Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    *** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***    |   << vissza

*** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***

2018-08-12 17:59:15

Hyder11

Posztok: 7
Velünk: 1257 napja

Válasz erre: @gzugzu #132163 

Igen néztem, eddig ezzel nem is számoltam... ennyit akartam hagyni a szükséges instant javításokra....

Szerintem reggel felhívom a kereskedőt hogy offos... Nem akarom 0 ra verni magam. Pedig minden álmom egy mx5.

Történet:

Válasz erre: @gzugzu #132163 

Igen néztem, eddig ezzel nem is számoltam... ennyit akartam hagyni a szükséges instant javításokra....

Szerintem reggel felhívom a kereskedőt hogy offos... Nem akarom 0 ra verni magam.

2018-08-12 17:55:03
gzugzu

gzugzu

Posztok: 939
Velünk: 3586 napja

Válasz erre: @Hyder11 #132162 

Ird be a gugliba az atiras kalkulator szavakat, es ki tudod pontosan szamolni. Biztositast is pl a biztositas.hu n.

Sztem kicsit olvasgasd a totalcaron es a kiszamoloblog on az autotartas koltsegeit es donts az alapjan. Volt rola par cikk. wink

2018-08-12 17:48:08

Hyder11

Válasz erre: @gzugzu #132161 Nos lehet ostoba kérdés lesz, de az átírásért fizetni kell?

És a biztosítást azért számoltam 40 körülre, mert a szüleim 100 lovas 1.8as citroenére is annyi.

2018-08-12 17:15:09
gzugzu

gzugzu

Posztok: 939
Velünk: 3586 napja

Válasz erre: @Hyder11 #132157 

Ami irtal az alapjan szerintem elsore keress inkabb egy olcsobb tipust. Mx5 azert nem egy fillerekbol fenntarthato auto, pl egy 323hoz kepest.

Az atiras a biztositassal min 100k lesz. Benzinbol sem 6ot ker. Gumi is gyorsabban fogy.

De persze szabad orszag stb...

Ja igen es a foliat felejtsd el telen. Beparasodik alatta es jobban rohad. Inkabb azzon fazzon, legalabb kiszarad. Es ha lehet betonra allj ne foldre, mert attol meg alulrol kapja mindig a parat. wink

Történet:

Ami irtal az alapjan szerintem elsore keress inkabb egy olcsobb tipust. Mx5 azert nem egy fillerekbol fenntarthato auto, pl egy 323hoz kepest.

Az atiras a biztositassal min 100k lesz. Benzinbol sem 6ot ker. Gumi is gyorsabban fogy.

Ja igen es a foliat felejtsd el telen. Beparasodik alatta es jobban rohad. Inkabb azzon fazzon. Es ha lehet betonra allj ne foldre, mert attol meg alulrol kapja mindig a parat. ;)

2018-08-12 15:30:21

Hyder11

Válasz erre: @susu #132154 
Télen valszeg fóliával takarva fog állni az autó az udvaron, nem akarom kínozni.  Én pénzügyi szempontból a vételárral (650e) az adóval (kb 11e), és a kötelező biztosítással számoltam (42e). Ezen felül a javításokra tudok spórolni, főleg télen, mert akkor amúgy sem igen fogom használni.

Az túlzás hogy értek hozzájuk, de nem vagyok teljesen analfabéta, úgyhogy szerintem lesz gond. Azon fog múlni a vétel (szerintem) hogy a karosszérián kívűl van e más rohadás. Mert egy komplett futómű felújítás elég sokba fájna... Arra nem lenne keret.

2018-08-12 12:16:58
susu

susu

Posztok: 464
Velünk: 1305 napja

Válasz erre: @Hyder11 #132149 

A pénzügyi részébe nem szeretnék nagyon beleszólni, te tudod mennyit tudsz rászánni, félretenni, stb. Nem tudom vettél-e már autót, de az alapáron kívül kell még egy rakás illetéket, kötelező biztosítást, stb. fizetni. Ezenkívül illendő megvétel után legalább a motorolajat+olajszűrőt lecserélni, megnézni a vezérműszíj állapotát, ha kell cserélni, levegőszűrőt szintúgy. Gondosabbak le szokták cserélni a váltóolajat és a difiolajat is.

Illetve van egy ilyen ökölszabály, hogy az autó vételárának 10-20%-át tedd félre, ha bármi hirtelen szervíz beütne.

Kompressziómérés opcionális, ha nem füstöl se kéken, se fehéren, se hidegen, se melegen nagy fordulaton sem, akkor jó lehet. Amúgy leginkább egy szerelő vagy egy haver kell, aki már csinált ilyet.

A javítóíveket nem lehet otthon felszerelni, ahhoz egy karosszérialakatos kell (aki kivágja a régi ívet, ha kell, kijavítja a belső doblemezt, a küszöb belső részét, majd felhegeszti a javítóívet, jobbak ezek után üregvédenek), plusz le is kell fényezni, hogy ne korrodáljon, meg hogy szép legyen smile  

A téllel az a baj, hogy egyrészt sóznak, ami gyorsítja a korróziót, másrészt ez a sós latyak jobban meg tud ülni a kritikus helyeken, valamint lassabban is szárad a hideg miatt.

