Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Csak dumálok, csak beszélek...    »    SEGÍTSÉG!!!:(    |   << vissza

SEGÍTSÉG!!!:(

2019-04-05 12:27:45
GmajaG

GmajaG

Posztok: 148
Velünk: 1624 napja

Válasz erre: @csabihal #135917 

Köszi!

aláírás

Mazda MX-5 1.6i NBFL - Open Air - 

2019-04-05 11:30:07
csabihal

csabihal

Posztok: 1848
Velünk: 2641 napja

Gmajag: piros lötty,  Motul multi atf  vagy azzal azonos

Peti: üreg és alvázvédelem, lehetőleg Dinitrol termékkel

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2019-04-05 10:11:46

peti1990

Posztok: 2
Velünk: 747 napja

Sziasztok!
Újdonsült NB tulajként abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a jelenleg patika állapotó autómat "csak" meg kell óvnom. Ehhez szeretném a segítségeteket kérni, biztosan van egy korábban jól összeírt anyag a karbantartási és egyéb teendőkről. (Pl. ponyva megóvása, vízelvezető tisztítása, stb.) Ha tudtok ilyenről kérlek küldjetek linket itt, vagy privátban. 
Előre is köszönöm!

2019-04-05 10:05:33
GmajaG

GmajaG

Posztok: 148
Velünk: 1624 napja

Tegnap voltam az unixba pár alkatreszert, de a srác nem tudott adni szervo olajat, mert hogy több fele van. 1.6NBFL-be mi való?

aláírás

Mazda MX-5 1.6i NBFL - Open Air - 

2019-04-04 11:01:42
bdavid

bdavid

Posztok: 22
Velünk: 806 napja

Válasz erre: @Pistipop #135887 

Szia! Én is nem rég vettem autót (2018. dec.). Ha nincs túl messze Budakalász, akkor szerintem menj el a Roadster Service Kft.-hez, ott az autód a lehető legjobb kezekben van. Én olajcserére (motor, váltó, difi) vittem az autót, de kértem, hogy vizsgálják át és bármit amiről úgy gondolják, hogy szükséges, cseréljenek rajta. Így az olajakon kívül a két első alsó gömbfej, egy hátsó stab. pálca és a hátsó fékbetétek is cserélve lettek.

2019-04-03 18:12:40

Pistipop

Posztok: 5
Velünk: 749 napja

Válasz erre: @susu #135892 

Köszönöm szépen! 

aláírás

Üdv: P

2019-04-03 17:57:48
susu

susu

Posztok: 447
Velünk: 1032 napja

Dióhéjban: én cseréltem motorolajat, váltóolajat, difiolajat. Márka, viszkozitás valláskérdés (Ami nálam Motul X-cess 5W40 és Motul Gear 300 75W90). Fél évvel a vásárlás után cseréltem "fagyállót" (hűtőfolyadékot). Ez is valláskérdés, ami nálam FL-22. Aztán váltó gumiharangom el volt repedve, emiatt borzalmas hajtóműolaj szag volt az utastérben (ha a tied jó, ne nyúlj hozzá). Ennek lépéseit dokumentáltam is: http://www.miata.hu/forum/?tid=5223&page=1#132809

A fékfolyadékom színe, szintje rendben van, ahhoz nem nyúltam. Amúgy csak csatlakozni tudok Csabához, olvass fórumot smile

2019-04-03 15:50:06

Pistipop

Válasz erre: @csabihal #135888 

Köszönöm válaszod!

Biztos megnézetem egy lakatossal is...

Helyileg B-A-Z megye Kazincbarcika...  

200e van az autóban, egy tuladonosa volt... egy hölgy, (régi forgalmi és szervízkönyv alapján) remélhetőleg a szervízkönyv valódi, (írás, toll szín eltérő, bár ez csak egy dolog, de nem gondolnám hogy mókolva van) abban azt látni, hogy 100e ig hivatalos mazda szevíz szerízelte azok után más szeríz pecsétje van benne... sajnos nincs benne leírva mik voltak cserélve, csak hogy elvégezve milyen km állásnál... ezért gondolkodom a vezérlésen is...(lehet hogy az ütemezett szervíz volt pl: vezérlés 120e nél biztos volt) 

ezért jó lenne valaki, aki gyakorlott ebben és egy-két kérdés erejéig megzavarnám....

A fórumot folyamatosan böngészem...próbálok a kérdéseimre választ találni, remélhetőleg megtalálom...

