Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    *** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***    |   << vissza

*** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***

2018-06-24 23:28:16
montoya

montoya

Posztok: 123
Velünk: 1406 napja

Válasz erre: @basti #131453 
Márpedig van. smile

2018-06-24 23:04:08
basti

basti

Posztok: 368
Velünk: 2214 napja

Válasz erre: @canna #131454 

Igaz en nem minden nap megyek, de egyaltalan nem gond az nbvel sem 60km ingazas nekem. Pontosan mire gondolsz amugy?

Mert szerintem meg robogoval is vagy bicajjal is lehet napi 60-80km ingazni, ezekhez kepest egy nb vagy nc is luxus smile

2018-06-24 21:45:59

canna

Posztok: 61
Velünk: 1330 napja

Válasz erre: @basti #131452 

Köszi a választ!

Praktikai szempontból nem igazán érdekel a dolog mivel a mostani autómban is 80%-ban egyedül max párosan utazunk és általában a reggelim meg egy pulóver van velem még az autóban. :-) 

Tudom, hogy mind a két verziót nagyon jó vezetni nem véletlenül hívják élményautónak igazából azon múlik a döntésem, hogy egy NC-vel mennyire jó ötlet hosszú távon napi 80 km-t ingázni.

2018-06-24 21:29:03
basti

basti

Válasz erre: @basti #131452 

Rohadas mindketton elojohet, de tudok mutatni teljesen rozsdamentes nb-t is (Lalee szerint az "ilyennincs") smile  

2018-06-24 21:26:53
basti

basti

Válasz erre: @canna #131443 

Ha erzel egy kis elhivatottsagot, kedvet akkor nb konnyen szerelheto, de az nc sem veszes.

En siman bejarok neha nbvel is melohelyre.

Szerintem a legnagyobb kulonbseg hogy az nb egy oszinte regimodi klasszikus auto az elonyeivel es ennek hatranyaival is.

Az nc "komolyabb", modernebb sztem tok mas vilag mint az na/nb.

Probald ki mindkettot! Sztem erzes alapjan donts, melyikben erzed jobban magad. Ezek elmenyautok, nem erdemes sztem a praktikus szempontokat elsodlegesen figyelembe venni, itt sokkal fontosabb az erzes, kanyargas, vezetes, roadsterezes mint mondjuk hogy melyiknek nagyobb a csomagtere meg hany kilometert mesz egy tankkal. smile

2018-06-24 19:16:37
uno1

uno1

Posztok: 1075
Velünk: 3124 napja

Válasz erre: @canna #131443 

Hallgass BCapelluti-ra és próbáld ki mindkettőt ha teheted. (Bár én nem próbáltam az nc-t) ha télen garázsban tudod tárolni, akkor jó ha van egy rohangálós autód és van egy hobbid, amit csak akkor veszel elő, ha jó idő van. Így az állapota se romolna és később talán jobb áron adhadnád el..

Nem tudom mennyire értesz a szereléshez, de én az autón nem nyúlok szinte semmihez, pedig a ház körül sok mindent csinálgatok, de az autó más.én úgy vagyok vele, hogy Az legyen megbízható és biztonságos, ne hagyjon az út szélén, csak mert elfelejtettem valamit meghúzni.(pedig voltak olyan gondolataim, hogy majd csinálok rajta ezt-azt, de hozzáértő segítség nélkül nem merek nekiállni)

2018-06-24 18:41:01
BCapelluti

BCapelluti

Posztok: 371
Velünk: 1628 napja

Válasz erre: @canna #131439 

Szerintem próbálj ki NB-t és NC-t is, és majd érezni fogod, melyik a Te utad. Én télen egyáltalán nem használom az NC-t, tavasztól őszig viszont városban is. NB-m nem volt, de 190 centimmel csak módosított üléssel fértem volna el. (De nem ezért lett NC, hanem mert a sors úgy hozta)

2018-06-24 18:37:19

canna

Válasz erre: @uno1 #131442 

Szia!

Köszi a választ! Nb-t betudnám pakolni egy garázsba azzal nem lenne gond. Talán még az vonz az NB fele, hogy egyszerűbb konstrukciónak tűnik motorikusan is így ha bütykölni kellene valamit az autón akkor azt én csinálhatnám (ha már hobbiautó)  és nem kéne szerelőhöz menni spéci szerszámokért, de lehet hogy hülyeséget beszélek és mind a két autó egyszerű felépítésű.

