Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Ködlámpa, nyűgjei    |   << vissza

Ködlámpa, nyűgjei

2015-08-07 12:05:58
csabihal

csabihal

Posztok: 1880
Velünk: 3294 napja
rocksteady, 2015-08-07 11:40:51

Ha már újra pörög ez a téma kérdeznék :D

Csabihal, most nálam is aktuális lesza ködlámpa kérdés mert újra fényezik az autót és ha már lent van a lökhárító vszinű tennék bele ködlámpát (mint ahogy azt  már rég tervezem)

Csak elfelejtettem, hogy a Citroen Berlingo melyik évjáratából való ködlámpa jó nekünk ?

Ha ezt megírnád az nagy segítsége lenne smile

2001-es bizton jó
ill. bocs, de a lap alja felé van egy hsz-ed amin van link, és működik! Laughing

http://www.bardiauto___lampa-es-alkatreszei

a DEPO márkájú a legolcsóbb, cserébe eléggé szór a fénye, gyárilag VALEO van benne ( 1-es és 3-as alkatrészcsoport azonos alakra)

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2015-08-07 11:40:51
rocksteady

rocksteady

Posztok: 247
Velünk: 3476 napja

Ha már újra pörög ez a téma kérdeznék :D

Csabihal, most nálam is aktuális lesza ködlámpa kérdés mert újra fényezik az autót és ha már lent van a lökhárító vszinű tennék bele ködlámpát (mint ahogy azt  már rég tervezem)

Csak elfelejtettem, hogy a Citroen Berlingo melyik évjáratából való ködlámpa jó nekünk ?

Ha ezt megírnád az nagy segítsége lenne smile

2015-08-06 19:07:24
csabihal

csabihal

daniandris, 2015-08-06 18:42:51

daniandris, 2015-08-06 18:38:32

Sziasztok!  Vettem ködlámpát(előre) és a beszerelésnél elakadtam.

Látom, hogy 4 csavarral kellene felfogatni de a lukakban nem láttam menetet(a lökhárítón). Vagy csak én voltam felületes és van benne menet smile csavar hiányában este ezt nemtudtam kipróbálni sem. Megtudnátok mondani milyen csavarral érdemes felfogatnom oda? Vagy valami másik megoldás lenne? Elöre is köszi!

Andris

Egy NBFL-ről van szó . Ez lemaradt bocsi

szerintem csak 3 csavar kell hozzá, az egyik lyukba megy a lökhárítón levő műa tüske

a csavar ha jól emlékszem ilyen, 

https://www.ilmotors___94677c5da1f410860bcc

de nincs kedvem lebontani a doblemezt, h megnézzem, ha a nélkül is sikerül akkor csatolok képet!

2015-08-06 18:42:51
daniandris

daniandris

Posztok: 175
Velünk: 3190 napja
daniandris, 2015-08-06 18:38:32

Látom, hogy 4 csavarral kellene felfogatni de a lukakban nem láttam menetet(a lökhárítón). Vagy csak én voltam felületes és van benne menet smile csavar hiányában este ezt nemtudtam kipróbálni sem. Megtudnátok mondani milyen csavarral érdemes felfogatnom oda? Vagy valami másik megoldás lenne? Elöre is köszi!

Andris

Egy NBFL-ről van szó . Ez lemaradt bocsi

2015-08-06 18:38:32
daniandris

daniandris

Posztok: 175
Velünk: 3190 napja

Andris

2015-06-13 0:04:52
yourmate

yourmate

Posztok: 18
Velünk: 2879 napja

Akkor most mi is volt a valasz? Ki van alakitva a vezetekeles az NBFL-nel vagy nincs? A jobb elso hossztarton lattam egy ures csatlakozot, de az azert eleg messze van a kodlampatol wink

Holnap megnezem a muhelyben, hogy a vakkapcsolonal van-e csatlakozo es az hova vezet. Csak el ne felejtsem...

