Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    pitesy - 94-es NA build thread    |   << vissza

pitesy - 94-es NA build thread

2019-05-14 7:35:42
pitesy

pitesy

Posztok: 223
Velünk: 1837 napja

Úgy döntöttem, hogy maradhat. smile

Már csak tesztelni kéne... A közelben, olcsón... Ha szét akar valami esni, akkor közel essen szét. :D

Szlalomokat nézek, lesz is 1-2 egy órányi autózáson belül, ami nem hangzik rosszul.

Június 9-én Bakonyszentlászlón lesz szlalom, addigra készen kell legyen minden. Ha jól szerepel a kocsi, akkor utána jöhetnek a driftnapok. smile

Történet:

Úgy alakult, hogy maradhat. :) Rajtam kívül álló okok miatt döntöttem úgy, hogy ha lenne rá vevő, eladnám.

Már csak tesztelni kéne... A közelben, olcsón... Ha szét akar valami esni, akkor közel essen szét. :D

2019-05-10 20:37:12
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8572
Velünk: 4564 napja

Na ezt jó olvasni! Akkor adsz neki egy esélyt.

aláírás

Light Vader a Roadster bolygóról

2019-05-10 13:36:38
pitesy

pitesy

Pici update. A kocsi nem kelt el, cserébe egy picit tudtam vele menni kb. 3 év után, hogy levigyem egy futóműállításra (igen, azóta a garázsban járt, a garázs előtt, meg tréleren kétszer). Nem volt 1 km az egész, de katartikus élmény volt... Szerinten mégsem fogom eladni ezek után. smile

Az utcai autóm kb. 1800kg-ja után élmény volt kb. fele annyival menni. El is felejtettem már, hogy milyen jó a váltó. Annak ellenére, hogy össze-vissza állt a futómű, nagyon jó volt vele menni.

A fékek viszont gyalázatosak. Még jó, hogy van legalább előre egy másik betét/tárcsa szettem még, ami nem lett berakva.

Igyekszem már végre valami csúszkálós napra kijutni vele... smile

2019-01-16 19:45:57
pitesy

pitesy

A kocsi még itt van, ha valakinek érdekes lehet. Bár aki itt fent van, biztos láttam már a fészbúkon, HaHu-n, vagy akár a Mobile.de-n. 

Szóval aki lát benne fantáziát, keressen bizalommal. Csere/beszámítás is érdekel, elsősorban valami dízel kombira.

2018-08-05 17:14:41
pitesy

pitesy

1-2 aktuális kép:

2018-08-05 13:55:05
pitesy

pitesy

Folyamatban van a papir a csore eppen, szoval halad ez is valamerre. A coolant reroute kicsit szivargott, meg azt megcsinalom es akkor mar hasznalhato is lesz a kocsi.

Ezen felbuzdulva: ha valaki lat fantaziat az auto tovabbi eletenek menedzseleseben, ne habozzon szolni. A bekerulesi koltsege alatti (sokkal alatti) osszegert megvalnek tole. Nem szivesen bontanam szet oszinten.

Ha kerditek, hogy mi az ok? Sokaig huzodott az egesz es elfogyott a kedv, valamint a lelkesedes a projekt irant. Meg privat dolgok is, de ez nem ide tartozik. 

Szoval ha valakit erdekel, mail cim a profilomon. Atadas papiros csovel es teljesen mukodokepes allapotban lenne (most epp picit szet van szedve, de delutan ezen kicsit munkalkodom meg). Orulnek, ha innen valaki venne meg. Ha nagyon nem megy el, akkor elobb-utobb darabokra szedem, de egyelore kernem, hogy alkatreszkre senki ne tegyen meg ajanlatokat.

Koszonom!

2018-06-07 19:25:47
pitesy

pitesy

Befejeztem ma a légterelő projektet... Szívás nélkül nem hagyott volna ám a kocsi..

Mint lent írtam, hozzáértek a ventik a kanyarstabhoz (vastag hűtő, plusz alul a felfogatás az alsó lemeznek). 7 csavar ami a ventiket tartja gond nélkül jött ki... Mit csinált a nyolcadik? Kihúzta magával a menetet... Vagyis csak egy részét, úgyhogy a maradékát kicsit helyreraktam és a csavart egy szép adag menetrögzítővel beragasztottam... Többet nem szedem le őket, ha nem muszáj...

Illetve még a lökös első-alsó részéhez a "lebegő" alsó lemezt még rögzítettem. A felsőt nem kellett, azt stabilan tartják az oldallapok. 

