Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2015-06-09 16:15:15
Hunya

Hunya

Posztok: 5313
Velünk: 4966 napja
szroli, 2015-06-09 15:51:36

Volt egy kis időm összehasonlítani a Matyi és Dávid felvételét az én körömmel. Tanulságos volt egyszerre nézni a videókat!

Matyi az első körben a lassú kanyaroknál adott 1,5s-et, a célegyenesben és a végén lévő bójasornál hoztam rajta 1s-et, majd a lassú kanyarokban megint kaptam 1,5s-et, így lett a végéra meg a 2s előny! Matyi a nagy tempó ellenére szűkebben tudta venni a lassú kanyarokat, ez pedig szvsz gumi! A legtöbbet a hátsó hosszú jobbosban kaptam tőle!

Dávid a kigyorsításoknál marad le, míg a szűk kanyarokban gyors, mint a Matyi!

Hunya nem töltött fel tiszta kört, pedig arra is kíváncsi lettem volna!

A 4. futam végére a hátsó gumik már nagyon nem tapadtak, cibáltam a kormányt rendesen, nagy szerencse, hogy hátsó részen nem volt meg az egyik bója, ahogy kicsit keresztbe mentem a bója sornál! Smile

A harmadik menet éppen most megy fel, 2.03.4, az volt a legjobb időm. Az első körben ennél egy tizeddel mentem jobbat, de ott rámentem az utolsó előtti bója sarkára, mert ott Roli nagyon megterhelte a jobb 1-et, így az kuka.

Kérem Mr. Analízist, értékelje majd ezt a Matt-Dévid-Bottasz koordinátarendszerben! :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2015-06-09 15:51:36
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3502 napja

Volt egy kis időm összehasonlítani a Matyi és Dávid felvételét az én körömmel. Tanulságos volt egyszerre nézni a videókat!

Matyi az első körben a lassú kanyaroknál adott 1,5s-et, a célegyenesben és a végén lévő bójasornál hoztam rajta 1s-et, majd a lassú kanyarokban megint kaptam 1,5s-et, így lett a végéra meg a 2s előny! Matyi a nagy tempó ellenére szűkebben tudta venni a lassú kanyarokat, ez pedig szvsz gumi! A legtöbbet a hátsó hosszú jobbosban kaptam tőle!

A 4. futam végére a hátsó gumik már nagyon nem tapadtak, cibáltam a kormányt rendesen, nagy szerencse, hogy hátsó részen nem volt meg az egyik bója, ahogy kicsit keresztbe mentem a bója sornál! Smile

aláírás

Black Sushi

Történet:

Matyi az első körben a lassú kanyaroknál adott 1,5s-et, a célegyenesben és a végén lévő bójasornál hoztam rajta 1s-et, majd a lassú kanyarokban megint kaptam 1,5s-et, így lett a végéra meg a 2s előny! Matyi a nagy tempó ellenére szűkebben tudta venni a lassú kanyarokat, ez pedig szvsz gumi! A legtöbbet a hátsó hosszú balosban kaptam tőle!

2015-06-09 10:32:22
Hunya

Hunya

szroli, 2015-06-09 9:54:44

Matt, 2015-06-09 8:51:58

Dávidnál egyáltalán nem érződik, hogy elmelegedne a gumi pedig neki is RSR van fent.

Lehet, hogy a ZöldTündér-nek a futóművével kellett volna játszani?

Egyébként Dávid félelmetesen tisztán megy végig, nem irigylem, hogy megint 2 tizeddel csúszott le Hunyáról. 

Azért a videó nyitóképen látható kormánykezelés megér egy misét. smile

Dávid ez az autó nagyon ütőképes szlalomra ezekkel a 15-ös felnikkel és a Federal gumikkal, meg persze a pilóta miatt is! Ezt bizonyítja, hogy ott forgott le a 2-es mint Hunya Zöld Tündérénél, pedig az utolsó bója előtt már a gázon álltam. Tudom, hogy Gábornak 5 sebességes, míg Dávidnak 6-os váltója van, de itt a 6-os most előnyben volt.

