Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Csak dumálok, csak beszélek...    »    SEGÍTSÉG!!!:(    |   << vissza

SEGÍTSÉG!!!:(

2019-10-17 12:10:37

festmeny

Posztok: 2
Velünk: 227 napja

Válasz erre: @Flenegen #138739 

Gondolkodtam, hogy a kuplung, vagy a váltó a gatya, de a kinyomócsapágy nem akkor kéne szóljon, ha a kuplung be van nyomva? Mert most pont fordítva van, ha benyomom elhallgat a hang. A tárcsa kopását annyira nem érzem, nem rángat egyáltalán, fog rendesen.

2019-10-17 10:44:15

Flenegen

Posztok: 155
Velünk: 2955 napja

Válasz erre: @festmeny #138736 
Első körben tennék fel egy új kupplung szettet. ( kinyomócsapágy, szerkezet és tárcsa ). Szerintem halmozottabb a probléma. A hang szerintem a kinyomócsapágy hangja. A nehezebb váltás pedig a kuplungtárcsa kopása miatt lehet, és a 2 nam megfelelő működés erősíti egymást.

2019-10-17 10:34:32
Steel

Steel

Posztok: 957
Velünk: 2146 napja

Válasz erre: @festmeny #138736 

Én ebből inkább úgy érzem, a kuplunggal van valami baj. El kéne vinni az autót egy szerelőhöz...

2019-10-17 10:27:14

festmeny

Posztok: 2
Velünk: 227 napja

Sziasztok,

Kb fél éve vettem egy nbfl-t és pár hónapja jött elő egy halk zúgó hang, ami csak akkor jelentkezik, ha kuplung nincs benyomva, amint benyomom, a hang elhallgat. Ha megyek vele fél órát, a hang sokkal halkabb lesz. Az eddigi posztokból megfejtettem, hogy ez nyelestengely csapágy lesz. Viszont mióta jelentkezett ez a hang, azóta a váltás is nehezebb lett: "karcosan" veszi a 2-3-at, az 1-est néha csak többszöri próbálkozásra. Próbálom kímélni de érzetre egyre rosszabb a váltás. Néztem, hogy ez nem 10 forintos tétel, így a kérdésem az, hogy érdemes-e egy ilyen váltót megjavíttatni, vagy inkább szerezzek egy bontottat a helyére? Vagy a nyelestengely javításától megjavulna maga a váltás is, nem csak a zúgó hang?

Plusz infó, hogy most volt szervízben, kuplung munkahengert cseréltek, illetve váltóolajat akartam még cseréltetni (hátha javul a váltási érzet), de azt mondták, hogy erre a váltóra felesleges, amíg nincs megjavítva a csapágy, ez mennyire valós? 

Előre is köszi mindenkinek!

2019-10-09 14:12:18
gzugzu

gzugzu

Posztok: 771
Velünk: 2761 napja

Válasz erre: @urbancruiser #138637 

Nézd meg a hibakódot.
Amúgy én a lambdaszonda/katalizátor környékére tippelnék...

2019-10-09 10:03:31

urbancruiser

Posztok: 53
Velünk: 2026 napja

Hátha valaki már találkozott ilyennel: Ha városban változó tempóval haladok akkor nem, de ha folyamatos állandó sebességgel megyek akkor világit a motor engine lámpa. Aztán ha változik a tempó akkor egyszer csak elalszik. A motor nem dadog, nem füstöl, nincs semmi furcsa jelenség! Az autó NA 1991-es (amerikai) Merrefelé keresgéljek szerintetek?