Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    *** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***    |   << vissza

*** Autót vennél? Sok a kérdés? Itt a helyed! :) ***

2017-08-27 11:10:52
Ordune

Ordune

Posztok: 6667
Velünk: 3805 napja

Válasz erre: @whathisnow #122390 

Szia, az MX5 remek valasztas, itt mast nem is fogsz hallani. smile

Javaslom ragd vegig magad a topikon, illetve hasznald az oldal keresojet, mert az altalad feltett kerdesek mar sokszorosan megvalaszolasra kerultek. smile

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2017-08-25 13:35:21

whathisnow

Posztok: 4
Velünk: 836 napja

Sziasztok!

Egy kis helpet szeretnék kérni. MX-5 vásárlás előtt állok beleszerelmesedtem már most a típusba, és még nem is vezettem. Lényeg, hogy azért racionális döntés szülessen, NB NBFL érdekel a sötétzöld és ezüst szín kivételével. Nagyjából a keret 1.3M.

1-2 tippet is elfogadok akár a jelenlegi használtautó kínálatból amire azt mondjátok, hogy megérhet egy személyes megtekintést.

Ő például tetszik, de elég rozsdás a hátsó kerékjárati ív, ez mennyire orvosolható, milyen árakon, ha van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata azt is szívesen várom. https://www.hasznalt___i_16v_magic-11886584

Köszönöm.

2017-06-27 6:54:59
kabel15

kabel15

Posztok: 233
Velünk: 1726 napja

Válasz erre: @egabesz #120473 

Köszönöm a válaszokat smile

Magyarországon üzembe helyezett és végig szakszervizben (Mazda Óbuda ha jól emlékszem) szervizelt. A belső elemek sajnos nagyon kopottak, amin látszik az idő vas foga az főleg az ajtó zár, nem a kilincs hanem a zár, illetve a rádió hangerő szabályzó gombján. (Azt nem tudom hogy sikerült elkoptatni) A tulaj szerint az előző hölgy tulajdonos tele volt gyűrűvel így bármihez ért az kopott sad

Még valami feltűnt vezetés közben, a kormány nagyon kemény, vezettem NBFL-t ott is az volt, de azt hittem az NC ben már puhább, ez normális? Olvastam régebben, hogy az első pár eladott darabnál még cserélni kellet a szervó olajat, mert ennek hiánya a kormánymű meghibásodását okozhatta. Nem tekerhetetlen .csak furcsa mód kemény,  de lehet csak én vagyok hozzászokva a könnyű szervós kormányokhoz smile

2017-06-26 20:03:57
egabesz

egabesz

Posztok: 81
Velünk: 1002 napja

Válasz erre: @kabel15 #120466 
Hello!

Elég sok téma foglalkozik a fórumon ezzel. Ezek közül is kiemelném:

http://www.miata.hu/forum/?tid=3622&page=1

Szerintem rengeteg hasznos infó van NC-ről, ezúton os köszönet érte a szerzőknek. De pl Geripapa profiljában is elég sokmindent találni.. wink

Amit nekem a "Nagyok" mondtak:

1. Ne legyen rozsdás. Ehhez muszáj lesz alánézned. Elég könnyen megállapítható felemelve. Sajnos sem a km sem az évjárat nem garancia. Ha használták télen Németországban vagy Ausztriában, akkor az látszani fog rajta.. sad

2. Ne legyen nagyon törött legalábbis a fontos részeken. Az hogy egy 10 éves autón van egy-két javított elem, nem gáz. A lényeg hogy a motortér, küszöbök, A oszlop, futómű környéke rendben legyen. Legegyszerűbb körbemérni egy rétegvastagság mérővel. Gyári értékek: a "nem lakkozott" részeken (motortér, küszőbök, csomagtartó kárpit alatt...) 70-80 körül vannak, a lakkozott részeken is max 140-150 körül. Ha találsz rajta 240-250-et az kb egy plusz réteg festéket, lakkot jelent, nem gáz. 500-600-nál már keltsen gyanút. Fontos hogy teljesen felfeküdjön a műszer...

3. Legyen benne olaj. Mint írtad, most cseréltek benne, szóval ez biztos rendben lesz, viszont jó lenne tudni, hogy mindig volt-e benne... Vezérlés NC-ben már láncos, azzal nem lesz gond. Azért nézd át a különböző, olajcserés matricákat itt-ott (motortér, ajtó..) Ha találsz 100.000 körülit a 80.000-es autóban, az gáz. Amúgy ezek digitális szervízkönyvesek szóval alvázszám alapján elvileg bármely mazda szervízben le tudják kérni a szervíztörténetet, feltéve ha márkaszervízben szervizelték.

4. A motor ne legyen megbontva. Ezt nem tudom, hogy egy magamfajta laikus hogy állapítaná meg.. smile én a csavarfejeket néztem át a motortérben. Elvileg azokon látszik, ha hozzányúltak.

