Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2014-11-19 20:09:54
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3502 napja

Végre egy kis unatkozás, ezért összeállítottam egy sorrendet az egy lóerőre (a lóerő becsült érték a dicsekedések alapján) jutó pontokról a részt vett versenyekkel súlyozva! Laughing

0. Szroli (0,061) Hungaroringet nem számoltam bele
1. Myair (0,037)
2. Hunya (0,032)
3. Kalap (0,029)
4. David85 (0,027)
5. +Gabor (0,027)
6. Matt (0,027)
7. Gleris (0,026)
8. NaGabor (0,025)
9. Dr. Csobai (0,017)
10. Zed (0,016)
11. Dezsoeke (0,013)
12. Doki (0,013)
13. Kacsa (0,011)
14. Ordune (0,009)
15. Pke (0,008)
16. Stampf (0,008)

aláírás

Black Sushi

Történet:

Végre egy kis unatkozás, ezért összeállítottam egy sorrendet az egy lóerőre (a lóerő becsült érték a dicsekedések alapján) jutó pontokról a részt vett versenyekkel súlyozva! Laughing

1. Szroli (0,064)
2. Myair (0,037)
3. Hunya (0,032)
4. Kalap (0,029)
5. David85 (0,027)
6. +Gabor (0,027)
7. Matt (0,027)
8. Gleris (0,026)
9. NaGabor (0,025)
10. Dr. Csobai (0,017)
11. Zed (0,016)
12. Dezsoeke (0,013)
13. Doki (0,013)
14. Kacsa (0,011)
15. Ordune (0,009)
16. Pke (0,008)
17. Stampf (0,008)

1. Szroli (0,061) Hungaroringet nem számoltam bele
2. Myair (0,037)
3. Hunya (0,032)
4. Kalap (0,029)
5. David85 (0,027)
6. +Gabor (0,027)
7. Matt (0,027)
8. Gleris (0,026)
9. NaGabor (0,025)
10. Dr. Csobai (0,017)
11. Zed (0,016)
12. Dezsoeke (0,013)
13. Doki (0,013)
14. Kacsa (0,011)
15. Ordune (0,009)
16. Pke (0,008)
17. Stampf (0,008)

2014-11-19 10:13:23
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4100 napja
Gleris, 2014-11-18 22:47:48

Egyébként most nézegettem a szabályzatot, az S csoport előírásai közt ott van, hogy a következő szezonban már nem lehet E-jeles versenygumit használni, csak utcait, továbbá ha az autó bukócsővel rendelkezik, csak versenyülés és minimum 4 pontos öv elfogadott. Ha jól értelmezem.

Igen, ez benne van, kérdés, hogy így lesz-e. Most azért a 90% valami semi slick-en megy. Kérdés, hogy szeparálják a dolgokat, mert pl. egy rsr az mi lesz szériában vagy egy pilot sport vagy dunlop hasonló gumijai? Régebben túrában ha jól rémlik egy fajta slick-et engedtek és így oldották meg a dolgot.

2014-11-19 10:08:00
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja
Gleris, 2014-11-18 22:47:48

Egyébként most nézegettem a szabályzatot, az S csoport előírásai közt ott van, hogy a következő szezonban már nem lehet E-jeles versenygumit használni, csak utcait, továbbá ha az autó bukócsővel rendelkezik, csak versenyülés és minimum 4 pontos öv elfogadott. Ha jól értelmezem.

Ezt néztem én is, szerintem ez jó dolog, bár nem nagyon rémlik most hirtelen senki, aki széria kategóriában versenygumival ment volna, szóval ezzel nem leszünk előrébb. Utcai sport gumik között meg bazi nagy különbségek lehetnek. Egy R888 össze sem hasonlítható egy Re002A-val. Mindegy gumiból a legjobbat kell venni amit a pénztárca elbír, mert az mindennél többet számít.

2014-11-19 3:39:48
Ordune

Ordune

Posztok: 7242
Velünk: 4530 napja

Szerintem Roli mellett én vagyok a másik élő példa arra (igaz a másik irányban), hogy motorerő nem annyit számít, pont ezért én is az 1 szintű MX5 kategóriára szavazok.

