Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2015-02-28 21:11:09
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1443
Velünk: 5151 napja

én ugyan csak passzív szemlélö vagyok itt, de elég sajnálatos volt olvasni az utóbbi posztokat... remélem jobbra fordulnak a dolgok hamarosan!

egy kérdés közben felmerült bennem:
vajon ez a "nagyon komoly" hivatal elfogadja az NC ülés mögötti vasdarabjait bukócsöként? (a semmi/stylebar-nál többet érnek, de egy igazi bukócsö képességeit azért nem közelítik meg)

2015-02-28 7:55:22
Ordune

Ordune

Posztok: 7242
Velünk: 4530 napja

Amúgy, ha csak MX5 kupa lesz, akkor nem is kell egy egész nap, hanem elég 4-6 óra is, ami csökkenti a költségeket.

Ha nem hivatalos versenyt rendezünk, csak "klubtalálkozót", akkor nincs szükség bejelentésre szerintem, legalábbis eddig egyik találkozónkat sem jelentettük be...

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2015-02-28 7:44:59
Red Sun Service

Red Sun Service

Posztok: 972
Velünk: 2835 napja

Csak ötletként. Minden rendezvényre kell bejelentés, mentők, tűzoltó stb, stb. Ha pl Tökölön a drift rendezvénnyel egy időben, de a pálya másik részén van megrendezve a szlalom, sokat lehet spórolni a költségeket.

Írtátok Brezova-t is, ott is olcsón lehet mókázni.

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2015-02-28 7:38:33
Ordune

Ordune

Matt, 2015-02-27 22:07:59

MNASZ no komment. Kár nagyon, hogy így alakult. Mindegy is mi volt a háttere ennek az egésznek, én ezt kikapcsolódásnak, szórakozásnak fogtam fel, amiért anyagi áldozatot is hoztam. Ezek után eléggé furán érzem magam, hogy azért pitizzek, hogy nálatok élvezkedjek.

Ez az egyéni kupasorozat biztos, hogy maga lenne a nirvana, de ennek 20-30 fővel van realitása szerintetek? Arra gondolok, hogy azért Csabiék elég komoly melót bele tesznek egy-egy futamba, hogy az úgy, zökkenőmentesen lemenjen. Nyilván pályát ki tudunk mi is rakni, de rendes, pontos, megbízható, stabil időmérő rendszer az nem 3 forint, meg egy felkészült csapapt, aki képes rendet tartani, ott lenni, dirigálni szintén nem.

Én félek, hogy 20-30 emberre leosztva ezeket a költségeket, már messze vagyunk a kb.10 ropis versenydíjtól, de Tomi ebben talán te vagy legjobban képben, hogy Csabiék menniyért bonyolítanak le egy 1 napos mókát.

Gyors fejszámolással olyan nettó 500.000 Ft. körüli összegből lehetne 1 versenyt kihozni. 

Ha van elég biztos jelentkező, és összeállítunk egy pályalistát, akkor neki lehetne fogni egy előzetes felmérésnek, de sokáig nem tökölhetünk vele, mert a pályák hétvégeken hamar lefoglalásra kerülnek. Csabiék naptárja sem üres már, pl. ott az OSZAK is nekik, mind fix elfoglaltság.

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2015-02-28 7:36:17
Hunya

Hunya

Posztok: 5313
Velünk: 4966 napja

Beszélek velük:

Www.a-r-c.hU

Ők is szlalom.

aláírás May the Fairy be with You!
2015-02-28 7:30:23
Ordune

Ordune

Red Sun Service, 2015-02-28 6:58:00

A Red Sun Fest-en is lesz szlalom, most a nagy kifutón lesz keresztbe, ott azért elég jó pályát ki lehet rakni. Örülnék is, ha valaki, aki nagy tapasztalattal rendelkezik szlalomban segítene pályát kirakni. Időmérés is lesz, rendes cellás mint tavaly.

Őket lehet hívni, nem kerülnek sokba.

Naná, hogy Roli! smile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

Történet:

Red Sun Service, 2015-02-28 6:58:00

A Red Sun Fest-en is lesz szlalom, most a nagy kifutón lesz keresztbe, ott azért elég jó pályát ki lehet rakni. Örülnék is, ha valaki, aki nagy tapasztalattal rendelkezik szlalomban segítene pályát kirakni. Időmérés is lesz, rendes cellás mint tavaly.

Na ná, hogy Roli! :)

2015-02-28 6:58:00
Red Sun Service

Red Sun Service

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2015-02-27 23:46:01
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3502 napja

Nem bírtam tovább, beírtam az OSZAK fórumra! Frown

aláírás

Black Sushi

2015-02-27 22:46:22
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3502 napja

Azt az Ózdi vasútállomáson nyitott májkrémért furulyázó bukócsöves anyjukat!Yell

aláírás

Black Sushi

2015-02-27 22:07:59
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja

MNASZ no komment. Kár nagyon, hogy így alakult. Mindegy is mi volt a háttere ennek az egésznek, én ezt kikapcsolódásnak, szórakozásnak fogtam fel, amiért anyagi áldozatot is hoztam. Ezek után eléggé furán érzem magam, hogy azért pitizzek, hogy nálatok élvezkedjek.