5. 1.8 vs 2.0 kérdésben nem tudok okosat mondani. Túrázásra, kirándulásra valószínűleg bőven elég az 1.8 is.. (én mondjuk baromira élvezem, hogy relatív alacsony fordulattól megindul a 2.0, és hogy a sperrel azért lehet játszadozni.. wink )

6. Az olajnyomás mérő ingadozása gázadásra teljesen rendben van. Az is, hogy ha hidegen beindítod, akkor kb 10 mp-ig az alapjárat magasabb, ha utána visszaáll (legalábbis remélem, mert az enyém ilyen... smile )

Remélem tudtam segíteni.

2017-06-26 19:08:52
kabel15

kabel15

Válasz erre: @Gyula #120470 

Köszönöm smile

Honnan érdemes alá feküdni? Sajnos emelő és akna nincs a közelben sad Télen állítólag mindig vagy garázsban vagy tető alatt leponyvázva állt. A küszöböknél semmi rozsda vagy hólyagosodás nem található. 

2017-06-26 18:57:10
Gyula

Gyula

Posztok: 219
Velünk: 985 napja

Válasz erre: @kabel15 #120466 
Nem hőmérő,hanem olajnyomásmérő,tehát teljesen normális,hogy alacsony fordulaton kissebb a nyomás. Normál használatra simán jó az 1.8-as,talán kicsivel többet kell gépészkedni a sebváltóval ami nettó élvezet.A rozsdamentesség fontosabb szempont szerintem.

aláírás

TETEJETLEN 

2017-06-26 17:38:53
kabel15

kabel15

Sziasztok, 

Úgy néz ki, hogy megtaláltam a leendő kocsit, (ha minden jól megy) smile

NC1 2007 1.8

Vásárlás előtt mire érdemes oda figyelni? Első körös megtekintés már megvolt, rozsdásodást nem nagyon találtam rajta, már amennyire alá tudtam feküdni. Sajnos elkapott a "rózsaszín köd" így nem nagyon tudtam mindent megtekinteni, de ha mondanátok pár dolgot amit figyeljek akkor lista alapján végig mennék rajta még egyszer smile

Azt megfigyeltem, hogy az olajhőfok mutatója gázadásra elindul felfelé, majd ahogy elveszem vissza is esik középső tartományba. Ez normális? Szabad ennek így ingadoznia? Mennyire szabad felmennie egyáltalán? 

Napi használatra és NEM versenyzésre szerintetek elég az 1.8 as? Utasként ültem NC1 2.0 ban régebben, de nem tudom mekkora különbség lehet a 2 között. 

A kocsiban KB 80.000km van, vásárlás után érdemes vezérlést cserélni? Mazda márkaszervizben most lett cserélve (1 hete) motorolaj és szűrű, ettől függetlenül még érdemes ezt újra megtenni? 

Azt tudom, hogy az NC1 nél figyelni kell a hajtókarcsapágy problémára, főleg a korai modelleknél. ha esetleg mégis egy ilyet fogok ki az komoly problémát jelenthet? Nem tervezem versenyzésre használni, tényleg csak napi használat és hétvégi túrázás. 

Előre is köszönöm smile

2017-06-17 20:53:47
schuberth

schuberth

Posztok: 12
Velünk: 932 napja

Válasz erre: @Nyiri #120187 

Hát, nagyon jó a kisebb THM, de eredetileg kisebb motorra és alacsonyabb felszereltségi szintre céloztam, így a bekerülési költség megnőtt. De nem akartam őszig várni a kocsira. Biztosan esőben is lehet élvezni az autót, de én inkább nyárra szavazok wink

2017-06-17 20:11:01
Nyiri

Nyiri

Posztok: 611
Velünk: 1090 napja

Válasz erre: @schuberth #120184 

Gratulálok. Nagyon szép autó. A szín jó választás. Bár írtad hogy nem a THM volt a döntő, szerintem nagyon nem mindegy hogy 7 vagy 4.7 a THM smile

aláírás

______o/___/|___

2017-06-17 19:41:20
schuberth

schuberth

Válasz erre: @kovandor #119385 
Köszönöm kovandor, nagyon tanulságos az a korábbi topic. Ott már beírtam a tapasztalataimat, de ide is beillesztem:

Épp megvetem egy MX-5 RF-t és gondoltam megírom, hogy hol milyen kedvezményt sikerült elérni, hátha másnak is hasznos lehet.

• Schneider Kaposvár. G160 Revolution, Soul Red színben. Ezt vettem meg. Listaárhoz képest 200 000 Ft kedvezményt és 2 év kiterjesztett garit sikerült megbeszélni. Kommunikáció főleg telefonon és emailben. Magánszemélyként itt a legjobb lízing feltételeket is kaptam, THM 4.73%. De nem ez volt a döntő, hanem az, hogy már úton volt az autó, így kb. 3 hetet kellett várni 3-4 hónap helyett.
  • Emil Frey. G130 Attraction Machine Grey színben. 317 196 Ft kedvezmény. Itt személyesen tárgyaltam. Lízingre 7% THM körüli ajánlatot kaptam.
  • Autó Óbuda. G130 Attraction, Soul Red vagy Machine Grey színben. 136 900 Ft kedvezmény, azaz a metálfényezést ajándékba kaptam. Kommunikáció főleg emailen bár telefonáltam is. Itt is jó lízing feltételeket kaptam, THM szintén 5% körül.
  • Hilcz Autóház. G 130 Attraction Soul Red színben. Itt kerek-perec megmondták, hogy egyik MX5 RF modellre sem tudnak kedvezményt adni. Kommunikáció főleg emailen bár telefonáltam is. Finanszírozási ajánlatot nem kértem.
  • Autó Mirai (Budafoki út). Itt a visszavitt sima MX5 G160 Revolution Top-ot néztem. Alapból 9% kedvezmény listaárhoz képest, de itt legrosszabb finanszírozási feltételeket kaptam, nagyából 10%

