Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2015-02-26 23:42:33
Ordune

Ordune

Posztok: 7245
Velünk: 4533 napja

Én a magam részéről vagy mindenki indulhat, vagy én köszönöm nem kívánok részt venni.

Azaz, ha kell a tető, akkor nem férek be és nem tudok indulni, ha roll/style bar kell, ami nekem speciel van, akkor sem indulok, mert nincs mindenkinek.

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2015-02-26 20:23:28
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4103 napja

Az első link rossz amit küldött, de egyébként én sem látom értelmét, mert egy normális rollbar (már amiket én láttam és kalkuláltam beépítéssel együtt) irreálisan drága egy széria autó árához képest. Meg akik most sem férnek be sisakkal azok úgy is kilógnának.

Csabinak visszaküldtem az itteni kis statisztikát, ez alapján ha rollbar-t, ha csukott tetőt írnak elő, felezik a látszámunkat. Ha meg vagy-vagy jó lenne azzal sem vagyunk beljebb mert nyilván nem mindenki akar rollbar-t s ugyanúgy kilógnánk a kocsiból.

Szóval jelenleg ennyi. Ha az mnasznél nem nem gondolják meg magukat akkor indulhat esetleg egy szűkebb létszám vagy keresünk magunknak valami más megoldást.

Történet:

Az első link rossz amit küldött, de egyébként én sem látom értelmét, mert egy normális rollbar (már amiket én láttam és kalkuláltam beépítéssel együtt) irreálisan drága egy széria autó árához képest. Meg akik most sem férnek be sisakkal azok úgy is kilógnának.

Csabinak visszaküldtem az itteni kis statisztikát, ez alapján ha rollbar-t, ha csukott tetőt írnak elő, felezik a látszámunkat. Ha meg is-is jó lenne azzal sem vagyunk beljebb mert nyilván nem mindenki akar rollbar-t s ugyanúgy kilógnánk a kocsiból.

Szóval jelenleg ennyi. Ha az mnasznél nem nem gondolják meg magukat akkor indulhat esetleg egy szűkebb létszám vagy keresünk magunknak valami más megoldást.

2015-02-26 19:37:57
Ordune

Ordune

Most tényleg előírnák a style bar-t?

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2015-02-26 20:20:13
Smith

Smith

Posztok: 356
Velünk: 2712 napja

<szerkesztve>

aláírás Speed... for those who cannot cruise with style

Történet:

szroli, 2015-02-26 18:24:53

Csabi levele:

"Sziasztok

Béla kutakodott egy kicsit határon túl. Íme az eredmény:

"Tehát az MX-5 több európai országban szerepel a szlalom bajnokságokban.

Eltérőek a szabályzások. Nyilván német és angol nyelvterületről vettem mintát.

Érdemes lehet megvizsgálni a hátsó bukókeret beépítésének a lehetőségét. Kis böngészés után ezek 200-400 USD áron kaphatóak is.

http://www.ebay.com/bhp/mazda-mx5-roll-bar

http://www.ebay.com/itm/JDM-MAZDA-ROADSTAR-MX5-MX-5-MAZDASPEED-REAR-ROLL-BAR

-OEM-/251195510132

Lényeges, hogy hossz és oldalirányű erőt is átvigyen.

A teljes bukókeret (elöl) nem szükséges.

Hasonlóan járnak el a Honda S2000 esetén is.

Béla"

Ezek mennyire nagy beavatkozások? Vállalható a részetekről?

Köszönöm a válaszotokat!

ui: nyilván ez terjeszthető információ, minél szélesebb körben várom a véleményeteket!

Kösz: HCs"

Aham, tehát "versenyre" elvárnák hogy legyen, de 2 méterre a pályától már simán elveszi a rendőr a forgalmit mert szabálytalan átépítés! Érdekes...

2015-02-26 18:50:58
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

Most elolvastam pár külföldi autó szlalom szabály könyvet, a lényeg:

- széria autóknál az utcai széria kivitel a lényeges és ezt kell figyelembe venni!!!!

- épített vagy átépített speciális versenyautóknál, pl. ha van bukócső ( itt sem  kötelező (csak ajánlott), de ha van csak FIA homológ 8853/98 lehet) akkor kötelező a 4 vagy 5 pontos biztonsági öv szintén FIA homológ 8853/98!