Ez az egyéni kupasorozat biztos, hogy maga lenne a nirvana, de ennek 20-30 fővel van realitása szerintetek? Arra gondolok, hogy azért Csabiék elég komoly melót bele tesznek egy-egy futamba, hogy az úgy, zökkenőmentesen lemenjen. Nyilván pályát ki tudunk mi is rakni, de rendes, pontos, megbízható, stabil időmérő rendszer az nem 3 forint, meg egy felkészült csapapt, aki képes rendet tartani, ott lenni, dirigálni szintén nem.

Én félek, hogy 20-30 emberre leosztva ezeket a költségeket, már messze vagyunk a kb.10 ropis versenydíjtól, de Tomi ebben talán te vagy legjobban képben, hogy Csabiék menniyért bonyolítanak le egy 1 napos mókát.

Történet:

MNASZ no komment. Kár nagyon, hogy így alakult. Mindegy is mi volt a háttere ennek az egésznek, én ezt kikapcsolódásnak, szórakozásnak fogtam fel, amiért anaygi áldozatot is hoztam. Ezek után eléggé furán érzem magam, hogy azért pitizzek, hogy nálatok élvezkedjek.

Ez az egyéni kupasorozat biztos, hogy maga lenne a nirvana, de ennek 20-30 fővel van realitása szerintetek? Arra gondolok, hogy azért Csabiék elég komoly melót bele tesznek egy-egy futamba, hogy az úgy, zökkenőmentesen lemenjen. Nyilván pályáz ki tudunk mi is rakni, de rendes, pontos, megbízható, stabil időmérő rendszer az nem 3 forint, meg egy felkészült csapapt, aki képes rendet tartani, ott lenni, dirigálni szintén nem.

Én félek, hogy 20-30 emberre leosztva ezeket a kölcségeket, már messze vagyunk a kb.10 ropis versenydíjtól, de Tomi ebben talán te vagy legjobban képben, hogy Csabiék menniyért bonyolítanak le egy 1 napos mókát.

Én félek, hogy 20-30 emberre leosztva ezeket a kölcségeket, már messze vagyunk a kb.10 ropis versenydíjtól, de Tomi ebben talán te vagy legjobban képben, hogy Csabiék menniyért bonyolítanak le egy 1 napos mókát.

2015-02-27 20:47:10
Ordune

Ordune

Saját szervezés drágább lesz, de sokkal aktívabb is.

A szervezésben szívesen segítek, hiszen a múltbéli rendezvények miatt a kapcsolatok már úgyis megvannak szinte mindenhová.

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2015-02-27 18:47:39
Red Sun Service

Red Sun Service

Támogatom a sajátot. Egy kettőre biztis elnéznénk. :-)

2015-02-27 18:41:12
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4100 napja

Csabi írt vissza reggel, mnasz-től bukócsövet kérnének, amiben azt hiszem megegyezhetünk, hogy nonszensz, hiszen éppen az amatőr mivolta veszen el a dolognak. Mert nyilván szeretünk az autón fejlesztgetni, de ez nem jelenti azt, hogy ezzel el kéne venni bárkitől az esélyt attól, hogy kipróbálja magát a gyári autóval. Ráadásul bukócsővel együtt így is kilógna közel a fél mezőny feje sisakban.

Akkor azt hiszem - ha egyet értetek -, írok Csabinak hogy mi ezt ilyen formában nem vállaljuk, mert az egész versenysorozat célja az lenne, hogy saját, utcai közlekedésre is alkalmas autóinkkal versenyezzünk, amiket nem szeretnénk módosítani. Ezen kívül, mint Hunya is felhívta rá a figyelmet, más országokban ez semmi gondot nem jelent, lásd pl. http://www.mx-5-slalom.de/die-fahrer

Amennyiben pedig ezt nem tudják tolerálni, akkor megpróbálunk alternatívát keresni, esetleg ahogy felmerült, magunknak csinálni egy kupasorozatot akár másik klubbal közösen. Azért ha összejön 15-20 ember, akkor már szerintem egy Kakucsot fél napra meg lehet oldani értelmes áron időméréssel együtt. 

2015-02-27 10:41:54

iloilo

Posztok: 171
Velünk: 3623 napja

Látva az eddigi kommunikációt én azt írnám vissza, hogy a rendszámmal és érvényes műszakival rendelkező autók "E" jelű gumival indulhassanak ugyanúgy, ahogy a közúti forgalomban is részt vehetnek és ahogy bármelyik (bólyákkal nem lassított!!) pályára is kimehetnek. Vagyis bukóval de nyitott tetővel.

Amúgy meg mi az hogy egy MNASZ szabályzatot a köznéppel akarják véleményeztetni, megindokoltatni, alakítani? Ez valami vicc?

Vagy adjanak "szakértői véleményt" hogy miért nem indulhatunk, vagy kérjenek "szakértői véleményt" amivel fellebbezhetünk a negatív döntés ellen. Már ha van egyáltalán negatív döntés.

Itt most mintha még ember életekről is szó lenne, az meg ne legyen már ennyire komolytalan dolog. Vagy ha az, akkor meg miről beszélnek egyáltalán?

Egyébként nem lehet olyant, hogy összeállunk másik klubokkal (hondások vagy hasonló versenyszellemmel megáldott egyéb arcok) és csinálunk egy saját versenysorozatot? Szerintem sok önkéntes munkaerő összejönne, a versenyszervezéshez meg hátha van itt a körünkben megfelelő ambíciókkal megáldott márkatársunk.

2015-02-27 9:35:23

kacsa

Posztok: 328
Velünk: 3066 napja

Én szerintem mindenki így gondolkodik . Így is kell hiszen egy "család " vagyunk együtt játszunk ,ha hagynak minket.