Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Mazda Mx5 1.8 MPS Trubó - Powered by fairy dust project    |   << vissza

Mazda Mx5 1.8 MPS Trubó - Powered by fairy dust project

2015-12-15 8:08:40
Red Sun Service

Red Sun Service

Posztok: 972
Velünk: 2832 napja
Robuss, 2015-12-14 21:16:21

Köszönöm mindenkinek a bíztatást! Igyekeztem mindenből a legjobbat venni ami utcára kell, az első low bugdet terv ugrott:D.Az időbeni tervek úgy néznek ki hogy ünnepek alatt váltó le motor ki , tavaly raktam be gyári exedy kuplung szettet de ez nem bírná a tervezett 250Le(egyúttal a tervezett célt is megválaszoltam smile ezért az kap egy kevlározást a nyomólap erősítést a lendkerék pedig felszabályzást...jelenleg a motor olajat nem eszi csak folyatja inkább ennek kiküszöbölése lesz(vezérlést tavaly cseréltem akkor ott cseréltem mindent meg szelepfedélnél is ez a része már jó,márcsak olajgomba környékén lehet valami) pénz ügyi okokból a hengerfej marad mert ha már leveszem akkor komplett felújítás lesz és akkor már egy kovácsolt hajtókart is fog kapni meg gyűrű szettet de ez majd egy következő téli project lesz, ez még messze van smile tehát lényegében a motor azért kerül csak ki hogy kartelt levegyem és megfúrjam az olaj visszafolyó ágnak meg egy hajtókar csapágy ellenőrzés ha kell csere és az olaj pumpán még agyalok....kéne olajnyomást mérni vagy szét szedve valahogy ellenőrizni...aztán januárba jönnek meg a tömítések a turbóhoz meg a leömlőhoz azok alapján vágatok ki talpat és a leömlő tervezése jön,erre 2 lehetőség van 1. veszek rozsdamentes patent ívet meg csövet és legyártjuk mi a leömlőt(amilyen perverzek vagyunk, I love Suck ,sztem ez lesz) vagy ha nem lesz hozzá olcsón anyag(6m csövet meg kéne hogy vegyek és egyéb problémák akkor jön a profi által való gyártatás...többi része pedig gyári 55 mm cső lett 2 éve újra gyártva katalizátor nélkül átmenő dinamit féle közép és végdobbal.nagyobb kéne tudom de meglátjuk ezzel milyen lesz.aztán ha megvan a leömlő fent a turbó annak jöhet az olaj és vízcsövezése majd coolerezés és légszűrő.a cooler miatt az olajhűtő helyét is újra kell gondolni és új konzolt csinálni máshova....amint meghozza Wolfblind az ms3 at ricsi egy délután alatt beforraszt mindent és tesztelünk hogy indul e a gyári főtengely jeladó tárcsával még szívóba,ha nem akkor le kell gyártatni a 36-2 fogasat.Rakunk rá egy alap programot meg tanítgatjuk amit kell majd valaki hozzáértőbb véglegesre programozza,erre jelenlegi állás Rteam vagy pedig ha sikerül Wolfival leegyeztetni és bérelni padot.Nagyjából ez a terv:D

Általában minden low budget turbósítás sok lesz a végére, de igazából nincs mit elspórolni.

Magnaflow dobok polcon is vannak az építéshez.

