Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    MoNA, aki "titkon NA akart lenni" - Gonzi NBFL történetei :)    |   << vissza

MoNA, aki "titkon NA akart lenni" - Gonzi NBFL történetei :)

2019-02-11 0:17:15
Taishikan

Taishikan

Posztok: 629
Velünk: 1174 napja

gonzi, 2019-02-07 13:34:45

Válasz erre: @lui001 #134851 

Lui a király, ez nagyon jó, eszembe nem jutott volna, pedig tényleg passzol!!!

De mondjuk fiú név mi lehetne? :D 

MaLacZ?

Úgyis olyan vaddisznós ez a Mondeo smile

Sajnálom, hogy elkerült tőled MoNA, de örülök, hogy azért maradt MX a családban. smile

aláírás

大使館

2019-02-07 22:32:47
Balage76

Balage76

Posztok: 237
Velünk: 1373 napja

Azért durva mennyire a kutyához vetted az autót...
MasniLiZsefalvi... smile

2019-02-07 16:01:56
lui001

lui001

Posztok: 768
Velünk: 2198 napja

Válasz erre: @gonzi #134869 

Köszönöm köszönöm  ..és erősen gondolkodom.

2019-02-07 13:34:45
gonzi

gonzi

Posztok: 783
Velünk: 1691 napja

De mondjuk fiú név mi lehetne? :D 

Történet:

2019-02-06 18:47:00
lui001

lui001

Posztok: 768
Velünk: 2198 napja

Gratulálok az új szerzeményhez, és sok boldog kilométert tegyetek meg közösen!

Név javaslatom pedig ha egy kicsit a rendszám is játszik + egy csipet nosztalgia akkor a  MonaLiZa jöhet szóba 

Bár a szépségük nem vetekedhet   hááát hmmm... mindenképp az autó a győztes

2019-02-06 13:32:46
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8482
Velünk: 4466 napja

gonzi, 2019-02-06 9:17:34

Lillusz szerint legyen Harrison, 
Szerintem legyen Ford.

vagy “Mondeo aki Monakar lenni”

aláírás

Light Vader a Roadster bolygóról

Történet:

gonzi, 2019-02-06 9:17:34

Lillusz szerint legyen Harrison, 
Szerintem legyen Ford

2019-02-06 9:17:34
gonzi

gonzi

No, fejlemények Monával, és... 
Hirdettem Monát, annyiért, amennyiért úgy gondoltam, hogy szerintem érhet. Viszont, mint másik, mondhatni elsőszámú mániámnál, az óráknál megszoktam, a tulajok mindig túlértékelik a saját holmijukat. 
Ezen el kellett gondolkodnom, valamint azon is, hogy egy Miatátlan embereknek megér-e annyit a klíma, amennyi a felára. Arra jutottam, hogy nem. A döntés az lett, hogy Lalee átszereli a klímát Lilluszéba, így marad egy klímás, bőrös, kevesett futott mx5 a családban. 

Monát pedig leáraztam, klíma nélkül. Érkezett is egy érdeklődő - bízom benne, hogy megismeritek majd, remélem aktív klubtag lesz, és vagy ezt a topikot folytatja, vagy nyit egy újat, amit ő indít, mindeközben az is lehetséges, hogy nem indít topikot, mert nem lesz mit írnia, azon kívül, hogy mennyire jó emixezni :D :D - Most lakatosnál van Mona, a csomagtartón a kis horpadást meggyógyítják, Lalee kikapja a klímát, és kész is. 

Ugye a legfőbb ok a kutya volt, megnőtt, és már nem férünk el... 
Ilyen volt nyáron, hathetesen, amikor megtalálták kidobva, és hozzánk került: 

Bár néha így utazott:

Eltelt eltelt fél év, és megváltozott a helyzet:

Tök egyértelmű volt, hogy egyrészt még nőni fog, és nem fog elférni, másrészt azért ez így tényleg kényelmetlen, külön szoba kell neki smile  

Mindeközben másik autó fronton lépnem kellett. Amik szempontok voltak:

- legyen 4/5 ajtós, legyen csomagtere
- lehetőleg legyen dízel -> nekem még nem volt, de másfél hétig használtam egy 1.6-os dízel ASX-et, és teszett ez a karaktereisztika. 
- legyen benne azért valmennyi erő
- legalább nyomokban tartalmazzon vezetési élményt

Az egész a Juketól indult, a Qashqaion keresztül, a Focuson át a... 

Még egy normális képet sem tudtam csinálni róla, de majd pótlom, mint gonzi-féle topikzárás - eltűnni úgysem fogok, hiszen ha rámjön a Miatázhatnék, akkor valahogy ráveszem Lillát, hogy cseréljünk egy napra... 
2013/8, 2.0tdci, 163le.
És itt jegyezném meg, hogy NEVET KERESEK az autónak. Lillusz szerint legyen Harrison, de szerintem azt sehogy nem adja ki a rendszám.
Ami pedig nagyon fontos, hogy Masni is elfér végre: 

Történet:

No, fejlemények Monával, és... 
Hirdettem Monát, annyiért, amennyiért úgy gondoltam, hogy szerintem érhet. Viszont, mint másik, mondhatni elsőszámú mániámnál, az óráknál megszoktam, a tulajok mindig túlértékelik a saját holmijukat. 
Ezen el kellett gondolkodnom, valamint azon is, hogy egy Miatátlan embereknek megér-e annyit a klíma, amennyi a felára. Arra jutottam, hogy nem. A döntés az lett, hogy Lalee átszereli a klímát Lilluszéba, így marad egy klímás, bőrös, kevesett futott mx5 a családban. 