Tündér futómű beállítási értékeire én is kíváncsi lennék, de sajnos azt kell, hogy mondjam a Hunyánál a gumimelegedéshez nagymértékben hozzájárult, hogy ketten versenyeztünk a kocsival és a guminak nem volt ideje visszahűlni az extrém meleg levegő és aszfalt hőmérséklet mellett! Ennek ellenére én még így is jóval versenyképesebb voltam, mint az NC-vel lettem volna, viszont Gábor esélyeit ez nagymértékben rontotta! Sajnálom Gábor, bocsi!

Emiatt, úgy érzem, hogy Kecskeméten, mégis csak a Sushi-val kell, hogy induljak, nehogy Matyi is ilyen helyzetbe kerüljön miattam, hogy a Neovákon gondjai legyenek! 

Több dolgon múlt szerintem:

- Dávid nem agresszívan kanyarodik

- Nem fékez satut

- Nem pörög ki a kerék kigyorsításkor

Szóval ha a gumi kevesebb terhelést kap, akkor nyilván kevésbé melegszik. Buttonnak kell lenni, meg Pereznek. :-)

Nyilván az sem mindegy, hogy 35-40 vagy 45-50 fokos gumival indulsz, de ez csak saját balfaszság, miért nem locsoltuk vízzel? A párolgás hűt. Nyilván nem én találtam ki, hanem Lotusmágus-Balázs. Szóval viszem az othoni permetezőt Kecskemétre. :-)

Az AD08 vs. Federal összehasonlításra eddig is írták, hogy heat management-ben az AD08 jobb, ez most be is bizonyosodott.

Váltó témához:

KMH   NA NB8A NB8B
    1.6 l (115 PS) 1.6 l (90 PS) / 1.8 l  1.6 l / 1.8 l  1.8 l (Sechsgang)
  1st gear 58,0 60,8 60,8 57,2
  2nd gear 96,3 101,0 101,0 94,8
  3rd gear 136,7 143,4 143,4 130,7

A számok nem pontosak teljesen, de a különbség kb. ennyi. Igen, ide jobb volt a rövidebb váltó, még jó, hogy Epresjani nem jött! :-)

Az esélyeimről meg annyit, hogy nem kellett volna elbasznom két bóját, és akkor jobb az időm összetettben. De így izgalmasabb volt, mert van motiváció Mr. NoFearnek! :-)

Futómű: -2 / -2 körül, összetartás nulla. Valahol fent van a topicban. De szerintem ezeknél a szűk kanyaroknál nem ez játszik. Nem volt kígyó.

2015-06-09 9:54:44
Pampalini

Pampalini

Matt, 2015-06-09 8:51:58

Dávidnál egyáltalán nem érződik, hogy elmelegedne a gumi pedig neki is RSR van fent.

Egyébként Dávid félelmetesen tisztán megy végig, nem irigylem, hogy megint 2 tizeddel csúszott le Hunyáról. 

Dávid ez az autó nagyon ütőképes szlalomra ezekkel a 15-ös felnikkel és a Federal gumikkal, meg persze a pilóta miatt is! Ezt bizonyítja, hogy ott forgott le a 2-es mint Hunya Zöld Tündérénél, pedig az utolsó bója előtt már a gázon álltam. Tudom, hogy Gábornak 5 sebességes, míg Dávidnak 6-os váltója van, de itt a 6-os most előnyben volt.

Tündér futómű beállítási értékeire én is kíváncsi lennék, de sajnos azt kell, hogy mondjam a Hunyánál a gumimelegedéshez nagymértékben hozzájárult, hogy ketten versenyeztünk a kocsival és a guminak nem volt ideje visszahűlni az extrém meleg levegő és aszfalt hőmérséklet mellett! Ennek ellenére én még így is jóval versenyképesebb voltam, mint az NC-vel lettem volna, viszont Gábor esélyeit ez nagymértékben rontotta! Sajnálom Gábor, bocsi!

