Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Sebességszenzor - VSS, és hibája    |   << vissza

Sebességszenzor - VSS, és hibája

2017-02-28 16:51:20
vadász

vadász

Posztok: 39
Velünk: 1728 napja
vadász, 2017-02-28 14:34:16

Sziasztok.Nekem is hasonló problémám van az autón. sebbességszenzor hibaüzenet van.a kmóra folyamatosn működik  kiszerelve is tökéletesnek tűnik ahiba törlés után kb 10-15km megtétele után újra világít alámpa  esetleg valakinek ötlete? előre is kösz

aláírás

Vadász

2017-02-28 14:41:54
mikulas00

mikulas00

Posztok: 576
Velünk: 2457 napja

PS  If you want to match a diff ratio to a Mk.1 speedo then they use a mechanical sender which can be dismantled to mix and match parts.  The main bit is the plastic gearwheel moulded onto a driveshaft, like this 20-tooth example:

Image0640.jpg

Available types seem to be;

---Diff---Gearteeth--Colour---Mazda Part no.
----3.6----------19-------White-----M502-17-441
-----?-----------20----Burgundy---M503-17-441
----3.9----------21----------?-------M504-17-441
----4.1----------22------Purple---------?------
----4.3----------23-------Red------1472-17-441A

Swapping between 4.1 and 4.3 (5-speed gearbox ratios) is easy - just swap that gearwheel - but changing to a 3.9 or 3.6 (6-speed ratios) adds another complication.  Those gears are smaller diameter so they need a mod to engage with the gearbox output shaft. 

Mazda make a version of the alloy housing (or "sleeve" as they call it) for those "6-speed" gear ratios.  Here's a side-by-side of the two types.  The one on the right is an original sender matched to a 4.1 diff.  The one on the left has a smaller gear with more gearteeth and the alternative style of housing - note the different offset between the two gears - the purple gear is offset to the left and the red gear is offset to the right.
Image0646.jpg

Mazda part numbers;

1011-17-442A (alloy housing that's offset for the smaller diameter gears)
9922-20-214 (small roll pin to lock shaft and gear into sleeve)
9958-60-8166 (internal oil seal for shaft to sleeve)
1110-17-443 (o-ring to seal sleeve to transmission)

Alternatively, Phil Dixon discovered you can rotate the original 5-speed housing 180 degrees and the small gear will engage (though he had to fabricate a bracket to fix it in position). 

2017-02-28 14:34:16
vadász

vadász

Posztok: 39
Velünk: 1728 napja

Sziasztok.Nekem is hasonló problémám van az autón. sebbességszenzor hibaüzenet van.a kmóra folyamatosn működik  kiszerelve is tökéletesnek tűnik ahiba törlés után kb 10-15km megtétele után újra világít alámpa  esetleg valakinek ötlete? előre is kösz

aláírás

Vadász

2017-02-28 12:44:19
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9082
Velünk: 5450 napja
adrlasvegas, 2017-02-28 11:26:20

http://revlimiter.net/blog/2012/09/dead-nb-speedometer-fix/
Csabihal
Így megforrasztottam így sem jó, bontóból használt sem jó.
Vagy a kábelezés vagy a 2db sebességszenzor a baki. Multiméterrel gondolom le lehet ellenőrizni a kábelezést.
Piros színű kell, de pl ha veszek egy zöldet és lecserélem a fogaskerekét a pirosra úgy jó lehet?

Nekem van egy csak nem emlékszem milyen szinű. De este meg tudom nézni.

aláírás DrasticPlastic Driver
2017-02-28 11:26:20
adrlasvegas

adrlasvegas

Posztok: 77
Velünk: 2122 napja

http://revlimiter.net/blog/2012/09/dead-nb-speedometer-fix/
Csabihal
Így megforrasztottam így sem jó, bontóból használt sem jó.
Vagy a kábelezés vagy a 2db sebességszenzor a baki. Multiméterrel gondolom le lehet ellenőrizni a kábelezést.
Piros színű kell, de pl ha veszek egy zöldet és lecserélem a fogaskerekét a pirosra úgy jó lehet?

2016-07-22 0:10:54
adrlasvegas

adrlasvegas

Válasz erre: @Gyéé #107568 

E-mail vagy telefon elérhetőséget kaphatnék?
Részleteket beszéljük meg ott.
Az enyém adrlasvegas@gmail.com vagy 0620/250 26 nulla nulla

Történet:

Válasz erre: @Gyéé #107568 

E-mail vagy telefon elérhetőséget kaphatnék?
Részleteket beszéljük meg ott.

