Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Csak dumálok, csak beszélek...    »    SEGÍTSÉG!!!:(    |   << vissza

SEGÍTSÉG!!!:(

2016-03-22 16:51:02
gzugzu

gzugzu

Posztok: 904
Velünk: 3313 napja

A fő biztosítéktábla körül keresgélnék. Ott kell legyen fix 12V. A test meg szinte bárhol megtalálható. Amúgy egy biztosítékot mindenképpen köss be!

2016-03-22 16:43:29

szmuki

Posztok: 164
Velünk: 2295 napja

Itt találtam, ide beköthetem vajon?Jó nekem ez?

aláírás Mazda MX-5 1.8i NB (2000)
2016-03-22 15:58:42

szmuki

Posztok: 164
Velünk: 2295 napja

Sziasztok!

Nyestproblémával küszködök már egy ideje.

Most megelégeltem a rizikófaktort(mikor rág el valamit a motortérben), és vettem egy ultrahangos nyestriasztót.

Kérdésem a következő:

"csak" 120mA-t eszik(ezt is időszakosan, időközönként kapcsol be). Motortérben hol találok fix 12V-ot(gyújtás nélkül is működjön?

aláírás Mazda MX-5 1.8i NB (2000)
2016-03-14 13:46:09

Beci11

Posztok: 248
Velünk: 2102 napja

Sziaszok!

Lenne egy olyan gondom, hogy nbfl-be nb kilincseket raktam. Viszont a jobb oldali ajtót így belölről nem tudom nyitni ,mert a bowdent nem húzza meg eléggé a kilincs, nem lehet valahogy feszíteni rajta? Elvileg a két kinincs ugyan az, de mégsem jó. A bal az tökételesen nyíilik.

Történet:

Sziaszok!

Lenne egy olyan gondom, hogy nbfl-be nb kilincseket raktam. Viszont a jobb oldali ajtót íb belölről nem tudom nyitni ,mert a bowdent nem húzza meg eléggé a kilincs, nem lehet valahogy feszíteni rajta? Elvileg a két kinincs ugyan az, de mégsem jó. A bal az tökételesen nyíilik.

2016-03-13 15:58:38
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 3755 napja

Tárolnia kell a hibakódot, ha csak nem húztad le az aksiról időközben az autót.

2016-03-13 12:14:48
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 3889 napja

Köszi, már csak újra produkálni kell a hibát valahogy és kellene egy ilyen kis izzós megoldás. Vajon a check engine világítástól függetlenül Ő tárolja a hibakódot?

aláírás

if in doubt, flat out.

2016-03-12 20:22:25
csabihal

csabihal

Posztok: 1848
Velünk: 2641 napja
Cimbi, 2016-03-12 20:14:21

A mai túránk alkalmával a check engine többször is világított, majd abbahagyta. Hazafele már majdnem végig világított. Semmi tünet, szépen indul, jár, húz, nem füstöl, tényleg semmi. Ha leállítom és beindítom akkor egy ideig semmi. Városban abszolút semmi, csak tartós magas fordulaton jön elő autópályázás alkalmával. Nem villog, csak kivilágít, aztán egyszer csak abbahagyja 10km után... Lalee megnyugtatott ismét, hogy nincs semmi komoly, lassan annyit csesztetem esténként, hogy nemsokára bedopok neki egy ötöst smile .

Katalizátor nincsen. Lambda nem lehet.

Any ötlet?

esetleg?

http://www.miata.net/garage/Engine_Diagnostics.html

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2016-03-12 20:14:21
Cimbi

Cimbi

A mai túránk alkalmával a check engine többször is világított, majd abbahagyta. Hazafele már majdnem végig világított. Semmi tünet, szépen indul, jár, húz, nem füstöl, tényleg semmi. Ha leállítom és beindítom akkor egy ideig semmi. Városban abszolút semmi, csak tartós magas fordulaton jön elő autópályázás alkalmával. Nem villog, csak kivilágít, aztán egyszer csak abbahagyja 10km után... Lalee megnyugtatott ismét, hogy nincs semmi komoly, lassan annyit csesztetem esténként, hogy nemsokára bedopok neki egy ötöst smile .

Katalizátor nincsen. Lambda nem lehet.

Any ötlet?

aláírás

if in doubt, flat out.

Történet:

A mai túránk alkalmával a check engine többször is világított, majd abbahagyta. Hazafele már majdnem végig világított. Semmi tünet, szépen indul, jár, húz, nem füstöl, tényleg semmi. Ha leállítom és beindítom akkor egy ideig semmi. Városban abszolút semmi, csak tartós magas fordulaton jön elő autópályázás alkalmával. Nem villog, csak kivilágít, aztán egyszer csak abbahagyja 10km után... Lalee megnyugtatott ismét, hogy nincs semmi komoly, lassan annyit csesztetem esténként, hogy nemsokára bedopok neki egy ötöst :).

Any ötlet?

2016-02-29 18:50:47
csabihal

csabihal

Posztok: 1848
Velünk: 2641 napja
xWolfx, 2016-02-29 18:10:12

Sziasztok!

