Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Mazda Mx5 1.8 MPS Trubó - Powered by fairy dust project    |   << vissza

Mazda Mx5 1.8 MPS Trubó - Powered by fairy dust project

2015-12-30 18:35:47
Robuss

Robuss

Posztok: 518
Velünk: 2816 napja

Korant ferrokémia. 1000 ft kb lehet higitani vízzel de en nem szoktam.nagyon jó cucc,nekem eddig ez valt be a legjobban.nem csak atalakito hanem másnapra kifeketedik es mintha le is festetted volna egy védő réteget képez.azert ha teheted nem art rafesteni meg egy réteget. 

aláírás Touge Runnerz
2015-12-30 16:25:21
kovandor

kovandor

Posztok: 848
Velünk: 3188 napja

Robuss, milyen rozsdaátalakítót használtál?

aláírás "Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away."

2015-12-30 8:42:37
b_ricsi

b_ricsi

Posztok: 283
Velünk: 2862 napja

amikor mértük a hézagokat, levontam egy tanulságot smile

jó olaj és sűrű csereperiódus -->a miata motor megölhetetlen smile

2015-12-29 23:47:43
Robuss

Robuss

Újabb helyzet jelentés smile szétszedtem a szívósort,fojtószelepet kitakarítottam nem volt olyan vészes de azért az EGR lefalazásra fog kerülni.Az ok amiért leszedtem igazából az injektor csere volt tehát megkapta a nagy injektorokat.Egyenlőre nem lesz visszafolyó ág majd kiderül hogy jó lesz e így a setup smile

Levettem az olajteknőt egy csapágyellenőrzés céljából. Szépen eltakarítottam még kell bele az olaj visszafolyó ág és mehet is vissza mert a gyári csapágyak tökéletesek. Plastigaugevel mértünk és a gyári illesztésre 0.04-0.05 ot ír a sercive manual nekem pedig 0.05-0.06 jött ki mindenhol. Egyébként a tűrés 0.1 ig engedi a kopást. Szemmel minimális kopás azért látható de a mérésben ez nem nyílvánult meg így felelegesen nem cserélem a csapágyakat. Főtengely csapágyak is szintén jók ott is egy két százados a kopás mértéke.Így mostmár nyugodt szívvel állok neki a feltöltésnek smile Belenéztem a hengerfejbe ott is jónak tűnnek a szelepszárszimeringek,motorban sehol sincs olajsár semmi lerakódás, Hengerfalakon a hónolás latszik alulról,minden dugattyúnál szépen ott az olajspricni a hűtésre már előre gondoskodtak a turbósítás egyik fontos lépéséről a kis japók:D

Ezen felül minden csavart rendbe tettem mindenről levakartam a tömítést és rozsdátlanítottam a motortérben. Semmi sem lesz csili vili én inkább a funkcionalítás embere vagyok de minden fasza lesz smile A kékes lilás cucc a motortérben a rozsdaátalakító:D előtte mindent fémtisztára csiszoltam,megkapta ezt az átalakítót ez majd holnapra fekete lesz mire kiszárad és kap még rá egy kis dobozos sprayt:D

aláírás Touge Runnerz
2015-12-23 17:55:33
Robuss

Robuss

Mai nap elugrottam a kuplungszettért Stefan Zorst műhelyébe. Nagyon profik,jó áron dolgoznak és nagyon minőségien. Tegnap vittem mára kész is volt. Kevlár tárcsa növelt átmérővel 218 a max amit kilehetett hozni ehhez a lendkerék hozzá szabályozva és erősített szerkezettel,meg lett mérve a nyomó erő és ebből átszámítva 350 nm ig lesz jó ez a kuplungszett.Mindenkinek ajánlani tudom csak és olcsóbb mintha vennél egy új gyári exedyt és még jobb is smile

aláírás Touge Runnerz
2015-12-23 14:18:43
Red Sun Service

Red Sun Service

Posztok: 972
Velünk: 2832 napja
Robuss, 2015-12-23 11:37:54

Hétfőn neki álltam a kis miata szétszedésének. Előszőr is műhelyt előszkészítettem a szívműtéthez kitakarítottam szépen és a kocsit is kívűl belül:D miután minden steril volt neki estem.minden olajat(motor,váltó,difi) leengedtem és a vizet is.majd leszenvedtem a váltót és a kipufogó rendszert.Kedden kiugrott a motor is a helyéről.Legközelebb szombaton lesz időm jöhet az alkatrészek takarítása és egy hajtókar csapágy ellenőrzés.

