Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2015-07-06 10:52:19
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

Gratulálok a dobogós helyezetteknek, Dávid nagyon megérdemelte ezt a helyezést, nagyon szépen ment!

Tegnapi nem az én napom volt! Nagyon nagy melegben, nekem nagyon csúszott, lassú tempónál is hamar eljött a tapadási határ, tegnap annyi bóját döntöttem, mint tavaly egész évben.

Az autónak nagyon nem tett jót a nagy meleg, a váltóból 1 és 2 fokozatban furcsa zörej hallatszik, a műszerfal közepe is recseg ropog, sőt még a plexi légterelő is neki állt nagyon zörögni. Melegről még annyit, hogy a kesztyűtartóban lévő bankkártyám teljesen eldeformálódott!

Matt:

https://www.youtube.com/watch?v=msddtJr2Rpo

Sajátom:

https://www.youtube.com/watch?v=1Wm0lOWBKgE

aláírás

Black Sushi

2015-07-06 10:44:37

kacsa

Posztok: 328
Velünk: 3069 napja

Nagyon jó ez a pálya , itt kéne tartani a talikat ,Nekem nem volt probléma a gumi melegedés , régi kedves barátom ült mellém balansznakLaughing piszok nagyot játszadoztunk igazán öröm "zenélés"volt.Bocsánat ,hogy nem a csapattal bandáztam,de agyerekeink egy suzukival indultak tündérien mentek jó erzés volt látni a két 10 éves gyereket,Jön az utánpótlás Embarassed

2015-07-06 10:13:54
Csaba

Csaba

Posztok: 194
Velünk: 3168 napja
Hunya, 2015-07-06 9:58:23 

Tatánál hűlt le annyira a kocsi, hogy már nem égette a gázpedál a talpamat. Már nem tudtam hogyan nyomjam, éllel, sarokkal?

Nyilván a 60 fokos aszfalt által fincsin átmelegített cipőtalp előny ilyenkor... :-)

Tempomat! smile  

http://www.miata.hu/forum/?tid=2883&page=2#67427

Hiányzik a leírásból a fénykép az ablaktörlőkapcsoló cseréje után. Eltűnt a csúnya szürke kapcsoló, teljesen gyári kinézete van! 

2015-07-06 10:12:55
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Itt van az a köröm, amit nem tudtak megmérni. 2:10 körül van szerintem.

Sokat nem nyertem volna vele.

De érzésre ez volt a legjobb. Legalábbis nagyon élveztem. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=3lqU55kF87g

aláírás May the Fairy be with You!
2015-07-06 9:58:23
Hunya

Hunya

Matt, 2015-07-06 9:07:09

Hunya, 2015-07-06 8:57:19

https://youtu.be/5JRh7yx--tE

Fú, elég cefetül mentél itt. Az utolsó levezető körben ment el sok a célegyenes elhúzott bójáknál. Ott már nagyon tolta az orrát. Ez a 35+ fokos külső hőmérséklet gyakorlatilag ellehetetlenítette, hogy 2,5 körön át tempósan lehessen menni ilyen szűk kanyarokkal tűzdelt pályán. Elmelegszik 1 kör után a gumi.

Lehet, hogy a Federal sem az igazi ebben, talán az Ad08R kicsit jobban bírta volna, szerencsére a Kacsa kivételével mindenki ugyanazzal a beszállítóval dolgozik, szóval a gumira nem lehet fogni semmit.

Ebben a menetben ment legtöbbet keresztbe. Azt ott konkrétan alig tudtam bevenni, nem fordult, hiába kormányoztam. Ott halt meg a gumi végleg. Remélem az augusztusi futamok már nem 35 fokosak lesznek, esküszöm egy esőnek is jobban örülnék.

Tatánál hűlt le annyira a kocsi, hogy már nem égette a gázpedál a talpamat. Már nem tudtam hogyan nyomjam, éllel, sarokkal? 

Nyilván a 60 fokos aszfalt által fincsin átmelegített cipőtalp előny ilyenkor... :-)

2015-07-06 9:07:09
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja
Hunya, 2015-07-06 8:57:19

Fú, elég cefetül mentél itt. Az utolsó levezető körben ment el sok a célegyenes elhúzott bójáknál. Ott már nagyon tolta az orrát. Ez a 35+ fokos külső hőmérséklet gyakorlatilag ellehetetlenítette, hogy 2,5 körön át tempósan lehessen menni ilyen szűk kanyarokkal tűzdelt pályán. Elmelegszik 1 kör után a gumi.

Lehet, hogy a Federal sem az igazi ebben, talán az Ad08R kicsit jobban bírta volna, szerencsére a Kacsa kivételével mindenki ugyanazzal a beszállítóval dolgozik, szóval a gumira nem lehet fogni semmit.