Monát pedig leáraztam, klíma nélkül. Érkezett is egy érdeklődő - bízom benne, hogy megismeritek majd, remélem aktív klubtag lesz, és vagy ezt a topikot folytatja, vagy nyit egy újat, amit ő indít, mindeközben az is lehetséges, hogy nem indít topikot, mert nem lesz mit írnia, azon kívül, hogy mennyire jó emixezni :D :D - Most lakatosnál van Mona, a csomagtartón a kis horpadást meggyógyítják, Lalee kikapja a klímát, és kész is. 

Ugye a legfőbb ok a kutya volt, megnőtt, és már nem férünk el... 
Ilyen volt nyáron, hathetesen, amikor megtalálták kidobva, és hozzánk került: 

Eltelt eltelt fél év, és megváltozott a helyzet:

Tök egyértelmű volt, hogy egyrészt még nőni fog, és nem fog elférni, másrészt azért ez így tényleg kényelmetlen, külön szoba kell neki :) 

Mindeközben másik autó fronton lépnem kellett. Amik szempontok voltak:

- legyen 4/5 ajtós, legyen csomagtere
- lehetőleg legyen dízel -> nekem még nem volt, de másfél hétig használtam egy 1.6-os dízel ASX-et, és teszett ez a karaktereisztika. 
- legyen benne azért valmennyi erő
- legalább nyomokban tartalmazzon vezetési élményt

Az egész a Juketól indult, a Qashqaion keresztül, a Focuson át a... 

Még egy normális képet sem tudtam csinálni róla, de majd pótlom, mint gonzi-féle topikzárás - eltűnni úgysem fogok, hiszen ha rámjön a Miatázhatnék, akkor valahogy ráveszem Lillát, hogy cseréljünk egy napra... 
2013/8, 2.0tdci, 163le.
És itt jegyezném meg, hogy NEVET KERESEK az autónak. Lillusz szerint legyen Harrison, de szerintem azt sehogy nem adja ki a rendszám.
Ami pedig nagyon fontos, hogy Masni is elfér végre: 

2018-09-29 11:15:11
Gyéé

Gyéé

Válasz erre: @gonzi #132910 

Mini cooper s nagy üvegtetővel? Igazából volt poén abban a kocsiban, majdnem szerettem.

aláírás

2018-09-28 16:17:57
gonzi

gonzi

Válasz erre: @Gyéé #132881 

Nissan Juke 1.6 turbo/Audi A3 sportback 2l tádé/qashqai 2l tádé/mitsu ASX 1.8 did

Gondoltam rád, és ezért megfordult a fejemben mondjuk egy szép Jaguar XJ6/XJ8, sőt, egy Freelander2 is megtetszett, de rájöttem, hogy szopórollereztem én már eleget. 

@Tourist Ott van Lilla kocsija, ha nagyon akarom, akkor azzal majd nyitott tetőzöm. 

2018-09-28 15:43:05
tourist

tourist

Posztok: 389
Velünk: 1566 napja

Olyat vegyél helyette aminek a tetejét le lehet venni, mert Te vagy az az ál.... aki plusz 5 foktól már lehajtotta a tetőt...és szeretedd ezt az érzést.

2018-09-26 7:39:56
Gyéé

Gyéé

Válasz erre: @gonzi #132879 

Őööö....eladod? Pedig milyen jól meg voltatok! LOL

mi a terv?

(ha rendes, férfinak való szívást akarsz vannak pompás ötleteim)

aláírás

Történet:

Válasz erre: @gonzi #132879 

Őööö....eladod? Pedig milyen jól meg voltatok! LOL

mi a terv?

2019-02-06 8:48:05
gonzi

gonzi

Olyan régen írtam már, hogy ideje pótolni. 

Talán két év telt már el a legutóbbi érdem beli bejegyzésem óta, és hiába jön rám néha az eladhatnék, calahogy mindig megmarad. A motorfelújítás óta kapott gátlókat (köszi, Csabihal), kormányösszekötő gömbfejeket, első hátsó fékeket, meg sok-sok olajat, és ennyi. 
Holnap reggel megyek a Laleehoz pár apróság miatt, mint olaj, izzók, csatik, kipuffogó, blablabla, hát persze. 

Az idei év volt a legmozgalmasabb eddig Monával.

Voltunk a május elsejei hosszúhétvégén montenegrói körtúrán Lisztékkel, aztán Zakopanéban Bertoldék szervezésében, majd júniusban elmentünk a Transzfogaras/transzalpina túrára, szeptember elején pedig lementünk pár napra Horvátországba. Mind nagyon jó élmény volt. 

