Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Csak dumálok, csak beszélek...    »    SEGÍTSÉG!!!:(    |   << vissza

SEGÍTSÉG!!!:(

2018-01-25 19:02:50
gzugzu

gzugzu

Posztok: 904
Velünk: 3313 napja

Válasz erre: @Csobal #127109 

Ha ez fékolaj, akkor elég kellemetlen. Szét kell hozzá borítani az egész nyerget, hogy egy kis O-gyűrűt kicserélj, ami ereszt. Vagy veszel egy másik nyerget kompletten.

2018-01-25 18:13:35
Csobal

Csobal

Posztok: 174
Velünk: 2859 napja

Sziasztok!
Ezt vettem ma észre sad
Bíztassatok, hogy van rá egyszerű és olcsó megoldás.

2018-01-17 17:30:19
PolyakIm

PolyakIm

Posztok: 90
Velünk: 1339 napja

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni egy autóval tapasztalt jelenséggel kapcsolatban. Mióta megvan az autó, és bejöttek az első hidegek, azt a jelenséget tapasztalom, hogy hidegen ráz a motor, kicsit ugrál az autó. Az alapjárat egyenletes, és menet közben sem ugrál a fordulatszámmérő. Nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget a dolognak.

Ma ki szerettem volna állni a garázsból, és mindig járatom 1-2 percig a motort mielőtt elindulnék az autóval. A kutyánk éppen meg akarta hiúsítani a kiállást, gondoltam kicsit megijesztem, és üresben adtam egy pici gázt a motornak (kb 2000-3000ig pörgött fel).

Álló helyben ezt a fent említett "rázkódás" kb olyan volt mint mikor a halálos iramban filmekben az amcsi vényóc rázza a bódét, de egyértelműen megállapítható, hogy a motor ugrál mint az állat.

Ez normális? Ha nem, mi okozhatja?

Előre is köszi a segítséget!

edit: Meleg motornál egyáltalán nem tapasztalható a fenti jelenség, és eddig azért nem vettem észre, mert sose csináltam még ilyet vele.

Történet:

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni egy autóval tapasztalt jelenséggel kapcsolatban. Mióta megvan az autó, és bejöttek az első hidegek, azt a jelenséget tapasztalom, hogy hidegen ráz a motor, kicsit ugrál az autó. Az alapjárat egyenletes, és menet közben sem ugrál a fordulatszámmérő. Nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget a dolognak.

Ma ki szerettem volna állni a garázsból, és mindig járatom 1-2 percig a motort mielőtt elindulnék az autóval. A kutyánk éppen meg akarta hiúsítani a kiállást, gondoltam kicsit megijesztem, és üresben adtam egy pici gázt a motornak (kb 2000-3000ig pörgött fel).

Álló helyben ezt a fent említett "rázkódás" kb olyan volt mint mikor a halálos iramban filmekben az amcsi vényóc rázza a bódét, de egyértelműen megállapítható, hogy a motor ugrál mint az állat.

Ez normális? Ha nem, mi okozhatja?

Előre is köszi a segítséget!

2017-09-19 17:53:55
NAndor

NAndor

Posztok: 50
Velünk: 1517 napja

Sziasztok, tud valaki segíteni, mi a két lehetőség közti különbség? Mi segít eldönteni? 1991 NA

aláírás

A véletlen az NEM Miata!

2017-09-17 19:37:31
LIN001

LIN001

Posztok: 13
Velünk: 1318 napja

Sziasztok! NC hardtopom van. A szélvédőkeretnél beázik. Hol tudják ezt orvosolni? Köszi

aláírás

LIN001

2017-09-08 22:10:50
tom65

tom65

Posztok: 453
Velünk: 3680 napja

Sziasztok, jobb oldal tompított csatlakozója szinte teljesen leolvadt valami kontakt hiba miatt. Ha esetleg van valakinek eladó holnap, annak nagyon örülnék! smile Előre is köszi!

aláírás tom65
2017-09-08 12:23:57
basti

basti

Posztok: 366
Velünk: 1941 napja

Lehet hogy kapcsolo lesz. Az lenne a kerdesem, hogy valakinel nincs-e elfekvoben NB kapcsolo amit a talalkozora el tud hozni egy beleprobalas erejeig. (10 perc alatt szetszedem berakom smile )

CSerebe kolcson bukosisakot tudok felajanlani. Persze barki masnak is smile

Harom sisak bekeszitve, ketto kolcsonadas celjabol ha kell valakinek (gondolom kelleni fog, ha jelzitek elore megkoszonom! )

2017-09-07 18:58:50
basti

basti

Válasz erre: @tourist #122823 

Hmmm, nekem van riaszto es kozponti zar (taviranyitos) de nem hiszem hogy csak a vezeto oldali es lefele vacakolna.

