Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Mazda Mx5 1.8 MPS Trubó - Powered by fairy dust project    |   << vissza

Mazda Mx5 1.8 MPS Trubó - Powered by fairy dust project

2016-04-04 9:18:52
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5110 napja

Szép munka. Gratulálok hozzá. Videó,  60-120 sprint nem készült?

Nem kötekedés esküszöm, de az a 0,6 bar az tuti annyi? Ez a turbo a 2.3-as DISI motoron gyárilag 1 bar-on fúj és úgy tud 260 lovat.

2016-04-04 8:54:11
b_ricsi

b_ricsi

Posztok: 283
Velünk: 2862 napja

Válasz erre: @Red Sun Service #101578 

3 fokonként emeltük a gyújtást, majd amikor elkezdtük hallani a kopogást, vissza 1-et. Ott már nem volt hallható. Onnan még 2-t vissza és úgy hagytuk.

Azon agyaltam még hogy itt "csak" 55ös külső átmérőjű a kipuffrendszer, illetve "kicsi" a turbo. Ez biztosan némileg megfojtja a motort, emiatt is lehet magasabb az egt.  Illetve a szonda is elég közel van a hengerfejhez.

Kuplungot a Szabyk csinálta, kevlár + erősített szerkezet. (a tárcsa átmérője néhány mm-el meg lett növelve)

2016-04-04 8:08:45
Red Sun Service

Red Sun Service

Posztok: 972
Velünk: 2832 napja

Válasz erre: @Robuss #101563 

Szerintem valamit még kellene kezdeni a kis terheléses résszel. Tegnap direkt megnéztem 200-nàl 810fok nekem. Nyugodtan lehet gyorsítgatni. Felette nyitott tetővel nem éreztem hogy kéne. 

A max teljesítményhez tartozó gyújtást sztem megtaláltátok, kétlem hogy még 4fok van benne.

Neked most milyen kuplung van?

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2016-04-03 20:42:20
Robuss

Robuss

Posztok: 518
Velünk: 2816 napja

Ma eljutottunk arra a szintre hogy azt merem mondani készen vagyunk az autóval smile van még finomítás(alapjárat egy két melegedési fázisban vissza indítva) meg egy két extra(kipörgésgátló) de lényegében készen lettünk a programozással. Hunyának nagy köszönet a gyújtás táblájáért mert nagyon jó volt kiindulási alapnak,lényegében nem sokat változtattunk rajta mindenhol 3-4 fok van rajta kopogásig tehát nem hegyeztük ki annyira így 0.6 baron tudja ezt. EGT is sokkal jobbak lett így bár az autópálya 140 ről elrugva nem hiszem hogy menne 200 ig mert melegedne de utazni lehet vele, driftre nagyon jó az egt,gyorsulásra 1-2-3 és akkor kezdene 850 fok felé menni. Lényegében úgy gondoljuk hogy így használható és remélhetőleg tartós is lesz a setup. Autópályán véletlen betöltött 0.9 et ott szerintem elég közel lehett a 300 lóhoz mert 6 osban olyat ment 140 ről mint egyébként 3 asban:D A mostani 200 lóerő az keréken mért ami főtengelyen kb 240LE. Rajtelektronika is flatshift nagyon állat, meg a hangja is:D további élmény beszámoló/bemutatás Red Sun festen smile

aláírás Touge Runnerz
2016-04-01 19:56:33
b_ricsi

b_ricsi

Válasz erre: @Red Sun Service #101483 

először lényegében 10 fok volt 100kpa felett mindenhol, ami így utólag belegondolva elég nagy hülyeség. Most 160 nál elhúzza szépen 18 ig. Alatta több, felette kevesebb, szépen lépcsőzetesen. Innen indulunk majd ki a kopogásérzékeléssel vasárnap.