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2015-12-14 21:16:21
Robuss

Robuss

Posztok: 518
Velünk: 2816 napja

Köszönöm mindenkinek a bíztatást! Igyekeztem mindenből a legjobbat venni ami utcára kell, az első low bugdet terv ugrott:D.Az időbeni tervek úgy néznek ki hogy ünnepek alatt váltó le motor ki , tavaly raktam be gyári exedy kuplung szettet de ez nem bírná a tervezett 250Le(egyúttal a tervezett célt is megválaszoltam smile ezért az kap egy kevlározást a nyomólap erősítést a lendkerék pedig felszabályzást...jelenleg a motor olajat nem eszi csak folyatja inkább ennek kiküszöbölése lesz(vezérlést tavaly cseréltem akkor ott cseréltem mindent meg szelepfedélnél is ez a része már jó,márcsak olajgomba környékén lehet valami) pénz ügyi okokból a hengerfej marad mert ha már leveszem akkor komplett felújítás lesz és akkor már egy kovácsolt hajtókart is fog kapni meg gyűrű szettet de ez majd egy következő téli project lesz, ez még messze van smile tehát lényegében a motor azért kerül csak ki hogy kartelt levegyem és megfúrjam az olaj visszafolyó ágnak meg egy hajtókar csapágy ellenőrzés ha kell csere és az olaj pumpán még agyalok....kéne olajnyomást mérni vagy szét szedve valahogy ellenőrizni...aztán januárba jönnek meg a tömítések a turbóhoz meg a leömlőhoz azok alapján vágatok ki talpat és a leömlő tervezése jön,erre 2 lehetőség van 1. veszek rozsdamentes patent ívet meg csövet és legyártjuk mi a leömlőt(amilyen perverzek vagyunk, I love Suck ,sztem ez lesz) vagy ha nem lesz hozzá olcsón anyag(6m csövet meg kéne hogy vegyek és egyéb problémák akkor jön a profi által való gyártatás...többi része pedig gyári 55 mm cső lett 2 éve újra gyártva katalizátor nélkül átmenő dinamit féle közép és végdobbal.nagyobb kéne tudom de meglátjuk ezzel milyen lesz.aztán ha megvan a leömlő fent a turbó annak jöhet az olaj és vízcsövezése majd coolerezés és légszűrő.a cooler miatt az olajhűtő helyét is újra kell gondolni és új konzolt csinálni máshova....amint meghozza Wolfblind az ms3 at ricsi egy délután alatt beforraszt mindent és tesztelünk hogy indul e a gyári főtengely jeladó tárcsával még szívóba,ha nem akkor le kell gyártatni a 36-2 fogasat.Rakunk rá egy alap programot meg tanítgatjuk amit kell majd valaki hozzáértőbb véglegesre programozza,erre jelenlegi állás Rteam vagy pedig ha sikerül Wolfival leegyeztetni és bérelni padot.Nagyjából ez a terv:D

aláírás Touge Runnerz
2015-12-14 9:30:07
Hunya

Hunya

Posztok: 5312
Velünk: 4963 napja

Hajrá hajrá hajrá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

Kell az uncsi télen a sok-sok olvasnivaló, meg fénykép!

aláírás May the Fairy be with You!
2015-12-14 8:54:15
Red Sun Service

Red Sun Service

Posztok: 972
Velünk: 2832 napja
Robuss, 2015-12-13 19:36:09

Sziasztok! Jó páran már ismerhettek a miatás világból kb. 2 éve kapott el engem is az őrület,igazából régebben de azóta vagyok tulaja az én szépségemnek és bontakozhatott ki minden amiről előtte csak álmodni mertem. Első év lényegében a rendbehozatallal telt el mert volt mit csinálni rajta hogy megfeleljen műszakilag és esztétikailag az elvárásaimnak....tudjuk kész sosem lesz de mostmár azért elfogadható szintre sikerült hozni így úgy hozta a sors hogy elkezdhetek másra is gyűjteni így szorgos spórolás melett sikerült félre tennem (mint jól tudjuk minden 100euro) a turbósítás árát 100 eurót smile ))) Jelenleg az alkatrész felvásárlás stádiumában állok de ott már egész jól így mostmár úgy éreztem hogy nyithatok egy topicot neki mert az álmodozás szintjét már kinőtte a dolog....Amikre eddig sikerült szert tennem: Felújított Mazda 6 2.3 mps turbo,4 db kék rx8 injektor(550ccm),Megasquirt 3+x modul+iat sensor,AEM wideband,intercooler,lefújószelep,cooler csövezés egy része,Apexi direktszűrő,250L/h üzemanyag szivattyú(ezt már be is szereltük)Egy része úton a nagy világból,ebay,Wolfblind a többi meg már nálam smile

Ez az ECU terv már mindjárt jobban tetszik! smile Hajrá, remélem tavasszal összemérhetjük a gépeket smile

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2015-12-14 8:24:36
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 3350 napja

Na akkor csak beindult a projektWink...

Robit nagyon raakartam beszelni egy legujabb generacios VAG Tfsi csoportos elektromos WG-s turbora, de aztan a koltseghatekonyabb MPS turbo mellett dontott, mi is csinaltunk ket autot VAG turboval es tenyleg hihetetlen jo a spool-upja, de az MPS-el is jo lesz.

Legujabb generacios MS3 lesz a kocsiban, amit majd Ricsi ur epit be, illetve o egyben Auspuff Yoda is, tehat a kipuffot is o varja valszeg smile , de ha jol halottam nem lesz komplett rendszer egyenlore. Viszont profi rozsdamentes leomlo keszul hozza.

@Gyéé - igen MS3-al megy az EBC is, 350Nm-ig el lehet menni konnyeden a 6-os valto + diffi komboval feljebb mar rizikosabb hosszu tavon, 24 oras versenyek tapasztalatok alapjan, bar amit Robitol kap a kocsi utcan az kb egy 24 oras versenynek is megfelel smile ...

