Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2015-04-20 21:26:05
Hunya

Hunya

Posztok: 5313
Velünk: 4966 napja

Nem kell ide Robak Robi. Elég hülyék vagytok ti magatokban is! :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2015-04-20 20:32:27
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja
szroli, 2015-04-20 20:04:41

Matt, 2015-04-20 19:52:23

szroli, 2015-04-20 19:48:52

Te autóddal még nem mentem, ennyire hirtelen jön meg a kraft?

Nem is fogsz b+!

Nyugi és bocs haver, de ebben a korban már ilyen a humor! Wink

Hülye. smile De tényleg nem fogsz! smile Viccen kívül én örülnék ha egyszer kipróbálnád. Amúgy magas fordulaton 2-esben elég hirtelen haragú. Bird is megjegyezte még régebben, hogy nagyon kis gázpedál nyomásra nagyon ugrik. Lehet a dualTB hangolása sikerült ilyenre.

Amúgy én nagyon szétesettnek látom a futásomat, többek közt az ilyen kigyorsításoknál, de bójasorok is elég darabosra sikerültek.

Történet:

szroli, 2015-04-20 20:04:41

Nem is fogsz b+!

Hülye. :) De tényleg nem fogsz! :) Én örüénék ha egyszer kipróbálnád. Amúgy magas fordulaton 2-esben elég hirtelen haragú. Bird is megjegyezte még régebben, hogy nagyon kis gázpedál nyomásra nagyon ugrik. Lehet a dualTB hangolása sikerült ilyenre.

Amúgy én nagyon szétesettnek látom a futásomat, többek közt az ilyen kigyorsításoknál, de bójasorok is elég darabosra sikerültek.

2015-04-20 20:10:54
Dávid85

Dávid85

Posztok: 31
Velünk: 2749 napja
szroli, 2015-04-20 19:37:11

Dávid, kielemeztem a felvételeinket, szimultán néztem. Nagyon érdekes és tanulságos! A rajtnál és a kigyorsításoknál jobb vagy, egyértelműen jobban gyorsul a kocsid, de bója soroknál és pár kanyarban hozok rajtad, főleg ott ahol te nagyon szűken mész. Az előnyöd kb. az első kör végén fogy el, onnét lassan távolodva építem fel a kis különbséget a végére.

Összevetettem én is a két felvételt, az időeredmények a te vonalvezetésedet igazolják, te szélesen kezded el venni a kanyart majd a középpontja felé haladva szűkíted be. Én meg azt az elvet követtem, hogy minél kisebb távot tegyek meg, olyan szűken vettem ahogy csak lehetett.

Köszi a videó feltöltést, tanulságos volt ez számomra.

Történet:

szroli, 2015-04-20 19:37:11

Dávid, kielemeztem a felvételeinket, szimultán néztem. Nagyon érdekes és tanulságos! A rajtnál és a kigyorsításoknál jobb vagy, egyértelműen jobban gyorsul a kocsid, de bója soroknál és pár kanyarban hozok rajtad, főleg ott ahol te nagyon szűken mész. Az előnyöd kb. az első kör végén fogy el, onnét lassan távolodva építem fel a kis különbséget a végére.

Összevetettem én is a két felvételt, az időeredmények a te vonalvezetésedet igazolják, te szélesen kezded el venni a kanyart majd a csúcspont felé haladva szűkíted be. Én meg azt az elvet követtem, hogy minél kisebb távot tegyek meg, olyan szűken vettem ahogy csak lehetett.

Köszi a videó feltöltést, tanulságos volt ez számomra.

2015-04-20 20:04:41
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3502 napja

Nem is fogsz b+!

aláírás

Black Sushi

2015-04-20 19:48:52
Pampalini

Pampalini

Matyi az első bójasorig kaptam legalább 2 másodpercet tőled, aztán ez szépen elfogyott a végére.

Nem akarok az okoska megmondó ember lenni és lehet, hogy nincs is igazam, de szvsz az 1:39 idő lazán meglenne, ha finomabbak lenének a bójasoroknál a kigyorsítások. Te autóddal még nem mentem, ennyire hirtelen jön meg a kraft?

aláírás

Black Sushi

2015-04-20 19:37:11
Pampalini

Pampalini

aláírás

Black Sushi

2015-04-20 19:32:23
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja

Mettyú gyors kör.