Gyanitom az elmondottak alapjan hogy kapcsolo vagy motor problema.

Ha lesz idom mericskelek de koszi a tippet amugy.

2017-09-07 8:47:00
tourist

tourist

Posztok: 402
Velünk: 2362 napja

Válasz erre: @basti #122813 

Nálam a központi zárnál hibásodott meg valami ami össze-vissza engedte át az áramot. Hol csak keveset és akkor vagy müködött (lassan)  az ablak, vagy nem. Lallee méregette mindenhol az áramot mire rájött mi a hiba. Egyébként tudomásom szerint nincs is központi zár az autómba, valószínűleg elöző tulajdonos rendszere maradt benne.

2017-09-07 7:17:56
csabihal

csabihal

Posztok: 1848
Velünk: 2641 napja

Szervusz!

váltóolaj: a váltókar alján a műanyag félgömböt nekem már elérte , úgy volt jó emlékeim szerint

ablakra pár napja volt egy ilyen válasz TC-n: http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/

Kapcsolóhibára gyanakodnék, ott kezdeném a mérést. A kapcsoló kap pozitív és negatív tápfeszültséget. A motor felé menő mindkét vezetéket alaphelyzetben testen tartja. Amikor egyik vagy másik irányba kapcsolunk, elemeli a testet az adott motorszálról és helyén meg kell jelennie a pozitív feszültségnek. Ha nem jelenik meg, akkor a kapcsoló a hibás, ami valószínűleg beégett, javítani nem érdemes, cserélni kell. Mérés, ellenőrzés nélkül ne cseréljen semmit. A méréshez elegendő egy egyszerű próbalámpa, amivel ellenőrizhető a pozitív, a negatív tápfeszültség és a motorszálakra csatlakozva mutatja az elmenő tápfeszültséget is.

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2017-09-07 6:59:08
Zefa

Zefa

Posztok: 300
Velünk: 2663 napja

Én első körben megnézném, hogyha direktben adok áramot a motornak akkor mit csinál. Elég nagy áramot fel tud venni egy ilyen, úgyhogy stabil táp kell neki. Másik akksiról próbálnám.Ha fürgén megy akkor az előtte lévő vezetékeket és a kapcsolót kezdeném nézegetni. Az hogy ott van a 12 volt még lehet, hogy kevés mert terhelésre a rossz kontaktok miatt leesik a feszültség.  Ha úgy is gond van akkor a mechanikát és a motort vizsgálnám tovább.

aláírás

91 1.6 NA
93 2.0 Accord
59 1.0 Anglia 105E Építés alatt

2017-09-06 22:53:07
basti

basti

Hmm uj problemam is van: a vezeto oldali elektromos ablakemelo makacskodik. LEFELE nem nagyon akar jonni. Jo parszor megnyomkodom, es foleg az segit ha (akkor is ha teljesen fenn van zarva) felfele probalom, majd lefele nyomom, es 30-bol egyszer hajlando lefele elindulni. Felfele utana szinte mindig megy, ha teljesen felcsukom megint jon a szopo, hogy nem akar lefele elindulni.

Talan a kapcsolo jo, mert arra figyeltem, mintha probalkozna valami indulni ha nyomom a gombot.

Pucevalva is volt tobb mint egy eve, egesz furgen jott-ment le es fel.

Az utas oldali mukodik.

Mit nezzek meg eloszor? Konnyen elerheto megmerni hogy a kapcsolotol elmegy-e a 12V a motorig?

2017-09-06 19:33:16
basti

basti

Válasz erre: @csabihal #122767 

Es ennyivel neked lathato a toronyban a szint?

2017-09-06 18:15:23
gzugzu

gzugzu

Posztok: 904
Velünk: 3313 napja
gzugzu, 2017-08-30 17:47:11

Van valakinek esetleg kontaktja, aki tudna kedvezményt intézni gyári Mazda alkatrész rendeléséhez? Jöhet itt is, vagy a nicknevem és gmail.com-ra. -t is fel tudok ajánlani a segítségért.

IL-en és hasonló helyeken sajnos nincs a keresett alkatrész.

Ezzel kapcsolatban még valaki? Márkaszervízes ismerős esetleg valakinél?

2017-09-06 17:06:12

csabac

Posztok: 56
Velünk: 1379 napja

Válasz erre: @Vinczeg #122768 

Köszönöm a tippet, amint tudom, normálisabban megnézem.
Annyira nem félek tőle különben, mármint nem hinném, hogy kiesik a kerekem útközben, csak szeretem tudni, hogy mi mitől van.