Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Mazda Mx5 1.8 MPS Trubó - Powered by fairy dust project    |   << vissza

Mazda Mx5 1.8 MPS Trubó - Powered by fairy dust project

2017-03-30 23:45:59
b_ricsi

b_ricsi

Posztok: 283
Velünk: 2862 napja

Fülee, 2017-03-30 19:33:44

Gratula, szep teljesitmeny! Brutal nagyot mehet... smile

Jol latom hogy az AFRt 11.3-11.5korulire lotted be 4000 felett? Valahol olvastam anno hogy a 12 az idealis mert hogy az alatt mar a henger falarol mosogatja le a benzin az olajat. Jellemzoen emiatt tartom magam a 12-12.4es savban. De meggyozheto vagyok smile , jobb a Te erteked?

jól látod, most dúsabb lett. Én azt mondanám neked kell eldönteni hogy a te kocsid mire van, nem mondanám hogy jobb vagy rosszabb. 1-1 kigyorsításhoz szerintem elegendő 12 körülre, de tartós nagyobb terhelésre számítunk itt most. Nomeg gyárilag is baromi dúsan jár wot-on

2017-03-30 19:33:01
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9086
Velünk: 5485 napja

Őszintén gratulálok hozzá hogy ilyen stabilra és erősre sikerült elsőre. Valamit nagyon tudtok.

aláírás DrasticPlastic Driver
2017-03-30 19:33:44

Fülee

Posztok: 305
Velünk: 2591 napja

Gratula, szep teljesitmeny! Brutal nagyot mehet... smile

Jol latom hogy az AFRt 11.3-11.5korulire lotted be 4000 felett? Valahol olvastam anno hogy a 12 az idealis mert hogy az alatt mar a henger falarol mosogatja le a benzin az olajat. Jellemzoen emiatt tartom magam a 12-12.4es savban. De meggyozheto vagyok smile , jobb a Te erteked?

aláírás Kaposvár

Történet:

Gratula, szep teljesitmeny! Brutal nagyot mehet...:)

Jol latom hogy az AFRt 11.3-11.5korulire lotted be 4000 felett? Valahol olvastam anno hogy a 12 az idealis mert hogy az alatt mar a henger falarol mosogatja le a benzin az olajat. Jellemzoen emiatt tartom magam a 12-12.4es savban, de meggyozheto vagyok :)

2017-03-30 16:51:17
Robuss

Robuss

Posztok: 518
Velünk: 2816 napja

És megvolt a bejaratas a szezonnyítón, megcsináltuk a végleges programot rá,változas a tavalyihoz képest egy felül dúsabb üzemanyagtabla, a gyújtás maradt ami eddig volt, majd nyáron kihegyezzük, nyomas 0.9-0.95 target 1.1 barig overboost lehetőséggel,bar log alapjan nincs akkora overboost mint kisebb nyomáson 3-4000 ig szépen felépül a max nyomas utana precízen szabályozható. Főtengelyen kb 280le és 300 nm lett az autó,jelenleg itt megállok es megnezzük így hogy bírja,egt jelentősen javult nem sikerült 850fok felé vinni 1-2-3-4 gyorsuláson es 5 ös padló 3000 től se.Az autó kifejezetten erősnek érződik mar a 250 Le hez képest is mert mostmar utcán kanyargós szakaszon 3 asba 80-100 körül nyomasépülesre lehet keresztbe rakni :D itt még fejlődni kell mert a forgalom miatt teljes ívet nem merek végig fűzni de az autó mar tudja smile szezonnyító előtti héten ment a szopas ezerrel volt egy kis atalakítas az ecuba es a trafó miatt is kellett szívni (túran ezt mar kiveseztük egy ket emberrel) meg persze elszallt egy szervó olaj cső is szóval izgalmasan telt az a hét,az autó a túra hetén péntek estére lett csak kesz es összesen 20 km mentem vele hogy van e gond szóval büszke vagyok ra h teljesítette a hétvégi 600 km t.

aláírás Touge Runnerz
2017-03-15 22:11:37
Marcello

Marcello

Posztok: 600
Velünk: 2759 napja

Válasz erre: @Robuss #116438 

a szezonnyitón vigyél egy kört smile

2017-03-15 20:17:37
JRK_

JRK_

Posztok: 156
Velünk: 1848 napja

Válasz erre: @Robuss #116438 

írtam neked fb-n, ha nem baj smile

2017-03-15 19:46:03
Hunya

Hunya

Posztok: 5312
Velünk: 4963 napja

Jól néz ki, a COP-al kedvet csináltatok!!!

aláírás May the Fairy be with You!
2017-03-15 19:18:11
Ordune

Ordune

Posztok: 7241
Velünk: 4527 napja

Nagyon kíváncsi vagyok rá élőben! 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2017-03-15 19:00:40
Robuss

Robuss

Befejezés című szakasz következik:

Ha esetleg valakit nem hagyott nyugodni hogy a hengerfejbe milyen módosítás lett a szelepeknél akkor csak annyi hogy az úgynevezett tömítő perem a szelepen ami felül a fészekbe és a zárásért felelős nagyobbra lett marva,szélesebbre pl ha eddig 1mm volt ez a szakasz most 1.5mm lett,ez jobb hűtést eredményez a szelepeknek mert nagyobb felületen tudják a hőt leadni és elvileg az áramlásba is beleszólnak valamit ezt mondjuk nem fejtettem meg mért.