2018-06-24 18:22:58
uno1

uno1

Posztok: 1075
Velünk: 3124 napja

Válasz erre: @canna #131439 

Szia, ha csak a küszöb rosdás, akkor attól függően hova viszed, és mennyire alaposak úgy tudom 100-150 ből kijön. Az nb-t tudnád garázsban tartani, mikor a volvoval mész? Egyszer Lalee azt mondta, h kb ugyan annyi az nc üzembentartása, mint az nb-nek. Valami az egyiknél drágább, valami a másiknál. Azt tudom, hogy az nc nek ha berohad a szilentje, eléggé húzós tud lenni. Az nc is hajlamos a rozsdára asszem. Szerintem egy nb olcsóbb fenntartani, mert kisebb a gumi, kisebb talán a fékje is. 

Bocsi jó összevissza írtam, de remélem érthető voltam.

2018-06-24 15:59:50

canna

Sziasztok!

Szeretnék MX-5-t venni, NC és NB között vacilállok. Ha NC-t vennék akkor eladnám a mostani autómat (dízel volvo s40) amivel a naponta ingázok 80km-t így az NC venné át az ingázós autó szerepét is (biztonságosabbnak tartom mint az NB-t). Ha NB-t veszek akkor viszont maradna a mostani ingázós kocsim azt pedig hétvégent/ délutánonként használnám csak. Mit gondoltok melyiket vegyem? Mennyire vészes az NB fenntartása mint második autó? Ha küszöb rozsdásodik kb mennyi lehet megcsináltatni? 

Előre is köszi a válaszokat!

Szép napot!

2018-05-21 21:21:43

crx_ee8

Posztok: 7
Velünk: 1339 napja

Sziasztok!

A nick-emből is kiderül, egyelőre nem vagyok MX5 tulaj, de egyre erősebb az elhatározás! Már egy ideje érlelem a gondolatot, a szlalomos társaságtól már érdeklődtem is - én is ott megyek/mentem egy fekete VT CRX-szel -, de még egyelőre nem vettem semmit. Először egy korai NA-ra gondoltam, mert azt ha nem is OT-sítem, de mindenképp veterán korú lesz hamarosan. De nemrég elgondolkodtam egy NB 10th Anniversary-n. Árban nincs nagy különbség, és mégis 1,8, sperr, Bilstein, stb. A kérdést is pont ezek jelentik! Mennyivel nehézkesebb egy ilyen modell felújítása, karbantartása, mint egy nagyobb volumenben készülőé? Elsősorban a 6-os váltóra - ha valami baja lenne -, illetve a lengéscsillapítók (esetleg rugók), szilentek újként való beszerzésére gondolok. Gyárt még hozzá a Bilstein pont belevalót?

Egy ilyen kivitelt nem illik tuningolni - pedig egy nem csak látható, hanem tényleg merevítő hatással is bíró bukócsőre lenne "igényem" -, ezért kérdezem, jogos, vagy teljesen alaptalan ez az igény. A normál "krúzoláshoz", veterán (1/100, esetleg Regularity - átlagsebesség < 50 km/h) versenyzéshez bőven elég a gyári, de nem rozsdás karosszéria merevsége is?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

aláírás

10th Anniversary

2018-05-04 13:41:57
Kalap

Kalap

Posztok: 1613
Velünk: 5340 napja

!!!!!UP!!!!!!!!!!!!

Nos, megpróbáltam összeszedni a legkézenfekvőbb dolgokat, melyek szóba szoktak kerülni; ha valamit kihagytam, irjátok bele; de csak azt; ezt a topikot hagyjuk meg tiszta infórorrásnak a leendő tagok részére! smile

Mire is kell figyelni MX5 NA/NB vásárlás előtt?

A szokásos dolgokat most nem írom le, csak az MX5 Na/NB specifikus részeket:

1, Karosszéria

Klasszikus rohadási pontok a hátsó sárvédőív, és a küszöb hátsó-alsó része, mivel itt meg tud állni a sár. Nem látható, de problémás rohadási pont a motortérben az első nyúlvány, ez is el tud szépen fogyni, autó alól látható. Egyik sem olyan probléma ami nem javítható, de inkább ne rohadjon. smile  

Az MX5-ök motorházteteje alumíniumból van a súlycsökkentés miatt, ezen nem tudsz festék rétegvastagságot mérni némely műszerrel rajta. Ha sérült a gépháztető, nehéz javítani az anyaga miatt, jellemzően cserés. Az NA-k bukólámpáinak működését is ellenőrizni kell, egyszerre nyíljanak-csukódjanak.

