Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    DIY    |   << vissza

DIY

2014-08-23 19:47:09
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 3315 napja

Mai napi DIY rovatban bemutatjuk, hogyan keszul egy repulogep- terelo-prizma-bödönből mx5 ablakmosótartályCool gyári motorral...

A helyére téve:

Lenne még belőle pár darab ha vkinek esetleg kellene, a muanyag odalfala brutalvastag, meg a gyarinal is vastagabb, kb. 1.8L fér bele...

2014-06-29 12:22:55
csabihal

csabihal

Posztok: 1852
Velünk: 2829 napja

kicsit küzdöttem még a "pollenszűrővel"

a béta verzóst kivettem kb 800km után, és a tűzfal felőli oldalán már nem volt tiszta fehér, cserébe szalmaszál, levéldarab figyelt rajta.

Jött egy kis fejlesztés, h kultúráltabb legyen:

műa helyett ponthegesztett fémrács

vatta helyett vékony szivacs

máris lehet rendesen kívülről lezárni az "alagutat", és nem szelel mellette.

A szivacs már érezhetően visszafogja a légáramlást ahhoz képset mikor nem volt benne semmi. Azért nemtom milyen bika motor van azokban a kocsikban ahol papír a pollenszűrő, és mégis erősen fúj...

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2014-06-04 14:42:42
abence

abence

Posztok: 450
Velünk: 3989 napja

köszönöm mindenki tanácsát, ma szétszedtem, és a rugőn kellett kicsit fogóval állítani, aztán megolajoztam mindent, és most olyan amilyennek lennie kell wink

2014-06-04 10:50:11
kovandor

kovandor

Posztok: 848
Velünk: 3153 napja

Sikaflexxel tudod visszaragasztani a fóliát.

aláírás "Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away."

2014-06-04 9:47:03
csabihal

csabihal

a fóliát belülről azzal a ragadós fekete trutyival vissza tudod ragasztani! az többször felhasználható raganyó

én csak az ablakemelő bowdent kentem le, de ott is le kellett vennem a fóliát, meg vissza is ment szó nélkül

de vigyázz a raganyó nagyon ragad, ha a fényezést összekened, az szívás leszedni

2014-06-04 9:38:22
Flame

Flame

Posztok: 328
Velünk: 3286 napja

Majdnem jó a videó, pont az nem látszik a végén amitől félek, hogy a fóliát hogyan rakod vissza rendesen az ajtóra?

2014-06-04 8:55:32
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 6038 napja

Én elsőre biztosan megpróbálkoznék egy alapos WD-40 kúrával. Lusat vagyok? wink

2014-06-04 8:48:18
Szani

Szani

Posztok: 199
Velünk: 3895 napja

Igen én már szedtem szét. Nekem a bal első volt a ilyen, hogy nem ment vissza a fül.

Laikusként is viszonylag egyszerű volt kiszedni és visszarakni.

Szétszedtem rugóig, totál retkes volt, az a tipikus öreg zsír+retek=ragadós massza, ettől nem működött a rugó.

Igen alaposan megtisztítottam, majd megzsíroztam/megolajoztam. A művelet után minden úgy működik, ahogy működnie kell.

Én annak idején azt hittem, hogy valami nagyobb baj van és előre vettem egy bontott kilincset, de nem kellett volna elég volt az alapos tisztítás.

2014-06-03 21:49:17
abence

abence

Koszi, jogos az oltas wink csak nagyon elfaradtam, allamvizsga idoszak van, aztan nem sok piheno van... esetleg valaki szedte mar szet magat a zarat/kilincset, egyaltalan lehet?

2014-06-03 21:37:54
kovandor

kovandor

Posztok: 848
Velünk: 3153 napja

Itt egy videó, ami lehet, hogy segít ugyan NB, de nem hiszem hogy sokban eltér:

De milyen miatád van Neked, hogy a jobb első ajtóval gond van, a jobb hátsó az OK? ;-)

aláírás "Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away."