Köszönöm  

aláírás

2019-04-03 15:15:59
csabihal

csabihal

Posztok: 1848
Velünk: 2641 napja

Szia!

a német lakatolás nyomait mutasd meg egy rendes lakatosnak! - nemrég ámultunk egy olyan kocsin aminek első nyúlványát németben javították. Vásárláskor kívülről csak annyi látszott, hogy szép, új a lemez. Az meg 2 évvel utána derült ki, hogy új lemezt raktak a rozsdás fölé, hogy eltakarja, hátsó küszöbvégnél is többször láttunk már ilyet...

a többi kérdésedhez szükség lenne:

-merre vagy helyileg? neked megfelelő topicot + "össznépi jövésmenés"-t nézd, az alapján összefutni a népekkel

- mennyit futott az autó? gyári használati utasításban van egy szervíz-ütemezés, ahhoz mérd

- a szervízkönyv tartalmának mennyi köze lehet a valósághoz? - ha 2 éve meg 10ekm-vel ezelőtt tényleg volt vezérléscsere akkor azért gondold át

DE!

első körben szánj rá egy teljes hétvégét és nyálazd át a fórumot - brutális infó-tartalom bújik itt meg - utána már lesz valamekkora rálátásod a dolgokra!

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2019-04-03 14:01:44

Pistipop

Sziasztok!

Először is köszönöm, hogy itt lehetek.

Nagyon új vagyok smile így előre is elnézést kérek ha olyasmit kérdezek, ami már téma volt vagy számotokra egyértelmű..

Segítséget szeretnék kérni, mert ilyesmi témákban nem vagyok otthon, de fejlődőképes.. smile

Tulajdonomba került az elmúlt héten egy számomra csodálatos  1,6  110le "fekete párduc" amit már most nagyon szeretek.

Kintről behozott autó és hiába a vezetett szervízkönyv de mindenképp végigzongoráznám az ilyenkor szokásos dolgokat, szerencsémre a a kasztni már kilakatolva szépen megcsinálva, egy két felületi rozsdácska a motortérben, de egy kis ápolás után az is javítható.

amire én gondolok: olajak, szűrők, vezérlés.

Kérdésem: Ti mint tapasztalt gyakorlott felhasználok, mit javasoltok ezen kívűl ami szükséges kicserélni, hogy gondos tulajdonosa legyek az autónak? Olajban mit javasoltok márka, viszkozitás...stb

Esetleg annak a fórumtagnak is nagyon hálás lennék esetleg aki adna egy elérhetőséget (telefonszám) és felhívhatnám és eszmét tudnék cserélni ilyen kérdésben, és persze nem zavarnám a kezdő kérdéseimmel!

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!

Szép napot!

aláírás

2019-01-13 12:47:58

Fullgaseddye

Posztok: 14
Velünk: 860 napja

Válasz erre: @Barac #134431 

Szia.

Nagyon köszönöm. 

Állapot tökéletes. Km kevés. Valami tuti száraz. 

Ezzel kezdem. Köszi. 

Roland 

aláírás

Fullgaseddye

2019-01-12 16:42:29
Barac

Barac

Posztok: 600
Velünk: 5109 napja

A teleszkóp alsó szilentje is okozhat ilyen nyiszogó hangot, ha az eső bejut oda akkor egy időre elhallgat aztán újrakezdi.
Lehet hogy segíthet valamilyen nem károsító kenőanyag is, ha amúgy jó az állapota, de ha tönkrement akkor csere.

2019-01-12 11:08:02

Fullgaseddye

Posztok: 14
Velünk: 860 napja

Válasz erre: @Panderas #130490 

Szia Panderas/András. 

Még tavaly azt írtad, hogy megtaláltad a hiba okát. 

Kérlek segíts, hogymi volt. Én is ezzel küzdök. 

Köszi Roland 

aláírás

Fullgaseddye

2018-12-17 17:50:42

Sogi

Posztok: 12
Velünk: 1177 napja

Válasz erre: @Roland #133998 

Mégse tűnik olyan bonyolultnak így már, köszi szépen a linket!

Történet:

Válasz erre: @Roland #133998 

Mégse tűnik így olyan bonyolultnak így már, köszi szépen a linket!

2018-12-17 16:33:42
Roland

Roland

Posztok: 98
Velünk: 1341 napja

Válasz erre: @Sogi #133997 

Itt egy videó, hogyan tudod levenni/felrakni.