Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2014-02-10 19:18:12
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Az oké, hogy az időpontok még nem véglegesek, de ezek szerint sem Győr, sem Veszprém nem játszik?

Kakucs/Lacháza/Hring

Nem túl változatos....

SZLALOM

* 2014. 03.29‐29. szlalom OB OB Kiskunlacháza Dragracing Magyarország Kft.

* 2014. 04.27‐27. szlalom OB OB KakucsRing HegCsi kft.

* 2014. 05.17‐17. szlalom OB OB Kiskunlacháza Dragracing Magyarország Kft.

* 2014. 06.07‐07. szlalom OB OB Kiskunlacháza vagy Budapest rakpart Dragracing Magyarország Kft.

* 2014. 06.22‐22. szlalom OB ZT+OB KakucsRing HegCsi kft.

* 2014. 09.13‐13. szlalom OB OB Kiskunlacháza Dragracing Magyarország Kft.

* 2014. 10.05‐05. szlalom OB ZT+OB Hungaroring HegCsi kft.

* 2014, 10.25‐25. szlalom OB OB KakucsRing HegCsi kft.

aláírás May the Fairy be with You!
2014-01-30 10:27:17
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9093
Velünk: 5491 napja

Poént félre téve kár a trabisokért, nekem rohadtul szimpi hogy emberek ilyen járgányokat életben tartanak meg rajonganak értük. Ugyanez a Fiat X 1/9 gárda, le a kalappal előttük. Meg úgy általában is : Le a Kalappal! (ezt a poént legalább 10.427-edszerre sütjük/töm el....)

aláírás DrasticPlastic Driver
2014-01-29 22:09:11
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4104 napja

Akkor előbbre leszünk, mert állandóan megelőztek.Laughing Viccet félretéve tavaly nem lett elég induló, hogy elinduljon a bajnokság nekik és úgy látszik idén sem jön össze. Ellenben más kategóriákban indulnak, szóval lehet felkészülni, hogy lehet kevés lesz az a két plussz ütem amivel rendelkezünk.Laughing

2014-01-29 17:24:48
Gyéé

Gyéé

Höhö, kinyomtuk a trabisokat :-))

2014-01-29 16:40:48
zed1

zed1

Idézet az autoszlalom.hu-ról:

Sziasztok!
- Az MNASz honlapján már látható egy versenynaptár tervezet. Nem örülök neki, hogy már fent van, mert még változhat! Ütközés van például a június 7-i futamnál egy CEZ versennyel, ami biztos, hogy korrigálásra kerül. Aztán folynak a tárgyalások kettő rendezővel is új helyszíneket tekintve, ez sincs még benne.
- Az MNASz új elnökséget választ. Nem tudni, hogy az új vezetésnek mi lesz az elképzelése a szlalommal kapcsolatban!
- Technikai szabályzat részről nagy változást nem tervezünk. Ami várható:
  - Kiírásra kerül a Mazda MX5 márkakategória.
  - Megszünik a Trabant kategória.
  - Kötelező lesz minden autóhoz a szerelőponyva.
 - 2014-ben ajánlott lesz néhány változás, ami 2015-től lesz kötelező.
HCs
2014-01-23 16:30:13
zed1

zed1

Persze, kb. 1/3-d lehet versenyenként a széria és 2/3-ad a különböző épített gépek aránya. Velünk inkább már az a gond, hogy túl messzire vagyunk a szériától. Tecsőre meg nem a széria Fiasta került fel. Viszonyítás képpen én a versenyeken (ahol azért nem csak a bajnokságba nevezettek indulnak, hanem mindig beesik jópár egyéb autós is) összetettben kb. a mezőny 2/3-ánál helyezkedtem el, komoly gépészkedésben a széria swift-ek ellenében. Ti a kompresszorral ennél valamivel előbbrébb lesztek összetettben (ha belejöttök pláne), Roli meg anélkül is. Laughing 

Egyébként ha a múltkori futamot nézted, akkor a 6millió lóerős drift BMW-t egy nagyon csinos hölgy vezette és kb. 20mp-et kapott még tőlem is körönként, igaz én meg majdnem ugyanennyit egy épített Zastava-tól, szóval nem kell aggódni.Laughing Egy-két verseny és belejöttök, nem kell erőltetni, a legfontosabb amúgy is a hibamentes kör.