2015-07-06 8:57:19
Hunya

Hunya

Jó kis pálya ez a Kecskemét. Tapad, húzós-szűkülős kanyarok vannak benne, lendületes, nem forog le a kettes sehol.

Meg kéne tanulni ezt a bal lábbal beleszúrogatok a fékbe stílust, az nagyon jó let volna ide most.

Megnéztem otthon azt a köridőmet, amit nem tudtak megmérni, jellemzően nem volt jobb, 2:10 körül.

Dávid megfoghatatlan volt, még bójahiba nélkül sem értük volna utol.

Kicsit azért félek, hogy a Bottasz gyerek most felhúzta magát, és ő is “Félelemnélkülivé” válik a következő futamokon.

Egyre izgisebb ez az OSZAK.

Azt mondták a nagyok, hogy szépen mozgunk a pályán.

Én különösen „szépen“ mozogtam, ment az auto keresztbe mindenhol. Szórakoztató volt, de nem gyors. Az utolsó körben lágyítottam hátul, de nem eleget. Még tesztelni kell.

Viszont nagyon pontosan irányítható, látszik a videón, hogy egy kormánymozdulattal helyre rakható egy túlkormányzás után.

Ezt egyébként Rolitól tanultam el, csak eddig nem ilyen pontosan csinálta meg a kocsi.

I love Turesz, izé Powerflex! J

A célravezető stílus egyébként Dávidé volt, aki masszív alulkormányzottsággal küzdve (közben ásítozva és fél kézzel kormányozva) dobálta rá a kerékvetőre a gépet.

Abszolút legjobb időt is ő ment közülünk, megérdemelte a győzelmet.

2015-07-06 8:48:11
Hunya

Hunya

szroli, 2015-07-05 21:32:45

Ha Roli faterja eljön Visontára, Matyi nyer.

Ha Roli faterja eljön Kecskemétre, és hoz egy csajt, Dávid nyer.

Ha Roli faterja eljön Lacházára, és hoz 2 csajt, Hunya nyer???

De a lényeg, hogy Roli faterja mindig jöjjön, mert akkor nem a Roli nyer... :-)

2015-07-05 21:32:45
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

aláírás

Black Sushi

2015-07-05 19:20:48
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja
Kalap, 2015-07-05 18:28:52

Na, mi volt ma, Racerboyz? smilesmile

Hát nagy csodálkozás.

Nagyon fasza ez a kecskeméti pálya. Az infrastruktúra 5 csillagos, tapad mint az állat, élvezetes stb.

A lényeg: Cs.Dávid úgy elkente a szánkat, hogy csak pislogtunk. Nagyon feküdt az ő autójának a pálya és eddig is mutatta, hogy rohadt gyorsan is vezet. Magabiztosan behúzta a futamot, úgy, hogy minden körben ő volt a leggyorsabb. Nagyon megérdemelte már ezt.

Hunya Mester behozta 2. helyre a Tündért, jómagam pedig a 3. helyre Roli Sushi-ját. Roli 3tizeddel megvert volna összesítésben, de földöntött egy bóját és így 1,7sec-kel előbb végeztem a büntetés miatt.

Itt is köszönöm neki a lehetőséget, mert értékes pontokat tudtam szerezni.

Az mx-5 bajnokság most így néz ki:

Matt - 24 pont

Roli - 23 pont

Hunya és Cs.Dávid - 20-20 pont

Izgis. Következik Tököl, utána pedig Hungaroring, ahol Rolinál törlesztek és ő is a Hófehérkét fogja vezetni...

Történet:

Na, mi volt ma, Racerboyz? :):)

Hát nagy csodálkozás.

Nagyon fasza ez a kecskeméti pálya. Az infrastruktúra 5 csillagos, tapad mint az állat, élvezetes stb.

A lényeg: Cs.Dávid úgy elkente a szánkat, hogy csak pislogtunk. Nagyon feküdt az ő autójának a pálya. Magabiztosan behúzta a futamot, úgy, hogy minden körben ő volt a leggyorsabb.

Hunya Mester behozta 2. helyre a Tündért, jómagam pedig a 3. helyre Roli Sushi-ját. Roli 3tizeddel megvert volna összesítésben, de földömtött egy bólyát és így 1,7sec-kel előbb végeztem.

Matt - 24 pont

Roli - 23 pont

Izgis. Következik Tököl, utána pedig Hungaroring, ahol Rolinál törlesztek és ő is a Hófehérkét fogja vezetni...

Na, mi volt ma, Racerboyz? :):)

Hát nagy csodálkozás.

A lényeg: Cs.Dávid úgy elkente a szánkat, hogy csak pislogtunk. Nagyon feküdt az ő autójának a pálya és eddig is mutatta, hogy rohadt gyorsan is vezet. Magabiztosan behúzta a futamot, úgy, hogy minden körben ő volt a leggyorsabb.