Azért remélem jövő tavaszig sikerül valamit javítani a fékerő eloszlásomon elöl és talán egy új gumi sem fog ártani. smile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

Történet:

Szerintem Roli mellett én vagyok a másik élő példa arra (igaz a másik irányban), hogy nagyon nem a motorerő számít, pont ezért én is az 1 szintű MX5 kategóriára szavazok.

Azért remélem jövő tavaszig sikerül valamit javítani a fékerő eloszlásomon elöl és talán egy új gumi sem fog ártani. :)

2014-11-18 22:47:48
Gleris

Gleris

Posztok: 196
Velünk: 2979 napja

A következő szezonban amennyire időm engedi én is tervezem a részvételt. Nagyon jó kis kikapcsolódás, remélem jövőre mégtöbben kedvet kaptok! smile

Nekem tetszett ez az MX-5 kategória kialakítás, személy szerint ezért merészkedtem el először a versenyre, hogy nem profi versenygépek közt kell megméretni magam. Azt viszont mindenképp beletenném a szabályzatba, hogy ha a jármű megfelel egyéb kategóriának is, akkor legyen értékelve ott is. 

aláírás

Gonda Gellért

2014-11-18 21:45:59
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4100 napja
Hunya, 2014-11-18 13:27:52

Nem az lett volna a lényege, hogy mindenkit a saját osztályában értékelnek ( túra, S3, stb.) és EZEN FELÜL az mx-5-ben

Szóval:

- mindenki benevez oda, ahová szabályzat alapján esik, ott vagy kap kupát vagy nem

- e mellett Zed Mester vezeti a kis táblázatot, és a saját honlapunkon úgy kategorizáljuk ahogy akarjuk

Ha jól rémlik a katalizátoros kavarás miatt volt, hogy nem leszünk sehol máshol értékelve, az esetleges problémákat (gyak. óvások) elkerülendő. Erre néha voltunk értékelve, néha nem, amit nem értek.Undecided

A gond az, hogy egy sima kirohadt kipuff (vagy stabi vagy ülés módosítást, stb.) miatt túrában menne a mezőny kétharmada ,mert szériában azért lehet olyan, hogy agresszív apuka szól a kisfia érdekében, még ha nem is jellemző. Pont ezért is vetettem fel anno a saját kategóriát, mert elegem volt abból, hogy Dicsáékkal kellett együtt mennem, ha éppen nem volt elég autó a HH-ban és ott nem mindig volt meg versenyeken a létszám. Ráadásul jövőre Andrejék is váltanak az Opelről, szóval kérdéses lesz-e elég induló egyáltalán ott, ráadásul olyan akikkel érdemben lehetne versenyezni, mert a BMW-s srácok gyorsabbak jóval.

A kérdés tehát az, hogy megér-e nekünk 5.000Ft-ot, hogy saját kategóriá(i)nk legyen(ek) és saját kupasorozatunk vagy csak versenyeken menjünk. Ráadásul ha nevezünk S/T akármibe is oszak-ra, akkor ugyanúgy ki kell fizetni az 5000Ft-ot, de nem tudom, hogy lenne-e nekem kedvem azért eljárni szórakozni, hogy ahelyett, hogy egy-két mp-en belül legyek mondjuk Dezsőkétől vagy +G-től, helyette 40-et kapjak HH-ban a BMW-ktől. 

Amit szvsz módosítani kéne, hogy egyszeri indulónak ne kelljen oszakra neveznie és értékelésre kerülhessen az s/t kategóriában is, aki kéri. (Bár ez utóbbi most sincs és nem hiszem, hogy engednék.)

Történet:

Hunya, 2014-11-18 13:27:52

Nem az lett volna a lényege, hogy mindenkit a saját osztályában értékelnek ( túra, S3, stb.) és EZEN FELÜL az mx-5-ben

Szóval:

- mindenki benevez oda, ahová szabályzat alapján esik, ott vagy kap kupát vagy nem

- e mellett Zed Mester vezeti a kis táblázatot, és a saját honlapunkon úgy kategorizáljuk ahogy akarjuk

Ha jól rémlik a katalizátoros kavarás miatt volt, hogy nem leszünk sehol máshol értékelve, az esetleges problémákat (gyak. óvások) elkerülendő. Erre néha voltunk értékelve, néha nem, amit nem értek.Undecided

A gond az, hogy egy sima kirohadt kipuff (vagy stabi vagy ülés módosítást, stb.) miatt túrában menne a mezőny kétharmada ,mert szériában azért lehet olyan, hogy agresszív apuka szól a kisfia érdekében, még ha nem is jellemző. Pont ezért is vetettem fel anno a saját kategóriát, mert elegem volt abból, hogy Dicsáékkal kellett együtt mennem, ha éppen nem volt elég autó a HH-ban és ott nem mindig volt meg versenyeken a létszám. Ráadásul jövőre Andrejék is váltanak az Opelről, szóval kérdéses lesz-e elég induló egyáltalán ott, ráadásul olyan akikkel érdemben lehetne versenyezni, mert a BMW-s srácok gyorsabbak jóval.