Hatalmas szükségem van excenter csavarra (évj:2000; 1.6). Futómű állításon az excenter csavar lazításánál eltépték a csavart, jelenleg egy sima csavarral helyettesítettük az állító csavart. Unixnál már rendeltem, de nem voltak túl bíztatóak hogy péntekig megjön, és nekem pedig muszály hogy megjöjjön, mert ha nem tudok menni vasárnap kakucsra, akkor abba belebetegszem sad . Ha van valakinek eladó akkor kérem jelezzen! Köszönöm!

Szervusz!

Hova kéne eljuttatni, helyileg merre vagy?

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2016-02-29 18:10:12

xWolfx

Posztok: 31
Velünk: 2333 napja

Sziasztok!

Hatalmas szükségem van excenter csavarra (évj:2000; 1.6). Futómű állításon az excenter csavar lazításánál eltépték a csavart, jelenleg egy sima csavarral helyettesítettük az állító csavart. Unixnál már rendeltem, de nem voltak túl bíztatóak hogy péntekig megjön, és nekem pedig muszály hogy megjöjjön, mert ha nem tudok menni vasárnap kakucsra, akkor abba belebetegszem sad . Ha van valakinek eladó akkor kérem jelezzen! Köszönöm!

2016-02-28 16:07:11

Kotama

Posztok: 127
Velünk: 2116 napja

Köszönöm smile

2016-02-28 14:04:00
tourist

tourist

Posztok: 402
Velünk: 2362 napja
2. Be lehet az oldalsó visszapillantókat hajtani? Olyan merevnek tűnik és nem mertem még erőssen nyomni, nehogy eltörjön. Köszi! Ui: Nbfl-ről van szó.

Be lehet, egy határozott csavaró mozdulattal. (Én se mertem mígnem egy ikeás parkolásnál egy gyerekes anyuka, hogy be tudjon pakolni a saját autójába, laza mozdulattal eltekerte a tükrömet)

Történet:

2. Be lehet az oldalsó visszapillantókat hajtani? Olyan merevnek tűnik és nem mertem még erőssen nyomni, nehogy eltörjön. Köszi! Ui: Nbfl-ről van szó.

2016-02-28 12:19:45

Kotama

Posztok: 127
Velünk: 2116 napja

Sziasztok Két dologban szeretném a segítségetek kérni! 1. Az utóbbi hónapban elkezdett nyikorgó hangot adni az antenna amikor kiemelkedik. Ha leveszem a gyújtást és visszamegy a helyére akkor viszont nincs hangja. Próbáltam magát az antennát wd40-el befújni,de ugyanúgy nyikorog. 2. Be lehet az oldalsó visszapillantókat hajtani? Olyan merevnek tűnik és nem mertem még erőssen nyomni, nehogy eltörjön. Köszi! Ui: Nbfl-ről van szó.

Történet:

Sziasztok Két dologban szeretném a segítségetek kérni! 1. Az utóbbi hónapban elkezdett nyikorgó hangot adni az antenna amikor kiemelkedik. Ha leveszem a gyújtást és visszamegy a helyére akkor viszont nincs hangja. Próbáltam magát az antennát wd40-el befújni,de ugyanúgy nyikorog. 2. Be lehet az oldalsó visszapillantókat hajtani? Olyan merevnek tűnik és nem mertem még erőssen nyomni, nehogy eltörjön. Köszi!
2016-02-25 19:13:23
Cimbi

Cimbi

Úgy vettem ma észre szerelés közben, hogy a bal első toronycsapágy egyik csavarja le van törve. Ennek mennyire van tartó vagy teherviselő szerepe? Középen ugye ott a gátló plusz van még egy csavar ami tartja, de az egyik akkor is hiányzik...

aláírás

if in doubt, flat out.

2016-02-21 19:19:42
markvszoli

markvszoli

Posztok: 50
Velünk: 2172 napja
varga-gabor, 2016-02-21 18:29:29

markvszoli, 2016-02-21 17:20:52

Futómű csere közben a jobb hátsó-alsó lengéscsillapító csavarjának látszólag megszakadt a menete. Kérdésem, hogy szerintetek maga a csavarnak a menete mehetett szét vagy valami anya van a másik oldalára hegesztve, ami elengedhette? Az előzmény, hogy Kb. 3 fordulat után a csavaró erő megszünt és lazán forog körbe a csavar, de nem akar kifele jönni. Esetleg valakivel fordult már elő ilyen? Ha igen, hogy oldotta meg? Cry

Pontosan így van. Egy lemez tart egy négyszögletes anyát. Az engedett ell. Szép kis mutatvány. Ki kell flexelni ott egy darabot a lengőkarból és odahegeszteni az anyát majd vissza a lengőkar darabját.

Van egy kis rés alul, ahol be tudtam dugni az ujjam és úgy érzem, mintha forogna a csavar hátulja, de nem érzek szögletes anyát, csak a csavar végét. Megpróbálkozok még1x húzni a csavart miközbe tekerem, hátha csak tényleg a menet a szar. Aztán akkor marad a flex Frown

aláírás NBFL 2001