A versenyzők egyébként gyakorlatilag kivétel nélkül jó fejek, lehet velük beszélgetni, tanácsot kérni, stb. A kispolák egyébként hatalmas, valami 3000 órát tolt bele a tulaja és olyan feszes futómű van alatta, hogy nem bírtam bedugni a gumi és a kasztni közé az ujjam.Laughing

Itt találsz képeket az utolsó futamról. Még egy széria Fiat Doblo is volt, de pl. a kombi Focus is rendszeres résztvevő.Wink

2014-01-23 12:05:03
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

Nézegettem ilyen OSZAK-os videókat a tecsőn. Egy kicsit megijedtem, mert csak ilyen csövezett, épített, slick gumis, futóműnélküli szörnyeket láttam. 6millió lóerős drift BMW, A-s Mitsu Evo, R6 motoros kispolák, meg trabant ami ránézésre kb. 200 kiló lehet. Vannak/lesznek azért más a miénkhez hasonlóan szériaközeli, utcai autók?

2014-01-23 8:53:04
Hunya

Hunya

"Szerintem ennyi is elég: Ebben a kategóriában kizárólag Mazda Mx-5 autókkal lehet versenyezni."

Szerintem is elég.

2014-01-22 21:55:03
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

szerintem ha lehet hagyjuk minél nyitottabbra, legyen elég az, hogy Mazda Mx-5 típus.

Egyébként részemről ok. Én tervezem a 22-őt és 29-et is. Köszi Zed az eddigi szervezkedést

2014-01-22 21:14:57
zed1

zed1

A lent felsoroltakat javasolta Laci a kategóriának. Azt hiszem nagyjából minden teljesült amit szeretnénk. Kipufogó a korábban megbeszéltek szerint, akinek továbbra nem világos itt valami, az hívjon nyugodtan.

Illetve még javasolta az alábbit:

Én ezen még morfondírozok: 

"Engedélyezett autók: Bármely B-s jogosítvánnyal vezethető, közúti közlekedésre alkalmas és rendszámmal ellátott ..."

Kell rendszám? Mi van, ha nekem otthon áll egy Mx-5 rendszám nélkül (külföldről behoztam valaminek, vagy csak lejárt a műszakija sok évvel ezelőtt) és szeretnék vele versenyezni ebben a kategóriában?
"Közúti közlekedésre alkalmas"? Zárt pályás versenyzésről beszélünk. Mi van, ha tréleren hozom az autót? Ha már a fékbe belenyúlok és a katalizátorom is kiégett, már nem alkalmas a közúti közlekedésre.

Szerintem ennyi is elég: Ebben a kategóriában kizárólag Mazda Mx-5 autókkal lehet versenyezni.

Szvsz mivel a súlycsökkentéssel, gumikkal, váltóval, nagyon extra merevítéssel (nincs bukókeret, csak bukócső) játszani már nem lehet, motortuning pedig amúgy is szabad pálya így tényleg feleslegesnek tűnnek a fenti megkötések. Eléggé fent vannak az árak, de egy "ratrod"-ot így még talán megérné erre behozni, ha valakinek ez a szíve vágya. Vagy éppen otthon a kert végében talál még egy mx5-öt.Laughing Szóval mit szóltok, szerintetek is elég akkor ide az "Ebben a kategóriában kizárólag Mazda Mx-5 autókkal lehet versenyezni."?

Hunya: Fék kapcsán majd írj/hívj, ha idén upgrade-elni szeretnél.

Mazda MX-5 kategória (MX-5)

Engedélyezett autók: Bármely B-s jogosítvánnyal vezethető, közúti közlekedésre alkalmas és rendszámmal ellátott Mazda Mx-5 indulhat az Mx-5 osztályban. Az autó év közben szabadon módosítható és cserélhető, amennyiben a módosítás/új autó is beleesik a kategóriába.

Karosszéria: Utólagos karosszéria erősítések (alváz merevítő frame-ek, stb.) és keménytető használata megengedett. Világító, jelző berendezéseknek, gyári lökhárítóknak, belső mindennemű kárpitoknak, a szállítható személyeknek megfelelő darabszámú üléseknek helyükön kell maradni. 

Szélvédő és ablakok
: Szélvédőt és oldalsó ablakokat plexire, vagy más anyagra cserélni nem lehet. A hátsó ablak anyaga szabadon változtatható. 

Ajtók, csomagtér és motorháztető: Pótrögzítések felszerelhetők. 

