Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    NA alkatrész    »    TR Lane kompresszor kit eladó    |   << vissza

TR Lane kompresszor kit eladó

2016-06-22 13:05:56
Hunya

Hunya

Posztok: 5336
Velünk: 5393 napja

Gyéé, 2016-06-22 13:03:41

Válasz erre: @Gyéé #106289 

A kit elkelt a Moss Power és Timin Card-dal együtt. Köszönöm az érdeklődéseket, az egy "sértőnek találom"-ot nem köszönöm meg nem is értem dehát ez már marad így.

Szerintem en voltam mert igy erosebb lesz az autod mint az enyem. 

Vagy Lalee mert neki kell kiszednie. :-)

vagy az MNASZ. 

Vagy a Közlekedis hatosag....

aláírás May the Fairy be with You!
2016-06-22 13:03:41
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9146
Velünk: 5915 napja

Válasz erre: @Gyéé #106289 

A kit elkelt a Moss Power és Timin Card-dal együtt. Köszönöm az érdeklődéseket, az egy "sértőnek találom"-ot nem köszönöm meg nem is értem dehát ez már marad így.

aláírás DrasticPlastic Driver
2016-06-21 7:35:13
Gyéé

Gyéé

Bump.

nem sok kedvem van kiszedni ezt a kittet, inkább használnám a szezon végéig de ha most akad vevő akkor így jártam. Szóval kérdezzetek, vegyétek, vigyétek?

2016-06-10 13:31:45
Gyéé

Gyéé

A TR Lane kompresszor kit (1.6 mx5-höz) ára 500.000HUF az alábbi konfigurációban

ÚJ INFO: A KIT JÓ 1.8-HOZ IS, 1DB 120 FONTOS DARABOT KELL EBBEN AZ ESETBEN MEGVÁSÁROLNI HOZZÁ!. Ezt a 120 fontot elengedem az árból ha valaki 1.8-hoz veszi, viszont megtartom az 1.6 konzolt

http://www.trlanefabs.co.uk/MAZDA-MX5-SUPERCHARGER-KITS.html

- minden ami a működéshez kell mechanikailag kivéve szíj ami előre nem megvehető de nem drága

- minden ami ahhoz kell hogy a levegő eljusson a motorba, tehát csövezés kompletten de intercooler nélküli verzióban.

- Flyin Miata Voodoo box üzemanyag vezérlés, ami szerintem jó cucc, korlátok között finomhangolható, gyári vagy attól max 50%-al nagyobb injektorokkal használható.

https://www.flyinmiata.com/voodoo-box.html

- gyújtásra alapból nem adok vezérlést, fixen visszahúzott előgyújtással lehet használni NA-n, vagy sok féle olcsó vezérlőboxal megoldható MSD-k pl 20k-ért szinte állandóan fennforognak.

ár 500k huf ebben a verzióban DE

IGEN KEDVEZŐ ÁRON TUDOM KIEGÉSZÍTENI ezt a setupot az alábbiakkal, ha azokat nem viszi el valaki külön:

- NB-hez TrackDog mintára készült nagy alu intercooler szett lefújószeleppel (70k külön is eladó)

- CAS szenzorral rendelkező autókhoz használahtó Safeguard kopogás controller a gyújtás biztonságos vezérlésére

- Overlay Pulley szíjtárcsa, aminek segítségével drámaian megnövelhető a töltőnyomás/lóerő, ez short nose kora 1.6NA-ra kompatibilis

- Power és Timing Card, ezek az 1.8NBFL-ből származnak, tisztázom még hogy 1.6-al kompatibilisek-e

- Dual TB szett, ez intercooler esetén erősen ajánlott, a konfigurációját még tisztáznom kell de valamilyen formában lesz

Hogy mindez hány psi-t fog tölteni és hány lóerőt fog kihozni a különböző évjáratokból azt mindenki döntse el maga a netes források használatával, én ebben nem szeretnék állást foglalni.

Egy biztos, még az alap kit is rendesen átalakítja a vezetési élményt :-)

Történet:

A TR Lane kompresszor kit (1.6 mx5-höz) ára 500.000HUF az alábbi konfigurációban

- minden ami a működéshez kell mechanikailag kivéve szíj ami előre nem megvehető de nem drága

- minden ami ahhoz kell hogy a levegő eljusson a motorba, tehát csövezés kompletten de intercooler nélküli verzióban.

- Flyin Miata Voodoo box üzemanyag vezérlés, ami szerintem jó cucc, korlátok között finomhangolható, gyári vagy attól max 50%-al nagyobb injektorokkal használható.