Amúgy, ha nem értesz annyira az autókhoz, akkor érdemes szerelőt, vagy autókhoz értő havert magaddal vinni. Én amikor a 6-osomat vettem Péter Gábort hívtam magammal (https://joautot.hu/ ) akkor 10e Ft-ért jött el. Inkább ezt fizesd ki, mint mondjuk egy több százezres váratlan javítást.

Ja igen, és ha még nem írtam elégszer, első nyúlványokat meg kell nézni korrózió szempontjából, mert az nagy típusbetegsége az NB-nek.

EDIT: Kalapnak a témaindító hozzászólását mindenképp olvasd el, ha még nem tetted.

aláírás

Touge Runnerz

Történet:

Válasz erre: @Hyder11 #132149 

A pénzügyi részébe nem szeretnék nagyon beleszólni, te tudod mennyit tudsz rászánni, félretenni, stb. Nem tudom vettél-e már autót, de az alapáron kívül kell még egy rakás illetéket, kötelező biztosítást, stb. fizetni. Ezenkívül illendő megvétel után legalább a motorolajat+olajszűrőt lecserélni, megnézni a vezérműszíj állapotát, ha kell cserélni, levegőszűrőt szintúgy. Gondosabbak le szokták cserélni a váltóolajat és a difiolajat is.

Illetve van egy ilyen ökölszabály, hogy az autó vételárának 10-20%-át tedd félre, ha bármi hirtelen szervíz beütne.

Kompressziómérés opcionális, ha nem füstöl se kéken, se fehéren, se hidegen, se melegen nagy fordulaton sem, akkor jó lehet. Amúgy leginkább egy szerelő vagy egy haver kell, aki már csinált ilyet.

A javítóíveket nem lehet otthon felszerelni, ahhoz egy karosszérialakatos kell (aki kivágja a régi ívet, ha kell, kijavítja a belső doblemezt, a küszöb belső részét, majd felhegeszti a javítóívet, jobbak ezek után üregvédenek), plusz le is kell fényezni, hogy ne korrodáljon, meg hogy szép legyen :) 

A téllel az a baj, hogy egyrészt sóznak, ami gyorsítja a korróziót, másrészt ez a sós latyak jobban meg tud ülni a kritikus helyeken, valamint lassabban is szárad a hideg miatt.

Amúgy, ha nem értesz annyira az autókhoz, akkor érdemes szerelőt, vagy autókhoz értő havert magaddal vinni. Én amikor a 6-osomat vettem Péter Gábort hívtam magammal (https://joautot.hu/ ) akkor 10e Ft-ért jött el. Inkább ezt fizesd ki, mint mondjuk egy több százezres váratlan javítást.

Ja igen, és ha még nem írtam elégszer, első nyúlványokat meg kell nézni korrózió szempontjából, mert az nagy típusbetegsége az NB-nek.

2018-08-12 8:29:52

Hyder11

Válasz erre: @susu #132146 

Igazából azért nézegetem az olcsóbbakat mert nincs több pénzem és nem is nagyon tudom gyűjteni mert mindíg elköltöm (ha másra nem megyek sörözni a haverokkal, minusz 8ezer/hét). Ha megvenném, kénytelen lennék abbahagyni az ilyesmit, és valszeg minden megkeresett pénzem ebbe ölném (diák vagyok). Tél előtt semmiképp nem tudnám megcsináltatni.

Mindenesetre hétfőn megnézem, ha mechanikusan oké akkor szerintem belevágok. Nem napi használatra veszem, szóval nem gáz ha akár egy hónapot áll javítás előtt. 

A kompressziót hogy tudom megmérni?

A javítóívek otthon felszerelhetők amúgy?

2018-08-12 6:18:54
mnattila

mnattila

Posztok: 211
Velünk: 2372 napja

Üdv, 93as légzsák nélküli NA-ban hogy tudom ellenőrizni a km-t. Az érdekelne hogy vissza lett -e tekerve. Ebben még a régi tipusú mechanikus számláló van?

aláírás M-N. Attila
2018-08-11 23:37:38
susu

susu

Posztok: 464
Velünk: 1305 napja

Válasz erre: @Hyder11 #132142 

Ha van pénzed/kedved/időd/szerelőd/fényeződ a javításokra, akkor jó lehet. Első nyúlványokat nézd meg, meg én egy kompressziót is mérnék a motoron.

Hibák HD fotók alapján:

Bal hátsó sárvédőív már megindult, jobb hátul van egy horpadás, illetve mintha az is virágozna már. Jobb küszöb hátul megindult, plusz a lökhárító fényezése jobb hátul (ha nem törött le róla semmi).

Két javítóív kb. 60e, lakatolás súlyosságtól függően 50-70, fényezés két hátsó sárvédő + hátsó lökhárító: kb. 75. Kormány is kopottnak tűnik, kb. 20e újrabőröztetni. Ennek 650e az alapára, kb. 200e a felsorolt javítások. Nyílván nem kell mindent azonnal megcsináltatni, jövő júniusig van rá műszaki. Bár tél előtt azért érdemes lenne a rohadásokat javítani.