Emiatt, úgy érzem, hogy Kecskeméten, mégis csak a Sushi-val kell, hogy induljak, nehogy Matyi is ilyen helyzetbe kerüljön miattam, hogy a Neovákon gondjai legyenek! 

aláírás

Black Sushi

2015-06-09 8:51:58
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja
Dávid85, 2015-06-08 21:54:07

Én így éltem át a futamot szívóként:

Történet:

2015-06-08 21:59:16
szizso

szizso

Posztok: 451
Velünk: 2768 napja

Ez a sisakra szerelet kamera zseniális. Döntögettem a fejem amig vegigneztem smile

aláírás

RWD: MX5 NB2 BP-Z3 CS <> FWD: ITR DC2

2015-06-08 21:54:07
Dávid85

Dávid85

Posztok: 31
Velünk: 2749 napja

Történet:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/pqfoLtBQeCw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

2015-06-08 21:14:16
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja

Na feltoltam én is a videóm. Nem szaroztam és egybe hegesztettem az anyagot:

• kezdődik egy kis ökörködéssel, aztán
  • a 2. mért köröm Kistegrával. Szerinem ez lett volna a legjobb időm, ha a végén nem úszunk el az utolsó bója sor előtt nagyon. Így a legrosszabb lett.
  • a 4. mért köröm Borival, ez lett a leggyorsabb, de itt meg a fűre lement a fél verda a legvégén és ott elvettem egy pillanatra emiatt.

Történet:

• a 2. mért köröm Kistegrával. Szerinem ez lett volna a legjobb időm, ha a végén nem úszunk el az utolsó bója sor előtt nagyon. Így a legrosszabb lett.
  • a 4. mért köröm Borival, ez lett a leggyorsabb, de itt meg a fűre lement a fél verda a legvégén és ott elvettem egy pillanatra emiatt.

2015-06-08 15:38:19

atomin

Posztok: 2354
Velünk: 3000 napja
Hunya, 2015-06-08 14:14:52

Hunya, 2015-06-08 10:56:10

Van 4 GB videóm, az érdekesebbeket majd feltöltöm:

- Rolinak lehűlt a gumija (vagy csak kifolyt a fülén az adrenalin)

- Porfestő Hunya

- Amikor majdnem nem álltam meg

- Roli gyors köre, stb..

https://www.youtube.com/watch?v=_XIsMNUZPsw&feature=youtu.be

Kb.1 percnél van az ekksön. Így nem tűnik olyan nagyon vadnak...élőben majdnem befostam. :-)

Meleg volt az tény, de ezt látva neked kemény pillanatok lehettek smile

2015-06-08 14:57:41
Hunya

Hunya

- Porfestő Hunya

- Roli gyors köre, stb..

https://www.youtube.com/watch?v=bllsokpIL6Y&feature=youtu.be

A negyedik menet. Nem tudom melyik volt a leggyorsabb, de mindegy is. Aki nálam gyorsabb az már kurva gyors! :-) :-)

2015-06-08 14:30:46
Pampalini

Pampalini

Hunya, 2015-06-08 14:14:52

- Porfestő Hunya

- Roli gyors köre, stb..

Kb.1 percnél van az ekksön. Így nem tűnik olyan nagyon vadnak...élőben majdnem befostam. :-)

Én szemben álltam a rajtoltató mellett! Mi be is fostunk! Smile

aláírás

Black Sushi

2015-06-08 14:14:52
Hunya

Hunya

- Porfestő Hunya

- Roli gyors köre, stb..

2015-06-08 12:51:18
Hunya

Hunya

- Porfestő Hunya

- Roli gyors köre, stb..

https://www.youtube.com/watch?v=U6hhWsonOZo&feature=youtu.be

1:55 körül indul a gépészkedés. Túl meleg volt már a Federal, koppig kitekert kormánnyal a porban fordultunk, de így is 2:05 körüli kör lett. :-)

2015-06-08 12:17:39
Pampalini

Pampalini

Hunya, 2015-06-08 11:10:20

- Porfestő Hunya

- Roli gyors köre, stb..

https://www.youtube.com/watch?v=OnWygK-cXbA&feature=youtu.be

A lehűlt gumi szar kifogás volt!Laughing Egyszerűen elborult az agyam és csak sok volt!

aláírás

Black Sushi

2015-06-08 11:10:20
Hunya

Hunya

- Porfestő Hunya

- Roli gyors köre, stb..

https://www.youtube.com/watch?v=OnWygK-cXbA&feature=youtu.be