Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Eszi az olajat...akkor most mi van?    |   << vissza

Eszi az olajat...akkor most mi van?

2023-01-19 9:34:56

spinny

Posztok: 55
Velünk: 4133 napja

Válasz erre: @csabihal #145994 

Köszi! Lehet, hogy majd kereslek, de egyelőre hideg van a garázsban egy ilyen munkálathoz smile

2023-01-19 6:45:19
csabihal

csabihal

Posztok: 1880
Velünk: 3294 napja

Válasz erre: @spinny #145992 

ha meg tudod mondani mi kell, akkor megpróbálhatok segíteni

és nem, kiszerelés nélkül nem lehet pontosan/biztosan megmondani, hogy mi van benne (1.5 - 1.5- 3 vagy 4)

mester: 

nem feltétlen kell új gyűrűvel összerakni - ha nem az a baja  wink

van olyan eshetőség is, amikor valakinek az mx-5 nem temlpomba járós kocsi, hanem napi használós, és a cél hogy menjen, minden nap amikor kell

illetve ez pont a gyűrűzésről szól:

https://youtu.be/5QAQPQGXZTY?t=502

a hazai gépműhelyek munkái alapján nem kockázatmentes már egy "sima" hónolás sem, amúgy az egyik motoromnál engem is győzködnek, hogy hónoljuk újra

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)

Történet:

Válasz erre: @spinny #145992 

ha meg tudod mondani mi kell, akkor megpróbálok segíteni

és nem, kiszerelés nélkül nem lehet pontosan/biztosan megmondani, hogy mi van benne

2023-01-18 14:55:16
mester

mester

Posztok: 801
Velünk: 4763 napja

Válasz erre: @spinny #145992 először szedd szét a blokkot,utána méricskéljél. És a gyűrű csere honolás nélkül nagy eséllyel csak pénzkidobás...

2023-01-18 9:27:10

spinny

Posztok: 55
Velünk: 4133 napja

Válasz erre: @csabihal #145990 

Gyűrűkre van valami jó beszerzési forrás? Van egy motorom, aminek szerintem ez a problémája, de inkább vettem egy használt motort. Itthon nem nagyon találtam, vagy nem tudom eldönteni, hogy megfelelő-e a motorhoz. BOFI-n nézegettem anno, de azt kiszerelés nélkül el lehet dönteni, hogy melyik vastagságú van a motoromban? NB/NBFL-nél volt asszem kétféle vastagság, de már homályosak az emlékek.

2023-01-17 21:29:41
csabihal

csabihal

Posztok: 1880
Velünk: 3294 napja

eszi az olajat,  akkor most mi van?

közel 9 év és 8 szétszedett motor után tudok válaszolni rá:

valszeg  elkokszolódtak, majd megszorultak az olajáteresztő-gyűrűk, mint 8-ból 7 esetben

legutóbbi példa: NBFL 2002, 1.6, kb.200ekm:

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2019-10-11 18:05:13

Nyiri

Posztok: 682
Velünk: 2242 napja

Válasz erre: @Akadion #138661 

Ha motort akarsz csereléni vagy felújítani és úgy gondolod ez a hobbid akkor hajrá smile

Egy 600 ezres autóról beszélünk. Úgy érzed szívesen rádobnál vásárlás után még ugyanennyit? Ha nem akkor keress másikat szerintem.

Történet:

Válasz erre: @Akadion #138661 

Ha motort akarsz csereléni vagy felújítani és úgy gondolod ez a hobbid akkor hajrá :)

Egy 600 ezres autóról beszélünk. Úzy érzed szívesen rádobnál vásárlás után még ugyanennyit? Ha nem akkor keress másikat szerintem.

2019-10-11 16:18:47

Akadion

Posztok: 1
Velünk: 1211 napja

Sziasztok!

Új vagyok az oldalon, szóval ezennel is köszönnék mindenkinek! Illetve bocsánat, hogy ha teljesen új tread-et kéne nyissak mobilról sajnos nem találtam meg a megfelelő menüt.

Nade! Nézegettem már régebben is miatát, de most eljött az idő! Napokban láttam a használtautón egy 2001-es NB-t, 238000 km-rel. Aznap sétáltunk barátnőmmel és pont arrafele jártunk, gondoltam ez egy jel (meg hogy barátnőm kocsijának rendszámához nagyon hasonlít a miatáé). Nemrég lett hátul lakatolva, szépen jár a motor, nem csörög nem zörög, tető sem ázik be (aznap volt egy hatalmas zuhé (mondjuk nem egésznapos, hanem délelőtt), csontszáraz volt a belseje). Na, de amiért ide írok és nem pedig a "Miatát vennék" témába: Elmentünk próbakörre, addig barátnőm levideózott egy "kisebb" olajfoltot miután elmentünk (kb fél tenyérnyi lehetett tán). A motortérben a motor alja fele eléggé olajsaras, illetve mondta az úriember, hogy 4-5-6 ezres fordulaton löki ki magából a kék füstöt. 

Reménykedem benne, hogy valami olajcső, esetleg tömítés a bibi, viszont a kék füst meg a motormegbontás felé hajlik. Nagyon tetszik a kicsike, és nem egy ökör ára. A kérdésem az lenne: Szerintetek mi lehet a probléma vele? Megéri őt megvenni, vagy keresgéljek még?

