Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2015-02-24 9:41:31
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4104 napja

Csabi még nem írt, amint van valami hír, posztolom.

2015-02-24 8:43:42
Kalap

Kalap

Posztok: 1610
Velünk: 5297 napja

Na? Na mi van? Maradunk? Ugye nem veszik el a játékunkat?

Én megóvok mindenkit mindenért minden futam után, ha az kell! smilesmile

aláírás

Fun is not a straight line

2015-02-23 20:51:56
Ordune

Ordune

Posztok: 7245
Velünk: 4533 napja

Mi ez a baromság? Kit és miért zavar ennyire, hogy szervezett keretek mözött, egy kicsit jól érezzük magunkat?

AZONNAL MONNYON LE MINDNEKI!

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2015-02-23 18:45:57
boogie84

boogie84

Posztok: 1327
Velünk: 3011 napja

Bízom benne, hogy nem hiába ruháztam be a TEIN futóműbe... Embarassed

2015-02-23 17:30:37
zed1

zed1

Igen, ez szerintem is teljesen jó lenne, kérdés, hogy mennyiben van beleszólása az mnasz-nek a rendezésbe. Attól félek, hogy eléggé sajnos. Majd Csabi válasza után reméljük minden kiderül.

2015-02-23 13:54:51
Kalap

Kalap

Posztok: 1610
Velünk: 5297 napja

Szerintem is az lehet a megoldás, ha a mi eredményeinket semmibe nem számolják bele, az MX5 kategória idejét kizárólag az MX5 kategóriában mérjük, igy nem kell a többieknek ggódni, hogy összetettben, világranglistában, bánomis én mibe beleszólunk... ez a mi kis szórakozásunk, és kész. smile

aláírás

Fun is not a straight line

2015-02-23 13:45:55
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Szerintem a bukócső lobbi lehet a háttérben! :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2015-02-23 13:24:57
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja
zed1, 2015-02-23 13:13:18

Írtam Csabinak hogy írásban is küldje el, mi pontosan a gond és akkor össze tudunk szedni válaszokat. Ha pedig nagyon megy a kötözködés, akkor B tervnek ott van az FRT vagy a saját szervezés.

Ha meg már dühöngő mód: egyébként meg nem értem ezt az egészet. Folyton azon megy a sírás, hogy itthon nincs autósport, erre a legalapabb versenyzési formát nem tudják biztosítani. Mi a rákért nincs itt SCCA solo vagy kismillió brit túra bajnokság? Hol kéne elkezdeni? Egy amatőr gokart idény többe van, mint a szlalom...

Mod: Amit meg még nem értek, hogy ki fog így lassan szlalomon indulni? Két-három éve a mezőny jó részét a suzuki-crv flotta adta, ők kikoptak (talán gazdasági okból vagy más miatt, fene tudja), komolyabb hobbysták frt-ben nyomják vagy illegálba. Ki fog így amatőrként indulni?

Amennyit én a teljesen laikus, amatőr, de autósport szertő szemeimmel látok, az az, hogy gyakorlatilag az egész hazai autósport haldoklik, ha az indulók meg a nézők számát nézem. Ezt nem tudom ki generálja, de elképzlehető, hogy az MNASZ érett meg egy alapos vérfrissítésre, vagy nem tudom. Érdekes volt a tavalyi évkönyvet olvasgatni, abban is többször kifakadnak a jelenlegi helyzet ellen, szóval valami biztos rothasztja ezt.

Azért az FRT bár nem ismerem nagyon de az tök más nem? Az nem szlalom, inkább gyorsasági szakágnak tekinthető.

2015-02-23 13:13:18
zed1

zed1

Írtam Csabinak hogy írásban is küldje el, mi pontosan a gond és akkor össze tudunk szedni válaszokat. Ha pedig nagyon megy a kötözködés, akkor B tervnek ott van az FRT vagy a saját szervezés.

Ha meg már dühöngő mód: egyébként meg nem értem ezt az egészet. Folyton azon megy a sírás, hogy itthon nincs autósport, erre a legalapabb versenyzési formát nem tudják biztosítani. Mi a rákért nincs itt SCCA solo vagy kismillió brit túra bajnokság? Hol kéne elkezdeni? Egy amatőr gokart idény többe van, mint a szlalom...

Mod: Amit meg még nem értek, hogy ki fog így lassan szlalomon indulni? Két-három éve a mezőny jó részét a suzuki-crv flotta adta, ők kikoptak (talán gazdasági okból vagy más miatt, fene tudja), komolyabb hobbysták frt-ben nyomják vagy illegálba. Ki fog így amatőrként indulni?

Történet:

2015-02-23 12:38:04
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

nagyjából ugyanezek az érvek jutottak nekem is eszembe. meg talán annyi, hogy ne szűkítsük le a sztorit mx5-re, hanem terjesszük ki az összes lenyitható tetejű ponyavatetős autóra. nem tudok róla (ami persze nem jelenti hogy ne lenne) olyan gyári kabróról, amiben lenne olyan gyári passzív borulásvédelem amiről itt az MNASZ hablatyol. Van az NC-ben, meg a TT-ben, meg minden modern kabrióban valami dizájnos cucc, de azt nem venném ide.

Ha meg az MNASZ bevállalja, hogy szumma az összes nyitott autót kizárja egy amatőr sorozatból akkor a szívük rajta. 

