Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Csak dumálok, csak beszélek...    »    SEGÍTSÉG!!!:(    |   << vissza

SEGÍTSÉG!!!:(

2016-04-01 18:17:39
nmthz0lee

nmthz0lee

Posztok: 196
Velünk: 2612 napja

Válasz erre: @Cimbi #101474 

Nagyon szépen köszönöm Cimbi! A probléma, hogy zalai vagyok, BPi túrát meg most nem tudok betervezni, max. hétvégére, amikor meg a jó szakik pihennek. Ráadásnak napi szinten használatban van az autó, uh nélkülözni sem tudom (folyamatban egy futkosó verda beszerzése, munkahelyváltás miatt sokat autózom, uh mindenképp érett már...) Egyéb ötlet? 

2016-04-01 17:21:54
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 3889 napja
nmthz0lee, 2016-04-01 17:19:19

Sziasztok! A közösség segítségére szorulok, már nem tom mit műveljek. A központi ajtózáram önálló életre kelt. Egy esősebb időt követően pár hete hirtelen magától nyitni-zárni kezdett egyfolytában. Menet közben is másodpercenként nyitott-zárt, marha idegesítő volt.

Tudni kell, hogy megvan a gyári központi vezérlőm, ami a gyári vezérlőjével tökéletesen működik. Emellett van egy utólagosan beépített riasztós központi vezérlőm is, ami szintén működik. 

Voltam 2 autóvillamosságisnál, mindkettőhöz úgy mentem, hogy szedjék ki az utólagos riszatós biz-baszt. Mindkettő lehúzott, az utólagost nem szedték ki. A legutóbbi említette, hogy rossz a záram, cseréljem ki. Megtettem, hála Varga Gábornak. Persze a problémát nem oldotta meg. Szerelő visszahív, számonkér. Hát, nem tudja mi lehet, nézzem meg az ajtó nyitó szemzort. Kicseréltem azt is, de felesleges volt, tökéletesen működött. Egyéb ötlete nem volt.

Így nekiestem magam. Szétbontottam az ajtókat, egyenként lekötöttem, áramtalanítottam a zárakat. A jobb oldali ajtót lekötve, nyomkodva a távirányítót ugyanúgy megmaradt a hiba. Kinyitom az ajtót a vezérlővel és magától nekiáll nyitni-zárni, meríti az akksit, ráadásul nem tudom sehol ott hagyni, spontán kinyit... Lekötöttem/áramtalanítottam a bal oldali zárat, így kezdtem nyomkodni a vezérlőt, és lám, megszűnt a hiba. Működött egy hétig, most ismét előjött. Ha be van kötve a bal oldali ajtózár az áramkörbe, megbolondul a vezérlő. Van, hogy napokig nem jön elő a probléma, van hogy éjjel a garázsba nyitvahagyom, reggelre bezárva találom és a központi reléje a kormány alatt kattog, a zár meg bezárva (nem nyit, nem zár). Ha kinyitom távorányítóval, meg automatán visszazár. Kulccsal ki tudom nyitni, ha a nyitott pozícióban tartom a kulcsot és nyitom az ajtót. Ekkor is nyit, zár, megőrül... Ha becsukom az ajtót, elhallgat, zárt állapotban rögzül. Ha ki akarom nyitni, nyit rendesen. 

Plz. HELP!

Hívd fel, kérj időpontot, hivatkozz Marcira "A Kedvencből": 06203996510 Jáki Zoltán (III.ker Csillaghegy)

aláírás

if in doubt, flat out.

2016-04-01 17:19:19
nmthz0lee

nmthz0lee

Sziasztok! A közösség segítségére szorulok, már nem tom mit műveljek. A központi ajtózáram önálló életre kelt. Egy esősebb időt követően pár hete hirtelen magától nyitni-zárni kezdett egyfolytában. Menet közben is másodpercenként nyitott-zárt, marha idegesítő volt.

Tudni kell, hogy megvan a gyári központi vezérlőm, ami a gyári vezérlőjével tökéletesen működik. Emellett van egy utólagosan beépített riasztós központi vezérlőm is, ami szintén működik. 

Voltam 2 autóvillamosságisnál, mindkettőhöz úgy mentem, hogy szedjék ki az utólagos riszatós biz-baszt. Mindkettő lehúzott, az utólagost nem szedték ki. A legutóbbi említette, hogy rossz a záram, cseréljem ki. Megtettem, hála Varga Gábornak. Persze a problémát nem oldotta meg. Szerelő visszahív, számonkér. Hát, nem tudja mi lehet, nézzem meg az ajtó nyitó szemzort. Kicseréltem azt is, de felesleges volt, tökéletesen működött. Egyéb ötlete nem volt.

