Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    DIY    |   << vissza

DIY

2021-02-24 17:19:34
susu

susu

Posztok: 435
Velünk: 976 napja

Válasz erre: @m3ss #143380 

Tesóm Mazda 323F BJ GT-nél nemrég kellett instant/SOS padlólemezt javítani (beszaladt az ujjam). Ott a szivacs nem sérült nagyon, csak nedves volt, kiszárítottuk, visszatettük. Viszont zajcsökkentő lapokat tettünk föl újat (öntapadósat, ez volt a legegyszerűbb), mert azt a hegesztéshez le kellett kaparni/csiszolni.

Innen szereztük be:
https://autobeard.hu/Zajcsokkento-lap-zajcsillapitas
De van hangszigetelő szivacs is:
https://autobeard.hu/Hangszigeteles

Személyesen is be tudsz menni, segítőkészek.

2021-02-24 15:59:24
m3ss

m3ss

Posztok: 1186
Velünk: 4624 napja

gyari padlokarpitom alol mar hianyzik a szivacs reteg, akarok tenni valamit a helyere. kint ugy latom sokan ilyen rezgescsillapito szalagot/lapokat ragasztanak fel, es meg pluszban hangelnyelo szivacsot is hasznalnak. 

valaki foglalkozott ilyesmivel? ha igen, milyen termek valt be ami kaphato itthon?

Történet:

gyari szonyegem alol mar hianyzik a szivacs reteg, akarok tenni valamit a helyere. kint ugy latom sokan ilyen rezgescsillapito szalagot/lapokat ragasztanak fel, es meg pluszban hangelnyelo szivacsot is hasznalnak. 

valaki foglalkozott ilyesmivel? ha igen, milyen termek valt be ami kaphato itthon?

2021-02-15 16:00:43

lazac84

Posztok: 1
Velünk: 9 napja

Válasz erre: @csabihal #141158 

Szia!

Jaj de jó, hogy pont utolsó hozzászólásként könnyedén belebotlottam ebbe a leírásba, friss szerzeményemen is meseszerűen működött a vízhőfok kijelzése: hol volt, hol nem volt... S ha már a félig kiégett műszerfalizzók cseréjét megkezdtem, lokalizáltam is a feltételezhető bűnöst, és látva a leírásodban lévő képekből, hogy nem az az olvadékony fólia, adtam a szájának némi aranyozott csatlakozólábat formára hajlítva. 

Történet:

Válasz erre: @csabihal #141158 

Szia!

Jaj de jó, hogy pont utolsó hozzászólásként könnyedén belebotlottam ebbe a leírásba, friss szerzeményemen is meseszerűen működött a vízhőfok kijelzése: hol volt, hol nem volt... S ha már a félig kiégett műszerfalizzók cseréjét megkezdtem, lokalizáltam is a felételezhető bűnöst, és látva a leírásodban lévő képekből, hogy nem az az olvadékony fólia, adtam a szájának némi aranyozott csatlakozólábat formára hajlítva. 

2020-05-10 11:20:17
csabihal

csabihal

Posztok: 1845
Velünk: 2585 napja

Szervusztok!

Műszeregység részleges nemműködése téma

Adott egy NBFL műszeregység, amin az üzemanyag és vízhőfok jeladó valótlant mutatott

Bmark kollégának hála és köszönet (http://www.miata.hu/forum/?tid=4126&page=97#141082)

eljutott hozzám, és a hiba oka meglett: úgy vették ki a csatlakozót, hogy hozta volna vele az áramköröket tartalmazó fóliát is, csak ez utóbbi elszakadt, eltépve az egyik "eret" is (jobb felül piros kör)

Javítási lehetőségek:

"A"  a csatlakozótól az alatta levő GND pontig eljut az áram, tehát onnan lehet kábellel tovább vezetni a többi GND ponthoz, a csavarok alá - ezt mutatja a vékony piros vonal

"B"  beletoldunk a szakadásnál az eredeti "vezetékbe" (https://www.youtube.com/watch?v=q22Z0D1ToBA)

Mivel ez a sokkal nagyobb kihívásnak tűnt (műanyag fólián forrasztani, érdemi gyakorlat és spec. eszközök nélkül smile ezért ezzel próbálkoztam, lépésekben:

forrasztási felület létrehozása;

forraszanyag felhordása az "ér" két végére

pici vezeték elhelyezése;

végül forrasztás tisztítása, majd kemény szilikonzsírral lefedése

teszt - siker! smile

A tulajnak nincs szüksége már rá, én a javítást akartam gyakorolni rajta,

így (a reklám helye) amennyiben valaki igényt tart rá, keressen nyugodtan engem vagy Bmark-ot! (165614km-t mutat)

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)

Történet:

Szervusztok!