A kérdés tehát az, hogy megér-e nekünk 5.000Ft-ot, hogy saját kategóriá(i)nk legyen(ek) és saját kupasorozatunk vagy csak versenyeken menjünk. Ráadásul ha nevezünk S/T akármibe is oszak-ra, akkor ugyanúgy ki kell fizetni az 5000Ft-ot, de nem tudom, hogy lenne-e nekem kedvem azért eljárni szórakozni, hogy ahelyett, hogy egy-két mp-en belül legyek mondjuk Dezsőkétől vagy +G-től, helyette 40-et kapjak HH-ban a BMW-ktől.

2014-11-18 19:55:46
Pampalini

Pampalini

pke1977, 2014-11-18 18:41:52

Hogy van az, hogy csak Matt van benne az abszolútban, Roli és Hunya nincs? Ők nem neveztek az OSZAK évre?

Amúgy én bármit támogatok jövőre, túl vagyok egy egész napos intenzív tréningen Zsámbékon. Ott sok volt a szlalom :-)

Minden versenyen az abszolút értékelésben az első 15 helyezet kap pontokat. Az év során Matt (6 pont), Gleris (2 pont) és Hunya (1 pont) kaptak csak pontot, mivel nekik volt ilyen helyezésük.

aláírás

Black Sushi

2014-11-18 18:41:52
pke1977

pke1977

Posztok: 578
Velünk: 3735 napja

Hogy van az, hogy csak Matt van benne az abszolútban, Roli és Hunya nincs? Ők nem neveztek az OSZAK évre?

Amúgy én bármit támogatok jövőre, túl vagyok egy egész napos intenzív tréningen Zsámbékon. Ott sok volt a szlalom :-)

Történet:

HJogy van az, hogy csak Matt van benne az abszolútban, Roli és Hunya nincs? Ők nem neveztek az OSZAK évre?

Amúgy én bármit támogatok jövőre :-)

2014-11-18 15:00:52
Pampalini

Pampalini

Hunya teljesen igazad van, egyetértek veled! Amerikából nézve minden olyan egyszerűnek tűnik, mi? Laughing

Szerintem a +5000 Ft az éves OSZAK értékelésre kellett befizetni.

aláírás

Black Sushi

Történet:

Hunya teljesen igazad van, egyetértek veled! Amerikából nézve minden olyan egyszerűnek tűnik, mi? Laughing

2014-11-18 13:27:52
Hunya

Hunya

Posztok: 5313
Velünk: 4966 napja

Én is szeretnék jövőre is indulni, hacsak nem szervezünk valamit magunknak külön.

Azt viszont full nem értem, hogy miért is fizettünk +5.000 Ft-ot az MX-5 csoportért?

Nem az lett volna a lényege, hogy mindenkit a saját osztályában értékelnek ( túra, S3, stb.) és EZEN FELÜL az mx-5-ben?

Kereszt G és Dávid anno pont ezért fizette be az 5.000-et...

Nekem ez nem tiszta, de mivel Zed úgyis vezeti a pontokat, értékeljük magunkat külön!

Szóval:

Előnye:

- nincs az 5 (vagy 4) autós szabály

- azokkal a versenyekkel ahol valaki nem tudott indulni úgy számolunk ahogy akarunk

- azokat rakjuk egy csoportba akik kb. egyforma erősek (pl. Roli a szívóval is a turbók között indul...) :-)

- az eredményeket így is úgy is össze tudjuk hasonlítani az abszolút ranglista alapján

- Ha valaki meg kupa-fan, akkor veszünk magunknak, és év végén egy közös vacsin kiosztjuk.

