Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    DIY    |   << vissza

DIY

2018-07-06 20:58:00
Roland

Roland

Posztok: 65
Velünk: 459 napja

Érdekesség. Cirka 4-5 hónap alatt ennyi koszt fogott meg az aktív szénszűrő. Amúgy a csonk mérete, 10x15cm.

Történet:

Cirka 4-5 hónap alatt ennyi koszt fogott meg az aktív szénszűrő. Amúgy a csonk mérete, 10x15cm.

2018-07-06 20:58:21
Roland

Roland

Eredeti:

Válasz erre: @Roland #130603 

Azta... azt hiszem erre ki kell vennem két hét szabit. (Regenerálódási idő beleszámolva)
Viszont ha szeretnél ilyen melónak nekifutni harmadjára is, szólj nyugodtan, megbízlak a munkával. smile )

Történet:

Válasz erre: @csabihal #130610 

Azta... azt hiszem erre ki kell vennem két hét szabit. (Regenerálódási idő beleszámolva)
Viszont ha szeretnél ilyen melónak nekifutni harmadjára is, szólj nyugodtan, megbízlak a munkával. :))

Viszont ha szeretnél ilyen melónak nekifutni harmadjára is, szólj nyugodtan, megbízlak a munkával. :))

2018-05-15 19:21:49
csabihal

csabihal

Posztok: 1567
Velünk: 1759 napja

Válasz erre: @Roland #130603 

Szia!

próbáltam a helyén habbal befújni és pucolni - majd megnéztem az eredményt és inkább kivettem a dobozt:

klímáshoz elballag, gázt lefejt

klímacső megbont, csöveket ledugóz

4db tömítéssel elballag klímáshoz és vesz belőlük újat - méret alapján adják

szellőztető-motor, majd elpárologtató kivesz

elpucolt mindent, fertőtlenít,  torzult lamellát kiegyenget

összerak mindent...

klímáshoz visszaballag és feltölteti a rendszert

fél nap a bontás, mert a pár perc után elegem lesz belőle, pedig másodjára már tudtam hol a csavar, nem kellett látni...

eddig 2 különböző kocsin csináltam meg

Veszprémben nekem ők voltak bizalom-gerjesztőek - http://www.kcv.hu/

Ati- telepen levőt próbáltam céges kocsival, ha én fizettem volna sírok...

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2018-05-15 16:44:39

Süti

Posztok: 15
Velünk: 219 napja

Köszönöm  a segítséget mindenkinek!

2018-05-15 16:21:26
Roland

Roland

Válasz erre: @csabihal #130601 

Ajánlom, viszont keresni kell kitartóan, mert el szokták dugni! smile Apropó, ez nem foszlik mert vastag, viszont a levegő könnyen átmegy rajta, nem terheli túlságosan le a venti motorját. Könnyen vágható és kibír akár egy szezont is, de fél év után azért már elég undormány tud lenni a sok portól, szóval tavasszal-ősszel érdemes cserélni. Illetve elég jól semlegesíti a külső szagokat is.

"- akinek van klímája annak mindez megállt volna az elpárologtató hűtőjén, és odarohad... mint nekem anno"
Van tipped, hogy ezt a területet hogyan lehetne kitakarítani rendesen?

Történet:

Ajánlom, viszont keresni kell kitartóan, mert el szokták dugni! :) Apropó, ez nem foszlik mert vastag, viszont a levegő könnyen átmegy rajta, nem terheli túlságosan le a venti motorját. Könnyen vágható és kibír akár egy szezont is, de fél év után azért már elég undormány tud lenni a sok portól, szóval tavasszal-ősszel érdemes cserélni. Illetve elég jól semlegesíti a külső szagokat is.

"- akinek van klímája annak mindez megállt volna az elpárologtató hűtőjén, és odarohad... mint nekem anno"

Ajánlom, viszont keresni kell kitartóan, mert el szokták dugni! :) Apropó, ez nem foszlik mert vastag, viszont a levegő könnyen átmegy rajta, nem terheli túlságosan le a venti motorját. Könnyen vágható és kibír akár egy szezont is, de fél év után azért már elég undormány tud lenni a sok portól, szóval tavasszal-ősszel érdemes cserélni. Illetve elég jól semlegesíti a külső szagokat is.

2018-05-15 16:00:41
csabihal

csabihal

Posztok: 1567
Velünk: 1759 napja

Válasz erre: @Süti #130597 

először nézd meg, hogy ventillátortól jön-e:

nem klímás kocsinál az utas lábánál levő fekete levegő-csövet vedd le és kapcsold be a ventit. ha már ott jön a szivacs akkor a venti feletti lemezről jön

ha ott nem jön szivacs, akkor a fűtésbox az ok, ahhoz vagy kiveszed a műszerfalat, vagy elviseled, hogy jönnek a szivacsok...

amit én kézben fogva láttam, ott a hideg-meleg levegő állító lemez fűtőradiátor felöli oldalán a szivacs mállott el a melegtől

Roland: tök jó ötlet, ha látok ilyet megnézem bótban!

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)

Történet:

Válasz erre: @Süti #130597 

először nézd meg, hogy ventillátortól jön-e:

nem klímás kocsinál az utas lábánál levő fekete levegő-csövet vedd le és kapcsold be a ventit. ha már ott jön a szivacs akkor a venti feletti lemezről jön

ha ott nem jön szivacs, akkor a fűtésbox az ok, ahhoz vagy kiveszed a műszerfalat, vagy elviseled, hogy jönnek a szivacsok...

amit én kézben fogva láttam, ott a hideg-meleg levegő állító lemez fűtőradiátor felöli oldalán a szivacs mállott el a melegtől

2018-05-15 15:58:52
Roland

Roland

Válasz erre: @csabihal #130596 

Én nem szivacsot tettem be, hanem aktív szénszűrő betétet. Pont olyat, amit a konyhai páraelszívókhoz szoktak használtani. Méretrevágva, egy 2000ftos csomag 8 cserére elegendő. smile Obiban vettem, de kábé minden barkácsboltban vehető ilyen kocka.

Történet:

Válasz erre: @csabihal #130596 

Én nem szivacsot tettem be, hanem aktívszénszűrő betétet. Pont olyat, amit a konyhai páraelszívókhoz szoktak használtani. Méretrevágva, egy 2000ftos csomag 8 cserére elegendő. :)