2016-07-21 11:05:29
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9082
Velünk: 5450 napja

adrlasvegas, 2016-07-21 9:53:01

Sziasztok!
Van valakinek bontott sebességszenzor eladó?
NB/FL 2002.12. havi. 5 sebesség sperr.
Előre is köszönöm smile

Szia,

nekem még mindig van....

aláírás DrasticPlastic Driver
2016-07-21 9:53:01
adrlasvegas

adrlasvegas

Sziasztok!
Előre is köszönöm smile

Történet:

Előre is köszönöm :)
2017-05-16 20:58:25
szodab

szodab

Posztok: 57
Velünk: 2041 napja

Sziasztok!

Forrás után helyreállt. 

Üdv,

Bence

Történet:

Sziasztok!

Ment közben időnként elveszti a sebesség mutatás képességét, gondolom nálam is hasonló lehet a baj, vagyis remélem, hogy egy forrasztás segít rajta. A problémám az, hogy voltam olajcserén és mondtam a problémámat viszont a szerelő azt mondta, hogy a berohadt csavar miatt nem tudja leszedni a váltó takaró lemezt. Nekem sajnos nincs szerelő aknám így annyiba maradt a dolog, lemez levételével nem próbálkoztam. Maga a forrasztást meg tudom oldna csak abban szeretnék segítséget kérni, hogy eljussak a hiba forrásához. Minden ötletet vagy segítséget szívesen fogadok, persze nem ingyen. Váltó olaj bekészítve. :)

Üdv,

Bence

2016-05-12 18:11:12
csabihal

csabihal

Posztok: 1852
Velünk: 2829 napja

Válasz erre: @Fülee #103942 

ez 

http://www.maruhamotors.co.jp/miata/parts/grivengear.html

alapján szét kell szedned, de elvileg működhet...

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2016-05-12 17:35:52

Fülee

Posztok: 305
Velünk: 2556 napja

A lent említett váltókerék csere az NA-nál is működik? Csak mert a 4.1-es sperr óta a mutatóm egy laza 20%-kal kevesebbet mutat, mint eddig.... smile

aláírás Kaposvár
2016-05-11 17:38:10
csabihal

csabihal

Mazda az idők során próbált fejleszteni a szigetelési-rögzítési módszerén, ami annyiban merül ki, hogy erősebb műgyanta szerű izével töltötte meg a kupak felét... alatt meg egy sárga gumis anyag, így legalább a kemény rész fele egyben kijött 

szerencsére ez sem foghat ki egy "skót" miatáson wink mert ez nem csak 100 Eur...

(a jobboldali vezeték forrasztása engedett el teljesen, a baloldalit kicsit meg kellett mozgatni, hogy elváljon)

2015-04-29 15:47:02
csabihal

csabihal

cutcut, 2015-04-29 13:52:43

Sziasztok! Szükségem lenne egy VSS-re,mert a mostani rakoncátlankodik. 2003-as 1.6-os NBFL-be kellene. Szerintetek hol kapok ilyet?

Szervusz!

körbekérdezel bontókban, vagy veszel innen:

https://www.ilmotors___fbea5cb6946535c93989

vagy ha javítható, akkor megcsinál(tat)od a sajátod

2015-04-29 13:52:43
cutcut

cutcut

Posztok: 19
Velünk: 2423 napja

Sziasztok! Szükségem lenne egy VSS-re,mert a mostani rakoncátlankodik. 2003-as 1.6-os NBFL-be kellene. Szerintetek hol kapok ilyet?

2018-06-18 9:38:05
csabihal

csabihal

Ilyet eddig itt a fórumon nem találtam, gondoltam legyen erről is vmi infó.

Ha jól értem a működését (konyhanyelven): olyan mint a biciklin a dinamó, csak itt a váltóból kijövő hajtás fordulatától függően áramot termel, amit mutat a kilóméter-óra (mint egy feszültségmérő?).

NA esetében általában nincs vele baj, fémből is van, forrasztani is tudtak (tudom, környezetvédelem, meg forraszanyag...) és akkor még tartós tárgyakat készítettek wink Forrás itt:

NB/FL esetében általában akkor találkozik vele az ember, ha a kilóméter-óra rakoncátlankodik, pl így:

http://www.miata.hu/forum/?tid=3547&page=42

Vagy ha váltó/diffi, nem váltóméret kerékcsere után nagyon sokat csal a mutató.

Lehetőségek:

-elviseled wink mert tudod, h kb mennyivel mész

-fordulatszám, meg fokozat alapján már tudod mennyivel mész

-telefon/tablet/GPS megmondja mennyivel mész

-veszel újat IL-ről - 60e (NBFL 1.6, nyitott diffi)

http://ilmotorsport.de/shop/article_detail.php5aid=4364&oid=486&depth=3&page=1&count=21&PHPSESSID=3577167c5107421cf98020144b163f8e#

-Kopi

-megoldod magad, ha szerencséd van

Ez utóbbihoz egy kis segítség:

http://clubroadster.___enerator-repair.html

A forrás magyarázatát megcáfolni nem tudom, én elfogadom.

