Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    DIY    |   << vissza

DIY

2016-01-31 14:45:17
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 3315 napja

Unod a gyari ponyvatetot, hardtopot vagy a tangatetot - es van nemi keziugyesegged meg egy garazsod illetve kozel 60-80ora szabadidod, akkor neked talaltak ki a DIY Fastback tetot.

Hozzavalok: gyari hardtop, 1 tekercs folia, 2 liter festek, 7kg gipsz, 22 flakon purhab stb(lista a lenti linken).

A nemet sracot ismerem aki csinalja, elso prototipus 80 ora volt neki. Anyagkoltseg: hardtop X euro, anyagdij kb 250eur, hatso+oldalso uveg vagy esetleg masbol. Kerdeztem mennyiert csinalna egyet kb 1200-1500Eur + hardtop + 250 Eur + uvegek vagy plexi. Mar most kapott 3db-ra rendelest. Sztem egy ugyesebb kollega itthon ezt joval olcsobban meg tudna csinalni - pl. mester forumtarsunkCool. USA-ban 4500USD egy ilyen. Kivancsi vagyok ra, eloben akarom majd megnezni, ha eljutok hozza - csomagtartonyitasra vagyok kivancsi.

http://www.projekt-mx5.de/diy-fastback-hardtop-fuer-den-na/

2015-12-11 18:21:45
csabihal

csabihal

Posztok: 1852
Velünk: 2829 napja

sofőrülés szivacsa 200e km alatt kicsit megrogyott sad a huzat és a szivacs közé lazán befért a kezem

találtam neten példát, h lehet azon változtatni:

NBFL Pilotsitze - Seitenwangen verstärkt

http://www.mx-5-spor___el-fur-den-sportive/

az oldaltámasz tömhető, a hátlap sikjától előre megy egy fémrúd, az adja az oldaltámasz gerincét, elé lehet pakolni tömést.

Belibegtem hát egy elismert kárpitoshoz, elmondtam a kérésem, elküldött. Kerestem másik kárpitost, az sem vállalta. Aztán a 3. már igen, de most (2015 ápr.) sok a melója, adjam meg a számom, ha végzett, hív 1-2 hét. Azóta 4x voltam nála, mindig otthagytam a számom egy papírlapon. Majd 5x-re furán néz rám: "csak nem volt már itt?"...

így hát nekiláttam magam:

1 és 2cm vastag kárpitos szivacs (aki anno nem vállalta a munkát, az adott 200Ft-ért darabokat)

olló, szivacsot formára vág, betuszkol, igazít:

íme:

eredménye:

majd meglássuk mit sikerült kihoznom belőle...

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2015-10-12 22:41:33
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 3943 napja
varga-gabor, 2015-10-12 22:37:41

WarLock, 2015-07-09 16:59:38

Volt valakinek olyan tapasztalata, hogy NA-n lévő külső tükör elállítódik az útviszonyoktól vagy akár kanyaroktól? Ilyenkor pontosan mi a baja, hogy így "kikotyogósodik"? Esetleg valaki szét is szedte már?

A fekete keretet le pattintod, tükörlap kijön,és ott van egy csavar, meg egy rugó. Sztem azon szoríts. Más nem lehet

Így utólag is köszönöm szépen. Pontosan ez történt, azzal a különbséggel, hogy szétvoltak rohadva a csavarok ezért el kellett benne törni és újakat rakni bele. Azóta tökéletesen szuperál smile

2015-10-12 22:37:41
varga-gabor

varga-gabor

Posztok: 1027
Velünk: 2566 napja
WarLock, 2015-07-09 16:59:38

Volt valakinek olyan tapasztalata, hogy NA-n lévő külső tükör elállítódik az útviszonyoktól vagy akár kanyaroktól? Ilyenkor pontosan mi a baja, hogy így "kikotyogósodik"? Esetleg valaki szét is szedte már?

A fekete keretet le pattintod, tükörlap kijön,és ott van egy csavar, meg egy rugó. Sztem azon szoríts. Más nem lehet

aláírás

EUNOS ROADSTER V SPECIAL

2015-10-11 21:09:19
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9082
Velünk: 5450 napja

Na, ez jó hír!! Biztos tuti lesz!

aláírás DrasticPlastic Driver
2015-10-11 18:53:46
mikulas00

mikulas00

Posztok: 576
Velünk: 2457 napja

Köszönjük a kérdést smile

Varga Gábortól szereztünk egy látszólag jó állapotú és kevés km-t futott (101.000km) NA motort váltóval. Gábor rendes volt és szombaton fel is vitte a cuccost Laleehoz aki következő héten - ha minden jól megy - be is durrantja. 

Nagyon izgulunk 

2015-10-11 18:18:46
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9082
Velünk: 5450 napja
mikulas00, 2015-09-06 17:02:58

kicsit megigazítvaKic

mi van a motorral Mikulás?

aláírás DrasticPlastic Driver
2015-10-11 18:19:03
csabihal

csabihal

Posztok: 1852
Velünk: 2829 napja

NB/FL utastér levegőszűrő tapasztalat:

így nézett ki olajzás közben                       egy nyárral később

amúgy a csatok leszedése után már gyanús volt, hogy lesz benne trutyi...