2014-06-03 21:32:41
abence

abence

Sziasztok! Keresgeltem, de nem talaltam jobb temat, igy ide irok... wink NA jobb elso ajtajanak a kulso kilincsenek nem ugri vissza a nyitas utan a fule, gondoltam szetszedem, megpucolom, es megolajozom... Csinalt mar valaki ilyet? Szet lehet szedni vhogy? Elore is koszi wink

2014-05-23 19:47:15
csabihal

csabihal

Mikor jártam Laleenál szóba került, hogy igazán kéne már vmi "pollenszűrő" mert a koszt a ventillátor után a klíma radiátora fogja meg, majd eltömődik, aztán nem fúj rendesen, meg jön a büdös.

Nálam 160e km alatt valszeg senki nem takarította, és a klíma radiátorán kb 10-20%-nyi felületen jutott át a levegő, a többi összetömörödött pihés szőrös akármi volt, pár döglött bogárral fűszerezve. ( ha vki pucolt már szgép/laptop ventit-hűtőt akkor tudja milyen...)

Klímatakarítás ezért aktuális, na de kéne vmi szűrő elé...

Hova lehet rakni? mást én nem találtam ami könnyen hozzáférhető csak a klíma és a venti doboza közti 1cm-es rést.

Néztem pollenszűrőket, de nekem az túl finom (pillanatok alatt eltömődik, és nagyon lefogja a ventit) no meg cabrióba, nyáron, pollenszűrő...

Elsétáltam barkácsboltba, megnéztem mit adnak, ez lett belőle:

műa rács 50Ft, porszívó motorvédő szűrő 500 Ft.

Pollent nem fogja meg, csak a klímát védi.

Igen, most még ronda, és nem is az igazi, de

ideiglenesen jó lesz remélem, hosszabb távon a cél vmi olyan mint a K&N szűrőknél: Vékony ponthegesztett rács, ami 1 cm mély vázat (tálka-alak) alkot, és beleillik a résbe. vatta mehet szintén rá, aztán mivel a kesztyűtartó alatt könnyen elérhető, így néha megnéz, kivesz, ha kell vatta csere, aztán mehet tovább. 

Ha nem szűr rendesen, akkor jöhet rá légszűrőhöz való olaj, vagy vékony szivacs, ami mosható.

Valakinek egyéb ötlete?

2014-04-28 22:44:43
Dave

Dave

Posztok: 657
Velünk: 3136 napja
atomin, 2014-04-28 21:40:14

Hmm, ez a kocsi kísért téged.  Lehet tudok vevőt. .. smile  

Ha tehetném is meg venném még egyszer smile Mostmár lassan minden ki lesz rajta cserélve és lassan csak össze áll a rendszer, aztán ha össze állt majd bonyolítjuk a dolgokat wink

2014-04-28 21:40:14

atomin

Posztok: 2354
Velünk: 2962 napja

Hmm, ez a kocsi kísért téged.  Lehet tudok vevőt. .. smile  

2014-04-28 20:46:48
Dave

Dave

Posztok: 657
Velünk: 3136 napja

Csak, hogy jól induljon a nap elhoztam a kocsit Laleetól aki így fogadott: "Pezsgőt bontunk!" smile Elkészült a kocsi, úgyhogy el is hoztam nagy örömmel téligumi és keménytető még fent volt. Nagy boldogan elindultam hazafelé, de amikor megálltam a pirosnál és benyomtam a kuplungot a padál ott is maradt...??!! Hmmm..??
Hazaérve telefon a mesternek, le a keménytető és nyitott tetővel vissza Laleehoz! Egy kis vizsgálódás után arra jutott, hogy a kuplung főmunkahengert fel kell újítani. Így még mindig nem 100%-os a kocsi, de motorikusan mostmár tökéletes és csillog villog!