Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Mazda Mx5 1.8 MPS Trubó - Powered by fairy dust project    |   << vissza

Mazda Mx5 1.8 MPS Trubó - Powered by fairy dust project

2016-03-31 21:52:14
Robuss

Robuss

Posztok: 518
Velünk: 2816 napja
Hunya, 2016-03-31 8:31:31

Robuss, 2016-03-31 6:38:12

Tegnap eleg sokat programoztuk,ahhoz képest hogy auto didakta módon magatól tanult Ricsi mindent egész jól haladunk bar van hiányosság es nehéz mindent a sajat karon megtanulni :D ez csak egy hirtelen jött mérés (azaz kettő grafikon egybe húzva) ez mondjuk 0.8 baron es keréken mért whp,nem hiszem h ekkora marad a nyomas, az előgyujtas egyáltalán nincs kihegyezve még az afr ekkel játszunk még. A legnagyobb baj mint Jugonak is volt hogy mászik az egt nagyon,autópalya részt egyszerűen nem tudunk értelmeset csinalni mert 800-850 fok közt van 6 osba 140 él. Azon kivűl 1-2-3 padló fér bele a 850 es egt ig utana maszna feljebb. Driftre jó mert ott nincs ilyen hosszan kitartott gaz ugy nem megy 850 felé. A lényeg h jatszunk meg vele de lehet meg kell kernünk valaki szakit hatha latja hogy lehetne javítani ezen.

Jó lesz ez!

Majd azt nézd meg, hogy a smoorhingot rakd inkább 2-3-ra, (kisimítja a görbét). Ha csak 2-3 LE-t ugrál smoorhing 2-5 között akkor tényleg jó a mérés, és hihető az adat.

Az, hogy most ez pontosan mennyi nem is annyira érdekes (3 beépített faktor van benne) inkább az, hogy egymáshoz képest hogyan mennek a görbék.

Ha átküldöd a log file-t össze tudom lőni az enyémmel (az volt padon is mérve). Akkor már biztosan látod hol vagy.

Szép a nyomatékgörbe is, gondolom vigyorogtatok rendesen! :-)

Ma jobban vigyorogtunk :D Ez a mérés igazaból nem mervadó mert sehol nem allunk meg a keszhez rajöttünk :D ma adtunk neki felül 0.6 on meg előgyujtast es sokkal erősebb volt mint 0.8 a mérés tegnap, tehat lényegében 0.6 on kene megirni faszan de jelenleg az oszcilloszkóp nem akarja mutatni a kopogast, az audios elv mutatja szépen a hangsavban szóval lehet inkabb azt fogjuk hallhatni de kene egy alap gyújtas tábla mert abból is van mar rengeteg de nemtudjuk miből induljunk ki,ahhoz belőnenk az afrt az mar egész jó kivéve autópalya egt (ami lehet masok szerint hogy ennyi is fog maradni)  szóval jelenleg nagy össze visszasag van meg az egészben. 

aláírás Touge Runnerz
2016-03-31 9:29:00
b_ricsi

b_ricsi

Posztok: 283
Velünk: 2862 napja

Így van, sajnos a programozást sehol sem tanítják, hiába vág szakmába a sztory nekem is és Robinak is, azért még merülnek fel kérdések.

Így már kezd alakulni a teljesítmény, nem rossz. Robi félti a technikát. Én még adnék neki nyomást. smile kell a 300 ló smile (na majd az enyémen egyszer)

Persze ehhez ki kellene találni hogy miért nem tudunk értelmes egt-ket elérni. Mert nem mehetne el 800 fok fölé autópályán 140 150 es tempónál szerintem. Ma du megpróbáljuk az én szondámat vezérlővel, hátha ami benne van most csak hülyeséget mutat. (mindkettő vems egt: dsub9 beépített erősítővel és szonda)

2016-03-31 8:31:31
Hunya

Hunya

Posztok: 5312
Velünk: 4963 napja

Robuss, 2016-03-31 6:38:12

Tegnap eleg sokat programoztuk,ahhoz képest hogy auto didakta módon magatól tanult Ricsi mindent egész jól haladunk bar van hiányosság es nehéz mindent a sajat karon megtanulni :D ez csak egy hirtelen jött mérés (azaz kettő grafikon egybe húzva) ez mondjuk 0.8 baron es keréken mért whp,nem hiszem h ekkora marad a nyomas, az előgyujtas egyáltalán nincs kihegyezve még az afr ekkel játszunk még. A legnagyobb baj mint Jugonak is volt hogy mászik az egt nagyon,autópalya részt egyszerűen nem tudunk értelmeset csinalni mert 800-850 fok közt van 6 osba 140 él. Azon kivűl 1-2-3 padló fér bele a 850 es egt ig utana maszna feljebb. Driftre jó mert ott nincs ilyen hosszan kitartott gaz ugy nem megy 850 felé. A lényeg h jatszunk meg vele de lehet meg kell kernünk valaki szakit hatha latja hogy lehetne javítani ezen.

