Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    NA alkatrész    »    Olajlecsapató tartály / Oil catch can    |   << vissza

Olajlecsapató tartály / Oil catch can

2015-12-18 17:32:01
csabihal

csabihal

Posztok: 1709
Velünk: 2060 napja

Update:

kipróbáltam 180km ment bele, max 3000-es fordulaton, nem mertem jobban nyomni neki, mert nem volt időm bekötni a második ágat, de mennem kellett..

- az utastérbe kipufogószag van, amint lassít az ember (kartergáz be a motortérbe, onnan meg a venti beszívja a utastérbe sad

- az olajnyomásom emelkedett (a kamu műszernél, friss olajjal) ennek nemtom mi az oka, de hazafelé tuti gyári lesz a pcv-s rendszer

- a tartályban van már 1cm olaj (kb 1 dl a tartály, képek korábban)

+pozitív? talán mintha 2000-2600-as fordulaton nyomatékosabb lenne, de ez lehet placebo

nem túl bíztató...

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2015-12-17 15:47:37
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1432
Velünk: 4344 napja

szívesen, semmi gond!

jól fel lett "fúrva"! :-) arra figyelj hogy a csövezés, egyéb hardver elemek is ehhez igazodjanak.  

biztonság képpen ahogy írtam tedd szabaddá a másik lukat is.

2015-12-17 15:15:05
csabihal

csabihal

pcv d=3,5mm         Tmin.=9,6 mm2

toldó d=8mm       Tmin.=50,24mm2

ezek szerint 5x annyi gázt tud ez így átvezetni, golyós bizbasz nélkül

200 fokig hőálló műanyagból gyártva

Mx5fan: köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem a problémára!

2015-12-15 17:03:26
mx5fan

mx5fan

még hozzáteszem zárójeleben:

hogy a lecsapató után vissza lehet vinni a szívócsöbe.
nem muszáj feltétlen a szabadba eregetni.

ha a lecsapató összeszedi azt a kevés olajat akkor már nem keletkezik annyi koksz.

2015-12-15 14:51:12
csabihal

csabihal

köszöntem!

érdekes, sehol nem találtam, hogy a másik likon nem csak a motor felé áramlik a gáz... :S

pcv felfúrva (annak a belseje nagyon szűk) vagy helyettesítve lesz, amint találtam hozzá alkalmas csődarabot...

greenpeace pedig gondoljon bele mennyi vegyszerbe, energiába kerül, ha Lalee-nak megint szét kéne szedni a motort, lepucolni a kokszot...

műszaki: szerencsére 5 perc alatt elérhető a "ahogy a pap a templomból" állapot...

2015-12-15 13:08:05
mx5fan

mx5fan

nagy fordulaton, nagy terhelésen mindkét szelepfedélen lévö lukból kifelé áramlik a kartergáz.

így hogy csak egy lukat használsz kivezetésnek a fent említett üzemállapotban nincs elég keresztmetszet, megnö a karterben a nyomás ami olajszivárgást és teljesítményvesztést okozhat.

a te linkedbe belegörgetve itt egy tökéletes megoldás:
http://i1194.photobu___inobreathersetup.jpg

tehát a másik lukra is kéne szerelned még egy ilyen cuccot, amit most gyártottál. (mindezt úgy hogy a csövezés, elemek keresztmetszetére figyelj: vagy min. akkora mint a szelepfedél kivezetésnél vagy nagyobb)

a PCV -t "kiherélted" ? vagy benne hagytad a rugós-golyós visszacsapó szelepet? ebben a feléítésben ahogy te használod jobb ha nincs ott semmi és szabadon ki tud áramlani a gáz.

ui.: a greenpeace-nek ne nagyon mutogasd a megoldást és olyan helyre vidd müszakira, ahol nem fogják szemrevételezni a karterszellöztetö rendszert, ami egyébként a környezetvédelmi vizsgálat része (lenne)  

Történet:

nagy fordulaton, nagy terhelésen mindkét szelepfedélen lévö lkból kifelé döl a kartergáz.

így hogy csak egy lukat használsz kivezetésnek a fent említett üzemállapotban nincs elég keresztmetszet, megnö a karterben a nyomás ami olajszivárgást és teljesítményvesztést okozhat.

a te linkedbe belegörgetve itt egy tökéletes megoldás:
http://i1194.photobucket.com/albums/aa375/YellowYata/DIY%20Miata%20oil%20catch%20can%20breather/SuzukiCappuccinobreathersetup.jpg

tehát a másik lukra is kéne szerelned még egy ilyen cuccot, amit most gyártottál. (mindezt úgy hogy a csövezés, elemek keresztmetszetére figyelj: vagy min. akkora mint a szelepfedél kivezetésnél vagy nagyobb)

a PCV -t "kiherélted" ? vagy benne hagytad a rugós-golyós visszacsapó szelepet? ebben a feléítésben ahogy te használod jobb ha nincs ott semmi és szabadon ki tud áramlani a gáz.

ui.: a greenpeace-nek ne nagyon mutogasd a megoldást és olyan helyre vidd müszakira, ahol nem fogják szemrevételezni a karterszellöztetö rendszert, ami egyébként a környezetvédelmi vizsgálat része (lenne)  

2015-12-15 12:32:34
csabihal

csabihal

így néz ki beépítve:

a "nice clean setup" kategóriát nem éri, de nem ér hozzá semmi csőhöz, vezetékhez

hiányzik még:

- egy bilincs a PCV-hez

- meg a fojtószelepház tetején majd rögzítenem kell, a kanyarban levő csavarhoz

- a talp alé ducktape helyett kell majd egy gumilap

- szebb dugókat a csonkokra - vmi ötlet valakinek 3/4-es gumidugóra? - a gyári 7Eur sad

bármi észrevétel, javaslat jöhet, szívesen fogadom!

