Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Mazda Mx5 1.8 MPS Trubó - Powered by fairy dust project    |   << vissza

Mazda Mx5 1.8 MPS Trubó - Powered by fairy dust project

2017-01-03 0:18:37
Robuss

Robuss

Posztok: 518
Velünk: 2816 napja

Tegnap még kicsit másnapos voltam mégse volt kedvem neki állni de ma volt időm ezért kikaptuk a motort belőle, a képek elárulnak mindent,ami nagyot kapott még csak elfelejtettem lefényképezni a generátor,leszakadt a tartó füle,egy kicsit ki is lyukadt:D (Szóval generátort keresek ha valakinek van írjon).

Na és jöjjön az Esztergomban összeszedett darabkák és a kormányművön amit találtam alkatrészek kielemzése:

Eddigi okfejtés márpedig a következő: Az olaj minősége és szintje megfelelő volt, a csapágyak sem koptak meg nem látszik semmi égés,berágódás rajta,tehát kizárnánk azt hogy gyenge volt a csapágy és csapágyas lett csak nem vettem észre,mivel tényleg semmi előjele nem volt.Két ludas maradhatott a hajtókar szakadása illetve csavar szakadás és emiatti hajtókar leszakadás,mi az utóbbira tippelünk mert az egyik csavaron nyúlás utáni szakadás látható amely miatt látszik is hogy a hajtókar elkezdett szétnyílni ahogy a másik csavar még tartotta(kisebb lyuk kiütése a blokkon) majd amikor a nyírás miatt a másik csavar is elszakadt az anyánál akkor ütötte a nagyobbik lyukat és leszakadt a hajtókar alja majd kiütötte a nagyobb lyukat és a generátorban állt meg.

Megoldás: Új motor(ez ha minden jól megy Kreszan intézi nekem Angliából,akinek kéne most szóljon,csupasz 1.8 FL motor semmi sincs rajta 130.000 Csepelre szállítva). Jugo amit árul Manley kovácsolt hajtókar szett csavarral,plusz King Race teljes csapágyszett,Mogyoródon gyártatott verseny fém hengerfejtömítés(vastagabb,kompressziót még kiszámoljuk mennyit szeretnénk,9.5 vagy 10.0).Hengerfej csavar amit lehet kapni a boltban(ha ez butaság lenne valaki még most szóljon de szerintem ezzel nem volt gond,eddig is gyári csavar és tömítés volt semmi baj nem volt vele).Dugó maradna gyári mert az már tuti nem fér bele a keretbe. 240-250 Le lenne a terv keréken ami kb 280-290Le papíron.Remélem ez a setup megfelelő lenne,most ezen megy még az agyalás hogy valaki beszéljen le,rá,másra,máshogy, szóval még egy két nap info gyűjtögetés aztán vásárlás.

aláírás Touge Runnerz

Történet:

Tegnap még kicsit másnapos voltam mégse volt kedvem neki állni de ma volt időm ezért kikaptuk a motort belőle, a képek elárulnak mindent,ami nagyot kapott még csak elfelejtettem lefényképezni a generátor,leszakadt a tartó füle,egy kicsit ki is lyukadt:D (Szóval generátort keresek ha valakinek van írjon).

Na és jöjjön az Esztergomban összeszedett darabkák és a kormányművön amit találtam alkatrészek kielemzése:

Eddigi okfejtés márpedig a következő: Az olaj minősége és szintje megfelelő volt, a csapágyak sem koptak meg nem látszik semmi égés,berágódás rajta,tehát kizárnánk azt hogy gyenge volt a csapágy és csapágyas lett csak nem vettem észre,mivel tényleg semmi előjele nem volt.Két ludas maradhatott a hajtókar szakadása illetve csavar szakadás és emiatti hajtókar leszakadás,mi az utóbbira tippelünk mert az egyik csavaron nyúlás utáni szakadás látható amely miatt látszik is hogy a hajtókar elkezdett szétnyílni ahogy a másik csavar még tartotta(kisebb lyuk kiütése a blokkon) majd amikor a nyírás miatt a másik csavar is elszakadt az anyánál akkor ütötte a nagyobbik lyukat és leszakadt a hajtókar alja majd kiütötte a nagyobb lyukat és a generátorban állt meg.