Jó lesz ez!

Majd azt nézd meg, hogy a smoorhingot rakd inkább 2-3-ra, (kisimítja a görbét). Ha csak 2-3 LE-t ugrál smoorhing 2-5 között akkor tényleg jó a mérés, és hihető az adat.

Az, hogy most ez pontosan mennyi nem is annyira érdekes (3 beépített faktor van benne) inkább az, hogy egymáshoz képest hogyan mennek a görbék.

Ha átküldöd a log file-t össze tudom lőni az enyémmel (az volt padon is mérve). Akkor már biztosan látod hol vagy.

Szép a nyomatékgörbe is, gondolom vigyorogtatok rendesen! :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2016-03-31 6:38:12
Robuss

Robuss

aláírás Touge Runnerz
2016-03-31 6:31:32
Robuss

Robuss

Befejeztük a kipu rendszert,végig lebandazsolva+aem szelessavú van meg valtozas a képhez képest, ettől hatra fele van meg a dinamitek altal készített atmeno közép es vegdob.

aláírás Touge Runnerz
2016-03-31 6:28:40
Robuss

Robuss

Első teszt nap,Visegrádi szerpentinezes utan :D

aláírás Touge Runnerz
2016-03-31 6:27:39
Robuss

Robuss

Össze allva a setup valahogy igy mutatna smile (+a torony merevítő smile

aláírás Touge Runnerz
2016-03-31 6:25:56
Robuss

Robuss

Kivűl-belül keramiazott turbina haz, igazi kis csiga alakja van :D

aláírás Touge Runnerz
2016-03-29 14:44:30
Robuss

Robuss

tourist, 2016-03-29 12:10:45

Helló, most olvasom, hogy lebuktál a tesztkörön. Mesélj milyen a vas? 

Jó lett... :D majd személyesen mesélek :P leirva nemtudom visszaadni úgyse smile

aláírás Touge Runnerz
2016-03-29 12:10:45
tourist

tourist

Posztok: 403
Velünk: 2585 napja

Helló, most olvasom, hogy lebuktál a tesztkörön. Mesélj milyen a vas? 

2016-03-15 22:11:37
Robuss

Robuss

tourist, 2016-03-15 20:01:59

Ez tök jó, hogy így álltok,de minek neked "kipörgésgátló"Laughing

Hatha kedvem támad indulni a szlalom versenyen :P meg akar 400 m en is sokat javíthat indulasnal ha megfelelő összhangban progizzuk a rajtprogrammal, jelentős javulás lehet elerni a gyorsulásban :D amugy kapcsolóra lesz kötve es ritkan lesz ra szükséges szerintem :D

aláírás Touge Runnerz
2016-03-15 20:01:59
tourist

tourist

Posztok: 403
Velünk: 2585 napja

Ez tök jó, hogy így álltok,de minek neked "kipörgésgátló"Laughing

2016-03-15 19:41:19
Robuss

Robuss

Rég írtam már ide egy kis helyzetjelentés smile Vissza kellett már olvasnom hol is tartok az itt leírt dolgokban:D

Üzemanyag rendszer: annyi változás az eredeti tervhez képest hogy lett végülis visszafolyó ág. Ez sem volt egy egyszerű feladat kellett egy benzinhíd mert az NBFL híd nem alkalmas rá, egy 1.8 NB híd lett és egy vákumos nyomásszabályzó amin van visszafolyóágnak lehetőség ez pedig 1.6NB ről van mert voltak variálások az évek során rendesen. Tehát összegezve ami már működik és nem folyik minden szép és jó,600ccm injektorok,250L/h üzemanyagszivattyú és a visszafolyó ág.

Hűtés: Mishimoto nagy alu hűtő a Red Suntól dupla ventivel, eddigi termosztátos olajhűtő új hőálló hidraulika csövekkel és egy slim ventivel hogy elférjen a cooler és a vízűhő között, és egy 550x140 mmes töltő levegő hűtő(minden a helyén coolerezés is teljesen kész 55mm alucső és szilikon könyökök lettek végül. A coolant reroute is teljesen kész.

Aluhegesztős munkák: olajvisszafolyó a turbónak a karterba,lefújószelep a nyomócsőbe és egy beszívott levegő szenzorja.

