Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2015-06-06 11:42:29
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3502 napja

Figyelem! A nagy melegre való tekintettel engedélyezett a versenyen a könnyített ruházat, azaz a térdnadrág és a hosszú ujjú póló viselése!

aláírás

Black Sushi

2015-06-06 10:42:31
Pampalini

Pampalini

Itt a nem hivatalos rajtlista!

Matyival és Hunyával jól elől leszünk! Smile

aláírás

Black Sushi

2015-06-04 9:47:49
Hunya

Hunya

Posztok: 5313
Velünk: 4966 napja

A Skynet visszaküldte az időben a mai napra Robák Braunschweigert, aki a nem túl távoli jövőben idollá vált Robák Robby unokája, csupán csak azért hogy bepillanthassunk az OSZAK legendák életébe a nyugdíjaskor után is.

Micsoda gesztus, és milyen pozitív értékelés ez a mai kor aktív versenyzőinek!

Schweigertől a következő mentális közlést kaptam, igyekszem pontosan átadni a képet és a hangulatot.

Szíjgyártó nagypapa az azóta már metropolisszá vált Bia-Thor-Buggy-ban, egy számára elkülönített zöldövezetben, a mesterséges diófa árnyékában üldögélve mesél unokáinak. Kezében egy megfakult váltógombot morzsolgat, miközben elmélázva hintázik a 205/40 R17-es Federalok reprodukcióján guruló hintaszékében.

Néha – tubák helyett – egy kis Motul 300V-t szippant, édes észteres illata mint a Donald rágóé, gyermekkorát juttatja eszébe. - Nagypapa- Nagypapa - kérik Huni gyermekei, Táltos, és Tolóerő - mesélj még, hogy volt az a régi nagy verseny!

- Jaj, kisunokáim, azok a kigyorsítások…azok a kigyorsítások, mereng el a Nagypapa.

- Azt meséld, tudod, amikor a Matyi bácsi a porból jött vissza!

- Az úgy volt kisunokám, hogy hirtelen egy nagy porfelleg támadt valahol a pálya túloldalán, csak egy szörnyű visítást hallottunk, majd hirtelen a levegőben ugratva megjelent Mettyú bácsi, aki ezáltal 3 bóját is kikerült, és majdnem első lett.

- Mi volt az a visítás? A barátnője papa?

- Nem kisunokám, nem az, hanem a kompresszor!

- Mi az a komptrezor?

Az pont olyan, mint a fluxus kondenzátor tudod? Csak sokkal hangosabb.

- És papa, miért csak majdnem nyerte meg a versenyt?

- Mert akkor jött di Alex bácsi, aki betolta a csodasztéket, amit a Dezső bácsi csinált egy szál gyufával és egy hajszárítóval. Ivott rá egy rumos kakaót, és ettől annyira lendületbe jött, hogy szinte repült a pályán!

- Az Epres Jani bácsi nem volt ott? Nem kisunokám, ő akkor egy távoli országban röpködött, egy repülő szőnyeggel.

- És a Kistegra – vagy hogy hívják azt a kisfiút – tényleg összevissza ment?

- Igen, ő akkor éppen büntetésben volt, az apukája azt mondta neki, hogy rossz volt, és csak keresztben mehet.

- A Kacsa bácsi miatt? Igen, az volt a feladat, hogy 100x beledriftelje az aszfaltba, hogy „Tolatni bűn!”

- A nemfélős bácsi meg a Doktor bácsi ott volt?

- Félelemnélküli Dávid és Doktorbácsi is ott volt, és ők századmásodpercre egyformát autóztak!

- Az hogy lehet Papa? - Tudod egymás mögött parkoltak, összeakadt a lökhárítójuk, így egyszerre mentek a pályán négykerék meghajtással.

- De régebben azt mesélted, hogy Te nyertél!

- Így is volt, na üljetek le elmesélem részletesen!

- De jó, de jó!!!!

A kisunokák közelebb kuporodnak, nagypapa magába réved, sóhajt egyet és hirtelen elszunnyad. Utolsó mormogásából a kisunokák ezt vélik kihallani: „azok a kigyorsítások…”. Csendben betakargatják egy verdás pléddel, majd eszeveszetten rohannak Ivett Nagymama messze földön híres fekete sushiját megkóstolni.

