Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Összes többi    »    Formula Renault tesztvezetés    |   << vissza

Formula Renault tesztvezetés

2018-10-03 14:21:18
Gyula

Gyula

Posztok: 208
Velünk: 875 napja

Ma délelőtt nekem is megvolt ! Legdurvább része az ülést helyettesítő vaslemez.Hat ismerkedő kört mehettem,egy-két megcsúszástól eltekintve,a magam szintjén jól sikerült.de azért a MIATA jobbb !!!

aláírás

TETEJETLEN 

Történet:

Ma délelőtt nekem is megvolt ! Legdurvább része az ülést helyettesítő vaslemez.hat ismerkedő kört mehettem,egy-két megcsúszástól eltekintve,a magam szintjén jól sikerült.de azért a MIATA jobbb !!!

2014-08-16 8:51:44
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2518 napja

1. BMW M3 E92 420LE, 7spd DCT, keramiafek Sixt berauto 3 napra - Fekete erdő szerpentinjein, nagyon kis nagypapas vezethetosegre amig bevan kapcsolva az ASR meg az ESP, amint inaktivalod ezeket na az egy egeszen mas vilag, meg a 275-os michelin cup sport gumikat is rohogve tekergette el, kanyarban vizen veszelyes volt neha mikor kozuton 120-nal megindul keresztbe, de alapvetoen joindulatu. Bekapcsolt dolgokkal meg elhiheti, hogy milyen jo vezeto vagy smile ....Ebben nem volt limiter igy a 300km/h elerheto volt vele a palyan, a 8500-ig forgo V8 hangja az valoban ott van azertTongue out, a fek hihetetlen jo, sosem faradt el kb, pedig egy SLS-t uldoztem sokaig es ott eleg durva fekutakat kellett venni nagy temporol....A DCT valto nagyon is meglepoen gyorsan kapcsolgat, amit halottam a kezi valto nem olyan exakt itt...A futomu is nagyon tetszett. 

2. BMW 335d regi ceg/fonokauto 286LE/580Nm - dizelhez kepest ultran megy, a nyomatekfolyam az eszbonto amit tol, szeles autopalyalehajtokon 80-90-nel rohogve keresztbeall, ha odalepsz neki - ezt leszamitva kulonben nem nagy szam, kicsit unalmas

3. Toyota GT86 Sixt berauto 1napra - odenwaldi szerpentinen probalgattuk, nagyon-nagyon tetszik a kocsi, meg ezeken a kevessbe tapados gumikon is alom ahogy fordul, a kormany mindent visszajelzest azonnal visszad az utrol[ilyen jol kormanyozhato kocsiban nem ultem meg], a 2L 200LE-s boxer valoban 4500-5000-ig nem vmi fenyes utana eleg kellemesen eros. A gyari futomu prima, nem tennek ala coilovert egy kompresszorkittel sztem tokeletes lenne, de igy is kene azertTongue out.

4. Subaru Impreza tobbfele STI tuning,sima: mintahogy Gleris is irta a hang az ott van a "bubu", a sima valtozat eleg orrtolos volt, de amiben elol torsen sperr, hatul vmi Cusco lamellas sperr, DCCD allithato kozepso diffis verzio egesz szepen fordul mar, ero mindkettoben eleg volt gyari 280LE masik meg 400 korul...

5. Tesla Model S - egy nagyon eros villanymozdony smile

6. Verseny Mini Cooper 1.6 szivo - Silverstoneban dolgoztam anno meg a Mini 50eves evfordulojan, es lehetett vezeteni egy becsovezett Mini cooper felslicken, motor gyari 115LE volt, de ki volt konnyitve(200kg minusz, de meg igy is 960kg korul volt), meg valami Öhlins futomu volt alatta, iszonyatosan fordult, tetszett nagyon, de utcai nem kene az biztos, ugye GyeeCool.... 

2014-08-15 13:46:12
csabihal

csabihal

Posztok: 1703
Velünk: 2032 napja

valszeg ez az Impreza volt, amelyik a júniusi nyiltnapon két 4kerék burnout-os kör után kigyulladt, most hétvégén már nem is volt látható...

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2014-08-15 12:38:35
Gleris

Gleris

Posztok: 195
Velünk: 2145 napja

Subaru Impreza WRX Kakucs ring, 12 kör bubogás

Egy ajándékba kapott élményautózáson voltam, az autó elvileg versenyautó, kicsit fel van húzva, 300+ ló körül lehetett.

Az állapotáról annyit, hogy eléggé le volt fingva, a motortérből a légbeömlőn folyamatosan olajfüst hömpölygött, a fékek hullámosak voltak, a gumik (utcai) jól el voltak kopva, a váltó csak "lassan" vette a kettes fokozatot.