2015-04-20 19:18:36
Pampalini

Pampalini

Dávid kérésére vágatlanul a leggyorsabb köröm videója, én ezeken az íveken mentem, ez való a papás autóhoz! Laughing

https://www.youtube.com/watch?v=KOPsnJzPLfU&feature=youtu.be

aláírás

Black Sushi

2015-04-20 18:35:18
Dávid85

Dávid85

Posztok: 31
Velünk: 2749 napja

Első bevetésen az új szerzeményem, tapasztalatok a versenyről:

Kiskunlacházi tesztnap után, picit keserű szájízzel tértem haza, nem hozta az autó azt az elvárt teljesítményt, amit vártam volna (1.8 Sportive, 6 gang, Torsen sper).  Ezt betudtam a nehéz 17-es felniknek és a rossz gumiknak, a futóművet is puhának, billegősnek éreztem.

Ezután gyors kerékcsere következett, felpattintottam a 15-ös nem gyári felniket, amit az autóhoz kaptam és beszereztem egy szett Federal rsr gumikat. Az autó viselkedése teljesen megváltozott pozitív értelemben, nem akart elpattogni a kanyarokban, kiszámíthatóbban is viselkedett és végre volt tapadás.

A szombati szlalom versenyen, már a bemelegítő körben éreztem, hogy jó lesz az autó, bár akkor még nem sejtettem, hogy ilyen szoros küzdelemben leszek a 4.

A bója sorok közötti távolság pont úgy lett kialakítva, hogy a 2-es fokozatom a célegyenesben és a pálya hátsó szakaszán is elfogyott, így szúrnom kellett a 3-ast, ami nem mindig sikerült olyan gyorsan smile

A futóművemet érzem még gyenge pontnak, érzetre nagyon puha és billeg, ami miatt szerintem túlságosan alulkormányzottan is viselkedik, valamint, meg kell tanulnom gyorsan kettesből hármasba váltani smile Emiatt talán elúszhatott kb 0,3 sec, de összességében így is rendkívül elégedett vagyok az időeredményeimmel.

Többiek nagyon profin versenyeztek, izgalmas szezon elé nézünk!

Íme a 3. futamom, egyben a leggyorsabb köröm smile

Történet:

Első bevetésen az új szerzeményem, tapasztalatok a versenyről:

Kiskunlacházi tesztnap után, picit keserű szájízzel tértem haza, nem hozta az autó azt az elvárt teljesítményt, amit vártam volna (1.8 Sportive, 6 gang, Torsen sper).  Ezt betudtam a nehéz 17-es felniknek és a rossz gumiknak, a futóművet is puhának, billegősnek éreztem.

Ezután gyors kerékcsere következett, felpattintottam a 15-ös nem gyári felniket, amit az autóhoz kaptam és beszereztem egy szett Federal rsr gumikat. Az autó viselkedése teljesen megváltozott pozitív értelemben, nem akart elpattogni a kanyarokban, kiszámíthatóbban is viselkedett és végre volt tapadás.

A szombati szlalom versenyen, már a bemelegítő körben éreztem, hogy jó lesz az autó, bár akkor még nem sejtettem, hogy ilyen szoros küzdelemben leszek a 4.

A bója sorok közötti távolság pont úgy lett kialakítva, hogy a 2-es fokozatom a célegyenesben és a pálya hátsó szakaszán is elfogyott, így szúrnom kellett a 3-ast, ami nem mindig sikerült olyan gyorsan :)

A futóművemet érzem még gyenge pontnak, érzetre nagyon puha és billeg, ami miatt szerintem túlságosan alulkormányzottan is viselkedik, valamint, meg kell tanulnom gyorsan kettesből hármasba váltani :) Emiatt talán elúszhatott kb 0,3 sec, de összességében így is rendkívül elégedett vagyok az időeredményeimmel.

Többiek nagyon profin versenyeztek, izgalmas szezon elé nézünk!

Íme a 3. futamom, egyben a leggyorsabb köröm :)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/jUL1a-VWJKY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

2015-04-20 18:25:49

kacsa

Posztok: 328
Velünk: 3066 napja

Szőrös arccal szőrös gumival lekésve a bólya nézegetést igy volt izgalmas a pálya nagyon tetszett az én taktikám a második körben kevés fék padlógáz . A gumik rendben voltak lekoptattam a szőröket .Várom a következő versenyt én lehet, hogy még akár a 7. helyre gurulok Laughing ha igy vissza lépnek előlem. 