2015-12-14 7:55:12
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9086
Velünk: 5485 napja

Gratula, sok sikert a nagy kalandhoz! Már egész szép kupac cucc meg van, tavaszra tervezed a kész állapotot? Menyi ló a cél, kihasználod a a motor/váltó/diffi teherbírásának a maximumát és megcélzod azt a 250 ló körüli maximumot amit ezek megengednek vagy más a cél? Boost controll ms-ről fog menni? Kipuffra mi a terv?

aláírás DrasticPlastic Driver
2015-12-13 22:09:05
Steel

Steel

Posztok: 1056
Velünk: 2921 napja

A DISI motorral együtt kellene berakni...

2015-12-13 21:02:22
Dragunov66

Dragunov66

Posztok: 1611
Velünk: 2605 napja

Nem akarok trollkodni.de a turbot nem hiszem hogy igy irjak :-D 

Szerk....nem olvastam vissza.igy mar nem is poen az eszrevetelem :'( 

aláírás "Gumid kopjon,ne a lelked!"

Történet:

Nem akarok trollkodni.de a turbot nem hiszem hogy igy irjak :-D 

2015-12-13 19:39:25
Robuss

Robuss

aláírás Touge Runnerz
2015-12-13 19:33:55
Robuss

Robuss

aláírás Touge Runnerz
2015-12-13 19:33:06
Robuss

Robuss

aláírás Touge Runnerz
2015-12-13 19:32:23
Robuss

Robuss

aláírás Touge Runnerz
2015-12-13 19:31:40
Robuss

Robuss

aláírás Touge Runnerz
2015-12-13 19:30:15
Robuss

Robuss

Sikeresen elírtam a címet:D ha valaki tudja korrigálná a TURBÓ szavacskát?:D csak a lényeg nem ment helyesen.

aláírás Touge Runnerz
2015-12-13 19:36:09
Robuss

Robuss

Sziasztok! Jó páran már ismerhettek a miatás világból kb. 2 éve kapott el engem is az őrület,igazából régebben de azóta vagyok tulaja az én szépségemnek és bontakozhatott ki minden amiről előtte csak álmodni mertem. Első év lényegében a rendbehozatallal telt el mert volt mit csinálni rajta hogy megfeleljen műszakilag és esztétikailag az elvárásaimnak....tudjuk kész sosem lesz de mostmár azért elfogadható szintre sikerült hozni így úgy hozta a sors hogy elkezdhetek másra is gyűjteni így szorgos spórolás melett sikerült félre tennem (mint jól tudjuk minden 100euro) a turbósítás árát 100 eurót smile ))) Jelenleg az alkatrész felvásárlás stádiumában állok de ott már egész jól így mostmár úgy éreztem hogy nyithatok egy topicot neki mert az álmodozás szintjét már kinőtte a dolog....Amikre eddig sikerült szert tennem: Felújított Mazda 6 2.3 mps turbo,4 db kék rx8 injektor(550ccm),Megasquirt 3+x modul+iat sensor,AEM wideband,intercooler,lefújószelep,cooler csövezés egy része,Apexi direktszűrő,250L/h üzemanyag szivattyú(ezt már be is szereltük)Egy része úton a nagy világból,ebay,Wolfblind a többi meg már nálam smile

aláírás Touge Runnerz

Történet:

Sziasztok! Jó páran már ismerhettek a miatás világból kb. 2 éve kapott el engem is az őrület,igazából régebben de azóta vagyok tulaja az én szépségemnek és bontakozhatott ki minden amiről előtte csak álmodni mertem. Első lényegében a rendbehozatallal telt el mert volt mit csinálni rajta h megfeleljen műszakilag és esztétikailag az elvárásaimnak....tudjuk kész sosem lesz de mostmár azért elfogadható szintre sikerült hozni így úgy hozta a sors hogy elkezdhetek másra is gyűjteni így szorgos spórolás melett sikerült félre tennem (mint jól tudjuk minden 100euro) a turbósítás árát 100 eurót:)))) Jelenleg az alkatrész felvásárlás stádiumában állok de ott már egész jól így mostmár úgy éreztem hogy nyithatok egy topicot neki mert az álmodozás szintjént már kinőtte a dolog....Amikre eddig sikerült szert tennem: Felújított Mazda 6 2.3 mps turbo,4 db kék rx8 injektor(550ccm),Megasquirt 3+x modul+iat sensor,AEM wideband,intercooler,lefújószelep,cooler csövezés egy része,Apexi direktszűrő,250L/h üzemanyag szivattyú(ezt már be is szereltük)Egy része úton a nagy világból,ebay,Wolfblind a többi meg már nálam:)