Első pár körben mondta az íveket a srác, egyébként jó fej volt, látta, hogy voltam már ott, aztán hagyta hogy toljam neki, kanyarban meglepően orrtolós volt, az autót hülyebiztosnak éreztem, gázzal mindenhonnan kijött. Az igazi élvezet az egészben az autó hengja volt, meg amikor az egyenesekben elléptem neki, hogy mekkorát tol, miután elkezd tölteni a turbó, és utána  a lefújószelep gyönyörű hangja.

Összességében nagyon élveztem!

aláírás

Gonda Gellért

2014-08-14 12:50:18
myair

myair

Posztok: 755
Velünk: 4346 napja

Tényleg kimaradt és minden úgy van, ahogy írtad smile Kivéve, hogy természetben fizettem, tangával :p

aláírás

Tanga

2014-08-14 12:35:44
Hunya

Hunya

Posztok: 4936
Velünk: 4131 napja

MyAir kihagyta, én beírom:

6. A Zöld Tündér vezetése Kakucsringen.

Hát gyerekek mind között ez adta a legnagyobb élményt, teljesen hasonló a Tangámhoz, csak ez zöld az meg piros. A fékpedál útja legalább 3 méter, de azt nem is nagyon használtam. És csak 99.789 Ft/kör. Ajánlom nektek is! :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2014-08-14 12:16:16
myair

myair

Posztok: 755
Velünk: 4346 napja

Ha már Matt felvetette a dolgot, én is megosztom az idevágó élményeimet.

1. Porsche 911 - vezesd.hu, Kiskunlacháza

Az erőtől nem voltam elájulva, nem megy sokkal jobban a tangánál, ami nagyon megfogott, az a váltó. Hihetetlen rövid úton jár, számomra még a shortshifteres mazdához képest is hipertérugrás. Az instruktor csávó normális volt, hamar levette, hogy vezettem már hátsókerekest. Persze mindig kicsit hamarabb mondta, hogy fékezzek, mint ahogy én éreztem volna, de ez tök normális, én se örülnék neki, ha lezúznák a kenyérfámat. Egyszer még így is sikerült besokallni az egyik féktávnál, nem olyan jóindulatúan tör ki, mint a mazda és nem is olyan könnyen megfogható. Le is mentünk füvet nyírni, de nem pampogott, csak monda, hogy kormány egyenesbe és fék, amit magamtól is csináltam volna. Meg hogy a következő körben kicsit óvatosabban menjek be abba a kanyarba. A pálya szerintem élvezhető volt, kanyargós rész is volt rajta, meg egyenes, ahol ki lehetett tolni a szemit. Az élmény must have, mégiscsak egy porsche, amit mindenki meg akar hajtani egyszer, de igazából jó volt a bunkerből visszaülni a fürdőkádamba. 

2. Lotus Elise - B3 racing team, Euroring

A ladies cupos csövezett játékszer, valamelyik hölgyemény tartalék autója. Kábé egy csukott miata, csak még szűkebb. Jó tapadós AD07 gumik, kicsi súly, szóval nagyon jól megy. Instruktor csávó itt is teljesen jó arc volt, elkezdte diktálni a pályát, aztán a második körben megkérdezte, hogy ugye jártam már itt. Ezután hátradőlt, hogy most akkor pihen a sok vasárnapi autós után, egyedül a rázókövekre ne menjek, mert alacsony a gép. Amúgy nem sokkal van lejjebb, mint a mienk, de a máséra csak jobban vigyáz az ember. Mind közül talán ez tetszett a legjobban, lehet csak azért, mert ez van a legközelebb a miatához...

3. Metalex Honda - HF racing team, Kakucs

A picit rossz szájíz csak azért lett, mert az Euroring helyett Kakucson lehetett veretni vele, ami ugye rövidebb is és nincs annyi egyenes. A gép hasonlatos a Kalap által hajtott rönyóhoz, talán valamivel régebbi konstrukció, 160 ló és 500 kg körül, slickeken. Az első kört a srác által vezetett felvezető bömös mögött kellett megtenni, már itt borzasztóan lehetett érezni a különbséget. Tolta neki, küzdött az elemekkel, én meg arra vártam, hogy akkor mostmár mikor indulunk el, kábé mint az F1-esek a felvezető SLS AMG mögött smile Persze mások a dimenziók, de még ez is bőven elég megérezni, hogy milyen egy formaautó. Borzasztó szűk, ráz, mint az ipari áram, hangos és nagyon gyorsan történnek az események. Máris odaértél a kanyarhoz, fék, visszaváltás, de a rázkódó kis kar nem ám a megszokott úton mozog, most akkor háromból kettőbe tolni kéne, de már tekerni kéne a kormányt... Kóstolónak azért tökéletes smile