Összerakott motorról egy két kép:

És a helyén már:

Az újítás az NGK Audi R8 hengerenkénti trafók,amiket amikor teszteltük kivett gyertyán szemmel is olyan lila nagy szikrát adott mint az állat tehát ettől nagyobb töltőnyomásnál sokat várunk(azóta van egy COP lefogató adapter is kivágva aluból arról majd csinálok képet még)

Most egy kis járatás következik kb.0,5 bar wastegate nyomáson elektronikus nyomásszabályzó nélkül terveim szerint az évadnyitó túra pont elég lesz,és utána akkor átnézzük a gyújtást hátha rejt még egy két fokot ugyebár lejebb meg a CR 9.8:1 hez kb. és megkapja az 1 bart alapba plusz 1.2barig mehet az overboost tervek szerint. Ezzel ha kijönne a 300Le főtengelyen én megelégednék és itt ebben a részben megígérem(főként magamnak) hogy nem fogok feljebb menni teljesítményben mégcsak akkor se ha pár kattintásból meglenne:D Szeretném ha ez a setup tartós lenne a motor szempontjából.

aláírás Touge Runnerz

Történet:

Befejezés című szakasz következik:

Ha esetleg valakit nem hagyott nyugodni hogy a hengerfejbe milyen módosítás lett a szelepeknél akkor csak annyi hogy az úgynevezett tömítő perem a szelepen ami felül a fészekbe és a zárásért felelős nagyobbra lett marva,szélesebbre pl ha eddig 1mm volt ez a szakasz most 1.5mm lett,ez jobb hűtést eredményez a szelepeknek mert nagyobb felületen tudják a hőt leadni és elvileg az áramlásba is beleszólnak valamit ezt mondjuk nem fejtettem meg mért.

Összerakott motorról egy két kép:

És a helyén már:

Az újítás az NGK Audi R8 hengerenkénti trafók,amiket amikor teszteltük kivett gyertyán szemmel is olyan lila nagy szikrát adott mint az állat tehát ettől nagyobb töltőnyomásnál sokat várunk:(azóta van egy COP lefogató adapter is kivágva aluból arról majd csinálok képet még)

Most egy kis járatás következik kb.0,5 bar wastegate nyomáson elektronikus nyomásszabályzó nélkül terveim szerint az évadnyitó túra pont elég lesz,és utána akkor átnézzük a gyújtást hátha rejt még egy két fokot ugyebár lejebb meg a CR 9.8:1 hez kb. és megkapja az 1 bart alapba plusz 1.2barig mehet az overboost tervek szerint. Ezzel ha kijönne a 300Le főtengelyen én megelégednék és itt ebben a részben megígérem(főként magamnak) hogy nem fogok feljebb menni teljesítményben mégcsak akkor se ha pár kattintásból meglenne:D Szeretném ha ez a setup tartós lenne a motor szempontjából.

2017-02-26 16:28:19
Robuss

Robuss

Update: Rég írtam már bár látom kiszivárogtattak egy képet már:D jöjjön hát egy kicsit összetettebb leírás a motor épüléséről,eddig gyűjtögettem az anyagot hozzá hogy egy érdemleges poszt születhessen.

Téma: Fűzött blokk, Handmade by Ricsi & Robi

Kezdeném egy mérési lappal melyben látható amiket kimértünk és a tűrések:

Röviden erről: Minden gyári méreten belül van,minden a tűrés mező alsó határában, mondhatni hogy új motor fog születni. Ami érdekesség hogy a 4. henger furata alapa +0.01 ról indul(arra gondoltunk lehet hogy gyárilag a 4. henger előforduló túl melegedése miatt itt lazább lenne az illesztés!?)

Blokk:

Kimértük a blokksíkot és 0.01-0.02 volt benne ezt 0.005 es lépcsőkkel szépen kivettük nullára, összesen 0.025 et vettünk le a síkból hogy fasza legyen.

Főtengely:
A főtengelyt kimértük 0.00 az ütése és kopás sem mérthető rajta. A csapokat 1000 es papírral felpolíroztam ,tökéletes lett.