Hunya Mester behozta 2. helyre a Tündért, jómagam pedig a 3. helyre Roli Sushi-ját. Roli 3tizeddel megvert volna összesítésben, de földömtött egy bólyát és így 1,7sec-kel előbb végeztem.

Matt - 24 pont

Roli - 23 pont

2015-07-05 18:28:52
Kalap

Kalap

Posztok: 1610
Velünk: 5297 napja

Na, mi volt ma, Racerboyz? smilesmile

aláírás

Fun is not a straight line

2015-06-30 12:59:17
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4104 napja
Hunya, 2015-06-30 10:31:07

Át lehet szállni másik autóba! :-)

Ááá, már találtam erre is mentséget: két hete annyira jól sikerült a szórakozás az aquaparkban, hogy most jöhettem vissza a röntgenről.:D (Diagnózis majd kifekszemLaughing)

2015-06-30 10:47:27
Hunya

Hunya

Robák Robi interjúja Radmacher Doktorral:

-          Kérem a következőt! Áááá, maga az Róbert, jöjjön be! Mi a panasz?

-          Újabban nem látjuk a versenyeken.

-          És ez hol fáj magának, agyban, vagy szívtájékon?

-          Igazándiból mindkettő.

-          Akkor nézegesse a Somkittyt erősebben, ha nem megy beutalom a szemészetre.

-          Na de minden versenyre kell egy Radmacher, anélkül nem az igazi, csökken a kihívás a többieknek.

-          Mit számít az, bokros teendőim vannak.

-          Akar róla beszélni? Másnak is vannak problémái….

-          Nekem nincs problémám, csak néha szomjas vagyok és ilyenkor 3 napra elvonulok a Bakonyba beszélgetni a barátaimmal.

-          Ebben természetesen nincs semmi kivetnivaló, de már az összes barátja elmúlt 40, többször is, szóval ez már nem lehet kifogás!

-          Na de akkor meg szülinapok vannak, nagy a rokonság.

-          De már a Nagymama is 3x volt 70 éves, szóval lassan nem hisszük el ezt sem.

-          Jövő héten ügyeletben vagyok, aztán meg nyaralni megyünk a 12 gyerekemmel az Adriára.

-          Persze a múltkor meg síelni, búvárkodni volt, gyanús, nagyon gyanús!

-          Mire akarsz kilyukadni Robi?

-          Egyesek azt híresztelik, hogy Wallace néven újabban már az Adria Kupán indul egy Jugóval, igaz ez?

-          Nem nyilatkozom, de a az autó tetejét már lefűrészeltük, egyre jobban hajaz egy Mx-5-re.

-          Értem-értem, de nem ez a fontos, hanem hogy mikor láthatjuk élőben? Mind Radmacher Doktort, mind a GrünMichaelt a pálya Gromitját?

-          Nem értem honnan jön ez a Wallace és Gromitozás….da következő futamon már ott leszek. Addig is zaklasd inkább a Szíjgyártót, meg a többieket. Nesze, felírok egy kis antiinfantiliszt, az jót fog tenni.

-          Köszönöm Doktor úr!

-          Robi, maga tette a zsebembe azt a vastag fehér borítékot?

-          Nem Doktor úr!

-          ÉS MÉR’ NEM????? Robiiiii! Hát miből lesz nekem akkor ECUTEK-em?????????

2015-06-30 10:31:07
Hunya

Hunya

zed1, 2015-06-30 10:12:31

Hunya, 2015-06-29 10:44:57

Itt a nevezési lista, hogyhogy csak 5 Mx-5 van (SzRoli, Matt, Hunya, Kacsa, FélelemnélküliDávid)

Tessék nevezni!

http://hegcsi.freeweb.hu/oszak/pdf15/mszb03nevezesek.pdf

Sajna most kimarad, a multkori meleg (vagy a labam) megviselte valaszinuleg a kuplungot, igy aknaban hely hiany miatt Lalee varazslatos kezei fogjak méghozni a gyogyulast majd a kov heten.

Át lehet szállni másik autóba! :-)

Doki sem tud jönni, valami mondvacsinált indokkal, hogy nyaral, vagy ilyesmi lemondta... :-)

2015-06-30 10:12:31
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4104 napja
Hunya, 2015-06-29 10:44:57

Itt a nevezési lista, hogyhogy csak 5 Mx-5 van (SzRoli, Matt, Hunya, Kacsa, FélelemnélküliDávid)

Tessék nevezni!

http://hegcsi.freeweb.hu/oszak/pdf15/mszb03nevezesek.pdf

Sajna most kimarad, a multkori meleg (vagy a labam) megviselte valaszinuleg a kuplungot, igy aknaban hely hiany miatt Lalee varazslatos kezei fogjak méghozni a gyogyulast majd a kov heten.