Ennyi!

aláírás

Black Sushi

Történet:

Most elolvastam pár külföldi autó szlalom szabály könyvet, a lényeg:

- széria autóknál az utcai széria kivitel a lényeges és ezt kell figyelembe venni!!!!

- épített vagy átépített speciális versenyautóknál autóknál, pl. ha van bukócső ( itt sem  kötelező (csak ajánlott), de ha van csak FIA homológ 8853/98 lehet) akkor kötelező a 4 vagy 5 pontos biztonsági öv szintén FIA homológ 8853/98!

Ennyi!

2015-02-26 18:24:53
Pampalini

Pampalini

Csabi levele:

"Sziasztok

Béla kutakodott egy kicsit határon túl. Íme az eredmény:

"Tehát az MX-5 több európai országban szerepel a szlalom bajnokságokban.

Eltérőek a szabályzások. Nyilván német és angol nyelvterületről vettem mintát.

Érdemes lehet megvizsgálni a hátsó bukókeret beépítésének a lehetőségét. Kis böngészés után ezek 200-400 USD áron kaphatóak is.

http://www.ebay.com/bhp/mazda-mx5-roll-bar

http://www.ebay.com/___ASPEED-REAR-ROLL-BAR

-OEM-/251195510132

Lényeges, hogy hossz és oldalirányű erőt is átvigyen.

A teljes bukókeret (elöl) nem szükséges.

Hasonlóan járnak el a Honda S2000 esetén is.

Béla"

Ezek mennyire nagy beavatkozások? Vállalható a részetekről?

Köszönöm a válaszotokat!

ui: nyilván ez terjeszthető információ, minél szélesebb körben várom a véleményeteket!

Kösz: HCs"

aláírás

Black Sushi

2015-02-26 16:34:12
Ordune

Ordune

Komolyan mondjátok (írjátok), hogy az egész azért van, mert csíptük valakik szemét?!

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2015-02-26 15:28:33
Pampalini

Pampalini

Versenytársak, na ne személyeskedjünk már! Innocent

Különben még az MX5 mellett a Lotus csapat is csípi pár ember szemét!
Mindenki nyugodjon le, most küldtem be a pályázatomat az MNASZ-hoz, Jean Todt ajánlásával! Wink

2015 hivatalos F1 szlogenje:
Bernie says: "let open the roof!"

aláírás

Black Sushi

Történet:

Versenytársak, na ne személyeskedjünk már! Innocent

Különben még az MX5 mellett a Lotus csapat is csípi pár ember szemét!
Mindenki nyugodjon le, most küldtem be a pályázatomat az MNASZ-hoz, Jean Todt ajánlásával! Wink

2015-02-26 10:24:53
pke1977

pke1977

Posztok: 578
Velünk: 3738 napja

Látjátok, feleim, mik vogymuk? Mi lett a tavalyi MX5 lelkesedésből?

JAVASLATOM, hogy a "vérprofik ne sértődjenek tovább" Roli miatt: Jó pénzért mindenki az én autómmal indul (zárt tetővel, zárt sisakban, mosoly ellen), az lenne az igazi, fapados márkakupa! Ha még így is veszélyeztetnénk a nagyokat, akkor ugyanez hátramenetben...

Én idén nem terveztem indulni, de nézőnek, hullámozni szívesen megyek a menedzseremmel együtt.

2015-02-26 8:34:21
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja
cabriosdoki, 2015-02-25 18:15:04

Sziasztok! Sokáig nem írtam mert túl indulatos lett volna az írásom. Szerintem ha már egy miatarsunk nem fér be sisakkal akkor mindegy is tovább számolni. De talán nem is ez a dolog lényegi része. Akármi is lesz egységes álláspontot képviseljunk, ne alkudozzanak velünk mint a 4eves ovisokkal, verseny előtt másfél hónappal, mert ez kicsit komolytalan. Mi szeretünk autózni, eddig se okoztunk bajt, nem vagyunk tukkó elviselhetetlen brigád. Szerintem, ha lehet, minden maradjon úgy ahogy volt. Mert ha nem, félő hogy szép lassan de máshol keressük az örömautózás biztonságos körülményeit, es nem napi 3x2 percet autózunk buta és későn hozott szabályok közt.

