Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2015-07-14 9:10:18
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja
Matt, 2015-07-13 15:02:19

Gyéé, 2015-07-13 14:47:54

Hogy áll a kocsid? 

Hát...áll! Motortalanul lógatja az orrát a Mesternél. Azért nem egy délutáni mutatvány egy ilyen főtengely csere-bere. Lali meg nem unatkozik. Többet majd akkor tudunk ha a gépműhelyesek megnézték a főtengelyt. Az sajnos látszik, hogy az utóbbi években kicsit el lett hanyagolva a vas mechanikusan. Egy egyre bővülő lista készül, hogy mit kellene megcsinálgatni rajta. Tegnap kölcsön is kértem anyám kertitalicskáját, azzal megyek majd érte ha kész. smile

ON

Akkor beírom az OSZAK nevezésbe, hogy Somkitty urat az enyémtől jó messze tegyék! :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2015-07-13 15:02:19
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja
Gyéé, 2015-07-13 14:47:54

Hogy áll a kocsid? 

Hát...áll! Motortalanul lógatja az orrát a Mesternél. Azért nem egy délutáni mutatvány egy ilyen főtengely csere-bere. Lali meg nem unatkozik. Többet majd akkor tudunk ha a gépműhelyesek megnézték a főtengelyt. Az sajnos látszik, hogy az utóbbi években kicsit el lett hanyagolva a vas mechanikusan. Egy egyre bővülő lista készül, hogy mit kellene megcsinálgatni rajta. Tegnap kölcsön is kértem anyám kertitalicskáját, azzal megyek majd érte ha kész. smile

ON

2015-07-13 14:47:54
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9093
Velünk: 5491 napja

Hogy áll a kocsid? 

aláírás DrasticPlastic Driver
2015-07-13 14:40:10
Matt

Matt

Már nyitva a nevezés a következő versenyre, ami Tököl helyett a napfényes Kakucson kerül megrendezésre. Én neveztem, már csak valami MX-5-öt kéne keríteni.

2015-07-07 21:44:25
Matt

Matt

Hunya, 2015-07-07 13:09:08

tourist, 2015-07-06 13:42:43

Tisztelt Robák úr!

Tegye már meg, hogy készít egy riportot a félelem nélküli Cs. Dáviddal is, továbbá kérném még mutassa már be azt a setupot ami ennyire hatékonynak bizonyult a kecskeméti aszfaltcsíkon.

Köszönet a többi résztvevő beszámolójáért 

Ültem a Nofear srác mellett a bemelegítő körében, sorolom az ütőkártyáit:

- erősen alulkormányzott setup, ami a jobb 1-en ülő kidobásával picit javul

- erősen rátenni a rázókőre, hogy rövidebb legyen a megtett út (úgysincs power)

- a rázókő befordítja a seggét, így legalább nem annyira tolja az elejét

- hideg nyugalom, Buttonos stílus: nem hadonászik, finoman tekergeti a kormányt, megvan a flow

- nem melegíti el a hátsó gumikat drifttel, ökörködéssel (igaz így kívülről nem olyan szórakoztató, ellenben kurva gyors)

- stabil teljesítmény: 7 tizeden belül szór a 3 köre

- ja, és nem visz magával bójákat... :-)

Kihagytad a "félelemnélküli ideapacsit" kéztartást a kritikus részeken. Én most ellestem. smile

2015-07-07 21:14:14
Z_Marci

Z_Marci

Posztok: 205
Velünk: 2515 napja

Sziasztok! Teljes inkognitóban jómagam is részt vettem a vasárnap lebonyolított kecskeméti eseményen. Nálam volt mindent látó kamerám is, mellyel értékes fotókat készítettem. Ezek közül a publikus képek az alábbi linken találhatóak:

https://drive.google___SY3VkTkU&usp=sharing

A Sushi Team botránnyal kapcsolatos képeket pedig továbbítottam az EFIA-nak. Wink

Üdv,
Kristóf 

2015-07-07 17:17:40
Dávid85

Dávid85

Posztok: 31
Velünk: 2753 napja

Ezt nevezem Robák Úr!, nagyon szépen összefoglalta, mik vezettek a hétvégén a sikerhez :-), ezúton is köszönöm részletekre kiderjedő megfigyelő munkáját. 

Ez a pálya különösen feküdt az autómnak, nem küszködtem elfogyó kettes fokozattal, erőhiányt sem éreztem, egyszóval jó kis futam volt.