Leömlő,downpipe,kipufogó rendszer: A nagy kérdés a leömlő végül Pécsen készült egy szakinál 1.4307 es saválló anyagból(nem rossz de lehetett volna kicsit hőállóbb anyagból is de az már horror áron volt).tartósan 850-900 fokot visel el és 1200 at rövid ideig. A talpakat én vágattam hozzá hogy azt mi összehegesszük a megfelelő pozicióba és úgy küldjem le pécsre hogy közé kérnék egy kis polipot:D teljesen jó volt a módszer megértettük egymást minden jó is lett, a turbó oda került ahova terveztük és a csavarokhoz is hozzá férni a hely szűke ellenére,hozzáteszem a tervem a flyin miata leömlője volt kinézetre de azt mondta a srác ő ilyet nem csinál ez nem jó a gázárámlás és a hűlés szempontjából tehát hengerenként húzta a csövet és úgy közösítette be. Elvittem egy feszültségcsökkentésre is erre majd egy diagramot teszek fel és nem kell túl magyarázni. A lényeg hogy nem hirtelen kapja meg a 800 fokos kipu gázt hogy elrepedjen hanem szépen lassan fűtik fel és tartják 600 fokon majd eresztik meg. Jelenelg köszörülésre várnak a talpak a meló helyemen azt ígérték hogy a héten kész lesz,remélem smile Utána kap egy bandázst a leömlő és a downpipe is a közép dobig terveim szerint. Ez kerámia szövetes 1200 fokig hőálló bandázs szalag lesz. Ezen felül lesz még EGT szenzor is a leömlőbe már be van hegesztve,lényegében ez lesz a gátja a programozásnál hogy mennyire lesz erős a kocsi. Kopogás és az elmelegedés a két ellenség melyek függvényében kell találnuk egy arany közép utat és így amit ki lehet hozni belőle annyi lesz a max teljesítmény. A turbó tartósan tud 1.2 bart az szerintem elég lesz ha nem fog elmenni az egt az egekbe. Downpiptól a kipu rendszert 55 ös csővel mi csináljuk majd a közép dobig amit a dinamit csinált(átmenő közép dob és szintén átmenő végdob lesz). Remélem elég lesz ez az átmérő, ha nem akkor majd egyszer csinálunk rá egy nagyobb rendszert csak sajnlánám kidobni róla az új kipu rendszer hátsó felét.

Motorvezérlő: Ms3+Xmodul az agya az egésznek, amit Ricsi barátom egy maga bekötött teljesen a nulláról és programozni is ő fogja minden egyes részletét. Lesz benne rajtelektronika,flatshift,kipörgésgátló,ECU által vezérelt olaj és vízhűtő ventik, Magas EGT re és rossz AFR re kigyulladó gyári lámpák valamelyike a műszerfalon és túl hideg/meleg olajra is lesz egy lámpa kötve.Az autó még nem indul mert hiányolja a 36-2 jeladó kereket amit szintén a hétre ígértek nekem végül legyártatom(akinek kell jelezze csináltattam többet is hogy legyen smile

Végére pedig zárásként: megleptem még egy Red Sun féle bukócsővel is a kis miatát smile Borulni nem is szeretnék de toronymerevítőként jól szolgál majd.

aláírás Touge Runnerz

Történet:

Rég írtam már ide egy kis helyzetjelentés:) Vissza kellett már olvasnom hol is tartok az itt leírt dolgokban:D

Üzemanyag rendszer: annyi változás az eredeti tervhez képest hogy lett végülis visszafolyó ág. Ez sem volt egy egyszerű feladat kellett egy benzinhíd mert az NBFL híd nem alkalmas rá, egy 1.8 NB híd lett és egy vákumos nyomásszabályzó amin van visszafolyóágnak lehetőség ez pedig 1.6NB ről van mert voltak variálások az évek során rendesen. Tehát összegezve ami már működik és nem folyik minden szép és jó,600ccm injektorok,250L/h üzemanyagszivattyú és a visszafolyó ág.

Hűtés: Mishimoto nagy alu hűtő a Red Suntól dupla ventivel, eddigi termosztátos olajhűtő új hőálló hidraulika csövekkel és egy slim ventivel hogy elférjen a cooler és a vízűhő között, és egy 550x140 mmes töltő levegő hűtő(minden a helyén coolerezés is teljesen kész 55mm alucső és szilikon könyökök lettek végül. A coolant reroute is teljesen kész.

Aluhegesztős munkák: olajvisszafolyó a turbónak a karterba,lefújószelep a nyomócsőbe és egy beszívott levegő szenzorja.