Csomagtartó:
Itt találod az akkumulátort, jobb oldalon; NA esetén a csomagtartó szintjén egy burkolat mögött, NB esetén a csomagtartó kárpit alatt besüllyesztve. Nagyon fontos, hogy az akksinak meglegyen a gyári rögzítése, mert ezzel az autóval sokat, és gyorsan fogsz kanyarodni, és nem szeretnél egy röpködő 15 kilós kockával a hátad mögött közlekedni. smile Ha nincs meg a rögzítőhardver, beszerezhető, de ez is alkualap.

Mivel az akksi mérete speciális, az egységnyi sugarú szerelők szeretik kivenni  a rögzítést, műanyag tálcát, szellőző csöveket, betenni valamilyen más akksit ami befér „jóvanazúgy” alapon. Gyárilag Panasonic zárt AGM akksi van az autóban, előfordul hogy 10 évet is kibír. Ha nem a gyári akksi van benne, hanem egy normál savas, ellenőrizni kell, hogy az esetleg kifolyt sav nem-e marta szét a kasznit azon a környéken!

2, Beázási pontok:

Hogyha bárhol penészes, dohos szagot érzel az autóban, az bizony beázott. Ha nem penészes, de vizes, az is jó alkupozíció, és könnyen javítható hibákról van szó, egyet kivéve, ami a tető, de erről később.

A neuralgikus pontok ebben a tekintetben:
NA- -csomagtérben nedvesség - valószínűleg a hátsó lámpatest alatti szivacstömítés porladt el, ez cserélhető. A csomagtartó gumitömítését is érdemes ellenőrizni ebben az esetben, de azzal nem szokott gond lenni.

Utastérben nedvesség az ülések mögötti kalaptartón, ülés mögötti szöveten, dohos szag:A tetőre hulló víz lefolyik a tető és a kaszni találkozásához, az u.n. rain rail.hez. itt szépen elfolyik két oldalra, egészen az ajtókig, ahol az utastérben (nem vicc) a biztonsági öv megvezetés mögött egy kis cseppgyűjtő tálcára érkezik, ami egy csövön át levezeti a vizet a földre. Ez a cső el tud dugulni a kosztól, portól, ekkor a cseppgyűjtő tálcáról a víz kifolyik a kárpitra, és kész a penész. Jellemzően egy nem hegyes dróttal ki lehet piszkálni a koszt a két csőből, ha felemeled az autót.

Lötyögő víz az ajtóban
Igen, ez is előfordul; a bűnös az ajtó alján lévő vízkivezető furatok dugulása, ki kell pucolni. 

Tető:
Ez már drágább menet, mert szépen javítani nem lehet a szakadt, elöregedett tetőt; a csere lehet a megoldás, de az 100-200e nagyságrendű móka. Két fajta tető létezik, a vinyl (műbőr hatású) és a vászon. A vászon a drágább, cserébe talán szebb; a vinyl tetőt hidegben, mínuszban nem szabad nyitogatni, mert megmerevedik, és repedésre hajlamos.
Az NA-k gyári tetejében hátul fűtetlen, puha műanyag ablak van; ezt le kell cipzározni nyitás előtt, hogy ne hajtsa félbe a tetőmechanika; ha nem cipzározzák le, egyrészt karcos lesz, másrészt el is repedhet; mindenképp ellenőrizd a hátsó ablak állapotát NA esetén, ha már le van mattulva, meg van barnulva- az tetőcserével oldható sajnos csak meg.
A hátsó ablak cipzározása előtt MINDIG ki kell nyitni a tetőt rögzítő reteszeket!!
Az NB-ken már üveg hátsó ablak van, ami fűtött is, azzal nincs ilyen probléma, nem kell cipzározni.

Ellenőrizd, hogy a tető zárja jól működik-e, rendesen reteszelődik csukott állapotban.
Felhajtott tető mellett nézd meg, hogy az oldalablak és a tető találkozásánál lévő 3 részből álló tömítőgumik milyen állapotúak, NA-kon már kezdhetnek szakadozni.