Én egyébként két dolgot érzek:

1. vagy unatkozó vén fószerek kötözködnek (lásd. egyszer szóltak a rövidgatyáért, pont mikor 32 fok volt Hertelenden)

2. ez a sztori teljesen másról szól és akkor tényleg mindegy mit mondunk. sajnos hallottam több embertől is hőbörgést amikor rajthoz álltunk, hogy ezek mit keresenk itt stb. remélem nem ezek lobbiznak a háttérben, pedig az olyan igazi magyaros virtus lenne.

Remélem pozitív megoldás fog születni, rohadt nagyot csalódnék az egész hazai autósportban ha ezt végig vinnék. 

Történet:

nagyjából ugyanezek az érvek jutottak nekem is eszembe. meg talán annyi, hogy ne szűkítsük le a sztorit mx5-re, hanem terjesszük ki az összes lenyitható tetejű ponyavatetős autóra. nem tudok róla (ami persze nem jelenti hogy ne lenne) olyan gyári kabróról, amiben lenne olyan gyári passzív borulásvédelem amiről itt az MNASZ hablatyol. Van az NC-ben, meg a TT-ben, meg minden modern kabrióban valami dizájnos cucc, de azt nem venném ide.

Ha meg az MNASZ bevállalja, hogy szumma az összes nyitott autót kizárja egy amatőr sorozatból akkor a szívük rajta. 

Én egyébként két dolgot érzek:

1. vagy unatkozó vén faszok kötözködnek (lásd. egyszer szóltak a rövidgatyáért, pont mikor 32 fok volt Heretelenden)

2. ez a sztori máról szól és akkor tényleg mindegy mit mondunk. sajnos hallottam több embertől is hőbörgést amikor rajthoz álltunk, hogy ezek mit keresenk itt stb.

2015-02-23 12:13:19
Hunya

Hunya

Ha az megoldás erre a "szakmai" problémára, akkor ne értékeljenek bennünket az összetettben.

Akkor kevesebb érdeket sértünk. :-)

Szarom le úgyis az abszolútot, magamtól is meg tudom mondani melyik autóval-pilótával vagyunk pariban.

2015-02-23 12:11:21
Hunya

Hunya

Ezek jutottak eszembe:

-          Minden európai országra engedélyezett típus mind a 3 széria (NA/NB/NC)

-          Érvényes forgalémi engedéllyel és rendszámmal rendelkeznek

-          A forgalmiban nincs korlátozva a vezető testmagassága / felső testének hossza, fejének magassága

-          A bukósisak miatt ugyan feljebb kerül a legmagasabb pont, de akkor meg akarjuk szabni, hogy hány cm magas lehet egy sofőr? Diszkriminálunk?

-          Az NC-kben van gyári bukókeret

-          Némely NB-ben és NA-ban is

-          Van-e olyan előírás, hogy milyen törési illetve borulási teszteket kell bírnia egy OSZAK-os autónak? Gondolom nincs, nem is lehet, megfoghatatlan a téma.

-          Elő lehetne ugyan írni, hogy minden autónak legyen teteje, de ez nem oldja meg a problémát. Ettől még ha borulsz ugyanúgy fájni fog. Trabi indulhat? Duroplast, kb annyit ér mint az MX puha tető…

-          Illetve ilyen esetben mondjuk egy műanyag héjas DE NEM csövezett autó indulhat? (Pl. Dicsa) Hol a logika ebben?

Szakmailag tekintve nem értem az aggályokat, ha tényleg életvédelemről van szó, akkor MINDEN autó legyen csövezve.

Ha biztosításról, akkor nem kérünk biztosítást, mindenkinek van úgyis sajátja.

Ha személyes érdekekről van szó, akkor meg tök mindegy mit mondunk.

De szívesen elbeszélgetnék azzal, aki ennyire támogatja magyarországon az autósportot.

2015-02-23 12:07:26

bandris11

Posztok: 259
Velünk: 3439 napja

Megértem, ha az abszolút biztonságra törekednek, de a kijelentésük kb annyit jelent, mintha megkérdöjeleznék a típus közúti engedélyezését világszerte.
Vagy valahol le van az írva, hogy MX-5-öt csak 170cm alatt vehetsz, vezethetsz, stb?

2015-02-23 11:40:47
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

Hegcsi felhívott és arról tájékoztatott, hogy az MNASZ-nél páran kikezdték az MX5 kategóriát és kérdésessé vált a kategória indítása. Frown

Abban kötöttek bele, hogy az MX5-ben nincs megfelelő védelem, biztonság (pl. borulás esetén)! Tavaly látták, hogy pár embernek a bukósisakos feje túllóg a bukókereten (főleg ha nincs is bukókeret). Nem akarom elviccelni, de lenne pár kérdésem az MNASZ felé, hogy például mit is jelent az amatőr szó? Yell

Csabi kéri, hogy küldjünk pár jó indokot esetleg leírást az MX5 biztonságával kapcsolatban, hogy tudjon mivel érvelni az okosok felé!

aláírás

Black Sushi

2015-02-23 10:55:54
Hunya

Hunya

Megnézegettem a naptárat, nem ütközik sem a nyaralással, sem a májusi európa túrával. :-)

Kamilla szülinapjával viszont igen, de az a futam még kérdőjeles. Aug 1.

Szóval jó lesz ez!!! :-)