajtól, illetve hidegen beindítva nagyobb gázra kicsit köhögi a füstöt. Valaki erre tudna mondani egy diagnózist, hogy mi lehet, és hogy lehet megszűntetni a dolgot? Mert ettől függetlenül egész szép a cucc, a motor is szépen jár, nem zakatol, nem hangos, nem ugrál a motortérben, gázra sem.

Előre is köszönöm a választ.

2018-08-12 18:02:30

Hyder11

Posztok: 7
Velünk: 488 napja

Válasz erre: @gzugzu #132166 Mivel nem létszükséglet jelenleg az autó, ezért nem veszek semmit. Megpróbálok többet dolgozni (bár egyetem mellett nehéz) és félretenni... Akarok egy miatát.

2018-08-12 18:01:14
gzugzu

gzugzu

Posztok: 791
Velünk: 2817 napja

Válasz erre: @Hyder11 #132164 

De ha mar igy idekeveredtel a miata.hu-ra, akkor maradj a Mazda vonalon, vagy legalabbis japan autot nezz wink

2018-08-12 17:59:06
gzugzu

gzugzu

Posztok: 791
Velünk: 2817 napja

Válasz erre: @Hyder11 #132162 
Sajnos az autotartast ma meg mindig luxusnak tekintik, ezert sok kozteherrel sujtjak. Eztmindenkepp olvasd el:

https://totalcar.hu/___okoltseg-kalkulator/

Történet:

Válasz erre: @Hyder11 #132162 
Sajnos az autotartast ma meg mindig lucusnak tekintik, ezert sok kozteherrel sujtjak. Eztmindenkepp olvasd el:

https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2014/04/14/autokoltseg-kalkulator/