Történet:

Akkor most mi is volt a valasz? Ki van alakitva a vezetekeles az NBFL-nel vagy nincs? A jobb elso hossztarton lattam egy ures csatlakozot, de az azert eleg messze van a kodlampatol ;)

2015-01-18 9:41:17
rocksteady

rocksteady

Kösz smile Végül Így kerek a dolog valóban. A 75 eurós ár mondjuk egy picit borsos, szerintem valamelyik "vak"dugóba fogok tenni egy kapcsolót (+relézés ha kell) , csak lenne már tavasz :P

2015-01-17 22:15:47
csabihal

csabihal

elvileg ilyen a gyári kapcsoló, külön az első ködfényszóró, és külön a köd-zárófény

2015-01-17 22:08:32
rocksteady

rocksteady

Ahhaaaa ha felkapcsolom a műszerfalona "sima" ködlámpa kapcsolót az kapcsolja az elsőket is ?

2015-01-17 15:11:47
Dragunov66

Dragunov66

Posztok: 1612
Velünk: 3035 napja

Csabi.Nekem NB-nél ki van alakítva a ködlámpa csati.elviekben nekem csak a lököst kéne cserélnem,és működne a hátsóval,együtt.Ugyan ez a helyzet a légkondival is,annak is megvan a helye.

aláírás "Gumid kopjon,ne a lelked!"
2015-01-17 14:47:58
rocksteady

rocksteady

Szuper, köszi, hogy megosztottad wink Valeo és Klokkerholm közt vacillálok ez utóbbi márkát nemismerem, a boltba majd kiderül melyiket javasolják smile

2015-01-17 13:36:37
csabihal

csabihal

a linkeket nézve aki ilyenre adja fejét, az a bárdi-s oldalon az 1, és 3-as találatot válassza, az alakra megfelel, tehát ilyen:

Történet:

a linkeket nézve aki ilyenre adja fejét, az a bárdi-s oldalon az 1, és 3-as találatot válassza, azt alakra megfelel, tehát ilyen:

2015-01-16 17:03:21
rocksteady

rocksteady

Szia Csabihal !

Köszönöm a jótanácsokat, ma beszéltünk telefonon smile . utánanéztem a Berlingohoz való ködlámpáknak, azokat most belinkelem hátha mást is érdekel (unix-nál is van de oda regisztráció kell)

http://www.bardiauto___lampa-es-alkatreszei

https://citroen.alka___zoro__mind?gyakori=I

Esetleg a KLOKKERHOLM márkát ismeri-e valaki jobb valamiben mint a Valeo ?

2014-12-15 20:42:24
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1446
Velünk: 5578 napja
csabihal, 2014-12-15 20:24:51

Amúgy valaki megnézné, hogy ködlámpa nélküli NBFL-ben ki van-e építve a ködlámpa vezeték? Mert lehet, hogy akkor szinte csak a kapcsoló, 2 lámpatest hiányzik az örömhöz wink

az NC-ben így van! csak a lámpa kell meg kapcsoló!
kábelköteg de még a relé is bent van!

2014-12-15 20:24:51
csabihal

csabihal

Felénk mostanság akar köd, így este nekiláttam állítgatni, próbálni miben más a ködlámpa. Aztán az egyik eredeti ködlámpám foncsora 12 év alatt lepotyogott, azt egy Kopi által javasolt Citroen Berlingo/Partner ködlámpára cseréltem, képeken az eredmény, mindegyiket a bal első keréktől fotóztam, az autó nem mozdult a fotózás közben.

gyári (Valeo NBFL 2002) jobboldalt

utángyártott (Citroen 6500Ft-s) bal oldalra berakva

és végül hasonlításként a tompított 

Még nem kellet forgalomban tesztelnem mit tud a ködlámpa, de a képek alapján a gyárinak jobb képe van mint az occó megoldásnak...

Amúgy ha valakinek nem mükszik a ködlámpa, akkor ne keressen a biztosítéktáblában, mert bár jelölve van, de nincs meg a foglalat. A sofőr jobb lábszára felett van egy relé, ha az kattog, akkor már csak a kesztyűtartó mögött/alatt elfutó 3-eres kábel csatlakozóját célszerű elllenőrizni. Nálam e csatlakozó volt kontaktos, én meg a hajam téptem 2 órán át...

Amúgy valaki megnézné, hogy ködlámpa nélküli NBFL-ben ki van-e építve a ködlámpa vezeték? Mert lehet, hogy akkor szinte csak a kapcsoló, 2 lámpatest hiányzik az örömhöz wink