3, Belső tér:

A nagy kérdés: Bőrős legyen, és/vagy klímás?

Nyári melegben nincs vidámabb érzés, mint behuppanni a tűző napon hagyott fekete bőrülésbe rövidnadrágban, garantált a röhögés persze ha bírja a szőr a lábadon a perzselést.  A nyári melegben bele is lehet izzadni a bőrbe, mondják a szövetkárpit hívők, de erre egy példát szoktam felhozni nekik:
A bőrben ülve retró reggelimet fogyasztottam, ami egy kifliből, és egy leharapott sarkú zacskó kakaóból állt;  a zacsit beállítottam a lábaim közé, ahová való. smile Nade, mit nem kell ilyenkor csinálni? Felemelkedni, hogy kivegyél egy zsepit a farzsebedből, és utána visszaülni az immár eldőlt zacskó kakaóra. Mostmár utólag én is tudom, igen.  A homokszínű gatyám seggén éktelenkedő ordenáré barna folt az szép lett, fuldokoltunk a röhögéstől; viszont, az ülésről simán egy ronggyal letöröltem a kakaótavat, és az élet ment tovább.  Szóval, alapjában véve, egy nyitott, koszolódó, porosodó belsejű autónál nem hátrány, ha az ülés könnyen tisztán tartható.

Lassú oldalablakok elektromos ablak esetén:
NA-knál fordul elő, a 20 éves gyári kenőanyag már nem annyira fényesen muzsikál, egy szétszedéssel-ablaksín pucolással-újrakenéssel orvosolható, de legalább tudsz alkudni.

Klíma:
Sajnos kevesebb a klímás autó; és valóban kényelmesebb a nagy melegben, dugóban nyomatni magadra a hideget, még nyitott tetővel is, ezt mérlegelni kell, hogy mit szeretnél. Volt már arra példa, hogy utólag lett klíma beépítve egy autóba, nem kivitelezhetetlen, de ha enélkül nem tudsz élni, mindenképp keress klímásat.

4, Futómű:

Az egyik, ha nem legnagyobb erőssége az autónak; próbaúton ne kopogjon, zörögjön semmi a futómű felől. Típushibák itt nincsenek, a gumi szilentek tudnak kiszopósodni egy 170e < autónál, de ez normális dolog.
Viszont, mivel precíz, finom futóművünk van, figyelni kell a felnikre: Nem jó, ha 16-17-18-as nehéz malomkerekek kerülnek az autóra, erősen rontják a menettuladjonságokat. Az NA gyári felnije az egyik legkönnyebb sorozatgyártásban készült felni, nem véletlenül.
Ha a tesztút során, 100kmph környékén vibrálást érzel, az 95% hogy a nem jól kiegyensúlyozott, vagy megütött , ovális felni miatt lesz, nagyon érzékeny erre az autó.

Az 1989-1993 között gyártott autókon kisebb fék van (elől 235mm, hátul 231mm) a 94 utániakon elöl 255mm, hátul 250mm méretű a tárcsa. Ezeken a 94 utáni autókon van pár plusz merevítés is. (biztonsági övek között, alul a futóműben) ABS előfordul, kipörgésgátló nem volt hozzájuk. (legalább nem kell állandóan kikapcsolni. wink

5, Motor, Változatok:

1989-1993 :1.6 116Le
1994-1997: 1.6 90Le    és 1.8 131Le teljesítményűek voltak az NA modellek; az NB 1.6 110Le, és 1.8 141 Le

Az NA motorjában a gyújtáskábel tud elfáradni, ennek jele az egyenetlen alapjárat, és a gázelvételt követő lefulladás lehet; NB-kben pedig az ilyen idős korra meghaló gyújtótrafó , illetve a meleg motor indítását megakadályozó vezérműtengely jeladó lehet. Egyik hiba sem eget rengető, gyújtótrafó nem olcsó, de az is beszerezhető. A motor túlméretezett darab, bírja, és kívánja  a magas fordulatszámot; a klubban több autó kapott turbós, vagy kompresszoros feltöltést, akár úgy is, hogy már több mint 200e km volt a motorban, és vígan mennek.

Nívópálca: legyen benne olaj!!  Száraz nívópálca=trehány tulaj, kerülendő! Ne füstöljön, mert nem szokott, hidegindításkor sem; a normál hidegpára OK.
NA-k hidegindításkor adhatnak kis ideig hidrotőke cöcögés-kopogás hangot, ami az olajnyomás felépülésével egyből megszűnik, ez nem probléma.