Leömlő,downpipe,kipufogó rendszer: A nagy kérdés a leömlő végül Pécsen készült egy szakinál 1.4307 es saválló anyagból(nem rossz de lehetett volna kicsit hőállóbb anyagból is de az már horror áron volt).tartósan 850-900 fokot visel el és 1200 at rövid ideig. A talpakat én vágattam hozzá hogy azt mi összehegesszük a megfelelő pozicióba és úgy küldjem le pécsre hogy közé kérnék egy kis polipot:D teljesen jó volt a módszer megértettük egymást minden jó is lett, a turbó oda került ahova terveztük és a csavarokhoz is hozzá férni a hely szűke ellenére,hozzáteszem a tervem a flyin miata leömlője volt kinézetre de azt mondta a srác ő ilyet nem csinál ez nem jó a gázárámlás és a hűlés szempontjából tehát hengerenként húzta a csövet és úgy közösítette be. Elvittem egy feszültségcsökkentésre is erre majd egy diagramot teszek fel és nem kell túl magyarázni. A lényeg hogy nem hirtelen kapja meg a 800 fokos kipu gázt hogy elrepedjen hanem szépen lassan fűtik fel és tartják 600 fokon majd eresztik meg. Jelenelg köszörülésre várnak a talpak a meló helyemen azt ígérték hogy a héten kész lesz,remélem:) Utána kap egy bandázst a leömlő és a downpipe is a közép dobig terveim szerint. Ez kerámia szövetes 1200 fokig hőálló bandázs szalag lesz. Ezen felül lesz még EGT szenzor is a leömlőbe már be van hegesztve,lényegében ez lesz a gátja a programozásnál hogy mennyire lesz erős a kocsi. Kopogás és az elmelegedés a két ellenség melyek függvényében kell találnuk egy arany közép utat és így amit ki lehet hozni belőle annyi lesz a max teljesítmény. A turbó tartósan tud 1.2 bart az szerintem elég lesz ha nem fog elmenni az egt az egekbe. Downpiptól a kipu rendszert 55 ös csővel mi csináljuk majd a közép dobig amit a dinamit csinált(átmenő közép dob és szintén átmenő végdob lesz). Remélem elég lesz ez az átmérő, ha nem akkor majd egyszer csinálunk rá egy nagyobb rendszert csak sajnlánám kidobni róla az új kipu rendszer hátsó felét.

Motorvezérlő: Ms3+Xmodul az agya az egésznek, amit Ricsi barátom egy maga bekötött teljesen a nulláról és programozni is ő fogja minden egyes részletét. Lesz benne rajtelektronika,flatshift,kipörgésgátló,ECU által vezérelt olaj és vízhűtő ventik, Magas EGT re és rossz AFR re kigyulladó gyári lámpák valamelyike a műszerfalon és túl hideg/meleg olajra is lesz egy lámpa kötve.Az autó még nem indul mert hiányolja a 36-2 jeladó kereket amit szintén a hétre ígértek nekem végül legyártatom(akinek kell jelezze csináltattam többet is hogy legyen:)

Végére pedig zárásként: megleptem még egy Red Sun féle bukócsővel is a kis miatát:) Borulni nem is szeretnék de toronymerevítőként jól szolgál majd.

2016-01-27 6:38:36
Robuss

Robuss

Jól hangzik smile akkor lassan mehet a bekötés.  További képeket is teszek majd fel csak semmi időm nincs sajnos a telefonos irkalason kivul :/ szóban röviden a jelentés, coolerezes majdnem kesz még a lefujo és az iat szenzor talpat kell behegeszteni.Cooler,Olajhűtő+venti(slim kellett),nagy hűtő+gyári klima venti még a jobb hűtesert,kész van a Coolant reroute is. Üzemanyag visszafolyó ag még egy benzin csőre var es a vissza huzasra. Ac megegyszer ki kell venni a nyomasszabalyzó leszedese miatt. Ha nem hazudnak tovabb ma lesznek kesz a talpak a turbohoz es akkor a legfontosabb dolognak is kitalaljuk a helyét es végül kollégám intézi a leömlőt Pécsen az meg 1-2 het de addig tudunk haladni az ms el. Ha kesz a leömlő viz+olajkört kell még neki csinalni majd a downpipetól összekötjük a megmaradt kipu rendszerrel a turbot.jelenleg igy all a dolog sajnos ettől több időm nincs szép mesét irni mintahogy masok is szoktak amit élvezet olvasni smile ez amolyan helyzet jelentés inkabb smile igerem a végeredmény élvezetesebb lesz mint a beszamoloim. Bar maga a folyamat is érdekesebb csak vagy fényképezni felejtek el mert nyakig kosz vagyok es belemerülök a meloba vagy csak szimplán nemtudok mesélni :D 

aláírás Touge Runnerz
2016-01-26 22:39:36
b_ricsi

b_ricsi

Posztok: 283
Velünk: 2862 napja

Kedves Kolléga, ezúton jelezném hogy az MS3 működik, megkapta a legfrisebb firmware-t, és szépen kommunikál a géppel smile

ms3 firmware update

ms3 tuner studio