Motor: Bárminemű átalakítás engedélyezett (ideértve utólagos turbó és egyéb feltöltő rendszereket is), de a motorblokknak Mx-5-ből kell származnia.

Kipufogó rendszer: Gyárilag katalizátorral szerelt kivitelnél katalizátor megléte kötelező (lehet versenykatalizátor is), a többi rész szabadon változtatható, megengedett zajszint 98dB (A).

Hajtáslánc: Váltó kizárólag Mx-5 valamely generációjából származó használható, differenciálmű szabadon változtatható.

Fékrendszer: Típuson belül cserélhető. Féktárcsa, fékbetét szabadon választható.

Kormányzás
: Csak az eredeti kormánymű használható. Kormánykerék szabadon válaszható. 

Futómű: Szabadon változtatható, de a bekötési pontoknak gyáriaknak kell lenniük.

Felfüggesztés: Stabilizátor, lengéscsillapító és rugó szabadon cserélhető (akár spirálrugóval egybeépített lengéscsillapítóra is), de a bekötési pontoknak gyárinak kel maradnia.

Akkumulátor, üzemanyag tartály: Akkumulátor helye változtatható a gyári kialakításhoz képest, de a lefogatásnak minimum gyári erősségűnek kell lenni. Az üzemanyagtartály és annak elhelyezése nem módosítható.

Kerék és gumiabroncs: Keréktárcsa mérete tetszőlegesen választható, de a gumiabroncs maximális szélessége 215 lehet. Mind a négy keréknek ugyanolyan méretűnek és átmérőjűnek kell lenni. Csak "E" jelű abroncs az engedélyezett. 

Bukócső: Hátsó bukócső használata engedélyezett, de bukóketrecé nem.

Biztonsági öv
: A széria 3 pontos öv elfogadott, többpontos öv használata engedélyezett.

Ülés: Ülés szabadon változtatható, megfelelő biztonsági övvel („kagylóülés” 4,5,vagy 6 pontos övvel).

Világítás: Pótlólagos lámpák felszerelése engedélyezett, a közúti közlekedés szabályainak megfelelően. 

Speciális: Gyári takaró alkalmazásától (ablakok felhúzásával egyetemben) el lehet tekinteni, ha az a vezetőt akadályozza, ez esetben zárt bukósisak és zárt felsőruházat kötelező. Amennyiben a versenyző az autójával nem tudja befejezni az adott futamot, egy másik nevezett, osztályába tartozó autóval megteheti.

2014-01-22 21:15:14
zed1

zed1

Nemsokára kész a kiírás és lehet majd jelentkezni.Laughing

2014-01-22 13:58:46
Hunya

Hunya

bandris11, 2014-01-12 17:05:55

Szlalom info Hegcsitöl:

Néhány információ évkezdésre:
- március 29-én várható az első verseny Kiskunlacházán.
- előtte március 22-én tesztverseny a Kakucsringen, amire előzetesen már lehet jelentkezni a nevezési lap menüben.

Én mindkettőre biztosan nem fogok tudni menni, ezért értelemszerűen marad a 29-e.

2014-01-21 10:49:55
Gabeszpapa

Gabeszpapa

Posztok: 1063
Velünk: 4331 napja
Kalap, 2014-01-21 8:57:14

Gyéé, 2014-01-20 18:58:51

Mi lenne ha úgy tennènk mintha nem vennénk észre hogy én cooperrel vagyok?:-)

szerintem pókerarccal nevezz be, és kész. smile

Szerintem is, jó móka lenne látni, hogy egy mini mit tud, nem?

Úgy se hiszem hogy itt vki az első hely megszerzéséért jön, sokkal inkább a móka kedvéért!Cool

2014-01-21 10:12:00
zed1

zed1

Túlbonyolítod. Némi karosszéria munka és már jöhetsz is.Laughing

2014-01-21 9:25:00
Gyéé

Gyéé

Arra gondoltam, hogy majd olyan ügyesen mozgok a kocsival, hogy sose fogok túl közel menni miatákhoz, így kevésbé gyakorlott szem talán nem veszi észre hogy ez nem miata.

Itt egy példa az ügyetlen és az ügyes álcázásra. Míg a két szélső kocsiról könnyű megállapítani hogy mik, a középső esetén csak tanácstalanul nézünk. Talán Mini, Talán Miata? Vagy Messzersmitt? Nem lehet tudni!