Azaz semmi több, mint egy kis forrasztás mert gyenge a forraszanyag, meg utána vízmentes tömítés.Nálam még annyi volt pluszban, hogy a váltóba illeszkedő O-gyűrűnél szivárgott ki olaj (hőátadó közeg, és a gumit rideggé teszi), a kijövő két vezeték szigetelése pár mm hosszan összezsugorodott, a vezetékek szabadon voltak egymás mellett. A forrasztás benne volt egy sziloplaszt szerű anyagban, ott nemtom volt-e kontakthiba.

Az egész szenzor a váltókar alatt, a váltó jobb oldalán található, mint a képen.

Piros nyillal azt jelöltem ahol nálam a vezeték szigetelésénél a hiba volt. 

Váltó felé a tömítéshez O-gyűrűt 30Ft volt venni, készleten volt sima O-gyűrű-boltban wink

Magát a szenzort tudod tesztelni, gyári utasítás ez:

Ha a szenzor jó, vezeték jó, csatlakozó jó, akkor lehet nézni tovább a vezetékeket, ehhez segítség:

Ha nincs baj, csak csal a mutató fejlesztés után, NB/FL esetében a 4 variáció van áttételek szerint:

FONTOS! a képhez írt áttételek hibásak!

A váltók és diffik miatt van különbözés, a műa színes kerekek levehetőek, cserélhetőek. Azaz, ha zavar, és találsz bontottat, akkor váltóolaj cserénél ezt is meg tudod oldani.

Történet:

Ilyet eddig itt a fórumon nem találtam, gondoltam legyen erről is vmi infó.

Ha jól értem a működését (konyhanyelven): olyan mint a biciklin a dinamó, csak itt a váltóból kijövő hajtás fordulatától függően áramot termel, amit mutat a kilóméter-óra (mint egy feszültségmérő?).

NA esetében általában nincs vele baj, fémből is van, forrasztani is tudtak (tudom, környezetvédelem, meg forraszanyag...) és akkor még tartós tárgyakat készítettek ;) Forrás itt:

NB/FL esetében általában akkor találkozik vele az ember, ha a kilóméter-óra rakoncátlankodik, pl így:

http://www.miata.hu/forum/?tid=3547&page=42

Vagy ha váltó/diffi, nem váltóméret kerékcsere után nagyon sokat csal a mutató.

Lehetőségek:

-elviseled ;) mert tudod, h kb mennyivel mész

-fordulatszám, meg fokozat alapján már tudod mennyivel mész

-telefon/tablet/GPS megmondja mennyivel mész

-veszel újat IL-ről - 60e (NBFL 1.6, nyitott diffi)

http://ilmotorsport.de/shop/article_detail.php5aid=4364&oid=486&depth=3&page=1&count=21&PHPSESSID=3577167c5107421cf98020144b163f8e#

-Kopi

-megoldod magad, ha szerencséd van

Ez utóbbihoz egy kis segítség:

http://clubroadster.net/vb_forum/86-diy-how-writeups/61879-nb-speedometer-generator-repair.html

A forrás magyarázatát megcáfolni nem tudom, én elfogadom.

Azaz semmi több, mint egy kis forrasztás mert gyenge a forraszanyag, meg utána vízmentes tömítés.Nálam még annyi volt pluszban, hogy a váltóba illeszkedő O-gyűrűnél szivárgott ki olaj (hőátadó közeg, és a gumit rideggé teszi), a kijövő két vezeték szigetelése pár mm hosszan összezsugorodott, a vezetékek szabadon voltak egymás mellett. A forrasztás benne volt egy sziloplaszt szerű anyagban, ott nemtom volt-e kontakthiba.

Az egész szenzor a váltókar alatt, a váltó jobb oldalán található, mint a képen.

Piros nyillal azt jelöltem ahol nálam a vezeték szigetelésénél a hiba volt. 

Váltó felé a tömítéshez O-gyűrűt 30Ft volt venni, készleten volt sima O-gyűrű-boltban ;)

Magát a szenzort tudod tesztelni, gyári utasítás ez:

Ha a szenzor jó, vezeték jó, csatlakozó jó, akkor lehet nézni tovább a vezetékeket, ehhez segítség:

Ha nincs baj, csak csal a mutató fejlesztés után, NB/FL esetében a 4 variáció van áttételek szerint:

A váltók és diffik miatt van különbözés, a műa színes kerekek levehetőek, cserélhetőek. Azaz, ha zavar, és találsz bontottat, akkor váltóolaj cserénél ezt is meg tudod oldani.