Összességében; több autót kell megnézni; nem kell az első szerelembe esve azt megvenni (hacsak mindenben meg nem felel) és el kell jönni, ha van klubtalálkozó, ott egy kupacban sok autót lehet megnézni, beleülni, beszélgetni a tagokkal, segítünk mindenben!

Addig is, itt a fórumon nézelődni, olvasni kell, mert rengeteg infó halmozódott fel, csak bele kell túrni a kupacba! wink

aláírás

Fun is not a straight line

2018-05-04 13:41:34
Kalap

Kalap

Posztok: 1613
Velünk: 5340 napja

!!!!UP!!!

MX-5 KISKÁTÉ (Laran tollából)

Hogy ne nézz teljesen értetlenül, ha meglátsz az utcán egy Mazda MX-5-öt. Hogy valaki fel merje tenni helyetted a legegyszerűbb kérdéseket. Ez itt a Miata mániákusok kiskátéja.

Az Indexen néha olvasható kérdezz-felelek formában egy szájbarágó az aktuális közéleti témákról, ez adta az ötletet, hogy én is összeszedjek néhány dolgot a Miatával kapcsolatban s leírjam hasonló stílusban. Ha valaki képbe szeretne kerülni, itt mindent megtudhat (remélem). Mivel nem vagyok guru, ezért arra biztatok mindenkit, hogy írjátok meg a véleményeteket, ha valamit kihagytam, akkor azt folyamatosan pótolom. A célom az, hogy a legsűrűbben előforduló kérdésekre itt választ kapjanak a típus iránt érdeklődők. Köszi.

K: Álljunk meg egy pillanatra! Tisztázzunk valamit: most MX-5 vagy Miata?
V: Mind a kettő elnevezés helyes, az amerikai piacon MX-5 Miata néven ismert, Japánban és Óceánia környékén Eunos néven szállították.

K: Amerikában is árulták? A nagy gépek hazájában ilyen pici kabriót?
V: Igen, a legnagyobb felvevőpiaca az USA volt. Egyébként meg roadster, nem kabrió.

K: Roadster? Az meg mi?
V: A 60-as években Angliában terjedtek el ezek az autók. Két ülés, nyitható tető, orrmotor, hátsókerékhajtás. Van elsőkerékhajtással is kétüléses autó, amit roadsterként kategorizálnak, de ez szigorúan véve inkább kabrió.

K: Jó, roadster. Azt tudom, hogy van „kacsintós” lámpával is, meg fixen beépített, ez miért van?
V: 1989 óta gyártják, az 1. generációt erről az általad nevezett „kacsintós” lámpáról lehet megismerni. NA a kódjele, az alvázszám JMZNA kezdőbetűi után. 1998 óta nincs bukólámpa, a 2. generációt NB-nek is nevezik. 2005 óta van a 3. gen, nem fogod kitalálni, NC-nek is hívják. Itt bővebben is olvashatsz róla.

K: Azt olvastam valahol, hogy a legtöbbet eladott kétüléses kocsi, a Guiness rekordok könyvébe is bekerült. Mi a titka?
V: 50-50% a súlyelosztás az első és a hátsó tengely között, ehhez társul egy joystickszerűen kapcsolható sebességváltó, elöl-hátul kettős keresztlengőkar, ami a lehető legjobb úttartást és a vezető számára a legtöbb visszajelzést jelenti. Gokartos vezetési élmény. Nagyon sok teszt van a kis Mazdáról az Interneten, én nem tudok olyanról, ahol ne dicsérték volna.

K: Milyen motorokkal szerelték?
V: NA-NB: 1,6 ill. 1,8 literessel, az NC 1,8 és 2,0 literessel. Az előbbiek 90-145 lóerő közöttiek, utóbbiak 126 és 160 lóerősek.