- gyújtásra alapból nem adok vezérlést, fixen visszahúzott előgyújtással lehet használni NA-n, 

ár 500k huf ebben a verzióban

- gyújtásra alapból nem adok vezérlést, fixen visszahúzott előgyújtással lehet használni NA-n, 

IGEN KEDVEZŐ ÁRON TUDOM KIEGÉSZÍTENI ezt a setupot az alábbiakkal, ha azokat nem viszi el valaki külön:

- NB-hez TrackDog mintára készült nagy alu intercooler szett lefújószeleppel

- CAS szenzorral rendelkező autókhoz használahtó Safeguard kopogás controller a gyújtás biztonságos vezérlésére

- Overlay Pulley szíjtárcsa, aminek segítségével drámaian megnövelhető a töltőnyomás/lóerő, ez short nose kora 1.6NA-ra kompatibilis

- Power és Timing Card, ezek az 1.8NBFL-ből származnak, tisztázom még hogy 1.6-al kompatibilisek-e

- Dual TB szett, ez intercooler esetén erősen ajánlott, a konfigurációját még tisztáznom kell de valamilyen formában lesz

Hogy mindez hány psi-t fog tölteni és hány lóerőt fog kihozni a különböző évjáratokból azt mindenki döntse el maga a netes források használatával, én ebben nem szeretnék állást foglalni.

Egy biztos, mégaz alap kit is rendesen átalakítja a vezetési élményt :-)

- NB-hez TrackDog mintára készült nagy alu intercooler szett lefújószeleppel (70k külön is eladó)

https://www.flyinmiata.com/voodoo-box.html

2016-06-07 16:15:05
kreszan

kreszan

Posztok: 329
Velünk: 3254 napja

Válasz erre: @Gyéé #105471 

Safeguarddal kapcsolatban írtam mailt  

aláírás

INSTA

2016-06-07 16:13:06
David

David

Posztok: 77
Velünk: 2808 napja

Válasz erre: @Gyéé #105471 

Szia, 

Engem lehet érdekelne a szett, megkereslek emailben. smile   

Dávid 

2016-06-07 15:47:53
Gyéé

Gyéé

Ordune, 2015-09-28 21:33:01

Sziasztok!

A kompresszorom megadta magát (úgy tűnik nem volt benne elég olaj), amit úgy döntöttem jelnek veszek, és eladom a beszerelő szettet.
Mindezt persze azért, hogy helyet csináljak a turbónak. 3 éve nem csináltam semmi komolyat, itt az ideje egy kis berhelésnek! smile

Ami kell még hozzá, az egy Mini Cooper S (Eaton M45) komprsszora, ami olyan 300GBP körül viszonylag könnyen beszerezhető.

2db feszítőgörgő          7 500   
Eredeti Mini bypass        25 000   
Feszítőkonzol (BELT TENSIONER PLATE)        40 000   
Kompresszor belépő cső (FABRICATED INLET)        40 000   
Kompreszor kilépő cső (CAST OUTLET)        40 000   
Konzol (1600 MOUNT )        40 000   
3db szilikoncső        10 000   
Szíj          2 000   
Pillangószelep        10 000   
Csövek az alapjárati levegőhöz, és a crossover csőhöz.        15 000   
Crossover pipe, (anyag, hegesztés, festés)        12 000   
Alapjárati levegő cső          2 500   
Szilikon könyök az alapjárati levegőhöz (19mm)          1 000   
Flexibilis cső a légtümegmérő elé          4 000   
Fémcső illesztéshez (19mm)          1 500   
Fémcső illesztéshez (63mm)          2 000   
Bovden, bilincsek, csavarok, konzolok festve, tömítések          5 000   
Overlay pulley        25 000   
Összesen      282 500   

A fenti szetthez még valamiféle vezérlés kell még (akár Wolfblind által árult vákumos JR cucc, vagy egy PowerCard is megteszi) valamint egy direkt szűrő, és már mehet is az autó. Ez így kb. 50 Le többletet jelent. 

Így a szett a bekerülési árnál 40%-kal olcsóbb, és ha itthon nem akad rá érdeklődő, akkor kb. 1 hét múlva felteszem a Nutz-ra is.

Ez a téma hamarosan újá éled, Tomi itt egy kompresszor és vezérlés nélküli kompresszorkittet hirdetett, most az ellenkezője lesz, a kit komplett, sőt, rengeteg verzióban lesz megvehető.