Pár kép:

A hétvégén még nem tudom, hogy mennyi időm lesz a kocsira, de már nagyon össze kéne állnia! smile

Történet:

Befejeztem ma a légterelő projektet... Szívás nélkül nem hagyott volna ám a kocsi..

Mint lent írtam, hozzáértek a ventik a kanyarstabhoz (vastag hűtő, plusz alul a felfogatás az alsó lemeznek). 7 csavar ami a ventiket tartja gond nélkül jött ki... Mit csinált a nyolcadik? Kihúzta magával a menetet... Vagyis csak egy részét, úgyhogy a maradékát kicsit helyreraktam és a csavart egy szép adag menetrögzítővel beragasztottam... Többet nem szedem le őket, ha nem muszáj...

Illetve még a lökös első-alsó részéhez a "lebegő" alsó lemezt még rögzítettem. A felsőt nem kellett, azt stabilan tartják az oldallapok. 

Pár kép:

A hétvégén meglátom, hogy mennyi időm lesz rá... De már nagyon össze kéne állnia! :)

2018-06-05 22:42:56
pitesy

pitesy

Tegnap és ma is megvolt az elfoglaltság... Megcsináltam a légterelést a hűtő(k) elé.

Nos... Pénzért sem csinálnám újra, az is fix. Aki kasznin dolgozott, kicsit több anyagot vett el itt-ott ahhoz, hogy nekem könnyű dolgom legyen. Ha lenne hegesztőm, ez nem lett volt annyira gáz, de így adott fejtörést. smile Igyekeztem legalább nagyjából szerelhetővé tenni, de az oldalait csak szegecsekkel tudtam összerakni, így csak részben szedhető szét vandálkodás nélkül. Sebaj, talán szét sem kell szedni soha... smile

Extra baj csináltam magamnak azzal, hogy a hűtőventik alsó felfogatásához csináltam az alsó lemez rögzítését, így épphogy, de hozzáér mindkét venti a stabilizátorhoz (éppen csak, úgyhogy egy lájtos simogatás után a flexszel minden jó lesz).

Sebaj... Szép nem lett, profi sem, sőt még igényes sem. :D De remélhetőleg működni fog. Majd élőben kiderül...

Pár képet csináltam róla, de tessék nem hangosan röhögni rajta. Főleg ennyi sz*pással töltött óra után... smile

Építő jellegűt kritikát szívesen fogadok!

Annyira nem látszik, de ha fent van a lökös, akkor a lemezek vége pont a gyári légbeömlőnél van, úgyhogy jó irányba kell(ene) menjen a levegő... 

Holnapi elfoglaltság: a váltó alján rendszeresen jelen lévő hűtővízcsepp útjának a kiderítése, coiloverek magasságának beállítása, illetve a fenti ventilátor-história orvoslása. 

Történet:

Tegnap és ma is megvolt az elfoglaltság... Megcsináltam a légterelést a hűtő(k) elé.

Nos... Pénzért sem csinálnám újra, az is fix. Aki kasznin dolgozott, kicsit több anyagot vett el itt-ott ahhoz, hogy nekem könnyű dolgom legyen. Ha lenne hegesztőm, ez nem lett volt annyira gáz, de így adott fejtörést. :) Igyekeztem legalább nagyjából szerelhetővé tenni, de az oldalait csak szegecsekkel tudtam összerakni, így csak részben szedhető szét vandálkodás nélkül. Sebaj, talán szét sem kell szedni soha... :)

Extra baj csináltam magamnak azzal, hogy a hűtőventik alsó felfogatásához csináltam az alsó lemez rögzítését, így épphogy, de hozzáér mindkét venti a stabilizátorhoz (éppen csak, úgyhogy egy lájtos simogatás után a flexszel minden jó lesz).

Sebaj... Szép nem lett, profi sem, sőt még igényes sem. :D De remélhetőleg működni fog. Majd élőben kiderül...

Pár képet csináltam róla, de tessék nem hangosan röhögni rajta. Főleg ennyi sz*pással töltött óra után... :)

Építő jellegűt kritikát szívesen fogadok!

Annyira nem látszik, de ha fent van a lökös, akkor a lemezek vége pont a gyári légbeömlőnél van, úgyhogy jó irányba kell(ene) menjen a levegő... 

Holnapi elfoglaltság: a váltó alján rendszeresen jelen lévő hűtővízcsepp útjának a kiderítése, coiloverek magasságának beállítása, illetve a fenti ventilátor-história orvoslása.