Műszeregység részleges nemműködése téma

Adott egy NBFL műszeregység, amin az üzemanyag és vízhőfok jeladó valótlant mutatott

Bmark kollégának hála és köszönet (http://www.miata.hu/forum/?tid=4126&page=97#141082)

eljutott hozzám, és a hiba oka meglett: úgy vették ki a csatlakozót, hogy hozta volna vele az áramköröket tartalmazó fóliát is, csak ez utóbbi elszakadt, eltépve az egyik "eret" is (jobb felül piros kör)

Javítási lehetőségek:

"A"  a csatlakozótól az alatta levő GND pontig eljut az áram, tehát onnan lehet kábellel tovább vezetni a többi GND ponthoz, a csavarok alá - ezt mutatja a vékony piros vonal

"B"  beletoldunk a szakadásnál az eredeti "vezetékbe" (https://www.youtube.com/watch?v=q22Z0D1ToBA)

Mivel ez a sokkal nagyobb kihívásnak tűnt (műanyag fólián forrasztani, érdemi gyakorlat és spec. eszközök nélkül :) ezért ezzel próbálkoztam, lépésekben:

forrasztási felület létrehozása;

forraszanyag felhordása az "ér" két végére

pici vezeték elhelyezése;

végül forrasztás tisztítása, majd kemény szilikonzsírral lefedése

teszt - siker! :)

Az eredeti tulajnak nincs szüksége már rá, én a javítást akartam gyakorolni rajta,

így (a reklám helye) amennyiben valaki igényt tart rá, keressen nyugodtan! (165614km-t mutat)

2019-03-05 13:04:30

Matsuda

Posztok: 6
Velünk: 869 napja

Sziasztok,

2006, 2.0 NC. A problémám, hogy tönkrement az első lambdaszondám. Gondolkodtam Lambdaszonda szimulátoron, valakinek van ilyesmivel tapasztalata? Szeretném kikérni a véleményeteket ezzel kapcsolatban.

2019-02-16 19:02:18
csabihal

csabihal

érdekességként az 5seb váltó mozgatása megoldható az alábbi módszerrel, számomra meglepően könnyen és stabilan:

akna nélkül, felbakolt kocsinál

a képen épp hátrabillentettem, amúgy kb. vízszintesen állt,  helyére is viszonylag egyszerűen bement

váltó felhelyezése közben sem volt vele baj, miden irányban tök jól mozgott, és egyszer sem akart a fejemre esni smile

2019-02-05 2:39:26
Roland

Roland

Posztok: 98
Velünk: 1285 napja

Érdekesség. Cirka 4-5 hónap alatt ennyi koszt fogott meg az aktív szénszűrő. Amúgy a csonk mérete, 10x15cm.

Történet:

Cirka 4-5 hónap alatt ennyi koszt fogott meg az aktív szénszűrő. Amúgy a csonk mérete, 10x15cm.

Érdekesség. Cirka 4-5 hónap alatt ennyi koszt fogott meg az aktív szénszűrő. Amúgy a csonk mérete, 10x15cm.

2018-07-06 20:58:21
Roland

Roland

Eredeti:

Válasz erre: @Roland #130603 

Azta... azt hiszem erre ki kell vennem két hét szabit. (Regenerálódási idő beleszámolva)
Viszont ha szeretnél ilyen melónak nekifutni harmadjára is, szólj nyugodtan, megbízlak a munkával. smile )

Történet:

Válasz erre: @csabihal #130610 

Azta... azt hiszem erre ki kell vennem két hét szabit. (Regenerálódási idő beleszámolva)
Viszont ha szeretnél ilyen melónak nekifutni harmadjára is, szólj nyugodtan, megbízlak a munkával. :))

Viszont ha szeretnél ilyen melónak nekifutni harmadjára is, szólj nyugodtan, megbízlak a munkával. :))

2018-05-15 19:21:49
csabihal

csabihal

Válasz erre: @Roland #130603 

Szia!

próbáltam a helyén habbal befújni és pucolni - majd megnéztem az eredményt és inkább kivettem a dobozt:

klímáshoz elballag, gázt lefejt

klímacső megbont, csöveket ledugóz

4db tömítéssel elballag klímáshoz és vesz belőlük újat - méret alapján adják

szellőztető-motor, majd elpárologtató kivesz

elpucolt mindent, fertőtlenít,  torzult lamellát kiegyenget

összerak mindent...

klímáshoz visszaballag és feltölteti a rendszert

fél nap a bontás, mert a pár perc után elegem lesz belőle, pedig másodjára már tudtam hol a csavar, nem kellett látni...

eddig 2 különböző kocsin csináltam meg

Veszprémben nekem ők voltak bizalom-gerjesztőek - http://www.kcv.hu/

Ati- telepen levőt próbáltam céges kocsival, ha én fizettem volna sírok...