2015-04-20 18:00:01

kacsa

Posztok: 328
Velünk: 3066 napja

OFF..Tegnap a bulin Beni elhagyta a napszemüvegét totál gyászba van., ha valaki megtalálta nagy boldogság volna Beninek.Cry

2015-04-20 17:51:04
cabriosdoki

cabriosdoki

Posztok: 392
Velünk: 3087 napja

Bobák kérdései: Doki mi ez a Ferrari sapka? Nem lesz ez kevés? Látom adsz az UV védelemre dehát nem is süt a nap? Biztos jo ötlet egy charterhamminardit egy Lotus szerelőre bízni? Igaz hogy nem is ez a te kocsid, egyáltalán rendben van az átigazolási szerződés vagy itt is várható bírósági ügy? Az egyen gumi valami titkos megállapodás? Ha a holnapi futamon nem is indulsz miért tartalékolod az enegriáidat a futam utáni körökre ? Egyáltalán "noormális" hogy többet iszol futam előtt mint Kimi? Es el is alszol, lekésve az indulást? Végső kérdése tetszett a legjobban: kérsz tic-tac-ot?

2015-04-20 16:30:44
Nitzer

Nitzer

Posztok: 1500
Velünk: 4068 napja
szroli, 2015-04-20 16:11:16

Ma Robák nagyon sok kínos kérdést tett fel nekem (elmegy a francba, már ez a sport is bulvárosodik!):

...- miért bámulom folyton Somkitti fogait?...

Ezt tudom!

Mert az van szemmagasságban Tongue out

aláírás

.

2015-04-20 16:21:59
cabriosdoki

cabriosdoki

Posztok: 392
Velünk: 3087 napja

Sziasztok 

Emlékszem az első oszak futam előtti kétségbeesett nezelodesekre, ,akkor most a kéket balrol a sárgát jobbrol hogy van a start hol a cel... 

Mostmeg mindenki keppen van pontosan tudjuk mit akarunk,  jo eredmenyt mitobb összesítettben is. 

A pálya korbejaraskor azt állapítottam meg hogy gyors, itt kell a kraft meg a jo fék. 

Itt ott csuszik es egy helyen olaj gyanus.

Mindig megtippelem mi lesz a befuto.  En 1 "somkitti" 2 "hunyadi" 3 bottas sorrendet vartam. 

1)Foleg a kompik elonye miatt a mindigmosolygó baratnovel kiballanszirozott jo hangulatban levő versenyzőt. 

2)hunyat azért masodiknak mert sok modositas volt a kocsin mas a viselkedese es nem volt idő kitapasztalni.. 

3)szroli nagyon jo pilota de a motor es fekerő miatt nem hittem hogy nyerhet. 

En másnaposan erkeztem egy 40szulinapi partyrol,  4 vagy 5helyezest gondoltam. 

A hangulat jo volt tenyleg elhangzott hunyadipinokio szajabol hogy az a motor ėrintetlen smile  

Megirtunk egy adasvetelit is közben, áldomasnak egy hosszukavet smile  

A napsütött de fujt a szel osszessegben hideg volt.  De a palya igy is javult.  A koridok is.  Volt egy ket apro trukk amiben volt nehany tized akar egy masodperc is. 

Start például alacsonyabb kezdofordulattal gyorsabb,  amasodik kanyart kicsit el kell rontani hogy a bója jol adja ki,  a jobbos kanyart kicsit mas ivben mert be kell hozni ismet jobbra a gepet, ismet boja majd kanyar  az eltolt bojasor konnyuvolt csak a feket kell eleg keson elvallalni,  majd a szokasos hatso sikan,  es itt jott a lenyeg, a razokovon egyenesen es be a ket boja koze.  Nem irom tovabb,  de a deluatani plusz negy kor alatt megtalaltam az idealis iveket de igy is csak 1,43 lett. 

Kocsimrol aki nem olvasta volna: elcsereltem a kompis nat ncre,  powerflex szilnet fekete,  katona futómű, kanyarstabi, ülés öv federalok palyafutomubeallitas brembo tarcsa yellostuff betet meg az apraja.  A gep csodás,  nekem kell meg sokat fejlődni,  megpedig abban hogy gyors kor lényegét meg kell latni az első korben nincs lehetőség 5-10tesztkorre.

Sajnos a következő futam idejét módosították igy at kell szerveznem a dolgaimat.

De itt lenne dobogó esély! 

2015-04-20 16:21:11
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 6076 napja

Mint alkalmi kérdező, Robáknak javasolnám még kérdésként: A 2. ECO-ECU programot használod-e gyapjú/pamut ruhákhoz is, vagy csak a fehérneműhöz? Azt látom, hogy csak 40C°-os, féladagos mosáshoz jó...