2016-04-01 19:50:11
Red Sun Service

Red Sun Service

b_ricsi, 2016-04-01 19:41:11

igen, strobival megnéztük. Nagy valószínűséggel csak annyi a gond hogy túlságosan konzervatív lett a tábla amit csináltam hozzá, nehogy valami baj legyen. Hát nem jól sült el. Tervek szerint vasárnap folytatjuk.

Mennyire konzervatív? Milyen értékek vannak?

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2016-04-01 19:49:11
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9086
Velünk: 5485 napja

Válasz erre: @b_ricsi #101480 

Érdekes lenne tudni mi a szitu a többi leömlőágban. Tök jó lenne ha mondjuk az 1. hengernél is lenne hely a szondának de ez nyilván luxus.

aláírás DrasticPlastic Driver
2016-04-01 19:43:51
b_ricsi

b_ricsi

PublicEnemy, 2016-04-01 16:18:44

Válasz erre: @Robuss #101415 

Ha tudtok angolul, ebből a pár postbol sokat tanulhattok:

Why I tune to 12.0:1 A/F

Az izzó turbinaház is a rossz gyújtás következménye lehet, csak óvatosan, nem tesz jót a turbo csapágyazásának, és az olajnak sem.

Köszi szépen, elég jó a cikk, elolvastam. Vasárnap kamatoztatjuk a megszerzett tudást smile

2016-04-01 19:41:11
b_ricsi

b_ricsi

igen, strobival megnéztük. Nagy valószínűséggel csak annyi a gond hogy túlságosan konzervatív lett a tábla amit csináltam hozzá, nehogy valami baj legyen. Hát nem jól sült el. Tervek szerint vasárnap folytatjuk.

2016-04-01 18:37:59
Red Sun Service

Red Sun Service

Robuss, 2016-04-01 10:25:20

Red Sun Service, 2016-04-01 7:35:56

Robuss, 2016-03-31 21:52:14

Hunya, 2016-03-31 8:31:31

Robuss, 2016-03-31 6:38:12

Tegnap eleg sokat programoztuk,ahhoz képest hogy auto didakta módon magatól tanult Ricsi mindent egész jól haladunk bar van hiányosság es nehéz mindent a sajat karon megtanulni :D ez csak egy hirtelen jött mérés (azaz kettő grafikon egybe húzva) ez mondjuk 0.8 baron es keréken mért whp,nem hiszem h ekkora marad a nyomas, az előgyujtas egyáltalán nincs kihegyezve még az afr ekkel játszunk még. A legnagyobb baj mint Jugonak is volt hogy mászik az egt nagyon,autópalya részt egyszerűen nem tudunk értelmeset csinalni mert 800-850 fok közt van 6 osba 140 él. Azon kivűl 1-2-3 padló fér bele a 850 es egt ig utana maszna feljebb. Driftre jó mert ott nincs ilyen hosszan kitartott gaz ugy nem megy 850 felé. A lényeg h jatszunk meg vele de lehet meg kell kernünk valaki szakit hatha latja hogy lehetne javítani ezen.

Jó lesz ez!

Majd azt nézd meg, hogy a smoorhingot rakd inkább 2-3-ra, (kisimítja a görbét). Ha csak 2-3 LE-t ugrál smoorhing 2-5 között akkor tényleg jó a mérés, és hihető az adat.

Az, hogy most ez pontosan mennyi nem is annyira érdekes (3 beépített faktor van benne) inkább az, hogy egymáshoz képest hogyan mennek a görbék.

Ha átküldöd a log file-t össze tudom lőni az enyémmel (az volt padon is mérve). Akkor már biztosan látod hol vagy.