Itt a vége fuss el véle!

A kérdés ezek után már csak annyi, hogy vajon a jövő megváltoztatható-e? :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2015-06-04 9:18:56
Hunya

Hunya

Hunya Di Alex üzeni: az összeg még tárgyalás alatt! :-)

A manázsmentek ma délután még találkoznak, ahol átadják egymásnak a borítékokat. ha minden jól megy a Kingsegg egykori tesztpilótája, Beltmaker Bottas ismét egy jó autóba ülhet. Reméljük az ezúton di Alextől elrabolt pontok a tapasztalatok átadása után kamatostól visszatérnek Goatmate-en és a többi versenyen.

May the horsepower be with you!

See you soon on vasárnap korán reggel!

2015-06-03 20:57:43
Pampalini

Pampalini

Matt, 2015-06-03 20:28:51

szroli, 2015-06-03 19:56:02

Visontai verseny előtt egy friss hír Robák Robitól:

Azt beszélik a padokban, hogy SZ. Botasz autója nem lesz ott Visontán! A pletykák tisztázása miatt ma felhívtam Botaszt és rákérdeztem:

- Halóó Botasz itt Robák Robi! Nem zavarok?

- Haló Robi, miben segíthetek?

- Azt hallottuk, hogy a kocsid nem lesz ott Visontán! Ez igaz?

- Ki ilyen jól értesült?

- Tudod, a hírek gyorsan szállnak! Mi a történet?

- Elég friss, de a hír igaz! Tudod a versenyzés nagyon drága mulatság ezért, fontos, hogy a szponzorok is jól járjanak! Sajnos a mostani verseny dátum újra változott és így már nem tudtam lemondani egy fontos szponzori eseményt, amely most hétvégén lesz! A kocsit kölcsön kell adnom egy speciális fotózásra, barátom P. Giorgio híres ételfotós fog szép lányokat fotózni Sushival, amely fotók egy japán Sushi szakácskönyvben lesznek illusztrációk! Ezért cserébe a közepesnél kicsit nagyobb összeget kapok.

- Mi lesz veled kocsi nélkül, hogy fogsz versenyezni?

- Sikerült a közepesnél kicsit kisebb összegért bérautót találni, így biztos profittal zárjuk a hétvégét, amelyet fejlesztésre fogok költeni!

- Bérautót? Erről beszélnél bővebben!

- Nem titok! Tavalyi évben volt már rá példa, hogy Hunya di Alex Zöld Tündérét terelgettem a Hungaroringen, most is a Zöld Tündér lesz a bérautóm. A visontai pálya elméletileg kedvez a csigás kocsiknak, ezért nem bánom, hogy így alakult! Pontokat menteni megyek Visontára!

- Mit szól ehhez Alex?

- Kérdezd meg tőle! Ma is egyeztettünk, ő állítólag nem bánja! A Hungaroringen is sokat tanultunk egymástól! Most is bízunk benne, hogy Ő is és én is jó eredményt fogunk elérni! Próbálom segíteni a pálya kiismerésében és az új fejlesztések tesztelésében is részt veszek.

- Azt halottam, hogy Dr. Cavalcata azt tervezi, hogy a verseny végén kihívnak téged a boxba kerékcserére, mint Lújízt Mónakóban, akkor Rózberg nyert, így meg itt Alex fog! Mit tudsz erről mondani?

- Lényegében semmit, erről most hallok először! Dr. Cavalcata nagy név a szakmában, biztos tudja, hogy mit csinál!

- Mit vársz a versenytársaktól Visontán?

- Alexnek és Somkittynek nagy esélye van a dobogó legfelső fokára, remélem én is hamar ráérzek a Zöld Tündérre és közel leszek hozzájuk. A vasárnapi futam már csak azért sem lesz egyszerű nekünk, mert szombat este hivatalosak vagyunk Alexal, Somkitty évfakasztó partijára is! Voltam olyan rendes és a sofőr szerepét bevállaltam, így a fiúk annyit ihatnak, amennyi beléjük fér!