King Racing Csapágyak polcon is vannak nálam.

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2015-12-23 11:37:54
Robuss

Robuss

Hétfőn neki álltam a kis miata szétszedésének. Előszőr is műhelyt előszkészítettem a szívműtéthez kitakarítottam szépen és a kocsit is kívűl belül:D miután minden steril volt neki estem.minden olajat(motor,váltó,difi) leengedtem és a vizet is.majd leszenvedtem a váltót és a kipufogó rendszert.Kedden kiugrott a motor is a helyéről.Legközelebb szombaton lesz időm jöhet az alkatrészek takarítása és egy hajtókar csapágy ellenőrzés.

aláírás Touge Runnerz
2015-12-18 19:45:30
Robuss

Robuss

Egy kis Rozsdamentes acél alapismeretek ha valaki unatkozik. Leömlőhöz az 1.4404 egy optimális választás,elérhető áron számunkra jó tulajdonságú ötvözőkkel.(ausztenites acél rész ami nekünk érdekes lehet) illetve az acéllal elvégezhető hőkezelési eljárások vannak még itt ha valakit érdekel.gépészmérnököknek elvileg volt anyagismeret lehet nekik nem újdonság.

http://www.inoxservice.hu/index.php/hu/rozsdamentesacel

aláírás Touge Runnerz
2015-12-18 15:39:56
Red Sun Service

Red Sun Service

Posztok: 972
Velünk: 2832 napja
Gyéé, 2015-12-18 13:59:42

Robuss, 2015-12-17 19:58:54

Leömlőt készen nem lehet venni ehhez a turbóhoz de ha lehetne se vennék mert a kínai nem túl jó a többi meg iszonyat drága....a kínai egy miatt szar csak a felhasznált anyag minősége,vastagsága és a hozam anyag amivel hegesztve van....profi gépeik vannak és profin másolnak mindent de hogy olcsóbb legyen ezen tudnak spórolni...na aki tudja miből kell és jól megcsinálja az eszméletlen magas árat kér érte. Én meg tudom miből kell és mivel kell hegeszteni alapvetően csak sok időt el kell baszni vele hogy jó legyen:D igazából a talpak 15mm vastag szerkezeti acélból lesznek a csövek 45mm saválló patent ív és cső megfelelő saválló hozamanyaggal, awival hegesztve ami sokkal jobban hőálló mint társai(mindenre van ismerős minősített hegesztő barátom)majd a legvégén lehet elviszem egy feszültség csökkentésre aztán ami elhúzódott azt síkba köszörültetem a 15 ös talpakból akár 5mm húzást is le lehet venni és fasza lesz....alakra nem lesz kos leömlő mert feleslges driftre....azt gyorsulásra max teljesítmény kihasználáshoz jobb de a felpörgési idő egy rövid egyszerű leömlővel jobb és kisebb az esély az elrepedésre is meg legyártani is könyebb.turbós autónál annyira nem számít a cső hossz mint szívónál nem fontos hogy egyforma hosszúak legyenek így nagyon tervezgetni se kell ezeket....tehát sztem nem nagy szám ha van aki szépen egymásba illeszti őket, áramlástanilag ne legyen gond és jó anyagból legyen ez a titka.Ha lesz hozzá anyag meg idő rá akkor tuti mi csináljuk ha nem akkor rally versenyző kollegámnak van egy ismerőse pécsen aki kipufogókat gyárt....ő tényleg profi, kalodát is csinál neki és abban hegeszti ott tényleg minimális elhúzásról beszélünk az tuti profi cucc....ennek egy hátránya van hogy a szét szedett autó nem fog oda eljutni tehát a két talpat nekem összekéne egy pálcával hegesztni hogy álljon,leküldeni pécsre és gyártson közé valamit smile teszek ki mindjárt egy képet minek a "másolata lesz".

riszpekt! Mindazonáltal én eddig egy mx5-höz Magyarországon készült turbo leömlőről tudok, tényleg profik csinálták, mégis elrepedt. Talán van valami speciális nehézség a miatán ami miatt nehéz rá olyat csinálni ami bírja? Nem tudom, annak a darabnak a készítői azt mondták hogy értik miért repedt el, kijavítják és több gond nem lesz. Remélem így is történt.

Ha nem csökkentjük a kompresszióviszonyt, elég magas az egt. Azt nem szeretik a leömlők.