Szép a nyomatékgörbe is, gondolom vigyorogtatok rendesen! :-)

Ma jobban vigyorogtunk :D Ez a mérés igazaból nem mervadó mert sehol nem allunk meg a keszhez rajöttünk :D ma adtunk neki felül 0.6 on meg előgyujtast es sokkal erősebb volt mint 0.8 a mérés tegnap, tehat lényegében 0.6 on kene megirni faszan de jelenleg az oszcilloszkóp nem akarja mutatni a kopogast, az audios elv mutatja szépen a hangsavban szóval lehet inkabb azt fogjuk hallhatni de kene egy alap gyújtas tábla mert abból is van mar rengeteg de nemtudjuk miből induljunk ki,ahhoz belőnenk az afrt az mar egész jó kivéve autópalya egt (ami lehet masok szerint hogy ennyi is fog maradni)  szóval jelenleg nagy össze visszasag van meg az egészben. 

Most került be egy plusz trükkös középdob, ami sokat fogott a hangon, de picit feljebb ment megint az EGT. Tegnap direkt néztem 140-nél nálam 4300-at forog az 5-ös váltó, én lambda 1-el megyek tartott gázon, 780-800fok az EGT. Fontos az is, hogy hol méritek.

Gondolom 0.6-on, így hogy jobban is megy, alacsonyabb az EGT is kigyorsításnál. smile

Bátor dologra vállalkoztatok, de ha jó lesz, akkor mindenki boldog. Ha nem, akkor hamarabb látod a dugattyúdat mint szeretted volna. A VVT táblában is sok a lehetőség. smile

Igen javult az egt sokat az első probalkozasok óta.900 csak az autópalyan volt egyébként mar 6-700 ha 2-3 at elrugom akkor 850 (amugy 4 es hengerben a fejtől 5 cmre van kb) VVT táblaval is javul az egt vagy csak teljesítményben van értelme játszani vele? Amugy vasarnap meg próbálkozunk a progizassal ha bizonytalanok maradunk benne úgyis hivni foglak es te fejezed be( ha vallalod :D)mert masra nem nagyon merném bízni :D bárkivel beszéltem nem győzött meg a tudasa. Kulinpapat meg nem ismerem es róla is hallani rosszakat azert bármennyire is jó.
Mindenkiről hallani mindenfélét, ez egy ilyen pletykás ország... Mindenki él hal a mendemondákért. smile

Egy apró gondolat. Biztos hogy jól állítottátok be a gyújtást? Strobival megnéztétek?

2016-04-01 16:18:44

PublicEnemy

Posztok: 192
Velünk: 2703 napja

Az izzó turbinaház is a rossz gyújtás következménye lehet, csak óvatosan, nem tesz jót a turbo csapágyazásának, és az olajnak sem.

Történet:

Az izzó turbinaház is rossz gyújtás következménye lehet, csak óvatosan, nem tesz jót a turbo csapágyazásának, és az olajnak sem.

2016-04-01 10:25:20
Robuss

Robuss

Red Sun Service, 2016-04-01 7:35:56

Tegnap eleg sokat programoztuk,ahhoz képest hogy auto didakta módon magatól tanult Ricsi mindent egész jól haladunk bar van hiányosság es nehéz mindent a sajat karon megtanulni :D ez csak egy hirtelen jött mérés (azaz kettő grafikon egybe húzva) ez mondjuk 0.8 baron es keréken mért whp,nem hiszem h ekkora marad a nyomas, az előgyujtas egyáltalán nincs kihegyezve még az afr ekkel játszunk még. A legnagyobb baj mint Jugonak is volt hogy mászik az egt nagyon,autópalya részt egyszerűen nem tudunk értelmeset csinalni mert 800-850 fok közt van 6 osba 140 él. Azon kivűl 1-2-3 padló fér bele a 850 es egt ig utana maszna feljebb. Driftre jó mert ott nincs ilyen hosszan kitartott gaz ugy nem megy 850 felé. A lényeg h jatszunk meg vele de lehet meg kell kernünk valaki szakit hatha latja hogy lehetne javítani ezen.

Jó lesz ez!

Majd azt nézd meg, hogy a smoorhingot rakd inkább 2-3-ra, (kisimítja a görbét). Ha csak 2-3 LE-t ugrál smoorhing 2-5 között akkor tényleg jó a mérés, és hihető az adat.