Továbbá ott lesz még Félelemnélküli és a kis Tegrácska akik szintén beleszólhatnak a dobogós helyezésekbe! Dokira is kíváncsi leszek, hogy mit fog menni, mivel Sushi az Ő kocsijához van közel. Duck Harley új verseny festését is meg fogjuk csodálni! Zelk Zolitól ezen a futamon fogunk búcsúzni, külföldön folytatja pályafutását, ezért biztosan oda teszi magát. Nova Chaba pedig szerintem megszerzi első pontjait az friss futómű beállításával! Tegra Dezső pedig a grill művészetét mutathatja meg a vezetés művészete mellett!
Nem szabad elfelejteni, hogy most 4 futamból a legjobb 3 fog számítani. Így lesz lehetőség a pálya jobb kiismerésére, de csak egyszer hibázhatsz! 

- Köszi az érdekes infókat, vasárnap találkozunk!

Ez mind szép és jó de elnézted a linket, amit a fejlesztés szó alá tettél.

Na küldöm a jót: Roli-turbó

Ismered? Ezt visszük neked szülinapra! Tudtommal csak NA-ba jó!Wink

aláírás

Black Sushi

2015-06-03 20:28:51
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja
szroli, 2015-06-03 19:56:02

Azt beszélik a padokban, hogy SZ. Botasz autója nem lesz ott Visontán! A pletykák tisztázása miatt ma felhívtam Botaszt és rákérdeztem:

- Ki ilyen jól értesült?

- Elég friss, de a hír igaz! Tudod a versenyzés nagyon drága mulatság ezért, fontos, hogy a szponzorok is jól járjanak! Sajnos a mostani verseny dátum újra változott és így már nem tudtam lemondani egy fontos szponzori eseményt, amely most hétvégén lesz! A kocsit kölcsön kell adnom egy speciális fotózásra, barátom P. Giorgio híres ételfotós fog szép lányokat fotózni Sushival, amely fotók egy japán Sushi szakácskönyvben lesznek illusztrációk! Ezért cserébe a közepesnél kicsit nagyobb összeget kapok.

- Sikerült a közepesnél kicsit kisebb összegért bérautót találni, így biztos profittal zárjuk a hétvégét, amelyet fejlesztésre fogok költeni!

- Nem titok! Tavalyi évben volt már rá példa, hogy Hunya di Alex Zöld Tündérét terelgettem a Hungaroringen, most is a Zöld Tündér lesz a bérautóm. A visontai pálya elméletileg kedvez a csigás kocsiknak, ezért nem bánom, hogy így alakult! Pontokat menteni megyek Visontára!

- Mit szól ehhez Alex?

- Kérdezd meg tőle! Ma is egyeztettünk, ő állítólag nem bánja! A Hungaroringen is sokat tanultunk egymástól! Most is bízunk benne, hogy Ő is és én is jó eredményt fogunk elérni! Próbálom segíteni a pálya kiismerésében és az új fejlesztések tesztelésében is részt veszek.

- Azt halottam, hogy Dr. Cavalcata azt tervezi, hogy a verseny végén kihívnak téged a boxba kerékcserére, mint Lújízt Mónakóban, akkor Rózberg nyert, így meg itt Alex fog! Mit tudsz erről mondani?

- Lényegében semmit, erről most hallok először! Dr. Cavalcata nagy név a szakmában, biztos tudja, hogy mit csinál!

- Alexnek és Somkittynek nagy esélye van a dobogó legfelső fokára, remélem én is hamar ráérzek a Zöld Tündérre és közel leszek hozzájuk. A vasárnapi futam már csak azért sem lesz egyszerű nekünk, mert szombat este hivatalosak vagyunk Alexal, Somkitty évfakasztó partijára is! Voltam olyan rendes és a sofőr szerepét bevállaltam, így a fiúk annyit ihatnak, amennyi beléjük fér!

Továbbá ott lesz még Félelemnélküli és a kis Tegrácska akik szintén beleszólhatnak a dobogós helyezésekbe! Dokira is kíváncsi leszek, hogy mit fog menni, mivel Sushi az Ő kocsijához van közel. Duck Harley új verseny festését is meg fogjuk csodálni! Zelk Zolitól ezen a futamon fogunk búcsúzni, külföldön folytatja pályafutását, ezért biztosan oda teszi magát. Nova Chaba pedig szerintem megszerzi első pontjait az friss futómű beállításával! Tegra Dezső pedig a grill művészetét mutathatja meg a vezetés művészete mellett!
Nem szabad elfelejteni, hogy most 4 futamból a legjobb 3 fog számítani. Így lesz lehetőség a pálya jobb kiismerésére, de csak egyszer hibázhatsz! 