Mivel nem volt tiltott a rázókövek használata, így elég rendesen felhajigáltam rá az autót, szerintem ennek köszönhetően tudtam értékes másodpercekre szert tenni.

Következzen a legjobb köröm, idő: 2:09,406 

Történet:

Ezt nevezem Robák Úr!, nagyon szépen összefoglalta, mik vezettek a hétvégén a sikerhez :-), ezúton is köszönöm részletekre kiderjedő megfigyelő munkáját. 

Ez a pálya különösen feküdt az autómnak, nem küszködtem elfogyó kettes fokozattal, erőhiányt sem éreztem, egyszóval jó kis futam volt.

Mivel nem volt tiltott a rázókövek használata, így elég rendesen felhajigáltam rá az autót, szerintem ennek köszönhetően tudtam értékes másodpercekre szert tenni.

Következzen a legjobb köröm, idő: 2:09,406 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/v55kIDLk_2Y" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

2015-07-07 13:10:48
Hunya

Hunya

Így állunk, szépen egyenlítődik ki az állás:

2015 OSZAK Bajnokság   Verseny / Pontszámok
Pretyekárok Autó Kakucsring Visonta Kecskemét Total
Somkitty "Pretyekár" Mátyás NA 8 10 6 24
Szíjgyártó Bottasz NC 10 8 5 23
Hunya Di Alex NB 6 6 8 20
Félelemnélküli Dávid NB 5 5 10 20
Dr. Csoday Neova NB   4 4 8
Duck Harley NA 1 2 3 6
Dr. Radmacher NC 4     4
Zed Zoltán NC   3   3
Nagytegra-Dezső NA 3     3
Boogie Wunderland NB 2     2

Eddig mindhárom versenyt más nyerte...remélem folytatódik a trend! :-)

2015-07-07 13:09:08
Hunya

Hunya

tourist, 2015-07-06 13:42:43

Tisztelt Robák úr!

Tegye már meg, hogy készít egy riportot a félelem nélküli Cs. Dáviddal is, továbbá kérném még mutassa már be azt a setupot ami ennyire hatékonynak bizonyult a kecskeméti aszfaltcsíkon.

Ültem a Nofear srác mellett a bemelegítő körében, sorolom az ütőkártyáit:

- erősen alulkormányzott setup, ami a jobb 1-en ülő kidobásával picit javul

- erősen rátenni a rázókőre, hogy rövidebb legyen a megtett út (úgysincs power)

- a rázókő befordítja a seggét, így legalább nem annyira tolja az elejét

- hideg nyugalom, Buttonos stílus: nem hadonászik, finoman tekergeti a kormányt, megvan a flow

- nem melegíti el a hátsó gumikat drifttel, ökörködéssel (igaz így kívülről nem olyan szórakoztató, ellenben kurva gyors)

- stabil teljesítmény: 7 tizeden belül szór a 3 köre

- ja, és nem visz magával bójákat... :-)

2015-07-06 13:42:43
tourist

tourist

Posztok: 403
Velünk: 2592 napja

Tisztelt Robák úr!

2015-07-06 13:21:58
Hunya

Hunya

Robák Róbert, Boxutca-Bulvár" rovata jelenti:

Újabb lesifotók kerültek elő!!! Vagy megette a „perenosz” a gumikat, vagy már megint trükközik a Sushi Team???

Csak nem a betiltott tapadásnövelő, a Techno-cool van abban a permetezőnek látszó tárgyban???

Újabb feladat az EFIA-nak...gyűlik-gyűlik a bizonyíték!

Techno Cool tapadásnövelő adalék

2015-07-06 11:44:01
pke1977

pke1977

Posztok: 578
Velünk: 3738 napja

Én is gratulálok a dobogósoknak! Különösen Dávidnak, természetesen! A nagy meleg miatt nem irigyellek benneteket, és ahogy olvasom, az autók sem köszönték meg a 35 fokot.

Kacsa, a gyerekekről van valami felvétel?

2015-07-06 11:45:31
Hunya

Hunya

Robák Robi jelenti Kecskemétről:

Somkitty "Pretyekár" Matthias megrovásban részesült, mert aktív aerodinamikai elemeket találtak az autóján. Eredményét megtarthatja, de az év végén a bajnokság állásától függően pontokat vonhatnak le tőle.

Csapattársát, Szíjgyártó Bottaszt még vizsgálja az EFIA. (Ez Fiam Itt Azmegnemtiloshe?)

Tudósítónk egy lesifotót is kapott egy névtelen "segítőtől", aki lencsevégre kapta a tiltott elemet.

