Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    *** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***    |   << vissza

*** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***

2018-02-25 12:24:16
Steel

Steel

Posztok: 1056
Velünk: 2972 napja
Flenegen, 2018-02-25 7:54:27

Válasz erre: @Nyiri #128367 

Engem a 4. kategória érdekel, az első hárommal nem lehet és nem is akarok mi kezdeni. Ott meg a gyorsaság lesz a lényeg.....

Érdekes amit írsz, mert mert engem pont csak a feeling érdekel, így a fapad 1.6 ami a legjobban keresek. Aztan majd meglátjuk.

Kontaktáljunk, nekem van egy, ami eladó. Kérek valami elérhetőséget hozzád.

2018-02-25 7:54:27

Flenegen

Posztok: 168
Velünk: 3780 napja

Engem a 4. kategória érdekel, az első hárommal nem lehet és nem is akarok mi kezdeni. Ott meg a gyorsaság lesz a lényeg.....

Érdekes amit írsz, mert mert engem pont csak a feeling érdekel, így a fapad 1.6 ami a legjobban keresek. Aztan majd meglátjuk.

2018-02-25 7:19:46
kollarferenc

kollarferenc

Posztok: 33
Velünk: 2201 napja

Kedves Gyuri!

Hirdetések így állnak össze itthon, nagyon jól látod.

Feri

2018-02-24 22:58:01

Nyiri

Posztok: 653
Velünk: 1863 napja

Flenegen, 2018-02-24 22:18:27

Válasz erre: @Nyiri #128364 

Viszont ha megnézed a piacot, az autók 75-80%-a hetek óta változatlan akkor hiába reális a kinálathoz képest az ár, mégis túlárazottnak mondható, mert minden annyit ér amennyiért elviszi.

Én nem vagyok ebben otthon, de szerintem az van, hogy ez egy réteg model. Nem egy Golf, amit elvisznek 15 másodpercen belül. 

Szerintem a Miata hirdetések így állnak össze itthon:

1. Nepper, aki megvette 800 euróért majd a látható részeket megjavította közben vizsgát sem kaphatna úgy el van rohadva. Felrakja 1 milláért és várja a madarat.

2. A fazon aki már nem annyira érzi a roadster hangulatot, de még nem tudja mi legyen ezért felrakja túlárazva, mivel jön a tavasz és ha elviszi valaki akkor király, ha nem akkor megmarad (megcsapja a tavasz szele és leveszi a hirdetést, mert rájön hogy buli ez)

3. Az apuka, akit otthon anyu nyüstöl hogy azt a rohadt pénztemetőt takarítsa már el az udvarról/garázsból, mert a család fontosabb. Na Ő is felrakja túlárazva és mutogatja otthon a hirdetést, hogy "DE HÁT ÁRULOM NEM LÁTOD?"

4. Aki tényleg el akarja, adni és nem csak árulja.

A fenti 4 lehetőség százalékos elosztását nem tudom, de az biztos hogy az utolsóból van a legkevesebb és azokat veszik meg pár napon belül.

Most direkt ránéztem. NB-ből 39 van eladó itthon. Rohadt sok :D De a legnagyobb bajuk, hogy a nagy része 1.6i fapad. Ezek mennek el a legnehezebben. Aki kicsit is utána olvas, az sperres 1.8-at keres lehetőleg klímával. Jó a klíma nem fontos (de).

Történet:

Viszont ha megnézed a piacot, az autók 75-80%-a hetek óta változatlan akkor hiába reális a kinálathoz képest az ár, mégis túlárazottnak mondható, mert minden annyit ér amennyiért elviszi.

Én nem vagyok ebben otthon, de szerintem az van, hogy ez egy réteg model. Nem egy Golf, amit elvisznek 15 másodpercen belül. 

1. Nepper, aki megvette 800 euróért majd a látható részeket megjavította közben vizsgát sem kaphatna úgy el van rohadva. Felrakja 1 milláért és várja a madarat.

2. A fazon aki már nem annyira érzi a roadster hangulatot, de még nem tudja mi legyen ezért felrakja túlárazva, mivel jön a tavasz és ha elviszi valaki akkor király, ha nem akkor megmarad (megcsapja a tavasz szele és leveszi a hirdetést, mert rájön hogy buli ez)

3. Az apuka, akit otthon anyu nyüstöl hogy azt a rohadt pénztemetőt takarítsa már el az udvarról/garázsból, mert a család fontosabb. Na Ő is felrakja túlárazva és mutogatja otthon a hirdetést, hogy "DE HÁT ÁRULOM NEM LÁTOD?"

A fenti 4 lehetőség százalékos elosztását nem tudom, de az biztos hogy az utolsóból van a legkevesebb és azokat veszik meg pár napon belül.

Most direkt ránéztem. NB-ből 39 van eladó itthon. Rohadt sok :D De a legnagyobb bajuk, hogy a nagy része 1.6i fapad. Ezek mennek el a legnehezebben. Aki kicsit is utána olvas, az sperres 1.8-at keres lehetőleg klímával. Jó a klíma nem fontos (de).