Lesz kikönnyített verzió olcsón, minimalista kialakításban és lesz minden extrával ellátott csomag. Legszívesebben elkezdeném feltolni az adatokat/képeket de nincs még itt az ideje, mert a kitt még Tomi kocsijában van, az opcionális olajhűtő, Power és Timing Card-ok, Safeguard kopogásvédelem és lefújószelepes IC pedig nálam a polcon illetve még a bontás alatt álló kocsimban, szóval türelem tornaterem :-)

2015-09-30 12:18:34
Ordune

Ordune

Posztok: 7352
Velünk: 4957 napja
Hunya, 2015-09-30 10:35:40

Ordune, 2015-09-30 10:26:41

Még egy dolog jutott az eszembe. Lehet, hogy a kompresszorom a kezdetektől fogva nem volt jó, és egy kicsit szorult, és ezért nem tudott az autó olyan teljesítményt produkálni, ami ettől a setup-tól elvártam volna (+10-20Le)?

Ez csak úgy derülhet ki, ha veszek egy másik kopresszort, amire lehet, hogy nagyon hamar sor is fog kerülni...

Azt javasolnám mindenkinek, cserélje ki az olajat. Elvileg 50 vagy 60.000 mérföldenként kell.

Kb 180-200 ml megy bele összesen.

Nekem már annyi biztosan van benne.

http://www.ebay.co.u___?hash=item2568a0e6bb

Így 11k ft körül jön ki szállítással, felejtsd el!

Most beszéltem a Budapest Motors alkatrészesével, van nekik is gyári kompresszor olajuk és még olcsóbb is, mint ez az ebay-es cucc. smile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2015-09-30 10:35:40
Hunya

Hunya

Ordune, 2015-09-30 10:26:41

Még egy dolog jutott az eszembe. Lehet, hogy a kompresszorom a kezdetektől fogva nem volt jó, és egy kicsit szorult, és ezért nem tudott az autó olyan teljesítményt produkálni, ami ettől a setup-tól elvártam volna (+10-20Le)?

Ez csak úgy derülhet ki, ha veszek egy másik kopresszort, amire lehet, hogy nagyon hamar sor is fog kerülni...

Azt javasolnám mindenkinek, cserélje ki az olajat. Elvileg 50 vagy 60.000 mérföldenként kell.

Kb 180-200 ml megy bele összesen.

Nekem már annyi biztosan van benne.

http://www.ebay.co.u___?hash=item2568a0e6bb

2015-09-30 10:26:41
Ordune

Ordune

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

Történet:

2015-09-30 8:53:37
Hunya

Hunya

jani, 2015-09-30 0:29:18

Srácok, 12 év és 40.000 km kompresszorozás után az a véleményem, hogy nem kell semmi programozható hókuszpókusz az élvezetes autózáshoz. Mindenesetre elég sok kellemetlenséget és idegeskedést tud okozni, ahogy itt olvastam korábban. Szerintem nem éri meg a 200 és 200+ lóerős autókra hajtani. Jól hangzik, de túl nagy az ára. Nálam egy egyszerűen felcsavarozható gyújtás (MSD) és befecskendezés vezérlés (Powercard) van IC nélkül, gyári injektorokkal. A csoportos teljesítménymérés szerint ez így 170 LE a hozzá tartozó 16-17 másodperces 0-160 gyorsulással. A különböző versenypályás strapákat is jól bírja az autó, a fogyasztásom meg annyi, mint egy gyári autónak. Legutóbb 7,2 l/100 km-t mértem vegyes használatban (autópálya 120-130, pesti töszmörgés, országút). Nem mintha ez lenne a legfontosabb szempont, sokkal inkább a motor gyárias viselkedése (hideg-meleg indítás, részterheléses üzem, azonnali gázreakció,...). Másrészről jól hangzik, hogy programozható ECU, meg nagyobb injektor, de a lényeg az, hogy a motor minden üzemi körülmény mellett megkapja a szükséges benzin-levegő keveréket és az a legoptimálisabb időben legyen meggyújtva. A tapasztalatom az, hogy 170 LE teljesítményig (nem + 35 LE-ről beszélek, hanem + 54-ről) az egyszerű eszközök is biztosítják ezt. Természetesen mindenkinek tiszteletben tartom az egyéb irányú elképzeléseit. Ez csak egy vélemény, tapasztalat, infó azoknak a kollégáknak, akik kompresszor installálásán törik a fejüket.

Nagyjából egyetértek. Aki ennél feljebb akar, annak Matt megoldás is jó, sőt lehet, hogy jobb, mint az enyém, pont a gyári dolgok miatt részterhelésen, vagy terheletlenül.