Megoldás: Új motor(ez ha minden jól megy Kreszan intézi nekem Angliából,akinek kéne most szóljon,csupasz 1.8 FL motor semmi sincs rajta 130.000 Csepelre szállítva). Jugo amit árul Meyle kovácsolt hajtókar szett csavarral,plusz King Race teljes csapágyszett,Mogyoródon gyártatott verseny fém hengerfejtömítés(vastagabb,kompressziót még kiszámoljuk mennyit szeretnénk,9.5 vagy 10.0).Hengerfej csavar amit lehet kapni a boltban(ha ez butaság lenne valaki még most szóljon de szerintem ezzel nem volt gond,eddig is gyári csavar és tömítés volt semmi baj nem volt vele).Dugó maradna gyári mert az már tuti nem fér bele a keretbe. 240-250 Le lenne a terv keréken ami kb 280-290Le papíron.Remélem ez a setup megfelelő lenne,most ezen megy még az agyalás hogy valaki beszéljen le,rá,másra,máshogy, szóval még egy két nap info gyűjtögetés aztán vásárlás.

2017-01-02 9:45:15
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 3350 napja

Na akkor igy mar ertem, miert alltatok meg a  Bazilikanal az uton. Sztem erdemesebb lenne, megcsinalni kovacsolt hajtokarokkal illetve vmi ACL vagy hasonloan minosegi csapagyakkal mar es akkor nem lesz gondod tobbe, lehet egy extra 120-130ezer viszont tobbe nem kell motort cserelni, plane ahogy te hasznalod smile . Na hajra, Ricsivel pikk-pakk osszerakjatok. Meg azt az egy injektort is cserelnem, aminek nagyobb volt az elterese.

2017-01-02 7:27:11
Red Sun Service

Red Sun Service

Posztok: 972
Velünk: 2832 napja
Robuss, 2017-01-02 0:13:37

Eddigi utána járás alapjan itthon nincs vvt eladó sorban nb motort tudnék venni es azt megépíteni (esetleg hamár úgyis szétszedem es nem sérült attenem a vvt fejet rá) az építés az ár függő mert sajnos nem lett bekalkulalva ez most es elvertem masra a "hobbi" kasszát :D nagy a dilemma mi legyen, jó lenne tudni azt is hogy a dugó mennyit bír mert ha  a medve monda szerint tényleg bírja 300 ig meglépném a kovi  hajtókar es csapágy kombót mert a turbó meg az injektor bírná még szóval akkor lehetne tartósan upgradelni mondjuk egy 280 lovat. Illetve most írtunk egy cégnek aki Angliaból hoz motyókat hogy mennyiért hoznak haza mert ebayon 100-400 font közt patika motorok vannak, a fura hogy itt a vvt olcsóbb es gyakoribb, ha valakinek van konkrét tippe kivel honnét érdemes hozatni azt szívesen fogadom. 

Ha olcsón találsz komplett vvt motort kettőt, egy elfér a műhelybe nekem is tarcsiba.

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2017-01-02 0:13:37
Robuss

Robuss

Eddigi utána járás alapjan itthon nincs vvt eladó sorban nb motort tudnék venni es azt megépíteni (esetleg hamár úgyis szétszedem es nem sérült attenem a vvt fejet rá) az építés az ár függő mert sajnos nem lett bekalkulalva ez most es elvertem masra a "hobbi" kasszát :D nagy a dilemma mi legyen, jó lenne tudni azt is hogy a dugó mennyit bír mert ha  a medve monda szerint tényleg bírja 300 ig meglépném a kovi  hajtókar es csapágy kombót mert a turbó meg az injektor bírná még szóval akkor lehetne tartósan upgradelni mondjuk egy 280 lovat. Illetve most írtunk egy cégnek aki Angliaból hoz motyókat hogy mennyiért hoznak haza mert ebayon 100-400 font közt patika motorok vannak, a fura hogy itt a vvt olcsóbb es gyakoribb, ha valakinek van konkrét tippe kivel honnét érdemes hozatni azt szívesen fogadom. 