2018-02-24 22:29:30

JohnMarkson

Posztok: 20
Velünk: 1802 napja

Válasz erre: @Flenegen #128365 

Az autók nagy része, ami most eladó, már legalább fél éve változatlan áron van fent. Azon valóban lehet vitatkozni, hogy azért nem mennek-e el mert túlárazottak vagy azért mert nem megfelelőek a vásárló közönségnek. 

@Nyiri: valóban nehéz eldönteni, hogy mi a reális ár, de a vásárlók fejében van egy összeg, amit egy jó állapotú NA, NB érhet. Akár a német piaccal is össze lehet hasonlítani az árakat. Ha megnézed, most pl fent van egy NBFL 2.6M Ft-os áron, ami nagyon magas, még akkor is ha az autó maga hibátlan, gyönyörű és limitált szériás.

2018-02-24 22:18:27

Flenegen

2018-02-24 21:00:36

Nyiri

Posztok: 653
Velünk: 1863 napja

Flenegen, 2018-02-24 16:22:12

Régóta figyelem a hirdetéseket. Nem csak az NA-val van gond. NB FL-t keresgélek de vagy arany áron kínalják az autókat ha kicsit szebbek, vagy 1 milla körül romhalmazokat ad be a HAHU. 

Reális áron 1-1 autó néha felbukkan, akkor meg a dolgozó embernek esélye sincs. Mire indulok elviszik...

A reális és arany ár mindig szubjektív. Ha egy autót "reális" áron azonnal elviszik, akkor a piachoz képest olcsón árulták.
2018-02-24 20:31:22

Flenegen

Válasz erre: @bagoly #128362 

Amikor nem az én szerszámom van a tűzben akkor okos vagyok, de pont ez nehezíti a dolgom. De előbb vegy utóbb megjön az a jargány smile  

2018-02-24 20:27:11
bagoly

bagoly

Posztok: 897
Velünk: 2182 napja

Válasz erre: @Flenegen #128356 
Majd kiveszek egy nap szabit, hogy sajnáljalak. Egy diler nem tud autót venni???? Csak eladni?

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.

2018-02-24 16:22:12

Flenegen

Régóta figyelem a hirdetéseket. Nem csak az NA-val van gond. NB FL-t keresgélek de vagy arany áron kínalják az autókat ha kicsit szebbek, vagy 1 milla körül romhalmazokat ad be a HAHU. 

Reális áron 1-1 autó néha felbukkan, akkor meg a dolgozó embernek esélye sincs. Mire indulok elviszik...

2018-02-24 15:51:42
gzugzu

gzugzu

Posztok: 939
Velünk: 3586 napja

Válasz erre: @mester #128351 
Múlt héten volt egy szétrohadt NA német papírokkal 360k-ért.

De igen, vagy megvették mindet, vagy meggondolták magukat az eladók. Mindenesetre több már nem lesz belőlük. sad

2018-02-24 14:15:21
mester

mester

Posztok: 661
Velünk: 4383 napja

Most néztem a hahut",0 db NA van(nincs) fent egy se....pedig tél van...úgy hogy lassan nem az a kérdés hogy megvegyem,vagy sem! Egyik nap arról beszéltünk kopival,hogy már németből se érdemes behozni alkatrésznek,bontani,stb,mert drágák,átléptek egy határt az NA-ák. De lehet rosszul látom,de egy biztos,én nem adom el smile

2018-01-31 20:18:12
Silent

Silent

Posztok: 272
Velünk: 2564 napja

Válasz erre: @kecso0326 #127418 

Alvázvédelem legyen, aztán a keménytetőt majd eldöntöd. Mindössze ezt kell elolvasni.

2018-01-31 19:50:52

kecso0326

Posztok: 3
Velünk: 1921 napja

Sziasztok!

Azért regisztráltam és írok a fórumra, mert már egy jó ideje csábít egy nagyszerű Mazda mx-5 NB.
Már nagyon sokat nézelődtem itthoni illetve külföldi használt autó piacon. Időközben volt, hogy elkanyarodtam eredeti ötletemtől, az mx-5 vásárlásától, de valahogy mindig visszatérek ahhoz, hogy nekem ez az autó kell. Egyszerűen tökéletesnek tűnik nekem ez a verda smile .
Viszont van egy nagy félelmem és igazából ez ügyben szeretnék Tőletek tanácsot kérni.
Már sokat olvastam, hogy a cabrio nem csak jó időben lehet használni, hanem télen is, mivel a fűtéssel semmi probléma. Igazából szeretném is télen használni az autót. A problémám az az, hogy nincs garázs, ahol tudnám télen tartani, csak az utcán tudnám a ház előtt.
Ez mennyire lehet probléma? Vagy esetleg egy HardTop tetővel télen sincs vele gond?

Köszi a segítséget,
Zsolti

2017-12-21 1:00:11
Silent

Silent

Posztok: 272
Velünk: 2564 napja

Válasz erre: @sios #125807 

RTFM: Topic elejére lapozz vissza, csomó dolog le van írva.