Dugattyúk:

A dugattyúk maradnak gyáriak,ez lesz talán az új gyengepont ha keresni kell ilyet:D külföldi fórumok alapján 300 lóig tuti nem kell de egyes írások szerint 300-350 WHP ig jó a gyári dugó ha jó a program,szóval marad gyári dugó eltakarítva új TP Made in Japan gyűrűszettel. Tetjét kicsit elkezdtem megpolírozni de nem mertem túlzásba vinni ,igazából az öntésből adódó hibákat csökkentettem,lehett volna még talán.

Dugattyú-henger illesztés:

Hajórúd és csapágyak: 

A hajtókar kovácsolt Manley lett ARP 2000 csavarokkal,gyárihoz képest brutál masszív kiállása van. A csapágyak King Racing lettek, mind hajtókar,mind főtengely csapágyak.

Cikkszámok ha valaki szeretne még jól jöhet,alapméretesek:

A dugattyúkat és hajtókarokat kimértem tized gramm pontossággal és úgy válogattam őket össze:

A Manley karok eleve grammolva érkeztek elvileg 1 gramm pontosságot vállal a cég,hellyel közzel így is van.

Az összeválogatás pedig így nézne ki sad karok kompletten,csavarral+dugók súlya)

1. henger: 836g    2.henger: 843,4g    3.henger: 836,8g    4.henger: 836,4g

A kettes henger dugattyúja olyan könnyű hogy azzal sajnos nemtudok mit kezdeni, de elvileg 1% pontossággal kell ezt,ez pedig így is jóval jobban sikerült.

Csapágyhézag mérés plastigauge-el:

Egy kis érdekesség Ricsi kínai és az én karjaim között:

A Manley pár mm el szélesebb 3-4 el kb. nem emlékszem már. Illetve ami fura hogy nagyobb csavarral van szerelve a Manley ami a gyári lehúzási nyomatéknál többel le lehet húzni,gyári kb 50 nm ezt pedig 65 nm el  ,az övét nem emlékszem pontosan de talán csak 30-40nm el lehet. Ettől függetlenül ez is ARP csavarral van tehát szar nem lehet.

És íme az összeszerelt blokk:

Olajpumpát is kimértük:

Egyszer van egy mérés az alu ház és a belső fogazású kerék közötti hézag:

És a kivett két kerék jelre való összeforgatása utáni fogak közötti hézag:

Mivel csak 0.05 lépcsős hézagmérőm van így a mérések csak arra jók hogy a megadott kopást egyik se éri el de pontos méretet nemtudok,ezek a mérések az első mérési lapon láthatóak.

Szétszedtem a VVTt is és kitakarítottam sad képen kettő van,megcsináltam azt is ami eladó VVT fej lesz majd)

Hengerfejtömíítés és csavar:

A hengerfejtömítés egy 1.52 mm vastag Cometic lesz a gyári 0.7 vastagságú helyett hogy lejebb vigyem a kompresszió-viszonyt kb 9.8 barra. A csavar pedig "gyári" elring lesz.

Folytatás akkor következik ha elkészül a hengerfejem ami jövő héten lesz. Itt egy általános felújítás lesz szelepbeköszörülés, szelepfészek marás(itt elvileg szög változtatás lesz mert a turbós autókon más,nemtudom pontosan még mi lesz itt amint tudtam beszélni azzal aki csinálja megpróbálom értelmesebben leírni mert én se tudom pontosan) ,nyomáspróba,síkolás,takarítás,hidrotőkék átnézése ,szelepvezetők ellenőrzése és szelepszárszimering csere.

aláírás Touge Runnerz

Történet:

Update: Rég írtam már bár látom kiszivárogtattak egy képet már:D jöjjön hát egy kicsit összetettebb leírás a motor épüléséről,eddig gyűjtögettem az anyagot hozzá hogy egy érdemleges poszt születhessen.

Téma: Fűzött blokk, Handmade by Ricsi & Robi

Kezdeném egy mérési lappal melyben látható amiket kimértünk és a tűrések:

Röviden erről: Minden gyári méreten belül van,minden a tűrés mező alsó határában, mondhatni hogy új motor fog születni. Ami érdekesség hogy a 4. henger furata alapa +0.01 ról indul(arra gondoltunk lehet hogy gyárilag a 4. henger előforduló túl melegedése miatt itt lazább lenne az illesztés!?)

Blokk:

Kimértük a blokksíkot és 0.01-0.02 volt benne ezt 0.005 es lépcsőkkel szépen kivettük nullára, összesen 0.025 et vettünk le a síkból hogy fasza legyen.

Főtengely:
A főtengelyt kimértük 0.00 az ütése és kopás sem mérthető rajta. A csapokat 1000 es papírral felpolíroztam ,tökéletes lett.

