Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    DIY    |   << vissza

DIY

2015-06-24 22:16:06
csabihal

csabihal

Posztok: 1852
Velünk: 2829 napja

este fennakadtam a szobában rakosgatott leendő szélfogó-darabokban, így hirtelen felindulásból nagyjából összeraktam a vázat, 10perc...

hozzávalók a képen, elvileg pont beleillik a gyári NB/Fl műa.(fel-le hajtható szélfogó) helyére. Ha a magassága a 34cm-t nem haladja meg, akkor ülésből nyitható-csukható marad a tető

Holnap bepróbálom a kocsiba, aztán ha minden jó, akkor összegyógyítom a csöveket, majd kell még pillanatragasztó, meg hálóanyag, és tesztelhető is smile

csak azért, hogy nekem is legyen vmi hülyeségem smile

jah, meg bukócső miatt gyári nem fér el...különben biztos vettem volna már egyet

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2015-06-11 8:47:04

kacsa

Posztok: 328
Velünk: 3028 napja

Szerintem úgy müködik mint a tükör éppen tegnap mondta a barátom ,h fólia kéne rá mert megrepedt Cry

2015-06-10 22:53:28
Balage76

Balage76

Posztok: 253
Velünk: 2357 napja
kacsa, 2015-06-10 21:45:52

Sziasztok. Hunya irta , hogy kiveszem a szélfogomat este olyan mint egy tükör viszont nappal akár 150 nel is mehetek jól véd a huzattól este lehetetlen tolatni vele váltani fogok azeredetire , csak nem tudom , hogy rakom fel a Harley matricámatWink

És mi van akkor ha a plexi szélfogóra feltesz az ember egy 
fóliát? Mondjuk olyat mint a sötétítő fólia, ami a tükröződést már megakadályozza, de az átlátszóságot nem nagyon csökkenti...

2015-06-10 21:45:52

kacsa

Posztok: 328
Velünk: 3028 napja

Sziasztok. Hunya irta , hogy kiveszem a szélfogomat este olyan mint egy tükör viszont nappal akár 150 nel is mehetek jól véd a huzattól este lehetetlen tolatni vele váltani fogok azeredetire , csak nem tudom , hogy rakom fel a Harley matricámatWink

2015-06-10 21:19:51
Z_Marci

Z_Marci

Posztok: 205
Velünk: 2473 napja

Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszokat, majd igyekszem valakivel beszélni, akinek már van. Arról mi a véleményetek, hogy csak középre raknék szélfogót, és az U-alakok belsejébe nem? Elég lehet az?

2015-06-10 14:28:10
todie

todie

Posztok: 76
Velünk: 2343 napja
Bird, 2015-06-10 14:19:35

todie, 2015-06-10 14:14:29

nem erint, nekem a hang egyertelmuen elolrol (a zartol) jon, felnyitott allapotban megneztem a ket kart es meprobaltam mozgatni a tetot, meg se nyikkan.

Nekem az NA -m on régen attól zörgött, hogy a zár motorháztető felöli részén ,amibe bele akad a zár , azon elvileg van egy gumis műanyagos boritás és az letört róla.

Tehát, ha arra valamilyen birítást ráraksz akkor elvileg nem kéne zörögnie..

De leget nem nyikorgott, csak zörgött sz..r úton.. smile

valami gebasz biztos van, mert a motorhazteto picit vibral is, ami nekem para. mikor hoztam haza vegig be voltam csokizva, hogy felnyilik:D

az a kis ize, ami a motorhazteton van, a kampo (vagy mi) kicsit meg is van kopva a mozgolodastol sad

edit: a kis ize (a kampo) az akkor ugyanaz lesz, mint amirol te beszelsz. hmmm. ideiglenesen szerintem betekerem teflonnal akkor. jobb nem jut eszembe.

a zorgesrol meg annyit, hogy lehet, ezert a 16-os felniket is okolom, meg a 45-os gumikat. le is akarom cserelni 15-osre majd oket, csakhat epitkezes kozben sikerult szerelembe esni (NA), szoval szukos a kolcsegvetes, perpillanat is villamokat szor a mrs. szeme, mikor az alkatreszeket bujom a neten wink

Történet:

nem erint, nekem a hang egyertelmuen elolrol (a zartol) jon, felnyitott allapotban megneztem a ket kart es meprobaltam mozgatni a tetot, meg se nyikkan.