4. Caterham - Budaörs

Ez csak sima tesztvezetés volt, a pályázás tán egy másik csomag és amúgy is elég nehézkes arra az időopontegyeztetés. Mikor először felhívtam őket márciusban, azt mondták, hogy nem jó, mert hát ez a kocsi nyitott és még hideg van, blablabla. De szerintem leginkább csak nem volt még biztosítás rajta a téli időszak miatt. Nem kezdtem el vitatkozni, hogy most álltam be a garázsba és csuktam fel a tetőt, éppen hogy jó nyitott autókázós idő van, abban maradtunk, hogy majd később. A kupon úgy szólt, hogy vezetés közúton, egy főnek, mert melletted ül az instruktor, így nem is vittem senkit. Aztán ahogy odaértem, elkezdtünk dumálni a sráccal, megnézték a kompresszort a tangában és végül arra a konklúzióra jutott, hogy végül is lenne dolga a műhelyben, tűz a nap, meleg van, meg amúgy is elbírok én ezzel a járgánnyal, menjek nyugodtan egyedül. Papíron 30 perc jár, de nem baj, ha kicsit tovább vagyok, csak a hátsó gumikat ne gyilkoljam szét smile Végül is egy laza gurulgatás lett, megnyomkodtam párszor, lép rendesen, de körforgalomban nem éreztem benne annyira még otthon magam, hogy nagyon forszírozzam. Iszonyatosan szűk volt, váltani csak úgy tudtam, hogy a jobb könyököm az utasülésbe ért, szóval a jobb kezem vagy a váltón, vagy a kormányon nyugodhat, nem tudtam egyik pozícióból a másikba egykönnyen áthelyezni. Teljesen kompromisszummentes eszköz egy miatához képest, ilyen már tényleg csak úgy kéne, mint a múltkori szlovén nyugdíjas úrnak a hungaroringen: trélerre a családi batár mögé, és irány vele a pálya. 

5. Honda Civic - Radó rallye team, Kakucs

Igazából kicsit kakukktojás, elsőkerekes, meg jobb oldalt is vannak benne pedálok smile A fószerrel egy kakucsi csapatás alkalmával ismerkedtem meg, megkértem, hogy üljön be mellém és ha tud tanácsokat adni, legyen szíves pallérozni a vezetési tudásomat. Aztán mondta, hogy van lehetőség bérelni a civicjét amatőr versenyre kakucson. Ki is próbáltam, egy oszak-hoz hasonló rendezvényen, decemberben. Sátor, gumimelegítő paplan, kb 225 széles első gumik, amik az esős-latyakos-hideg időhöz képest igen jól tapadtak. A csávó tényleg csak akkor nyúl bele, amikor már nagyon kell, és tök jó dolgokat mond. Amúgy hatalmas arc, igazi benzinvérű, évtizedek óta a szakmában van, szóval tudom ajánlani.

aláírás

Tanga

2014-08-14 11:25:41
Kalap

Kalap

Posztok: 1588
Velünk: 4459 napja

140LE/500Kg a súlyaránya; a szerelősrácok álltítása  szerint 1:20-at lehet autózni vele simán. Eléggé semleges volt, persze nem forszíroztam neki, csak egyszer ott, amkor meg is indult a segge 7 percnél. Vmi Toyo gumija volt, elfelejtettem lefényképezni.. sad

Viszont, melós vezetni; semmi szervó nincs benne, a 6. kör után mikor kiszálltam, éreztem a hátam, karom, persze az én titánkeményre edzett puhos testem nem erre való. smile

A cucc adatai:

csoport / géposztály
E csoport / E-2000

Karosszéria felépítés:
Karbonszál erősítésû epoxi gyantából és alumínium méhsejtből készült kompozit monocoque, a futómû ésmotor felfogatásoknál alumínium öntvény betétek beépítve.

Motor konstrukció: Renault K4M 700 v. K4M 748. Hengerűrtartalom: 1598. Teljesítmény: 140 LE / 6000 1/min. Nyomaték: 160 Nm / 3750 1/min.

Elektronika: Magnetti Marelli. Nyomatékváltó felépítése: SADEV márkájú 5 fokozatú szekvenciális, power-shift funkcióval, cserélhető áttételekkel, nem önzáró differenciálmüvel,

Tengelykapcsoló: hidraulikusan mûködtetett egytárcsás száraz , réz-szinter súrlódó betéttel.