Az, hogy most ez pontosan mennyi nem is annyira érdekes (3 beépített faktor van benne) inkább az, hogy egymáshoz képest hogyan mennek a görbék.

Ha átküldöd a log file-t össze tudom lőni az enyémmel (az volt padon is mérve). Akkor már biztosan látod hol vagy.

Ma jobban vigyorogtunk :D Ez a mérés igazaból nem mervadó mert sehol nem allunk meg a keszhez rajöttünk :D ma adtunk neki felül 0.6 on meg előgyujtast es sokkal erősebb volt mint 0.8 a mérés tegnap, tehat lényegében 0.6 on kene megirni faszan de jelenleg az oszcilloszkóp nem akarja mutatni a kopogast, az audios elv mutatja szépen a hangsavban szóval lehet inkabb azt fogjuk hallhatni de kene egy alap gyújtas tábla mert abból is van mar rengeteg de nemtudjuk miből induljunk ki,ahhoz belőnenk az afrt az mar egész jó kivéve autópalya egt (ami lehet masok szerint hogy ennyi is fog maradni)  szóval jelenleg nagy össze visszasag van meg az egészben. 

Most került be egy plusz trükkös középdob, ami sokat fogott a hangon, de picit feljebb ment megint az EGT. Tegnap direkt néztem 140-nél nálam 4300-at forog az 5-ös váltó, én lambda 1-el megyek tartott gázon, 780-800fok az EGT. Fontos az is, hogy hol méritek.

Gondolom 0.6-on, így hogy jobban is megy, alacsonyabb az EGT is kigyorsításnál. smile

Bátor dologra vállalkoztatok, de ha jó lesz, akkor mindenki boldog. Ha nem, akkor hamarabb látod a dugattyúdat mint szeretted volna. A VVT táblában is sok a lehetőség. smile

Igen javult az egt sokat az első probalkozasok óta.900 csak az autópalyan volt egyébként mar 6-700 ha 2-3 at elrugom akkor 850 (amugy 4 es hengerben a fejtől 5 cmre van kb) VVT táblaval is javul az egt vagy csak teljesítményben van értelme játszani vele? Amugy vasarnap meg próbálkozunk a progizassal ha bizonytalanok maradunk benne úgyis hivni foglak es te fejezed be( ha vallalod :D)mert masra nem nagyon merném bízni :D bárkivel beszéltem nem győzött meg a tudasa. Kulinpapat meg nem ismerem es róla is hallani rosszakat azert bármennyire is jó.

aláírás Touge Runnerz
2016-04-01 10:13:54
Robuss

Robuss

Gyéé, 2016-04-01 8:01:31

Válasz erre: @Robuss #101396 

Laikusként csak a korábban hallottak alapján kérdezem hogy nem lehet hogy jó lesz az egt ha az előgyújtást rendezitek? Úgy tdom hogy a túl visszavett előgyuszi nagyon emeli az egt-t.

Igen igen ezt megfejtettük azóta mi is azert alltunk ra hogy előbb legyen egy jó gyújtas tábla. Igazából egy kerdes maradt hogy lehet az autópalyas egt levinni vagy mennyi a normális meddig lehet dusitani hűtés miatt ugy hogy ne essünk at a ló tul oldalára mert ott alapvetően szegény üzem kéne hogy legyen.

aláírás Touge Runnerz
2016-04-01 8:01:31
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9086
Velünk: 5485 napja

Válasz erre: @Robuss #101396 

Laikusként csak a korábban hallottak alapján kérdezem hogy nem lehet hogy jó lesz az egt ha az előgyújtást rendezitek? Úgy tdom hogy a túl visszavett előgyuszi nagyon emeli az egt-t.

aláírás DrasticPlastic Driver
2016-04-01 7:35:56
Red Sun Service

Red Sun Service

Jó lesz ez!