2019-09-23 15:16:17

Beci11

Posztok: 261
Velünk: 2755 napja

Válasz erre: @susu #138400 

Biztos, hogy megeszi, csak azt gondolná az ember, hogy ekkora olajfogyasztásnál okádja a füstöt, de ezek szerint a katalizátor még bírja a strapát. Szerintem már a vezérlés csere után megmakkant valami nem a kakucsi tvr pályanap főzőcske lett a veszte. Szezonnyitón még nulla olajfogyi. Vezérlés csere után mikor füstölt akkor volt a fordulópont. Kétütemű trabantba szerettem töltögetni az olajat, de ebbe valahogy nem esik olyan jól 

2019-09-23 12:59:30
susu

susu

Posztok: 489
Velünk: 1685 napja

Válasz erre: @Beci11 #138396 

Hátul is tud folyni, váltó fölött nem annyira látható, bár valahova el kell tűnnie onnan is.

Nekem ilyen sokat nem eszik, inkább 4-5dl / 1000km (ez az átlag, pörgetve több), én nem láttam kéken füstölni, de Transzalpinán  Liszt jött mögöttem, ő mondta, hogy visszaváltásoknál jött egy-két kék pamacs (5000-7000 RPM váltások voltak).

Ha nem folyik, nem füstöl, akkor lehet, hogy valaki lopja az olajad? smile

aláírás

Touge Runnerz

2019-09-23 11:15:43

Beci11

Válasz erre: @Hunya #138388 
Haverom jött utánam leforgattam többször tiltasig azt mondta semmi látható füst nem volt, viszont kipuff meg kormos. Övé nem eszi az oljajat mégis néha füstöl. Semmi olajfolyás nincs, porszáraz a motor alulról, meg csak régi folyásnyom sincs. Emissziót is mértünk rajta, co majdnem, hogy nulla, hc-je ami meg ekkora olajfogyasztasnal mar el kéne legyen szállva, 35-50 között mozgott. 

Történet:

Válasz erre: @Hunya #138388 
Haverom jött utánam leforgattam többször tiltasig azt mondta semmi látható füst nem volt, viszont kipuff meg kormos. Övé nem eszi az oljajat mégis néha füstöl. Semmi olajfolyás nincs, porszáraz a motor alulról, meg csak régi folyásnyom sincs. 

2019-09-23 8:18:32
Hunya

Hunya

Posztok: 5336
Velünk: 5393 napja

Beci11, 2019-09-23 8:14:36

Sziaszok! 1.8 nb-m elég szépen elkezdte enni az olajat. Kezdődött úgy, hogy vezérlést cseréltünk, utána hidegen szép kéken füstölt kb 3. indítás és járatás 10 percig. Utána a hiba megszűnt, kapott friss olajat. Kakucson szar hűtőkupak miatt elment kb másfél liter vizem, úgy autóztam vele....Most kb 150-200km/1dl az olajfogasztásom nem füstöl rendesen húz, gyertya se olajos, csak a kipuff rettentő kormos. Pcv szelep rendbe, kapott uj tomitest is. Volt motoroblites vajakolas is, de termeszetesen semmi haszna. Lehet h csak az olajlehúzó gyűrű a ludas vagy kezdjek bontott motort keresgélni? 

Olyan nincs hogy nem füstöl és eszi az olajat. ha nem folyik el akkor elég. Azaz füstöl.

Mondjuk nem 2.000-en hanem 5-től felfelé nyél gázon.

Ha gázra füstöl akkor gyűrű csere vagy henger kopás (hónolás).

Ha gázelvételre akkor szelepszár szimmering. De érdemes mindkettőt cserélni.

Az kb 1 liter / ezer km. lehet vele élni de nem fog magától meggyógyulni.

aláírás May the Fairy be with You!
2019-09-23 8:14:36

Beci11

Sziaszok! 1.8 nb-m elég szépen elkezdte enni az olajat. Kezdődött úgy, hogy vezérlést cseréltünk, utána hidegen szép kéken füstölt kb 3. indítás és járatás 10 percig. Utána a hiba megszűnt, kapott friss olajat. Kakucson szar hűtőkupak miatt elment kb másfél liter vizem, úgy autóztam vele....Most kb 150-200km/1dl az olajfogasztásom nem füstöl rendesen húz, gyertya se olajos, csak a kipuff rettentő kormos. Pcv szelep rendbe, kapott uj tomitest is. Volt motoroblites vajakolas is, de termeszetesen semmi haszna. Lehet h csak az olajlehúzó gyűrű a ludas vagy kezdjek bontott motort keresgélni? 

2018-08-27 21:51:05
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 4408 napja

Válasz erre: @basti #132365 

Van különbség méretben. De a motorba is más mennyiségű olaj megy, szóval sajna nem kompatibilis az 1.6 és 1.8

2018-08-23 21:07:42
basti

basti

Posztok: 374
Velünk: 2594 napja

Válasz erre: @Hiro #132349 

Azert ebben az esetben nem perdonto az olaj viszkozitasa. En meleg olajra szavazok, nekem ugy szokott az egyszerubb lenni, akkor folyik es nem osszevissza a nivo csoverol ratapadva.

Vagy... Reggel hidegen az elozo nap utan, bar ezzel nekem voltak mar fura tapasztalataim smile

Azert sosem okozott nagy fejtorest, ha picit macerasabb is, meg tudod merni.

Ha jol tudom nincs 1.6 vs 1.8 nivopalca kozott kulonbseg, en nem vettem eszre pedig mindket fajta auto voltvan.

2018-08-23 18:12:45
Liszt

Liszt

Posztok: 1008
Velünk: 2896 napja
Hiro, 2018-08-23 17:58:37

Válasz erre: @wsxcde #132356 

Itt egy szokásos kaputelefonos kép a pálcáról :D gondolom ez gyári. 

Mostmar mindent ertunk. Probaltad a masik oldalan is nezni az olajat?  smile

aláírás

Dani