Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    MX5 NB NBFL-t keresek!    |   << vissza

MX5 NB NBFL-t keresek!

2020-05-17 15:48:29
JRK_

JRK_

Posztok: 150
Velünk: 1294 napja

Válasz erre: @rcarlosk #141317 

Pest megye, Pusztazámor. Érdtől nem messze smile  

2020-05-17 15:45:31

rcarlosk

Posztok: 13
Velünk: 1148 napja

Válasz erre: @susu #141316 
Jaja vágom utána nézés nélkül is, ez többnyire így szokott lenni az épített autóknál. Nem is firtattam az árat. Viszont köszi az infót/ajánlást az építés minőségét illetően! smile
Amúgy nem a félés végett, de ha úgy adódna biztos visszább vennék ha ezt vagy hasonló gépet sikerülne venni. Tán a tartósságnak sem árt hosszú távon, de leginkább azért mert nem az egyenesek meg a kúpolgatás :D, hanem a kanyarok mozgatnak, közúton pedig kevesebb is bőven elég az útjainkra, pályára pedig sajnos ritkán jutok ki egyenlőre, bár ott nagyon tuti lehet így. :D 

2020-05-17 15:34:31

rcarlosk

Válasz erre: @JRK_ #141313 
Jelenleg betett a költözési, ingatlan adás/vételi dolgaimnak a korona vírus ezért félig meddig 'hajléktalan' ként rokonságnál, ideiglenesen húztam meg magam, ezért egyenlőre csak gondolkodom ezen a kocsi csere dolgon, de ha rendeződnek végre a dolgaim, akkor lehet élnék a lehetőséggel és megfontolnám.  Merre laksz amúgy, hol volna lehetőség megnézni esetleg? Én Budapestről tervezek az agglomerációba cuccolni, szóval ha Bp közelében, akkor amint sikerül vissza költöznöm utána jó lehet. Most a Balaton nyugati végénél csövezek, szóval ha valahol erre, akkor akár mostanság is megtudnám nézni. 

2020-05-17 15:13:38
susu

susu

Posztok: 357
Velünk: 701 napja

Válasz erre: @rcarlosk #141312 

Ha csak utánanézel, hogy mennyibe kerültek ezek az alkatrészek (munkadíjat nem is számolva), már csak az több, mint az eladási ára. Illetve a megbízhatóságát illetően pedig: ez az egyik legigényesebben, miataturbo.net és CarPassionChannel összes tapasztalata alapján megépített turbós MX-5 itthon. Nem sok feltöltött gépen van Fluidampr. Ha meg félsz az elején a nagy nyomatéktól, akkor írható a motorvezérlője, gondolom vissza lehet venni a boost-ot.

Mindenesetre a te döntésed, de ha feltöltött Miatát szeretnél, akkor ezzel nem nyúlsz mellé, ez nem egy tákolmány. Meg ezzel sok kúpot kioszthatsz, igazi sleeper :D

2020-05-17 13:05:10
JRK_

JRK_

Szia!

A leömlő volt az egyetlen krónikus probléma, de azt megoldja a Kraken leömlő, ami járni fog a kocsihoz smile . Hangján nem mondod meg hogy komolyabban át van alakítva, mert annyit fog rajta az a nagy hátsó dob. A futómű be van iratva a forgalmiba, műszakin pedig eddig mindig átment smile Egyedüli használhatóságbeli probléma az dugóban araszoláskor a kuplung keménysége, de ha megedződik az ember, akkor meg lehet szokni. Amúgy teljesen gyárinak hat az autó, ha messziről nézed és nem tudod mit keresel.

Itt egy másik link, ez public, szóval meg fogod tudni nézni:

https://www.facebook____id=2670620996323174

Gondold át, esetleg gyere el megnézni valamikor. Nyugodtan merem mondani, hogy ilyen építést nem nagyon találsz másikat itthon, úgy építettem, hogy a lehető legkevesebb probléma lehessen vele

Ja és hiába közelebbi a gyárihoz, ha már van benne egy turbo vagy kompresszor, mint amit írtál, hogy esetleg keresel már ugyanannyi esély van rosszul járni, mint akár ezzel is. Egyszer igazoltattak eddig éjszaka, forgalmi nélkül vele (otthon maradt...) és tök jófejek voltak, figyelmeztetéssel elengedtek. 