Hátrány:

- kevesebb kupát kapunk

- van aki beszívhatja a csoportjával (pl. túra, de ez engem mondjuk nem annyira érdekel)

Idei szezon alapján mindenki látja kb. hol van autóilag meg sofőrileg, tudja kivel versenyez. Legyen az a cél jövőre, hogy mindenki próbálja meg legyőzni azt, aki idén kicsit gyorsabb volt nála. Ezt meg megoldjuk a házon belüli kategorizálással.

aláírás May the Fairy be with You!
2014-11-18 13:07:31
xperience5

xperience5

Posztok: 345
Velünk: 3476 napja
szroli, 2014-11-18 12:16:41

xperience5, 2014-11-18 12:06:35

Én szeretnék jövőre több alkalommal részt venni, persze nagyon naptárfüggő, hogy mennyire valósulhat meg. Az én véleményem, hogy ne szedjük szét és ne szüntessük meg a kategóriát, többet ér a buli meg a hangulat. Igaz, hogy csak egyszer voltam, de nekem nagyon tetszett, hogy inkább az "érezzük jól magunkat" dominál. Ja és a sperr miatt be se férnék a széria kategóriába :D

Ha jól értelmeztem a Sperr, az lehet csak gyárinak kell lennie. Ráadásul a mazdánál széria is szokott lenni. Különben sem mondja meg senki sem ránézésre, hogy sperres e vagy sem, van aki már benézte! Wink

Na igen, de '93-ban sajna még csak viszkós volt gyárilag, torsen nem. Most nincs előttem a szabályzat, de úgy rémlik, hogy semmilyen módosítás nem megengedett a diffiben. Aztán ha nézik, ha nem, így már rossz szájízzel hordanám haza a serlegeget :D :D

aláírás

NA 1993

2014-11-18 12:47:33
Pampalini

Pampalini

Szerintem legyen egy MX5 kategória ezzel a ponttal kiegészítve:

• Lehessen más kategóriába is nevezni. Pl. ha valakinek van más kategóriának megfelelő autója, akkor nevezhessen S/T osztályokba. Jelenleg ez nem megengedett és nem biztos, hogy engedik. Ez azoknak lenne jó, akik széria 1.6-ossal vitézkednekLaughing

KELL, HOGY ENGEDJÉK!

aláírás

Black Sushi

Történet:

Szerintem legyen egy MX5 kategória ezzel a ponttal kiegészítve:

• Lehessen más kategóriába is nevezni. Pl. ha valakinek van más kategóriának megfelelő autója, akkor nevezhessen S/T osztályokba. Jelenleg ez nem megengedett és nem biztos, hogy engedik. Ez azoknak lenne jó, akik széria 1.6-ossal vitézkednekLaughing
2014-11-18 12:43:26
cabriosdoki

cabriosdoki

Posztok: 392
Velünk: 3087 napja

Sziasztok!

Én in indulok, ha minden igaz 2.0 szívóval.

El kell dönteni mi a lényeg, mi a fő szempont.

Szerintem a közös élmény a buli a miata érzés a lényeg, ne aprózodjunk fel. Úgyis tudjuk ki hogy vezet..Laughing

2014-11-18 12:16:41
Pampalini

Pampalini

xperience5, 2014-11-18 12:06:35

Én szeretnék jövőre több alkalommal részt venni, persze nagyon naptárfüggő, hogy mennyire valósulhat meg. Az én véleményem, hogy ne szedjük szét és ne szüntessük meg a kategóriát, többet ér a buli meg a hangulat. Igaz, hogy csak egyszer voltam, de nekem nagyon tetszett, hogy inkább az "érezzük jól magunkat" dominál. Ja és a sperr miatt be se férnék a széria kategóriába :D

Ha jól értelmeztem a Sperr, az lehet csak gyárinak kell lennie. Ráadásul a mazdánál széria is szokott lenni. Különben sem mondja meg senki sem ránézésre, hogy sperres e vagy sem, van aki már benézte! Wink

aláírás

Black Sushi

2014-11-18 12:10:45
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5113 napja
szroli, 2014-11-18 11:54:34

Matyi, a mostani szabályoknak megfelelően ti csak a Túra kategóriában tudnátok indulni S4-ben nem. Az meg ha jól emlékszem a Dicsa Tibi kategóriája lenne a cm3 miatt.

Uhh valóban, meg a bömösöké. Oda mi nagyon kevesek vagyunk.