Hajtás: hátsókerékhajtás. Első felfüggesztés: kettős háromszög lengőkarok, nyomórudas rugózás egy rugóstaggal, állítható magasság, állítható lengéscsillapító.

Hátsó felfüggesztés: kettős háromszög lengőkarok, nyomórudas rugózás egy rugóstaggal, állítható magasság, állítható lengéscsillapító.

Fékrendszer: hidraulikusan mûködtetett négy kerékre ható tárcsafék, GIRLING főfékhenger, állítható fékerőelosztás.

Hossz / szélesség / magasság: 3990 / 1720 / 952 mm. Nyomtáv elől / hátul: 1560 / 1440 mm.

Tengelytáv: 2642 mm. Versenykész súly: 440 kg

Biztonság: 6 pontos biztonsági öv; biztonsági gumi üzemanyagtank, kapacitása: 34 l; beépített tûzoltó rendszer; bukócső; kivehető kormánykerék; LED-es esőlámpa

Műszerek: XAP márkájú fedélzeti számítógép telemetriával

aláírás

Fun is not a straight line

2014-08-14 10:58:17
nb1985

nb1985

Posztok: 143
Velünk: 2998 napja

Én voltam Siófokon, 5 kört mentem egy Mitsubishi Evo 9-el. A Pálya jó széles, hatalmas bukóterekkel és igazából rallycross pálya, van benne kb. egy 30% betonos rész. Persze itt is egy felelősségvállalási nyilatkozattal nyitnak, ez minden jóérzésű emberbe belerak egy kis (nagy) parát. A 4-5 körre kezdtem élvezni a dolgot, tehát inkább a 10 köröst ajánlanám. A kocsi egyébként teljesen egybe volt, csak rettenetesen tolta az orrát. Mellettem az instruktor is inkább arra fele tolta az egészet, hogy élvezzem a köröket. Szóval szerintem egész jó móka volt, mondjuk én egy 4 éve voltam ott!

2014-08-14 10:06:23
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2518 napja

Ez nagyon jo, vmi muszaki adat van errol meg? LE? Tömeg? Milyen utcai gumi volt rajta?

Nekem az Ariel Atom-ra faj a fogam, amit tökölön lehet vezetni egy ismerősöm volt már kint, azt mondta a haladó szint az jópofa már smile ...Vagy kint egy caterham r500-ra smile ....

Porsche sztem se lehet nagy szám a 3.4-es szivomotorral, meg ezek a regi 996-ok se, az uj 991 na az mar masvilag....

2014-08-14 9:31:41
Hunya

Hunya

Mennyire viselkedett semlegesen? Túlkormányzást csak 7:30 körül láttam egy finomat, orrtolós nem volt?

2014-08-14 9:26:55
Hunya

Hunya

Euroringes legjobb időm 1.28.7, de Baltás a körrekorder. Szerintem ezek beférnének 1:20 köré simán!

2014-08-14 9:27:11
Matt

Matt

Posztok: 2659
Velünk: 4278 napja

1. Ez jó. Ide gyűjthetnénk ilyen élményautózós szolgáltatás beszámolókat. A siófoki rally-s pályáról áradoztak nekem, hogy az überkirály. Valaki volt már ott?

2. Kereszt Gábornak dobtunk össze a 30.-ra Vezesd.hu-s Porsche tesztvezetést. Széria 300 lovas Carrerra, jó nagy kibólyáztott pálya a Lacházi reptéren. Röviden: instruktor első körben lelkileg tönkretesz, beparáztat (itt 7 milláért vállalsz felelősséget). A gép rendben van műszakilag, de Gábor picit többet várt tőle. Nem tol olyan brutált, a fék nagyon taposós, majd beblokkolós. Szép fokozatosan orientálnak egyre nagyobb tempóra, ez szerintem tök jó. Összességében tetszett neki, viszont azt mondta, hogy ha választani kell akkor csigát az NC-be! smile

3. Kalap: súly/lóerőre mit tudnak ezek a kis bódék? Azt néztem, hogy kb. MX-5 köridőket mentél a vége fele, de nyílván ez nem mérvadó ennyire kevés összeszokás alatt. Jól toltad neki. 

2014-08-14 9:06:51
Hunya

Hunya

Most lettél 40? :-)

Gratulálok.

Jó kis ajcsi, vedd el feleségül! :-)

Ha 1.33-at mentél utcaival, akkor ez jót mehet slickel az tuti. Hány kg lehetett?