Ez mind szép és jó de elnézted a linket, amit a fejlesztés szó alá tettél.

Na küldöm a jót: Roli-turbó

2015-06-03 19:56:02
Pampalini

Pampalini

- Ki ilyen jól értesült?

- Mit szól ehhez Alex?

aláírás

Black Sushi

2015-06-02 10:39:04
Pampalini

Pampalini

Felkerült az idei ponttáblázat:

http://hegcsi.freeweb.hu/oszak/pdf15/mszbpontok2015.pdf

Amit nem értek, mi nem kaptunk pontot az abszolút értékelésben. Kakucson Matyi mögött végzett Trabis áll a 15. helyen 1 ponttal. Ezek szerint mi most nem tudunk beleszólni a nagyok dolgába! Frown

Visontára jönnek versenyezni:

- Szroli
- Matt
- Hunya
- Zed
- Harley-Kacsa
- Dezsőeke
- GáborNA
- Dávid85
- Cabriosdoki
- Csaba
-

Visontára szurkolni jönnek:

- Anita
- Atomin
- Bird
-

aláírás

Black Sushi

Történet:

Amit nem értek, mi nem kaptunk pontot az abszolút értékelésben. Kakucson Matyi mögött végzett Trabis áll a 15. helyen 1 ponttal. Ezek szerint mi most nem tudunk beleszólni a nagyok dolgába! Frown

Visontára jönnek:

- Szroli
- Matt
- Hunya
- Zed
- Harley-Kacsa
- Dezsőeke
- GáborNA
- Dávid85
- Cabriosdoki
-

Visontára jönnek versenyezni:

- Szroli
- Matt
- Hunya
- Zed
- Harley-Kacsa
- Dezsőeke
- GáborNA
- Dávid85
- Cabriosdoki
-

Visontára szurkolni jönnek:

- Anita
- Atomin
- Bird
-

2015-06-01 21:55:38
cabriosdoki

cabriosdoki

Posztok: 392
Velünk: 3087 napja

Sziasztok! Beneveztem de meg képlékeny, nem 100%.

2015-06-01 20:19:52
Hunya

Hunya

Dobjuk szét!

2015-06-01 19:59:40
Pampalini

Pampalini

GáborNA, 2015-06-01 19:10:10

szroli, 2015-06-01 17:56:31

Dezsoeke, 2015-06-01 17:45:04

SzRoli
- Matt
- Hunya
- Zed. smile - ....

Harley-Kacsa 

Dezsoeke  

És hozok grillsütőt is, legalábbis ez a terv. Kajára ötlet, esetleg rendelés?

Okosabb lenne egyben megvenni, majd utána szétdobni a költséget

GáborNA nem jön?

Jövök-jövök! Az új technikával megmutatom az 'öregeknek' hogy mi folyik ott Gyöngyösön!Laughing

Ne izgulj tolatni nem kell majd! :-)

aláírás

Black Sushi

2015-06-01 19:10:10
GáborNA

GáborNA

Posztok: 128
Velünk: 3148 napja
szroli, 2015-06-01 17:56:31

SzRoli
- Matt
- Hunya
- Zed. smile - ....

Harley-Kacsa 

Dezsoeke  

GáborNA nem jön?

Jövök-jövök! Az új technikával megmutatom az 'öregeknek' hogy mi folyik ott Gyöngyösön!Laughing

2015-06-01 17:56:31
Pampalini

Pampalini

SzRoli
- Matt
- Hunya
- Zed. smile - ....

Harley-Kacsa 

Dezsoeke  

GáborNA nem jön?

aláírás

Black Sushi

2015-06-01 17:54:18

kacsa

Posztok: 328
Velünk: 3066 napja

Jó ötlet szét szórni én hozok előre gyártott parazsat, ez nem viccWink

2015-06-01 17:45:04
Dezsoeke

Dezsoeke

Posztok: 367
Velünk: 3156 napja

SzRoli
- Matt
- Hunya
- Zed. smile - ....

Harley-Kacsa 

Dezsoeke