Történet:

Szia!

A leömlő volt az egyetlen krónikus probléma, de azt megoldja a Kraken leömlő, ami járni fog a kocsihoz :). Hangján nem mondod meg hogy komolyabban át van alakítva, mert annyit fog rajta az a nagy hátsó dob. A futómű be van iratva a forgalmiba, műszakin pedig eddig mindig átment :) Egyedüli használhatóság beli probléma az dugóban araszoláskor a kuplung keménysége, de ha megedződik az ember, akkor meg lehet szokni. Amúgy teljesen gyárinak hat az autó, ha messziről nézed és nem tudod mit keresel.

https://www.facebook.com/groups/718754458176514/permalink/2670620996323174/?sale_post_id=2670620996323174

Gondold át, esetleg gyere el megnézni valamikor. Nyugodtan merem mondani, hogy ilyen építést nem nagyon találsz másikat itthon, úgy építettem, hogy a lehető legkevesebb probléma lehessen vele

Szia!

A leömlő volt az egyetlen krónikus probléma, de azt megoldja a Kraken leömlő, ami járni fog a kocsihoz :). Hangján nem mondod meg hogy komolyabban át van alakítva, mert annyit fog rajta az a nagy hátsó dob. A futómű be van iratva a forgalmiba, műszakin pedig eddig mindig átment :) Egyedüli használhatóságbeli probléma az dugóban araszoláskor a kuplung keménysége, de ha megedződik az ember, akkor meg lehet szokni. Amúgy teljesen gyárinak hat az autó, ha messziről nézed és nem tudod mit keresel.

https://www.facebook.com/groups/718754458176514/permalink/2670620996323174/?sale_post_id=2670620996323174

2020-05-17 12:42:36

rcarlosk

Válasz erre: @JRK_ #141297 

Szia!
Köszi! Ha a fb csoport kérelmem elfogadja valaki ránézek ott is majd, a topicot futólag átbogarásztam, hááát rendesen megmozgatott bennem valamit az a teljesítmény diagram. Viszont lehet kicsit sok volna nekem ez, mármint nem a jóból.., de valami gyárihoz közelebbin gondolkodom (műszaki vizsga, esetleges rosszindulatúbb igazoltatók megúszása végett, szeretem ha nyugtom van..), vagy ha már ennyire 'elborult', akkor nyugodtabban alszom ha az benne van a műszakiban is. No meg kicsit a mindennapi használhatóságnak is örülök ha megmarad, értem ez alatt a megbízhatóságát főként, bár ahogy néztem komolyabb visszatérő nyűgöd nem volt a leömlő repedésnél. 

2020-05-16 15:26:25
JRK_

JRK_

Válasz erre: @rcarlosk #141295 

Szia! 

Nekem pont van egy ilyen autóm eladó. Nézz szét a topicomban:

http://www.miata.hu/forum/?tid=5050&page=5

A Facebook csoportban ott a hírdetés is. 
https://m.facebook.c___&id=1244093235773598

Történet:

Válasz erre: @rcarlosk #141295 

Szia! 

Nekem pont van egy ilyen autóm eladó. Nézz szét a topicomban:

http://www.miata.hu/forum/?tid=5050&page=5

A Facebook csoportban ott a hírdetés is. 