Klassz a videó, irigykedek! :-)

2014-08-13 22:43:15
Kalap

Kalap

Posztok: 1588
Velünk: 4459 napja

Nos,

Zsuzsi szülinapomra ajándékba egy Euroringes Formula Renault tesztvezetést adott, múlt vasárnap történt az esemény.

Egy mondatban összefoglalva: Benzinvérüeknek közelező.
Maga az esemény egy ilyen élményszervező oldalon keresztül (a lepkés) lett szervezve, 16:00-ra kellett az Euroringre menni. Ott már javában ment a buli, arra a napra 24 menet volt berakva, mi voltunk az utolsó 4 sofőr, mert barátaim is ráúsztak az esemény farvizére, "nehogymár ök ne próbálják ki" jelszóval.

Egyesével történt a menet, 6 kör volt; az instruktor srác megkérdezte az elején, van-e valakinek tapasztalata a pályáról, szerényen bedobtam a "4-5 alkalmom MX5-el" dumát, ez késöbb stratégiailag fontosnak bizonyult.

Elmesélte a pályát, rázóköre ne menjünk rá, lebólyázott területre ne menj be (igen, volt olyan hülye aki bement) Folyamatos rádiókapcsolat lesz velük, kormányon gomnyomásra beszélsz, egyébként őket hallod; menet közben majd segítenek, mondják, ha valami van, ne száguldj, stb.

Az autó 1600ccm, nó ABS, szervókormány, szervófék, nó kipörgésgátló, natúr az egész. Szekvenciális váltó, fölfelé nem kell kuplung, visszaváltáshoz azért, hogy ne csússzon meg a hátulja, meg ne forgasd szét hirtelen a motort, ha béna vagy.
Utcai gumi volt rajta, a slicket nem lehetett volna megmelegíteni, meg ismerkedésre bőven az is jó. Zokniban vezettük, mert olyan kicsi a hely elöl, ill. olyan közel vannak a kis pedálok, hogy cipőben egyszerre nyomnád mindent, meg nem is érzed melyik pedál hol van; ettől kicsit tartottam, de abszolút nem volt probléma, tök jól lehetett vezetni igy is.

Beülés, (leülés a földre) magamra húztam az autót ("hhhhűbazz de szük, kicsi, de érdekes módon mégis otthonos) bekötöttek az övekkel, rádiópróba, váltó elmagyarázása (előretol levált, hátrahúz-fel; ha nem váltasz, ne fogd, lábaddal ne érj a váltóhoz, mert mikrokapcsoló figyeli, hogy mikor kell elvenni a gyujtást a kuplung nélküli váltáshoz)

Aztán mosmár mehetsz a francba. Indítás, egyes, go. Hát, eléggé klafa.
Az első kör a megilletődött ismerkedés jegyében telt (váltások, kormány direktsége, mezitláb vezetés, meg egyáltalán) Aztán idővel elkezdtem nyomni neki, egyre bátrabban, abból indultam ki, hoyg amit az MX5 tud, azt talán ez is tudja, smile és mentem.

Mondta a srác, hogy figyelni fognak, és ha soknak látják a tempót, rámszólnak; ez egyszer történt meg, egy gyors visszaváltásnál, a felső sikán előtt, kicsit beriszált a hátulja, jött is a "sok a tempó, vegyél vissza" üzenet. Ok, de azért tolás tovább. smile Persze, az is visszatartó erő, hogy aláírod a papírt, hogy teljes anyagi felelősséget vállalsz az autóért.. (5 Misi)

Igazából a rádiós ember határait feszegettem, mert az autó határai fényévekre voltak a tempótól, ezt érezni lehetett még utcai gumival is. Időmérés természetesen nincs, nem akarják az ügyfeleket belehajszolni, beleversenyeztetni a bajba. smile
Hamar elment a hat kör, box, leállítás, kiszállás; a szervizes srácok megjegyezték, hogy megjöttek a szagok is, benzin, fék, váltó, hurrá; és kiderült, hogy hasznos volt megpendíteni a pályaismeretet, mert látták, hogy már valóban voltam itt, és kicsit többet engedtek ezért. smile Borzasztó nagy előny volt a pályaismeret; nem kellett az első pár, ha nem mind a hat kört a pálya megismerésével tölteni.

Fedélzeti kamera van rajta alapből, egy GoPro Hero2, csak SD kártyát kell vinni.

Nagyon állat volt, ajánlott program a majd 40e Ft-os ár ellenre is; egyszer ki kell próbálni. Kérjétek ezt karira! Köszi Zsu! smilesmile
A videót nézd Tecsőn, fullszkrínen; a 3-4 körtől indul be a dolog. smile

aláírás

Fun is not a straight line