2015-12-09 8:24:33
csabihal

csabihal

xperience5, 2015-12-03 18:00:49

csabihal, 2015-12-03 16:37:31

tartály, ahogy én elképzeltem:

amint kivágtam hozzá a konzolt és becsöveztem, jelentkezek!

Ezt kifejtenéd? mi hogy hova mikor merre? smile

először is bocs, elfeledtem értesítést beállítani, és nem vettem észre, h kérdeztél

szerintem:

forrás, mert nem én vagyok ilyen okos/hülye:

http://gearheadsmiat___l-catch-can-breather

tehát levegőbe szeretném kivezetni a kartergázt, azaz a motor csak tiszta szűrt levegőt szívjon be

DE! még nem tudom, hogy a gyári PCV-s szellőztetés helyett ha a PCV-n csak a nyomásra engedem ki a fölös kartergázt, azt gyakorlatban mivel jár (elméletben jó lehet, legrosszabb esetben kell egy rossz PCV, és ki kell herélni, hogy mindig nyitva legyen

gyakorlatban az alkatrészek, NB-nél a jobb első lámpa mögött a kiegyenlítő tartály előtti térbe fér el, de a forrásban van más is! (karton a tartónak sablon)

kérdések jöhetnek, tanakodjunk együtt! smile

Történet:

xperience5, 2015-12-03 18:00:49

Ezt kifejtenéd? mi hogy hova mikor merre? :)

először is bocs, elfeledtem értesítést beállítani, é nem vettem észre, h kérdeztél

szerintem:

forrás, mert nem én vagyok ilyen okos/hülye:

http://gearheadsmiataclub.net/vB/showthread.php/327-DIY-Miata-oil-catch-can-breather

tehát levegőbe szeretném kivezetni a kartergázt, azaz a motor csak tiszta szűrt levegőt szívjon be

DE! még nem tudom, hogy a gyári PCV-s szellőztetés helyett ha a PCV-n csak a nyomásra engedem ki a fölös kartergázt, azt gyakorlatban mivel jár (elméletben jó lehet, legrosszabb esetben kell egy rossz PCV, és ki kell herélni, hogy mindig nyitva legyen

gyakorlatban az alkatrészek, NB-nél a jobb első lámpa mögött a kiegyenlítő tartály előtti térbe fér el, de a forrásban van más is! (karton a tartónak sablon)

kérdések jöhetnek, tanakodjunk együtt :)

2015-12-03 18:00:49
xperience5

xperience5

Posztok: 344
Velünk: 2669 napja

Ezt kifejtenéd? mi hogy hova mikor merre? smile

aláírás

NA 1993

2015-12-03 16:37:31
csabihal

csabihal

2015-10-30 17:25:06
csabihal

csabihal

Robuss, 2015-10-30 14:04:15

Minek olaj lecsapato a kocsiba?  Akkora a kartergazotok hogy szükség van ra? Én raktam ra egy "direkt szűrőt" és egy csepp olaj nem csöpög belőle....homasita 1000 ft azt kész :D

benéztem a fojtószelep mögé, és olyan mintha szurokkal lenne bevonva sad

meg állítólag az nem árthat a motornak, ha nem karter-, meg kipufogógázzal etetik wink

2015-10-30 14:04:15
Robuss

Robuss

Posztok: 515
Velünk: 2012 napja

Minek olaj lecsapato a kocsiba?  Akkora a kartergazotok hogy szükség van ra? Én raktam ra egy "direkt szűrőt" és egy csepp olaj nem csöpög belőle....homasita 1000 ft azt kész :D

aláírás

Miata Garage(Robi&Ricsi)

2015-10-30 10:00:16
csabihal

csabihal

meg még egy verzió:

http://mx5unleashed.com/tech/valve-cover.html

azért már kezd pár kérdés felmerülni bennem, majd ha lesz időm, meg van akit érdekel, akkor kifejtem

2015-10-30 8:14:42
csabihal

csabihal

újabb verzió, érthetően magyarázva:

http://gearheadsmiat___l-catch-can-breather

2015-08-11 9:03:51
Dave

Dave

Posztok: 656
Velünk: 2367 napja

A bevásárló listáról egy újabb tétel került kihózásra, ami egy oil catch can / olajlecsapató tartály volt. ( Olajlacsapató tartály: Az olajlecsapató gyakorlatilag egy olyan kis térfogatú (általában 0,3-1literes) tartály, amibe egy csatlakozáson keresztül a kartergázt bevezetik, és az abból kicsapódó olajsarat abban összegyűjtik. )

A kérdésem azokhoz a tapasztaltabb miatasokhoz szól amiknek már van ilyen. Ordune és Atomin kocsijában is láttam a megfelelő bekötést, de a neten még is több fajta lehetőség is felmerül, ami igazából kicsit összezavart, hogy akkor, hogy is kéne bekötni. Megpróbáltam pár lehetőséget ábrázolni az alábbi képeken.

1,

2,

3,