K: Nem kevés ez? Ma már a kiskocsik között is találunk jóval erősebbet.
V: Mire kevés? Lámpától lámpáig gyorsulgatni, autópályán lezavarni mindenkit a belső sávból – erre kevésbé alkalmas, de nagy meglepetéseket tud okozni. Az igazi lételeme a kanyargós szerpentin, meg az Euroring. Egyébként ezzel az autóval legális sebességtartományban ad hatalmas vezetési élvezetet. Ne feledjük, a legnehezebb verzió is alig több 1 tonnánál smile

K: Mivel japán autóról van szó, gondolom nem kell sűrűn javítani. De ha igen, akkor biztosan drága a szerviz.
V: Attól függ, te mit tekintesz drágának. 15.000 km-enként kötelező szerviz, esetleg kopó alkatrészek cseréje. Ha Mazda X. nevű márkaszervizbe hordod, akkor valóban más árfekvésben van a karbantartás. Azt szoktuk mondani, ez egy modern Zsiguli, nincs túlbonyolítva. Sokan maguk cserélnek rajta elkopott alkatrészeket. Az NB komplett szervizkönyve is megvan néhány klubtársunknál, ebből minden trükköt meg lehet ismerni.

K: Tényleg, van típushiba?
V: Most feladtad a leckét, nem tudok. Hopp, talán az NA-k gyújtáskábele, de egy közel 20 éves autónál ez megbocsátható. Egyébként Amerikában 500-600.000 km-t futott példányok is vannak, komolyabb hiba nélkül. Ha már használod, akkor előfordulhat, hogy a küszöbben megáll a víz, ami a tetőről folyik le. A kivezető nyílást kell megtisztítani, itt van leírás ezzel kapcsolatban.

K: Ha alkatrész kell, akkor honnan veszitek?
V: Két külföldi forrás van, itt az utángyártott és gyári termékekből lehet választani. IL Motorsport Németországból és MX-5 Parts Angliából. Futárszolgálattal maximum 3-4 munkanap alatt házhoz szállítják a csomagot. A klubtagok között is szokott lenni csoportos rendelés, ebben az esetben szétosztjuk a szállítási díjat. Csemegézz az alkatrészek között, s döntsd el, mennyire drágák ezek. Itthon a legtöbb alkatrész kereskedőnél is vásárolhatsz általában utángyártott dolgokat.

K: Vásárlásnál mire figyeljek?
V: Őrizd meg a hidegvéred! Ha kipróbálod, előfordul, hogy szerelmes leszel, aztán oda a józan ész. Az első randin csalódás is érhet, szerintem menj el egy klubtalira, ez majdnem minden héten szerveződik itt. Ott nézhetsz szép kocsikat, még meg is autóztatnak a tulajdonosok. Visszatérve az eredeti kérdésedre, nézesd át egy szervizben, ott kiderülhet sok minden. Az alkatrészárakat az előbb említett külföldi oldalakon megtalálod.

K: Vannak klímás és klíma nélküli darabok. Kell ez egy ilyen autóba? Elvégre ott van a menetszél.
V: Egyéntől függ. Országúton haladva nekem csak akkor kellett, amikor kint 35 °C felett volt a hőmérséklet. Városban, dugóban araszolva már kisebb hőfoknál becsuktam a tetőt és használtam a légkondit. Esőben, mivel elég pici az utastér, könnyen bepárásodnak az ablakok, ilyenkor is jó szolgálatot tesz. Több márkatárs egyáltalán nem hiányolja.

K: Ha megvettem a Mazdát és kevésnek találom a teljesítményt, akkor van chiptuning vagy valami „okosság”?
V: Ez állandó beszédtéma itt is. Chiptuning, direktszűrő, Uri Geller, egyéb vajákolások csak a „pszichológiai” lóerőt növelik. Ezt elég jól kitalálták a japánok, bele lehet tolni százezreket, igazán látványos javulás nem lesz.

K: sad ((
V: Na jó, a végére hagytam valamit, ami felvidíthat. Turbo és kompresszor kit létezik, ezzel 200-240 LE is könnyen elérhető. Pl. innen is lehet rendelni, meg az a IL Motorsport oldaláról. Általában a szűk keresztmetszet a sofőr maga. Értő kezekben a széria autó is nagy élvezet, pl. Wéber Gabi a következőt mondta ezen a rendezvényen:„Ezt az autót k. jó vezetni!” (Széria NC, 126LE!). Kezdd a futómű és a fék tuningjával, illetve gyakorolj a pályán, aztán ha ez sem elég, akkor jöhet a motor.