aláírás Touge Runnerz
2017-01-01 14:03:24
radics1

radics1

Posztok: 421
Velünk: 3132 napja

Válasz erre: @Robuss #113634 

Nem  a kompresszióviszonyt okolnám,ha nem csörög be,egyszerűen ennyit bírt ki a gyári kar. Valószínű már korábban meggörbülhetett és most érte el a kifáradási határt (sajnos személyes tapasztalat,de nem miatával,más utólag feltöltött motor). Szerezz egy másik blokkot,kovi kart és akkor nem kell újra ettől tartani.

Kitartás!

aláírás e-mail:radics1@freemail.hu
2017-01-01 13:50:58
Hunya

Hunya

Posztok: 5312
Velünk: 4963 napja

Hubazzeg  szarul nez ki a dolog! :-(

Hajtokar csapagyra mondjak hogy az az elso szuk keresztmetszet. Nem birja a hőterhelest.

Az NB motor csak 9.5-ös komoresszio az lehet jobb feltöltesre. De hengerfej tömites cserevel a 10.5 -öt is le tudod vinni 10-re  

varjuk a fejlemenyeket es fel a fejjel!!!!

aláírás May the Fairy be with You!
2017-01-01 13:43:09
Robuss

Robuss

Egy kis topic frissítés,tegnap sokan láthattátok mi történt de azért leírom mi a helyzet.Előszőr is köszönöm mindenkinek a segítséget főképp Karda Tamásnak amiért vállalta hogy Esztergomból hazahúz. Reggel már nem kezdődött jól a napunk Ricsivel mentünk volna az évadzáró dumálásra meg minden szépen időben elindultunk  de csepelről kijutva az ő autója úgy döntött igazából hazamenne mert ehhez most semmi kedve ezért elkezdett hisztizni melyet úgy fejezett ki hogy elkezdett hangosan csörögni,csapágyas lett.Oké nincs mese hazahúztam Ricsit átpattant az öreg 626 ba és siettünk hogy egy kis dumára még kiérjünk.Pont indulára sikerült megérkezni ahol én csatlakoztam a túrához semmi gond nem is volt minden előjel nélkül(nekem még csapágyas se lett mert semmi hangja nem volt+össze szedtem a csapágyakat és semmi égés kopás nem volt rajta) amikor fordultunk be a Bazilikához kiugrott az 1es hengerből a hajtókar,leszakadt és két odlalt kiverte a blokkot,egyik oldalt egy 100 Ftos lyukat találtam ,másik oldalt nem látni de úgy kilőtte hogy a generátor ketté repedt és a tartó füle is leszakadt. Ricsi egy találó képpel kedveskedett míg engem húztak hazafele:D

És egy kis okfejtés hogy miért is lehetett,Ricsiét előtte progiztuk 280 LE lett szerintem itt nincs kérdés, 300Nm és neki ezt már korán is tudta 3000 ig felépült bőven a nyomás szóval itt talán ez lehetett a baj. Az enyém érdekesebb eset mert nyáron mértük akkor volt 250 Le és azóta annyi történt csak ahogy hűlt a levegő egyre többször volt spark cut om ami akkor van ha hirtelen a target felé szalad a töltőnyomás és ez egy általunk rakott tiltás hogy ne legyen kár belőle,na mi úgy voltunk vele hogy ezt szépen elengedtük 190kPa ra hogy faszán felépüljön a nyomás ennyit csak kibír és utána beáll a targetre,úgy néz ki nem tetszett neki már ennyi levegő mellett hogy hirtelen betölt ennyit,egyébként 2 es be ezt 3-4000 közt már tudta,amikor a hajtókar kiugrott akkor is pont ennyinél rugtam rá a kuplungot hogy keresztbe beforduljak. Itt a boost tábla ha esetleg valakit érdekel:

A jövőre való tekintettel ami biztos kelleni fog egy 1.8 as motor illetve elgondolkozok egy kovácsolt hajtókaron és valami komolyabb csapágyon is,vagy esetleg kap egy 1.8 as NB motort ami nem 10.5 kompresszióviszonnyal van megáldva és az hátha jobban bírja,illetve nem engedjük el 0.9 re a nyomást úgy nem kéne hogy gond legyen mert egy szezont szó nélkül bírt,pályanap,drag minden.

aláírás Touge Runnerz
2016-09-14 8:40:34
Robuss

Robuss

Válasz erre: @Flandy #109888 

Helló!  robuss4@hotmail.com 

aláírás Touge Runnerz
2016-09-13 18:51:23

Flandy

Posztok: 7
Velünk: 1904 napja

Hello Robuss!

Elküldenéd nekem az email címedet? Lenne pár kérdésem... A mail címem: Flandy86 kukac gmail pont com.

Köszi: Tibi

2016-06-27 17:03:06
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9086
Velünk: 5485 napja

Válasz erre: @Robuss #106568 

A korát hogyan lehet megállapítani?

aláírás DrasticPlastic Driver

Történet:

Válasz erre: @Robuss #106568 

2016-06-27 16:48:46
Robuss

Robuss

Válasz erre: @Gyéé #106566 

Ha nagyon jó áron adod es tényleg újszerű érdekelhet :D kellene az életkora es a márkája illetve egy ár :D

aláírás Touge Runnerz
2016-06-27 15:26:56
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9086
Velünk: 5485 napja

Válasz erre: @Robuss #106558 
Van egy pöpec akksim az angol kocsiból :-)

aláírás DrasticPlastic Driver
2016-06-27 12:34:45
Robuss

Robuss

Na ennyi idő után (2 és fél év) sikerült eljutni futómű allitasra Montiekhoz, WarLock vitte el mert egyszerűen nem tudtam időt egyeztetni velük,az en hibámból persze,mert mert is tudná az ember hogy ket nap múlva oda er e időben :D real time közvetítest kaptam az allítasról, en otthon mar fellazítottam a csavarokat (kettő bele is szakadt) tehat elvileg könnyebb dolguk volt ahhoz képest majdnem 2 órat szívtak vele, természetesen a csavar egy dolog de a szilent perselyebe is bele tud rohadni a csavar es akkor nem igazan engedi allitani, de megküzdöttek vele, innen is köszönet érte smile a kormány, pedál kitámasztó a feket nyomja tehat a nem tul 100%os akksim is sikeresen lemerült a végére de voltak olyan jófejek hogy be is bikaztak :D szerencse hogy nem én vittem eget volna mar az arcom :D az autot majd este próbálom ki eddig WarLock rövid útja során meg volt elégedve az általa megalmodott értékekkel amelyek,

Dőles elöl: -1.85

Dőles hátul: -1.55

Összetartas elöl: -0.2

Összetartas hatul: -0.1

Utanfutas: 5.5

aláírás Touge Runnerz
2016-05-31 23:24:11
varga-gabor

varga-gabor

Posztok: 1027
Velünk: 2601 napja

Te jutottál eszembe! : )                                      

aláírás

EUNOS ROADSTER V SPECIAL

2016-05-28 17:17:50
BBBB

BBBB

Posztok: 469
Velünk: 3060 napja

Válasz erre: @Robuss #104836 

Igen, kb 160ig megy 3-asban, ott a vége, de majd most Balatonra menet, megnézem pontosan, mert már érdekel smile  

ezért maradtam a szívó üzemmódnál, mert nem értek a kütyükhöz! 

Történet:

Válasz erre: @Robuss #104836 

Igen, kb 160ig megy 3-asban, ott a vége, de majd most Balatonra menet, megnézem pontosan, mert már érdekel:) 

ezért maradtam a szívó üzemmódbál mert nem értek a kütyükhöz!