Ami még érdekes, hogy Subaru BRZ-t is néztem Emil Freynél és nem nagyon mentek le árban, bár nem mentem be igazán erős tárgyalásokba. Lízingre sem sikerült valami fényest adniuk, 7,5-8% körüli THM-et kaptam.

És ebből mi a tanulság? Hát, hogy legjobb kedvezményt személyesen el lehet érni. Illetve, hogy a kedvezmény csak egy része a teljes képnek. Egy részt ott van a finanszírozás, és az ún. "üzembe helyezési költség". Ez minden kereskedőnél eltérő volt, bár ezzel is legjobban Schneidernél jártam.

2017-05-21 14:02:24
kovandor

kovandor

Posztok: 847
Velünk: 2466 napja

Válasz erre: @Nyiri #119384 

Itt egy korábbi írás: http://www.miata.hu/forum/?tid=4739&page=1#98109

aláírás "Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away."

2017-05-21 13:59:41
Nyiri

Nyiri

Posztok: 611
Velünk: 1090 napja

Válasz erre: @schuberth #119379 

Kereskedőtől, típustól függ. Az is számít hogy kp vagy hitel esetleg lízing. Simán lehet hogy nulla kedvezményt kapsz.

aláírás

______o/___/|___

Történet:

Válasz erre: @schuberth #119379 

Kereskedőtől, típustól függ.v Az is számít hogy kp vagy hitel esetleg lízing. Simán lehet hogy nulla kedvezményt kapsz.

2017-05-21 13:44:36
schuberth

schuberth

Sziasztok!

Újonnan regisztrált felhasználó vagyok. Kerestem új téma nyitási gombot, nem sikerült megtalálnom, ezért gondoltam ez a topiuc legjobban passzol a kérdésemhez.

Nos, egy új MX5-öst szeretnék venni. Első autóvásárlásom lesz és egyetlen autóm, így inkább az RF érdekel (szerintem szebb és valamelyest praktikusabb, ha az ember kint hagyja az utcán parkolni), de ST-t sem zárom ki.

A kérdés, hogy mekkora kedvezményre lehet számítani márkakereskedésnél? Milyen tapasztalatok vannak, sikerült-e valakinek jó árat megbeszélni?

2017-05-07 22:33:33
Ordune

Ordune

Posztok: 6667
Velünk: 3805 napja

Válasz erre: @vadvid #118871 

Szerintem Lalee a te embered, csak győzd kivárni! smile

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2017-05-07 20:09:15

Péter08

Posztok: 14
Velünk: 1120 napja

Válasz erre: @vadvid #118871 
2 dolog: 1) "jó hírnek örvendő szervíz" -ben dolgozó szerelők ált. fiatalok/nem a legjobb szerelők, akinek még nem jött össze a saját műhely, a tapasztalt faszi meg már adminisztratív pozícióban ül, és nem megy bele olyan javításba, ami nem egyszerű "kicserélni új alkatrészre-és kész" természetű, hanem tényleges gondolkodást, probléma megoldást, esetleg kreativitást, felelősségvállalást igénylő munka. (konkrétan nincs embere akire rábízhatná). Ott hozni kell a bevételt, alkalmazottak fizetését, stb., érthetően ez nem fér bele. Ezektől ne is várj mást. 

2) autód  - amiben a fenti cég megingatta a bizalmadat, ezért hajlamos lennél olcsón adni, mondjuk elkel 1,2 - 1,3 millió. Egy tényleg rendbe rakottat talán kifogsz 2 millió körül, sokkal több km-el. Átírás, új biztosítás, utánajárás költségei, esetleg új gumik, alapvető szervíz egyből elvisz 2 - 300 ezret. Tehát ha mondjuk eladnád a sajátot 1,3 M, ebből bukod a következő autó átarás/szaladgálás költségeit, reálisan egy millát hozzá kéne tenned, hogy olyan autóban ülj amiben bízol (és nem feltétlen reálisan...). Szerintem max. ennek a feléből rendbe teszed a sajátot, és abba az autóba ülsz amit szeretsz és tudod hogy rendben van.

Csatlakozom az előttem szólóhoz, keress egy (vagy több) olyan embert aki már látott ilyet, tudja mit beszél és mit csinál, kérj tőle árajánlatot/időpontot és tervezd be a dolgot.

Péter