Nem jól látod Doki, nem ez az MNASZ kompatibilis hozzáállás. Elmondom a helyeset:

- ha gyorsabb vagy mint én, nem indulhatsz

- ha boldogabban vigyorogsz, nem indulhatsz (de legalábbis húzd fel a tetőt, hogy ne lássuk)

- ha több barátod van és hangosan röhögtök a parkolóban, miközben hajszárítót kötözöl a társad autójára, nem indulhatsz

- ha egy 1.6 alappal lenyomod a vérprofikat, pláne nem indulhatsz

Szóval szerintem a magatartásunk a gáz, de abból meg anno nem lehetett megbukni vagy? :-)

Ui: egyébként a fentiekből is látszik, hogy minden a Bottasz gyerek miatt van! :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2015-02-25 22:48:18
Csaba

Csaba

Posztok: 194
Velünk: 3168 napja

Zárt autóban beférek sisakommal a fejemen:

1. Hunya (de van bukócsövem)
  2. Szroli (de van gyári bukócsövem)
  3. Matt (nincs bukócsövem de nagyon szertnék ha ez számít)
  4. Boogie84 ( nincs bukócső, amatőr vagyok! )
  5. GaborNA (de lesz bukócső)

Nem férek be zárt autómba sisakommal a fejemen:

1. Zed
  2. Kalap (Van gyári style bar-om ami zavarbaejtően bukócső kinézetű; és a pilincka tető azellen nem véd, akár 30, akár háromszázezer liter vizbűl veszi ki a zokszigént)
  3. Ordune (Mazdaspeed rollbar) - van keménytetőm is, de úgy sem férek el 
  4. Csaba 

Emlékeztetőül az eddig jelentkezettek névsora.

1. Cabriosdoki  - NC (széria+ széjjelreszelt NC)
  2. Dezsőke - NA FI / vagy széjjelreszelt dízel NB? :-)

Sisak nélkül is birizgál a tető, ha nagy a hajam :D

2015-02-25 19:40:12
Ordune

Ordune

Doki, szívemből beszélsz!

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2015-02-25 18:24:09
Pampalini

Pampalini

cabriosdoki, 2015-02-25 18:15:04

Sziasztok! Sokáig nem írtam mert túl indulatos lett volna az írásom. Szerintem ha már egy miatarsunk nem fér be sisakkal akkor mindegy is tovább számolni. De talán nem is ez a dolog lényegi része. Akármi is lesz egységes álláspontot képviseljunk, ne alkudozzanak velünk mint a 4eves ovisokkal, verseny előtt másfél hónappal, mert ez kicsit komolytalan. Mi szeretünk autózni, eddig se okoztunk bajt, nem vagyunk tukkó elviselhetetlen brigád. Szerintem, ha lehet, minden maradjon úgy ahogy volt. Mert ha nem, félő hogy szép lassan de máshol keressük az örömautózás biztonságos körülményeit, es nem napi 3x2 percet autózunk buta és későn hozott szabályok közt.

Egyetértek!

aláírás

Black Sushi

2015-02-25 18:15:04
cabriosdoki

cabriosdoki

Posztok: 392
Velünk: 3090 napja

2015-02-25 17:46:43
GáborNA

GáborNA

Posztok: 128
Velünk: 3152 napja
Hunya, 2015-02-25 16:21:42

GáborNA, 2015-02-24 18:29:27

Zárt autóban beférek sisakommal a fejemen:

1. Hunya (de van bukócsövem)
  2. Szroli (de van gyári bukócsövem)
  3. Matt (nincs bukócsövem de nagyon szertnék ha ez számít)
  4. Boogie84 ( nincs bukócső, amatőr vagyok! )
  5. GaborNA (de lesz bukócső)

Nem férek be zárt autómba sisakommal a fejemen:

1. Zed
  2. Kalap (Van gyári style bar-om ami zavarbaejtően bukócső kinézetű; és a pilincka tető azellen nem véd, akár 30, akár háromszázezer liter vizbűl veszi ki a zokszigént)
  3. Ordune (Mazdaspeed rollbar) - van keménytetőm is, de úgy sem férek el 

Emlékeztetőül az eddig jelentkezettek névsora.

1. Cabriosdoki  - NC (széria+ széjjelreszelt NC)
  2. Dezsőke - NA FI / vagy széjjelreszelt dízel NB? :-)
  3. Csaba - NB FL

És a fater? :-)

Persze a fater is befér! LaughingCool