- akinek van klímája annak mindez megállt volna az elpárologtató hűtőjén, és odarohad... mint nekem anno

- akinek nincs klímája és használja a fűtést, annak a fűtőradiátoron (sztem ez a rosszabb), aki nem annak meg a fúvókák mögötti rácson gyűlt össze

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)

Történet:

NB/FL utastér levegőszűrő tapasztalat:

így nézett ki olajzás közben                       egy nyárral később

amúgy a csatok leszedése után már gyanús volt, hogy lesz benne trutyi...

- akinek van klímája annak mindez megállt volna az elpárologtató hűtőjén, és odarohad...

- akinek nincs klímája és használja a fűtést, annak a fűtőradiátoron (sztem ez a rosszabb), aki nem annak meg a fúvókák mögötti rácson gyűlt össze

2015-09-06 17:02:58
mikulas00

mikulas00

kicsit megigazítvaKic

2015-09-05 17:20:36
mikulas00

mikulas00

Sziasztok!

Nem megy az autó valami okból normálisan (szerintem vezérlés probléma lehet, össze vissza mennek a hengerek, ha mennek egyáltalán plusz hidrotőke csattogás?...), cserébe megcsináltuk a rendszámtábla tartót DIY módra.

Költség <1000 ft

Praktiker 2db lemez:

Lemez igazítás (kis flex, kis hajlítgatás, majd próba, majd festés.

Szép ferde lett, legalább egyedi. :D

Elkészítési idő: 1 óra (nekünk 4 volt szerintem a sok szerszám, csavar keresgélés miatt) 

2015-07-09 18:16:12
todie

todie

Posztok: 76
Velünk: 2343 napja
Dragunov66, 2015-07-09 17:13:44

todie, 2015-06-27 18:25:26

az elobb jottem fel a garazsbol. diffi olajcsere volt. biztos, hogy elmbeteg vagyok, mert vigyorral a szamon csinaltam vegig... nagyon elveztem. imadom ezt az autot. eneos 75w90 ment bele, kivancsi vagyok hogy teljesit. majd' 1 liter ment bele, mikor a betolto csavaron elkezdett kifolyni, akkor hagytam abba.

az auto alul eleg rozsdamentesnek nez ki, ugynezem nem lettem atverve a palankon:D kopp-kopp-kopp.

holnapi nap valto olajcsere lesz, ugyanezen cucc megy oda is. sajnos ma mar nem maradt ra idom (meg ossze is koszoltam magam, ugy meg nem ulok be az autoba). kivancsi vagyok, hogy milyen allapotban lesz a valto gumiharang, oda is megkapja a decijet a kicsike smile

gondolom az irasom nem tartalmazott sok uj infot, ezert elnezest, de ki kellett irnom magambol, mert rohadt jo elmeny volt "szerelni" az autot. <3

edit: az eneos tema nem reklam, csak ez volt itthon wink

A valto olaj csere fincsi ha nincs olaj pumpad hozza :-D 

nem esett jol az iztos, de tapasztalatnak szuper volt wink

2015-07-09 17:36:47
todie

todie

Dragunov66, 2015-07-09 17:13:44

az elobb jottem fel a garazsbol. diffi olajcsere volt. biztos, hogy elmbeteg vagyok, mert vigyorral a szamon csinaltam vegig... nagyon elveztem. imadom ezt az autot. eneos 75w90 ment bele, kivancsi vagyok hogy teljesit. majd' 1 liter ment bele, mikor a betolto csavaron elkezdett kifolyni, akkor hagytam abba.

az auto alul eleg rozsdamentesnek nez ki, ugynezem nem lettem atverve a palankon:D kopp-kopp-kopp.

holnapi nap valto olajcsere lesz, ugyanezen cucc megy oda is. sajnos ma mar nem maradt ra idom (meg ossze is koszoltam magam, ugy meg nem ulok be az autoba). kivancsi vagyok, hogy milyen allapotban lesz a valto gumiharang, oda is megkapja a decijet a kicsike smile

gondolom az irasom nem tartalmazott sok uj infot, ezert elnezest, de ki kellett irnom magambol, mert rohadt jo elmeny volt "szerelni" az autot. <3

nem esett jol az iztos, de tapasztalatnak szuper volt wink

2015-07-09 17:13:44
Dragunov66

Dragunov66

Posztok: 1611
Velünk: 2571 napja

aláírás "Gumid kopjon,ne a lelked!"
2015-07-09 16:59:38
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 3943 napja

2015-06-27 18:25:26
todie

todie

Történet:

holnapi nap valto olajcsere lesz, ugyanezen cucc megy oda is. sajnos ma mar nem maradt ra idom (meg ossze is koszoltam magam, ugy meg nem ulok be az autoba). kivancsi vagyok, hogy milyen allapotban lesz a valto gumiharang, oda is megkapja a decijet a kicsike:)