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2015-12-18 13:59:42
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9086
Velünk: 5485 napja

Leömlőt készen nem lehet venni ehhez a turbóhoz de ha lehetne se vennék mert a kínai nem túl jó a többi meg iszonyat drága....a kínai egy miatt szar csak a felhasznált anyag minősége,vastagsága és a hozam anyag amivel hegesztve van....profi gépeik vannak és profin másolnak mindent de hogy olcsóbb legyen ezen tudnak spórolni...na aki tudja miből kell és jól megcsinálja az eszméletlen magas árat kér érte. Én meg tudom miből kell és mivel kell hegeszteni alapvetően csak sok időt el kell baszni vele hogy jó legyen:D igazából a talpak 15mm vastag szerkezeti acélból lesznek a csövek 45mm saválló patent ív és cső megfelelő saválló hozamanyaggal, awival hegesztve ami sokkal jobban hőálló mint társai(mindenre van ismerős minősített hegesztő barátom)majd a legvégén lehet elviszem egy feszültség csökkentésre aztán ami elhúzódott azt síkba köszörültetem a 15 ös talpakból akár 5mm húzást is le lehet venni és fasza lesz....alakra nem lesz kos leömlő mert feleslges driftre....azt gyorsulásra max teljesítmény kihasználáshoz jobb de a felpörgési idő egy rövid egyszerű leömlővel jobb és kisebb az esély az elrepedésre is meg legyártani is könyebb.turbós autónál annyira nem számít a cső hossz mint szívónál nem fontos hogy egyforma hosszúak legyenek így nagyon tervezgetni se kell ezeket....tehát sztem nem nagy szám ha van aki szépen egymásba illeszti őket, áramlástanilag ne legyen gond és jó anyagból legyen ez a titka.Ha lesz hozzá anyag meg idő rá akkor tuti mi csináljuk ha nem akkor rally versenyző kollegámnak van egy ismerőse pécsen aki kipufogókat gyárt....ő tényleg profi, kalodát is csinál neki és abban hegeszti ott tényleg minimális elhúzásról beszélünk az tuti profi cucc....ennek egy hátránya van hogy a szét szedett autó nem fog oda eljutni tehát a két talpat nekem összekéne egy pálcával hegesztni hogy álljon,leküldeni pécsre és gyártson közé valamit smile teszek ki mindjárt egy képet minek a "másolata lesz".

riszpekt! Mindazonáltal én eddig egy mx5-höz Magyarországon készült turbo leömlőről tudok, tényleg profik csinálták, mégis elrepedt. Talán van valami speciális nehézség a miatán ami miatt nehéz rá olyat csinálni ami bírja? Nem tudom, annak a darabnak a készítői azt mondták hogy értik miért repedt el, kijavítják és több gond nem lesz. Remélem így is történt.

aláírás DrasticPlastic Driver

Történet:

Leömlőt készen nem lehet venni ehhez a turbóhoz de ha lehetne se vennék mert a kínai nem túl jó a többi meg iszonyat drága....a kínai egy miatt szar csak a felhasznált anyag minősége,vastagsága és a hozam anyag amivel hegesztve van....profi gépeik vannak és profin másolnak mindent de hogy olcsóbb legyen ezen tudnak spórolni...na aki tudja miből kell és jól megcsinálja az eszméletlen magas árat kér érte. Én meg tudom miből kell és mivel kell hegeszteni alapvetően csak sok időt el kell baszni vele hogy jó legyen:D igazából a talpak 15mm vastag szerkezeti acélból lesznek a csövek 45mm saválló patent ív és cső megfelelő saválló hozamanyaggal, awival hegesztve ami sokkal jobban hőálló mint társai(mindenre van ismerős minősített hegesztő barátom)majd a legvégén lehet elviszem egy feszültség csökkentésre aztán ami elhúzódott azt síkba köszörültetem a 15 ös talpakból akár 5mm húzást is le lehet venni és fasza lesz....alakra nem lesz kos leömlő mert feleslges driftre....azt gyorsulásra max teljesítmény kihasználáshoz jobb de a felpörgési idő egy rövid egyszerű leömlővel jobb és kisebb az esély az elrepedésre is meg legyártani is könyebb.turbós autónál annyira nem számít a cső hossz mint szívónál nem fontos hogy egyforma hosszúak legyenek így nagyon tervezgetni se kell ezeket....tehát sztem nem nagy szám ha van aki szépen egymásba illeszti őket, áramlástanilag ne legyen gond és jó anyagból legyen ez a titka.Ha lesz hozzá anyag meg idő rá akkor tuti mi csináljuk ha nem akkor rally versenyző kollegámnak van egy ismerőse pécsen aki kipufogókat gyárt....ő tényleg profi, kalodát is csinál neki és abban hegeszti ott tényleg minimális elhúzásról beszélünk az tuti profi cucc....ennek egy hátránya van hogy a szét szedett autó nem fog oda eljutni tehát a két talpat nekem összekéne egy pálcával hegesztni hogy álljon,leküldeni pécsre és gyártson közé valamit:) teszek ki mindjárt egy képet minek a "másolata lesz".