Nekem az NA -m on régen attól zörgött, hogy a zár motorháztető felöli részén ,amibe bele akad a zár , azon elvileg van egy gumis műanyagos boritás és az letört róla.

De leget nem nyikorgott, csak zörgött sz..r úton.. :)

valami gebasz biztos van, mert a motorhazteto picit vibral is, ami nekem para. mikor hoztam haza vegig be voltam csokizva, hogy felnyilik:D

az a kis ize, ami a motorhazteton van, a kampo (vagy mi) kicsit meg is van kopva a mozgolodastol:(

De leget nem nyikorgott, csak zörgött sz..r úton.. :)

az a kis ize, ami a motorhazteton van, a kampo (vagy mi) kicsit meg is van kopva a mozgolodastol:(

edit: a kis ize (a kampo) az akkor ugyanaz lesz, mint amirol te beszelsz. hmmm. ideiglenesen szerintem betekerem teflonnal akkor. jobb nem jut eszembe.

2015-06-10 14:19:35
Bird

Bird

Posztok: 3817
Velünk: 5725 napja

De leget nem nyikorgott, csak zörgött sz..r úton.. smile

aláírás Kilinccsel elöre:)
2015-06-10 14:20:12
todie

todie

atomin, 2015-06-10 14:02:00

todie, 2015-06-10 13:50:12

na motorhazteto nyikorgasara tudtok valami ellenszert? ha le van csukva a teto es kicsit megnyomkodom a zarnal, akkor nyikorog. ugyanezt csinalja menet kozben is. gondolom a zarnal kell valamit mokolni, de nem tudom, hogy mit.

tipp?

elore is koszi!

Nekem a nyikorgás a motortető nyitó "karoktól" jött, amirke a szélvédő felőli két sarkán rögzítve van. Megoldás, szereztem másikat. Nem volt elég szoros, volt kis játék már benne, és menet közben, ahogy mozgott a motortető, nyikorgott. Bár ideiglene megoldás volt, körbetekertem az érintett felületet spárga madzaggal, a műanyag fajtával, feltöltve azt a hézagot, ami miatt meg tudott mozdulni. Remélem semmit nem érteni abból, amit most leírtam smile

Történet:

atomin, 2015-06-10 14:02:00

na motorhazteto nyikorgasara tudtok valami ellenszert? ha le van csukva a teto es kicsit megnyomkodom a zarnal, akkor nyikorog. ugyanezt csinalja menet kozben is. gondolom a zarnal kell valamit mokolni, de nem tudom, hogy mit.

tipp?

elore is koszi!

Nekem a nyikorgás a motortető nyitó "karoktól" jött, amirke a szélvédő felőli két sarkán rögzítve van. Megoldás, szereztem másikat. Nem volt elég szoros, volt kis játék már benne, és menet közben, ahogy mozgott a motortető, nyikorgott. Bár ideiglene megoldás volt, körbetekertem az érintett felületet spárga madzaggal, a műanyag fajtával, feltöltve azt a hézagot, ami miatt meg tudott mozdulni. Remélem semmit nem érteni abból, amit most leírtam :)

2015-06-10 14:19:06
todie

todie

Dragunov66, 2015-06-10 13:59:56

tipp?

elore is koszi!

a csodás wd40 mindent megold Smile

csak kenes? hmmm. gepzsirt gondoltam adni neki kicsit, de remeltem, hogy van valami mas okossag.

Történet:

csak kenes? hmmm. gepzsirt gondoltam adni neki kicsit, de remeltem, hogy van valami mas okossag.

2015-06-10 14:02:00

atomin

Posztok: 2354
Velünk: 2962 napja

tipp?

elore is koszi!