2020-05-16 13:51:13

rcarlosk

Sziasztok! Ha már pont itt járok felvetem én is az 'igényeimet'. Egy ideje gondolkodom autó váltáson, de mivel a Porsche Boxsterek ára igen csak megindult az idén felfelé és még válogatós is vagyok (szín, belső stb..) ezért lehet maradnék inkább még is az Mx-nél. Fő okom hogy kezd bennem motoszkálni a kisördög és valami combosabbra vágynék a sima 1.6-nál, gondolkodtam is, hogy turbó/kompresszor segítségével segítek ezen a problémámon, de látván, hogy talán van remény, lehet mégsem ülnék fel az ezzel járó szopórollerre. Szóval ha valakinek volna fekete, vagy legalább ahhoz közelítő színárnyalatú NBFL-je, bézs, esetleg barna ülésekkel vagy teljes belsővel, 1.6 turbo/kompresszor, netán 1.8 alap vagy szintén valamilyen feltöltős motorral az kérem ne tartsa magában. (ja és sperr)
Illetve fontos számomra a gyári kinézet mind külső, mind belső terén, finoman szólva nem vonz a tuning ezen formája, ugyanakkor ha megvannak a gyári cuccok és visszaalakíthatók könnyedén a számomra nem kívánatos átalakítások akkor tán úgy is szóba jöhet. Valamint lehetőleg patika vagy azt megközelítő állapot érdekelne, ár nem kimondottan fontos, csak legyen jó az autó! (jó azért ne Porsche árban legyen)
Köszönöm a lehetőséget!

2020-05-16 13:28:39

rcarlosk

Válasz erre: @Marcello #140568 

Wow, a napokban bújtam a hahut, de mintha nem találkoztam volna ilyen példánnyal. Eladó? Mit tudni róla? Esetleg pár képet tudnál küldeni? Előre is köszi! 

2020-05-11 21:24:52

Slave_Dealer

Posztok: 1
Velünk: 14 napja

Eladó NBFL-t keresek!

Csak 1.8, sperr, klíma, és lehetőleg gyári állapot és rozsdamentes (javított). 

A vágyam egy NBFL Memories ll-lll, beige bőrbelsővel, fa váltógomb és kézifékkarral.

HaHu-t ismerem, láttam már amik érdekesek számomra.

(A ritkasági faktorral is tisztában vagyok smile )

Ha van hasonlód kérlek írj!

2020-03-17 21:09:16

Gulyas001

Posztok: 7
Velünk: 69 napja

Válasz erre: @Marcello #140570 
Igy van!
Mindenkepp egy kész autot keresek, az az egyetlen megoldas ami szoba johet. Nincsenek illuzioim,  azert egy “mezei” 1.6 csak megvan 2milkabol smile 1.8 mar nem feltetlen. 

2020-03-17 20:12:12
Marcello

Marcello

Posztok: 571
Velünk: 2205 napja

Válasz erre: @Gulyas001 #140569 

Nincs mit :D, így a 4. MX5-ömet hajtva, nyugodt szívvel mondom, hogy a legolcsóbb megoldás egy kész, jó autót megvenni :D

Simán fog ennyibe kerülni egy tákolt is :D, csak ez jó. ennyi a különbség :D

2020-03-17 20:08:30

Gulyas001

Posztok: 7
Velünk: 69 napja

Válasz erre: @Marcello #140568 

Köszönöm az ajánlást! smile
Már felfigyeltem rá a Facebook csoportban, blogját is elolvastam itt a fórumon, valóban nagyszerű gép, de sajnos ez már a kereten felül van. Néztem már videókat kompresszoros 1.8-ról, hát igen, mit ne mondjak smile

2020-03-17 19:37:03
Marcello

Marcello

Posztok: 571
Velünk: 2205 napja

Válasz erre: @Gulyas001 #140562 

egy nagyon picit többért árulja tesóm a makulátlan 1.8 VVT+kompi+tein kombóval megbolondított NBFL-jét. 

Fa Nardi cuccok, bézs bőr belső, két éves tető, nulla rozsda, 190 paci smile  

2020-03-17 19:18:02
bbubby00

bbubby00

Posztok: 258
Velünk: 1036 napja

Válasz erre: @Gulyas001 #140562 

Szia. Most rozsdamentesitunk egy klimas 1.8 NB-t, kivul fekete, szovetteto, bezs belso fa kiegekkel. Ennyibol boven kijon nevre irva, sot, meg marad is tankolni.

aláírás

Kell egy Mazda MX-5? Segítek! ;) - Békéscsaba