2015-09-30 6:33:43
Ordune

Ordune

jani, 2015-09-30 0:29:18

Srácok, 12 év és 40.000 km kompresszorozás után az a véleményem, hogy nem kell semmi programozható hókuszpókusz az élvezetes autózáshoz. Mindenesetre elég sok kellemetlenséget és idegeskedést tud okozni, ahogy itt olvastam korábban. Szerintem nem éri meg a 200 és 200+ lóerős autókra hajtani. Jól hangzik, de túl nagy az ára. Nálam egy egyszerűen felcsavarozható gyújtás (MSD) és befecskendezés vezérlés (Powercard) van IC nélkül, gyári injektorokkal. A csoportos teljesítménymérés szerint ez így 170 LE a hozzá tartozó 16-17 másodperces 0-160 gyorsulással. A különböző versenypályás strapákat is jól bírja az autó, a fogyasztásom meg annyi, mint egy gyári autónak. Legutóbb 7,2 l/100 km-t mértem vegyes használatban (autópálya 120-130, pesti töszmörgés, országút). Nem mintha ez lenne a legfontosabb szempont, sokkal inkább a motor gyárias viselkedése (hideg-meleg indítás, részterheléses üzem, azonnali gázreakció,...). Másrészről jól hangzik, hogy programozható ECU, meg nagyobb injektor, de a lényeg az, hogy a motor minden üzemi körülmény mellett megkapja a szükséges benzin-levegő keveréket és az a legoptimálisabb időben legyen meggyújtva. A tapasztalatom az, hogy 170 LE teljesítményig (nem + 35 LE-ről beszélek, hanem + 54-ről) az egyszerű eszközök is biztosítják ezt. Természetesen mindenkinek tiszteletben tartom az egyéb irányú elképzeléseit. Ez csak egy vélemény, tapasztalat, infó azoknak a kollégáknak, akik kompresszor installálásán törik a fejüket.

Nagyon sokat gondolkodtam az elmúlt pár év alatt abban, hogy nem döntöttem-e rosszul a projekt túlkomplikálásával. Főleg azóta, hogy a csoportos teljesítméynméréskor az autóm ugyanazt tudta írható ECU-val, intercoolerrel (ami igaz, hogy megfelelő hűtés (ventillátor) hiánya miatt nem tudott érvényesülni a mérés alatt) és a 150mm-es overlay pulley használata mellett, mint Janié.

Eredetileg én is PowerCardban gondolkodtam, de amikor nekem kellett volna, akkor se újat, se használtat nem lehetett szerezni, ezért lett végül MS. És ha MS, overlay pulley, akkor már nagyobb injektorok, és intercooler is. Azóta sem vagyok benne biztos, hogy mindez tényleg szükséges volt-e, de mi tagadás elragadott a hév. Az autóépítés már csak ilyen... smile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2015-09-30 0:29:18
jani

jani

Posztok: 102
Velünk: 5501 napja

2015-09-29 20:38:44
Ordune

Ordune

nzoli, 2015-09-29 9:41:20

Sziasztok!

Ez a szett 1.6-os NB-hez is jó ugye? Azt látom, h az overlay pulley nem (abból h a minden igaz 94-05 között gyártott motorhoz való kell), de a többi? Nem lenne rossz +50 le :D

Nem tudom, hogy jó-e, szerintem igen.

http://www.trlanefabs.co.uk/MAZDA-MX5-SUPERCHARGER-KITS.html

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2015-09-29 18:26:53
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 3780 napja
Gyéé, 2015-09-29 18:13:43

Értem a kritikát, el is fogadom csak azt túlzásank érzem hogy KELL az overlay tárcsa a nagyobb injektor meg írható vezérlés. Egyszerűen csak kompromisszumos dolog a powercard, ugyanazzal a hardverrel csak kisebb töltőnyomás, kisebb lóerő, rosszabb fogyasztás és összességében kevésbé jó működés érhető el. Nekem pl nem volt elég jó az egész amikor ilyen felállással használtam de pl Imre vagy Jani kocsija elég baró, nekik megfelel ha jól tudom. Igaz, mindkettőjüknek van egyszerű gyújtásvezérlője is (MSD, Timing card) de azok tényleg egyszerűek.

Persze overlay tarcsa, gyari 1.6 injektorokkal, egyszeru vezerlessel is elmegy, csak sztem ugyse all meg az ember 140-150loeronel, ha kilehet belole 180-at is kihozni.

Ok 50.000 valoban semmi erte, plane ha te magad be tudpd allitani, piggybackek inkabb 90 korul van hozza, plussz ott igenyel nemi ismeretet is a beallitasa. Egy standalone persze boven 6 szamjegyu azt azert nem is akarom a low cost-hoz idevenni.  

Na de ez mar OFF itt, UP a jo kitnek inkabb smile ...