riszpekt! Mindazonáltal én eddig egy mx5-höz Magyarországon készült turbo leömlőről tudok, tényleg profik csinálták, mégis eltepedt. Talán van valami speciális nehézség a miatán ami miatt nehéz rá olyat csinálni ami bírja? Nem tudom, annak a darabnak a készítői azt mondták hogy értik miért repedt el, kijavítják és több gond nem lesz. Remélem így is történt.
2015-12-17 20:11:45
Robuss

Robuss

Elkészültek a Denso (kék) injektorok is az R-team által(tisztítás, előszűrő csere és minden tömítés) 3 db nagyon fasza 1-2%on belül van a 4. sajnos 4% al gyengébb a legjobbtól de elvileg ez még belefér a határba(ez lesz az egyes hengerben).50% nyitottságig mindegyik 1-2%on belül van és afelett kezd előjonni a "hiba" annál az egynél.100%on a mérés szerint 600 köbcisek:D

aláírás Touge Runnerz
2015-12-17 20:01:34
Robuss

Robuss

aláírás Touge Runnerz
2015-12-17 19:58:54
Robuss

Robuss

aláírás Touge Runnerz
2015-12-15 12:57:32
Hunya

Hunya

Posztok: 5312
Velünk: 4963 napja
Gyéé, 2015-12-15 11:52:20

Amit nem értek: mindenből rögtön a minőséget/megbízhatót/megfelelőt akarod használni ami teljesen érthető és valószínüleg ez a megbízható és jó végeredmény titka. Akkor miért akarod a legrázósabb részt a leömlőt magad készíteni? Nem kötözködni akarok csak nem értem. Nyilván fogalmam sncs a lehetőségeidről és képességeidről szóval nem azokat akarom megkérdőjelezni csak annyi neves gyártmányról kiderült már hogy repednek vagy elhúzódnak hogy én nagyon tartanék tőle hogy ha nem veszem meg a legprofibbat akkor ebből állandó szívás lesz. Lehet hogy eleve hülye a kérdésfelvetés mert ilyen turbóhoz negy gyárt neves cég szériában leömlőt Mx5-re de mégis érdekel hogy gondolkozol.

Ugyanez a kérdés fogalmazódott meg bennem is, csak én nem tudom ilyen kulturáltan megfogalmazni, mint Gyéé.

Jugo is gyárt(at), Peti is gyártatott magának anno, szóval ebből az utókornak nem lesz bejáratott útja...kíváncsi vagyok majd a tapasztalatokra, és továbbra is szálljon rátok a csillagpor!

Ami majd lóerővé és/vagy dollárrá alakul. Ami meg szublimál, és lóerő lesz belőle...érted?!

aláírás May the Fairy be with You!
2015-12-15 11:52:20
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9086
Velünk: 5485 napja

Amit nem értek: mindenből rögtön a minőséget/megbízhatót/megfelelőt akarod használni ami teljesen érthető és valószínüleg ez a megbízható és jó végeredmény titka. Akkor miért akarod a legrázósabb részt a leömlőt magad készíteni? Nem kötözködni akarok csak nem értem. Nyilván fogalmam sncs a lehetőségeidről és képességeidről szóval nem azokat akarom megkérdőjelezni csak annyi neves gyártmányról kiderült már hogy repednek vagy elhúzódnak hogy én nagyon tartanék tőle hogy ha nem veszem meg a legprofibbat akkor ebből állandó szívás lesz. Lehet hogy eleve hülye a kérdésfelvetés mert ilyen turbóhoz negy gyárt neves cég szériában leömlőt Mx5-re de mégis érdekel hogy gondolkozol.

aláírás DrasticPlastic Driver