Aktív aerodinamikai elem

Lehet hogy az elem leszerelése okozta a Sushi-Team gyengélkedését? Vagy ez valójában egy "szélességjelző", és emiatt volt az a sok bójahiba?

Robi utánajár a rejtélynek...csak várjátok ki türelemmel!

Komoly lesifotós had dolgozik ám a keze alá, akik a boxutca minden titkos kis szegletét figyelik, semmi sem maradhat rejtve!!!!

Történet:

Robák Robi jelenti Kecskemétről:

Somkitty "Pretyekár" Matthias megrovásban részesült, mert aktív aerodinamikai elemeket találtak az autóján. Eredményét megtarthatja, de az év végén a bajnokság állásától függően pontokat vonhatnak le tőle.

Tudósítónk egy lesifotót is kapott egy névtelen "segítőtől", aki lencsevégre kapta a tiltott elemet.

Aktív aerodinamikai elem

Lehet hogy az elem leszerelése okozta a Sushi-Team gyengélkedését? Vagy ez valójában egy "szélességjelző", és emiatt volt az a sok bójahiba?

Robi utánajár a rejtélynek...csak várjátok ki türelemmel!

Komoly lesifotós had dolgozik ám a keze alá, akik a boxutca minden titkos kis szegletét figyelik, semmi sem maradhat rejtve!!!!

2015-07-06 11:36:49
Matt

Matt

Hunya, 2015-07-06 11:23:31

Így egymás alatt nézve a 2 videót nagyon egyformán mentek. Szinte teljesen. Talán az első körben a szálló előtti kígyó kimenet emás, de egyébként nincs benne sem különbség sem hiba. Szerintem ez a setup itt ennyit tudott.

Dávid is kb. ugyanilyen simán autókázott, én meg "baromállatkodtam" összevissza. :-)

Más téma, logoltam még az első futamnál 10-kor: Beszívott levegő 30 fok, mire odaérsz a rajthoz már 40, a pályán 50-53 között. Ez sok erőt elvett a motoroktól.

Nekem is ez volt kb. a benyomásom. Roli autója nagyon jó indulatú, kellemes és nagyon élvezetes vezetni. Vezettem sokat régebben Pufi és +G NC-jét szóval nem volt ismeretlen a fíling. Ezen a pályán kis tempó miatt nem is kellett visszavennem a vehemenciából, ment ami a csövön kifért.

Egyedül a rázókövek elkerülése ami miatt én benthagyott tizedeket éreztem, de érthető volt Roli kérése, mert elég agresszív szegélykövek voltak. 

Persze a kompi után szokatlan volt, hogy nem kell vele úgy hadakozni, mert alul nincs meg úgy az ereje és 1-es 2-es fokozat jóval hosszabb is, ezekben a szűk kanyarokban én éreztem azt a több, mint 100 kiló pluszt is a súlyban, de itt a gumik kóros elmelegedése volt a tempóvesztés oka...

Történet:

Hunya, 2015-07-06 11:23:31

Így egymás alatt nézve a 2 videót nagyon egyformán mentek. Szinte teljesen. Talán az első körben a szálló előtti kígyó kimenet emás, de egyébként nincs benne sem különbség sem hiba. Szerintem ez a setup itt ennyit tudott.

Dávid is kb. ugyanilyen simán autókázott, én meg "baromállatkodtam" összevissza. :-)

Más téma, logoltam még az első futamnál 10-kor: Beszívott levegő 30 fok, mire odaérsz a rajthoz már 40, a pályán 50-53 között. Ez sok erőt elvett a motoroktól.

Nekem is ez volt kb. a benyomásom. Roli autója nagyon jó indulatú, kellemes és nagyon élvezetes vezetni. Vezettem sokat régebben Pufi és +G NC-jét szóval nem volt ismeretlen a fíling. Ezen a pályán kis tempó miatt nem is kellett visszavennem a vehemenciából, ment ami a csövön kifért.

Egyedül a rázókövek elkerülése ami miatt én benthagyott tizedeket éreztem, de érthető volt Roli kérése, mert elég agresszív szegélykövek voltak. 

Persze a kompi után szokatlan volt, hogy nem kell vele úgy hadakozni, mert alul nincs meg úgy az ereje és 1-es 2-es fokozat jóval hosszabb is, ezekben a szűk kanyarokban én éreztem azt a több, mint 100 kiló pluszt is a súlyban, de itt a bal első-hátsó gumik kóros elmelegedése volt a tempóvesztés oka...

2015-07-06 11:23:31
Hunya

Hunya