Így nekiestem magam. Szétbontottam az ajtókat, egyenként lekötöttem, áramtalanítottam a zárakat. A jobb oldali ajtót lekötve, nyomkodva a távirányítót ugyanúgy megmaradt a hiba. Kinyitom az ajtót a vezérlővel és magától nekiáll nyitni-zárni, meríti az akksit, ráadásul nem tudom sehol ott hagyni, spontán kinyit... Lekötöttem/áramtalanítottam a bal oldali zárat, így kezdtem nyomkodni a vezérlőt, és lám, megszűnt a hiba. Működött egy hétig, most ismét előjött. Ha be van kötve a bal oldali ajtózár az áramkörbe, megbolondul a vezérlő. Van, hogy napokig nem jön elő a probléma, van hogy éjjel a garázsba nyitvahagyom, reggelre bezárva találom és a központi reléje a kormány alatt kattog, a zár meg bezárva (nem nyit, nem zár). Ha kinyitom távorányítóval, meg automatán visszazár. Kulccsal ki tudom nyitni, ha a nyitott pozícióban tartom a kulcsot és nyitom az ajtót. Ekkor is nyit, zár, megőrül... Ha becsukom az ajtót, elhallgat, zárt állapotban rögzül. Ha ki akarom nyitni, nyit rendesen. 

Plz. HELP!

2016-04-01 16:43:13
Tocska

Tocska

Posztok: 171
Velünk: 2062 napja

Válasz erre: @tourist #101463 

Köszönöm!

2016-04-01 16:19:48
tourist

tourist

Posztok: 402
Velünk: 2362 napja

Válasz erre: @Tocska #101462 

Kopi: +36harminc6619727

2016-04-01 16:18:01
Tocska

Tocska

Posztok: 171
Velünk: 2062 napja

Sziasztok! Hallottam fórumon kívül, hogy van egy érdi srác aki mx-5 öket bont. Egy telszámot tudnátok adni? Vagy emailt bármit ki lehet az?

2016-04-01 9:00:34
gzugzu

gzugzu

Posztok: 904
Velünk: 3313 napja

Válasz erre: @Cimbi #101397 
Ha volt Check Engine akkor kell legyen hibakód is. Olvasd ki!

2016-03-31 22:00:11
Cimbi

Cimbi

HELP, reggel munkába kellene mennem.

Ma autópályán 5.ben 3000 fordulatnál elkezdett ugrálni a fordulatszám 300-at kb le és fel. Néha ránt egyet az autó fordulatszámtól függetlenül. Check engine előjön időnként, utána elalszik. Hazaértem és nem akart indulni, csak teker teker és baromi benzinszagú. Nagy nehezen néhány perc után beindult... 

Valakinek valami ötlete? 1990 1.6 NA

aláírás

if in doubt, flat out.

2016-03-31 15:32:13
kreszan

kreszan

Posztok: 328
Velünk: 2601 napja

Középen az a vízcsőcsonk szivárog a könyöknél. Mit kell cserélni, hogy tuti legyen ? 

aláírás

INSTA

2016-03-23 13:19:25
Cimbi

Cimbi

Nekem évekig működött.

aláírás

if in doubt, flat out.

2016-03-23 9:22:29
nmthz0lee

nmthz0lee

Nálam megbarátkoztak a vizespalackkal a macskák...az elején működött, kb. 2 hétig. Aztán ugyanaz...

Kotama, 2016-03-23 7:21:08

Ez komoly? smile

2016-03-23 7:21:08

Kotama

Posztok: 127
Velünk: 2116 napja

Ez komoly? smile

2016-03-22 22:45:59
Cimbi

Cimbi

Tegyél rá egy vízzel töltött kristályvizes palackot és nem fognak többé rámászni. 5év küzdelem, szomszéd 30 macska...

aláírás

if in doubt, flat out.

2016-03-22 20:33:13

Kotama

Posztok: 127
Velünk: 2116 napja

Nekem macskariasztó kéne,előszeretettel napoznak a tetőn,mindig csupa macskaszőr az egész, ráadásul ki sem jön. smile

Történet:

Nekem macskariasztó kéne,előszeretettel napoznak a ponyván,mindig csupa macskaszőr az egész, ráadásul ki sem jön. :)
2016-03-22 17:05:10

szmuki

Posztok: 164
Velünk: 2295 napja

Csak 120mA-t eszik.ezt is idokozonkent( kapcsol ki be).persze biztit kap. 0.5A-t! Kurvara idegesito volt mar hogy minden reggel a kocsi az elejetol a vegeig ossze van jarva(foleg a vaszonteto...)

aláírás Mazda MX-5 1.8i NB (2000)