2018-05-15 16:44:39

Süti

Posztok: 16
Velünk: 1045 napja

Köszönöm  a segítséget mindenkinek!

2018-05-15 16:21:26
Roland

Roland

Válasz erre: @csabihal #130601 

Ajánlom, viszont keresni kell kitartóan, mert el szokták dugni! smile Apropó, ez nem foszlik mert vastag, viszont a levegő könnyen átmegy rajta, nem terheli túlságosan le a venti motorját. Könnyen vágható és kibír akár egy szezont is, de fél év után azért már elég undormány tud lenni a sok portól, szóval tavasszal-ősszel érdemes cserélni. Illetve elég jól semlegesíti a külső szagokat is.

"- akinek van klímája annak mindez megállt volna az elpárologtató hűtőjén, és odarohad... mint nekem anno"
Van tipped, hogy ezt a területet hogyan lehetne kitakarítani rendesen?

Történet:

Ajánlom, viszont keresni kell kitartóan, mert el szokták dugni! :) Apropó, ez nem foszlik mert vastag, viszont a levegő könnyen átmegy rajta, nem terheli túlságosan le a venti motorját. Könnyen vágható és kibír akár egy szezont is, de fél év után azért már elég undormány tud lenni a sok portól, szóval tavasszal-ősszel érdemes cserélni. Illetve elég jól semlegesíti a külső szagokat is.

"- akinek van klímája annak mindez megállt volna az elpárologtató hűtőjén, és odarohad... mint nekem anno"

Ajánlom, viszont keresni kell kitartóan, mert el szokták dugni! :) Apropó, ez nem foszlik mert vastag, viszont a levegő könnyen átmegy rajta, nem terheli túlságosan le a venti motorját. Könnyen vágható és kibír akár egy szezont is, de fél év után azért már elég undormány tud lenni a sok portól, szóval tavasszal-ősszel érdemes cserélni. Illetve elég jól semlegesíti a külső szagokat is.

2018-05-15 16:00:41
csabihal

csabihal

Válasz erre: @Süti #130597 

először nézd meg, hogy ventillátortól jön-e:

nem klímás kocsinál az utas lábánál levő fekete levegő-csövet vedd le és kapcsold be a ventit. ha már ott jön a szivacs akkor a venti feletti lemezről jön

ha ott nem jön szivacs, akkor a fűtésbox az ok, ahhoz vagy kiveszed a műszerfalat, vagy elviseled, hogy jönnek a szivacsok...

amit én kézben fogva láttam, ott a hideg-meleg levegő állító lemez fűtőradiátor felöli oldalán a szivacs mállott el a melegtől

Roland: tök jó ötlet, ha látok ilyet megnézem bótban!

Történet:

Válasz erre: @Süti #130597 

először nézd meg, hogy ventillátortól jön-e:

nem klímás kocsinál az utas lábánál levő fekete levegő-csövet vedd le és kapcsold be a ventit. ha már ott jön a szivacs akkor a venti feletti lemezről jön

ha ott nem jön szivacs, akkor a fűtésbox az ok, ahhoz vagy kiveszed a műszerfalat, vagy elviseled, hogy jönnek a szivacsok...

amit én kézben fogva láttam, ott a hideg-meleg levegő állító lemez fűtőradiátor felöli oldalán a szivacs mállott el a melegtől

2018-05-15 15:58:52
Roland

Roland

Válasz erre: @csabihal #130596 

Én nem szivacsot tettem be, hanem aktív szénszűrő betétet. Pont olyat, amit a konyhai páraelszívókhoz szoktak használtani. Méretrevágva, egy 2000ftos csomag 8 cserére elegendő. smile Obiban vettem, de kábé minden barkácsboltban vehető ilyen kocka.

Történet:

Válasz erre: @csabihal #130596 

Én nem szivacsot tettem be, hanem aktívszénszűrő betétet. Pont olyat, amit a konyhai páraelszívókhoz szoktak használtani. Méretrevágva, egy 2000ftos csomag 8 cserére elegendő. :)