Tartom, hogy nagyon jól megy az autó, a fogyasztása visszaállt a reális értékere, tehát autópálya 130-160 8,5l klímával, város 10-10,5; vegyes 9,5l. Viszont ötösben is úgy húz 4500 fölött, mint hármasban, vagy négyesben, ami azért jó móka, mert autópályán nagyon szépen megindul 140-től is. 

Viszont lett egy kutyánk. Lillusznak is NBFL van, nekem is, az enyém most 265ezer kilométernél jár (és veszettül jól megy), Lilluszé 130 ezernél. Szóval az enyém lassan eladósorba kerül, hogy nézzünk valami nagyobbat Juke/qashqai/ASX vonalon. 

Ami pedig holnap jön Laleenál: A transzfogarasi tripen leszakdt a dob utáni könyökcső, és vagy csak ettől, vagy nem csak ettől nagyon brutális hangja lett. De így nem lehet eladni, szóval felkerül egy új, gyári hangú dob, kap friss olajat, pár izzót, hb4-nek a csokiját, stabilizátorszilenteket, mert még mindig kopog valami... 

Aztán majd lehet lakatolni a küszöböket. Mármint majd az új tulajnak, ha lesz. Valamikor. De attól még csípem Monát...

Történet:

Talán két év telt már el a legutóbbi bejegyzésem óta, és hiába jön rám néha az eladhatnék, calahogy mindig megmarad. A motorfelújítás óta kapott gátlókat (köszi, Csabihal), kormányösszekötő gömbfejeket, első hátsó fékeket, meg sok-sok olajat, és ennyi. 
Holnap reggel megyek a Laleehoz pár apróság miatt, mint olaj, izzók, csatik, kipuffogó, blablabla, hát persze. 

Az idei év volt a legmozgalmasabb eddig Monával. Egyrészt bizonyossá vált, hogy 5000-es fordulat alatt nem eszik egy csepp olajt sem, fölötte viszont igen. Mindezt úgy, hogy nem látványosan égeti el. Tehát ha lendületesen közlekedem - mert úgy szoktam -, és van benne néha egy kis autópálya a sajátos tempómban, akkor egy nívónyi olajat behörpint 8000 alatt. Tehát 0,8-1 litert. Túl lehet élni. Bár volt már olyan, hogy a duplája is elfogyott, de nem rendeltetésszerű használat közben. 

Voltunk a május elsejei hosszúhétvégén montenegrói körtúrán Lisztékkel, aztán Zakopanéban Bertoldék szervezésében, majd júniusban elmentünk a Transzfogaras/transzalpina túrára, szeptember elején pedig lementünk pár napra Horvátországba. Mind nagyon jó élmény volt. 

Tartom, hogy nagyon jól megy az autó, a fogyasztása visszaállt a reális értékere, tehát autópálya 130-160 8,5l klímával, város 10-10,5; vegyes 9,5l. Viszont ötösben is úgy húz 4500 fölött, mint hármasban, vagy négyesben, ami azért jó móka, mert autópályán nagyon szépen megindul 140-től is. 

Viszont lett egy kutyánk. Lillusznak is NBFL van, nekem is, az enyém most 265ezer kilométernél jár (és veszettül jól megy), Lilluszé 130 ezernél. Szóval az enyém lassan eladósorba kerül, hogy nézzünk valami nagyobbat Juke/qashqai/ASX vonalon. 

Ami pedig holnap jön Laleenál: A transzfogarasi tripen leszakdt a dob utáni könyökcső, és vagy csak ettől, vagy nem csak ettől nagyon brutális hangja lett. De így nem lehet eladni, szóval felkerül egy új, gyári hangú dob, kap friss olajat, pár izzót, hb4-nek a csokiját, stabilizátorszilenteket, mert még mindig kopog valami... 

Aztán majd lehet lakatolni a küszöböket. Mármint majd az új tulajnak, ha lesz. Valamikor. De attól még csípem Monát...

Talán két év telt már el a legutóbbi érdem beli bejegyzésem óta, és hiába jön rám néha az eladhatnék, calahogy mindig megmarad. A motorfelújítás óta kapott gátlókat (köszi, Csabihal), kormányösszekötő gömbfejeket, első hátsó fékeket, meg sok-sok olajat, és ennyi. 

Az idei év volt a legmozgalmasabb eddig Monával. Egyrészt bizonyossá vált, hogy 5000-es fordulat alatt nem eszik egy csepp olajt sem, fölötte viszont igen. Mindezt úgy, hogy nem látványosan égeti el. Tehát ha lendületesen közlekedem - mert úgy szoktam -, és van benne néha egy kis autópálya a sajátos tempómban, akkor egy nívónyi olajat behörpint 8000 alatt. Tehát 0,8-1 litert. Túl lehet élni. Bár volt már olyan, hogy a duplája is elfogyott, de nem rendeltetésszerű használat közben.