Dugattyúk:

A dugattyúk maradnak gyáriak,ez lesz talán az új gyengepont ha keresni kell ilyet:D külföldi fórumok alapján 300 lóig tuti nem kell de egyes írások szerint 300-350 WHP ig jó a gyári dugó ha jó a program,szóval marad gyári dugó eltakarítva új TP Made in Japan gyűrűszettel. Tetjét kicsit elkezdtem megpolírozni de nem mertem túlzásba vinni ,igazából az öntésből adódó hibákat csökkentettem,lehett volna még talán.

Dugattyú-henger illesztés:

Hajórúd és csapágyak: 

A hajtókar kovácsolt Manley lett ARP 2000 csavarokkal,gyárihoz képest brutál masszív kiállása van. A csapágyak King Racing lettek, mind hajtókar,mind főtengely csapágyak.

Cikkszámok ha valaki szeretne még jól jöhet,alapméretesek:

A dugattyúkat és hajtókarokat kimértem tized gramm pontossággal és úgy válogattam őket össze:

A Manley karok eleve grammolva érkeztek elvileg 1 gramm pontosságot vállal a cég,hellyel közzel így is van.

Az összeválogatás pedig így nézne ki:(karok kompletten,csavarral+dugók súlya)

1. henger: 836g    2.henger: 843,4g    3.henger: 836,8g    4.henger: 836,4g

A kettes henger dugattyúja olyan könnyű hogy azzal sajnos nemtudok mit kezdeni, de elvileg 1% pontossággal kell ezt,ez pedig így is jóval jobban sikerült.

Csapágyhézag mérés plastigauge-el:

Egy kis érdekesség Ricsi kínai és az én karjaim között:

A Manley pár mm el szélesebb 3-4 el kb. nem emlékszem már. Illetve ami fura hogy nagyobb csavarral van szerelve a Manley ami a gyári lehúzási nyomatéknál többel le lehet húzni,gyári kb 50 nm ezt pedig 65 nm el  ,az övét nem emlékszem pontosan de talán csak 30-40nm el lehet. Ettől függetlenül ez is ARP csavarral van tehát szar nem lehet.

És íme az összeszerelt blokk:

Olajpumpát is kimértük:

Egyszer van egy mérés az alu ház és a belső fogazású kerék közötti hézag:

És a kivett két kerék jelre való összeforgatása utáni fogak közötti hézag:

Mivel csak 0.05 lépcsős hézagmérőm van így a mérések csak arra jók hogy a megadott kopást egyik se éri el de pontos méretet nemtudok,ezek a mérések az első mérési lapon láthatóak.

Szétszedtem a VVTt is és kitakarítottam:(képen kettő van,megcsináltam azt is ami eladó VVT fej lesz majd)

Hengerfejtömíítés és csavar:

A hengerfejtömítés egy 1.52 mm vastag Cometic lesz a gyári 0.7 vastagságú helyett hogy lejebb vigyem a kompressziót ,kb 9.8 barra. A csavar pedig "gyári" elring lesz.

Folytatás akkor következik ha elkészül a hengerfejem ami jövő héten lesz. Itt egy általános felújítás lesz szelepbeköszörülés, szelepfészek marás(itt elvileg szög változtatás lesz mert a turbós autókon más,nemtudom pontosan még mi lesz itt amint tudtam beszélni azzal aki csinálja megpróbálom értelmesebben leírni mert én se tudom pontosan) ,nyomáspróba,síkolás,takarítás,hidrotőkék átnézése ,szelepvezetők ellenőrzése és szelepszárszimering csere.

2017-02-25 21:34:32
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9086
Velünk: 5485 napja

Ez könnyű. A 4. hengerben a dugattyú összezsugorodott és elfeketedett az oldala meg egy nagy luk lett rajta. Csúnya hiba.

aláírás DrasticPlastic Driver
2017-02-25 21:06:39
Hunya

Hunya

Posztok: 5312
Velünk: 4963 napja
b_ricsi, 2017-02-25 18:50:15

keresd a hibat smile

Szerintem nem light.... :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2017-02-25 18:50:15
b_ricsi

b_ricsi

Posztok: 283
Velünk: 2862 napja

keresd a hibat smile

2017-02-02 12:02:41
Robuss

Robuss

Válasz erre: @Red Sun Service #114718 

Nagyon rendes nyuszi volt akkor,a heten megyek is erte, köszi 

aláírás Touge Runnerz
2017-02-02 10:24:30
Red Sun Service

Red Sun Service

Posztok: 972
Velünk: 2832 napja

Megjött a nyuszi. Nagyon sietett

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.

Történet:

Megjött a nyuszi. Nagyon sietett