Nekem a nyikorgás a motortető nyitó "karoktól" jött, amirke a szélvédő felőli két sarkán rögzítve van. Megoldás, szereztem másikat. Nem volt elég szoros, volt kis játék már benne, és menet közben, ahogy mozgott a motortető, nyikorgott. Bár ideiglene megoldás volt, körbetekertem az érintett felületet spárga madzaggal, a műanyag fajtával, feltöltve azt a hézagot, ami miatt meg tudott mozdulni. Remélem semmit nem érteni abból, amit most leírtam smile

2015-06-10 13:59:56
Dragunov66

Dragunov66

Posztok: 1611
Velünk: 2571 napja

tipp?

elore is koszi!

a csodás wd40 mindent megold Smile

aláírás "Gumid kopjon,ne a lelked!"
2015-06-10 13:50:12
todie

todie

tipp?

elore is koszi!

2015-06-10 10:41:33
Balage76

Balage76

Posztok: 253
Velünk: 2357 napja
Z_Marci, 2015-06-09 19:17:23

Sziasztok! Készített már valaki házilag plexi szélfogót? Ilyen style bar-om van, de a felcsavarozható gyári hálós szélfogó sajnos nincs meg hozzá (ha valakinek van olyan eladó, az is érdekelhet smile ).

Ha valaki már készített: milyen anyagot érdemes venni, hol kapható? Mivel lehet igényesen méretre/alakra vágni?

(Tudom, hogy lehet kapni plexi szélfogót, de az nem annyira tetszik, inkább megoldanám itthon, ha lehet. Úgy gondoltam, hogy a két U alak belsejében nem lenne semmi, mert azt takarja az FL ülés, csak középre egy téglalap alakú darabot tennék. Az úgy eléggé fogná a szelet?&nbsp wink

Köszönöm, ha segítesz! Üdv, Kristóf

Szia!

Mi annó a ptplasztik.hu -nál vettünk plexi lapot. A nappaliban, a dohányzóasztalba került üveglap helyett, de ha bírja hogy a 3 éves gyerkőc ugrál rajta és kalapálja az autóival, akkor szélfogónak is jó lesz. smile Segítőkészek voltak, méretrevágás is ment (konkrétan el kellett vinni a dohányzóasztalt, mert az ázsiai fafaragó mesterek valószinűleg életükben nem láttak még derékszöget, többször neki kellett futni a vágásnak), egy próbát szerintem megér.

Mindezek ellenére én pont tegnap kaptam meg az IL-ről rendelt, NC-hez való plexi szélfogót, remélhetőleg hétvégén lesz rá időm hogy a helyére tegyem és akkor kiderül hogy hogy szuperál. 

2015-06-10 10:28:35
uno1

uno1

Posztok: 1072
Velünk: 3039 napja
Hunya, 2015-06-10 9:18:46

LaLeekirály, 2015-06-10 9:11:56

A plexi szélfogóval az a gond, hogy tükröződik benne a szembejövő (vagy a mögötted jövő?? Nem is tudom hirtelen...) fényszórója és rohadtul zavaró a középső tükörben. Nekem nem volt, de erre panaszkodott néhány barátom, akinek volt. Erősítsétek meg, vagy cáfoljatok rá, kiváncsi vagyok. 

Harley-nak van bent egy ilyen cucc (mindig kiveszi versenyen a "féket") szerintem ő hitelesen be tud számolni erről az effektről ha van.

Én a 2014-es nagy találkozó utáni balatonra való autókázás közben Greg mögött mentem, (neki is volt/van plexi szélfogója)  és valóban eléggé tükröződött, néha még engem is zavart. Szerintem ha magasabb autó megy mögötte, pl Ducato, akkor még rosszabb a helyzet. Ja és a szembejövő autók lámpái is megcsillantak benne.

2015-06-10 9:18:46
Hunya

Hunya

Posztok: 5308
Velünk: 4928 napja
LaLeekirály, 2015-06-10 9:11:56

A plexi szélfogóval az a gond, hogy tükröződik benne a szembejövő (vagy a mögötted jövő?? Nem is tudom hirtelen...) fényszórója és rohadtul zavaró a középső tükörben. Nekem nem volt, de erre panaszkodott néhány barátom, akinek volt. Erősítsétek meg, vagy cáfoljatok rá, kiváncsi vagyok. 

Harley-nak van bent egy ilyen cucc (mindig kiveszi versenyen a "féket") szerintem ő hitelesen be tud számolni erről az effektről ha van.

aláírás May the Fairy be with You!