Nem tudom az 1.6-os NB-k mennyiért mennek, én 1.8-at nézegettem, végül egy Anni lett, mert az mindenben megfelelt (csak még mindig fényezőnél van , nincs rajta rendszám, így nem is vezettem még rendesen ).

"Disclaimer": én csak július óta vagyok Miata tulaj, és még nem is vezettem rendesen, így érdemes egy tapasztaltabb tag véleményét is meghallgatni.

aláírás

Touge Runnerz

2018-08-11 19:53:25

Hyder11

Sziasztok, mit gondoltok erről az mx5 ről? Érdemes közelebbről megnézni? smile

https://www.hasznalt___letesnepper-13284661

2018-08-11 16:23:20

adrian001

Posztok: 6
Velünk: 1258 napja

Válasz erre: @Steel #132132 

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ! Abban a szerencsés vagy inkább kivételes helyzetben vagyok, hogy kvázi minden nap dugó nélkül tudok jönni és menni a munkahelyemre és vissza. (Ezt most átmenetileg megborította az M0 felújtíása, de az csak ideig-óráig tart...) Részben ezért is költöztünk ki a belvárosból.

Sajnos a plusz egy bármilyen munkába járós kocsi nem opció, a Prius és a leendő kocsi mellé nem vennék egy harmadikat, a Saxo is valószínűleg eladó sorba kerülne.

2018-08-10 13:39:54
Steel

Steel

Posztok: 1056
Velünk: 2972 napja

Válasz erre: @adrian001 #132130 

Csak a felét olvastam el, de tudom a választ. Alfonzó mondta: "Verszta ki a fejedből!"  MX5-tel a dugóban üldögélni és közben idegeskedni; ez a legnagyobb hülyeség. Hidd el. Komolyan.

A Saxot meg mindenképp add el, mert a dízel...FÚJJJJ!  smile

Vegyél egy akármilyen MX-et, meg egy 100e Ft-os benzines munkábajáróst. Vagy ha sok a pénz, drágábbat. Télen se járunk fürdőnadrágban, nyáron se szőrkabátban.

2018-08-10 13:32:41

Nyiri

Posztok: 653
Velünk: 1863 napja

Válasz erre: @adrian001 #132130 

Szerintem ahogy leírtad simán belevághatsz. Gyerek még túl fiatal és van egy családi autó is ami megoldja a többit. Ha belevágsz és nem úgy alakul ahogy vártad (nem tetszik vagy valami) akkor is legalább kipipálhatod ezt a bakancslistán és nem lesz az hogy évekkel később bánkódsz hogy kihagytad.

2018-08-10 13:25:48

adrian001

Posztok: 6
Velünk: 1258 napja

Sziasztok!

Hosszabb ideje gondolkozom egy Miata vásárlásán, gondoltam ebben a topic-ban kiírhatom magamból az aggályaimat Nektek.

Az alapszituáció szerint budapesti agglomerációból munkába járós autónak használnám, télen-nyáron, egy leharcolt, megöregedett, 21 éves kis Citroen Saxo helyett. Egyelőre zárt udvarban állna, néhány év múlva építenénk egy garázst.  Oda-vissza napi 60 km távolság, ennek kb. 3/4-e az M0-n. Eddig szerintem mindent el is mondtam, hogy miért nem volna ideális autó számomra... smile Kontra még, hogy a családunk jelenleg már 3 főből áll  - minimális mentség No. 1, hogy a kisfiam 8 hónapos, messze van még a cabriozásra/roadsterezésre érett kortól, No 2. párom  a gyerekkel egy Toyota Prius II-t használ, ami egyelőre tökéletesen elég hármunknak is, de pár év múlva valószínűleg kicsi lesz.

Mindezek tükrében szerintetek verjem is ki a fejemből az egészet, vagy ha pár évig is, de érdemes volna belevágni az MX-5 kalandba? Rövid ideig nézegettem az A4 cabriókat is, mondván az a 4 üléssel „teljes értékű volna a család számára”, de ez egyrészt nem igaz, másrészt abból egy valamire való példány jóval több lenne a maximálisan rászánt 2 milliós vételárnál.

Alapvetően az NB modelleket néztem eddig, ezek tetszenek. Tudom, hogy mindenki 1.8-as motorral sperres kocsit akar venni, én ezekhez nem ragaszkodom. A Priuson kívül eddig a fent említett dízeles Saxo-t használtam, ezekhez képest valószínűleg a legpuritánabb MX-5 is óriási „autó” éleményt adna - nem bántva a Priust, mert soha egyetlen percig sem bántam meg a megvásárlását.

Nagyon köszönöm, hogy elolvastátok, még inkább, ha pár tanácsot is adtok! Élőben még egyet sem próbáltam ki, de egyelőre nem is akarom fájdítani a szívem, ha nem nekem valók ezek a kocsik...

2018-06-25 7:28:28

canna

Posztok: 61
Velünk: 1330 napja

Válasz erre: @basti #131455 

Igazad van. :-) Amúgy 20 km autóút és 60km autópálya, szóval abban sok izgalom nincs.