K: Akkor kötekszem kicsit. Ha ennyit ráköltök, akkor már BMW Z3 is kijön, kicsit többet hozzátéve Honda S2000. Azok gyári állapotban is hoznak lóerőt bőven.
V: Kinek a pap, kinek a papné. 1,5 millió körül jó állapotú NA kapható, amibe fokozatosan döntheted a pénzt, ha elégedetlen vagy. Kedvcsinálónak nézd meg ezt a videót. Kell az a hatalmas erő a mókához?

K: OK, OK. Mennyit eszik a kocsi?
V: Tiporva akár 10 liter/100km is lehet. A forgalom ritmusát kihasználva közlekedve 7-8 l a jellemző. De nekem például tavaly a Grossglockner úton hajtva 6,3 l volt a fogyasztás.

K: Úú, ez az út beszarás! Van még ilyen?
V: Stelvio pass, pl. De a közelben a Kőszegi-hg. osztrák oldala is Miata-kompatibilis smile

K: Na, ezt hagyd abba! Már most csorog a nyálam. Gyönyörű tájak! Tényleg, mennyi csomag fér a kocsiba?
V: Saját tapasztalat: 10 nap Toscana, 2 személy, minden nap váltás ruha, pulóverek, kabátok, tartalék túracipők, bakancsok, fényképező 3 optikával lötyögősen elfért. Kamaszlányok hajlamosak egy nyaralásra akár 10 pár váltás cipőt is vinni (nem vicc, megtörtént másik autóval). Ekkor dönteni kell, hogy a lány vagy a cipők maradnak. Szóval elég a hely.

K: Csomagokról jut eszembe, nem vágják fel a tetőt? Lopással mi a helyzet?
V: Lopásról nem tudunk. Ennek az lehet az oka, hogy kevés eladó autó van piacon, ezért könnyen kiszúrható. Alkatrésznek szintén nehéz értékesíteni a szűk kereslet miatt. Külföldön meg inkább a drágább autókat keresik, de ez csak spekuláció. Tetőt már vágtak fel, szerencsére ritka az ilyen.

K: Jaj, a tetőről jut eszembe! Egyszer láttam coupét is, ez valami spéci darab?
V: Nem, télire kemény tetőt is lehet rá rakni, ekkor valóban olyan mint egy coupé.

K: Télen? Nem rakjátok le akkor?
V: Ez is olyan, mint a többi autó, használható télen is, oda kell figyelni bizonyos sajátosságokra. 
A műbőr jellegű tetőt +10 °C alatt nem szabad nyitogatni, a vászon nem ennyire kényes. Ha sózott utakon járunk, minél hamarabb lemosni/lemosatni a kocsi alját. Egyébként nem is rossz móka télen nyitott tetővel fenyőfát hazaszállítani.

K: Télen nem okoz gondot a hátsókerékhajtás? Az nem veszélyes?
V: Veszélyes? Akkor kezdődik a móka, amikor csúszik. Csak jó gumi kell hozzá. Hamar meg lehet szokni az élvezetet, nem kell aggódni.

K: Még egy kérdés a végére: nem pici ez belül?
V: Általában mindegyikre igaz, hogy kb. 190 cm-es magasságig elférnek benne az emberek. 
Egyébként meg nyomás kipróbálni egyet, ha jót akarsz magadnak!

aláírás

Fun is not a straight line

2018-02-25 15:59:41
csufár

csufár

Posztok: 81
Velünk: 1432 napja

én úgy látom, hogy 6-8000 euró között szórnak a tisztességes eladó NB-k. nem csoda, hogy az otthoni árak sem alacsonyabbak. nekem úgy tűnik, hogy kétmillió alsó hangon egy mx5, ha jót akar az ember. és nagyon érdekes, hogy alig van 1.8-as, a kínálat 90%-a a kisebb motorral fut.

szerk: jól látom a képeken, hogy kétféle fakormányos verzió van? egy sötétebb és egy világosabb változat? vagy ezt csak a fotók mutatják így?

Történet:

én úgy látom, hogy 6-8000 euró között szórnak a tisztességes eladó NB-k. nem csoda, hogy az otthoni árak sem alacsonyabbak. nekem úgy tűnik, hogy kétmillió alsó hangon egy mx5, ha jót akar az ember. és nagyon érdekes, hogy alig van 1.8-as, a kínálat 90%-a a kisebb motorral fut.

2018-02-25 13:25:46

Flenegen

Posztok: 168
Velünk: 3780 napja

Válasz erre: @Steel #128377 

halbak.andras@gmail.com