Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata    |   << vissza

Országos Amatőr Szlalom Kupa - Class Miata

2014-11-18 12:06:35
xperience5

xperience5

Posztok: 345
Velünk: 3479 napja

Én szeretnék jövőre több alkalommal részt venni, persze nagyon naptárfüggő, hogy mennyire valósulhat meg. Az én véleményem, hogy ne szedjük szét és ne szüntessük meg a kategóriát, többet ér a buli meg a hangulat. Igaz, hogy csak egyszer voltam, de nekem nagyon tetszett, hogy inkább az "érezzük jól magunkat" dominál. Ja és a sperr miatt be se férnék a széria kategóriába :D

aláírás

NA 1993

2014-11-18 11:54:34
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3506 napja

Matyi, a mostani szabályoknak megfelelően ti csak a Túra kategóriában tudnátok indulni S4-ben nem. Az meg ha jól emlékszem a Dicsa Tibi kategóriája lenne a cm3 miatt.

aláírás

Black Sushi

2014-11-18 11:49:22
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5116 napja

Én is ezt mondtam, hogyha nagyon gáznak érzik sokan (amúgy teljes joggal) az autók közötti jelentős erőkülönbséget akkor, lehet érdemes elgondolkodni, hogy lemondjunk az mx-5 kategóriáról. Menjen mindenki ott ahova köbcenti, feltöltés stb. alapján besorolható, aztán egymás között úgyis tudunk rivalizálni. Ezzel persze saját magunknak is feladnánk a leckét, mert pl. 1.8 + kompival mehetnék az S4-be Elisek, Imprezák, meg ki tudja mik közé, plusz kategórián belül is alig van pár induló, szóval nem lenne ugyanilyen izgi.

Egy márkacsoporton belülk szétszedni, hogy feltöltős vagy szívó az szerintem egyrészt vicces, másrészt mi van, ha valaki előáll a semmiből egy 200 lovas ITB-s miatával, vagy 300 lovas turbóssal. Ugyanolyan esélytelen lenne ellenük mindenki, hiába van szétszedve.

Én szeretnék versenyezni jövőre is. 

Történet:

Én is ezt mondta, hogyha nagyon gáznak érzik sokan (amúgy teljes joggal) az autók közötti jelentős erőkülönbséget akkor, lehet érdemes elgondolkodni, hogy lemondjunk az mx-5 kategóriáról. Menjen mindenki ott ahova köbcenti, feltöltés stb. alapján besorolható, aztán egymás között úgyis tudunk rivalizálni. 

Egy márkacsoporton belülk szétszedni, hogy feltöltős vagy szívó az szerintem egyrészt vicces, másrészt mi van, ha valaki előáll a semmiből egy 200 lovas ITB-s miatával, vagy 300 lovas turbóssal. Ugyanolyan esélytelen lenne ellenük mindenki, hiába van szétszedve.

Én szeretnék versenyezni jövőre is. 

2014-11-18 11:37:23
Pampalini

Pampalini

Én egyre jobban gondolkodom azon, hogy esetleg hagyom a kocsimat így ahogy van és akkor beférek 2015-ben az S3 (1400-1600cm3 széria autó) kategóriába. Számomra ez lenne a legköltséghatékonyabb megoldás! Izgalom lenne ott is mert a Honda CRX-esek elég jól nyomják!

Kicsit tartok tőle, hogy két Mx5 kategóriához kevés lenne az állandó nevező.

aláírás

Black Sushi

2014-11-18 11:11:18
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4103 napja

Azt hiszem a bajnokság végeztével itt az ideje elkezdeni összegyűjteni, hogy jövőre milyen szabálymódosításokat szeretnénk és hogy kik indulnának.

Javasolt szabálymódosítások jövőre:

• Legyen két kategória (pl. szívó - nem szívó vagy pro - hobby eddigi eredmények alapján, stb.). Ehhez a kategóriákban legalább öt fő kell, akik azért jórészt ott is lennének a versenyeken. Ami gond lehet, hogy versenyeken minket csak akkor díjaznak, ha megvan az öt induló (oszakban természetesen járnak a pontok, ha megvan kategóriánként az öt fő a versenyen, ha nincs). Ergo lehetne úgy, hogy ha megvan a versenyen az öt-öt induló, akkor van külön kupázás, ha nincs, akkor egyben van a versenyen a díjazás.
  • Lehessen más kategóriába is nevezni. Pl. ha valakinek van más kategóriának megfelelő autója, akkor nevezhessen S/T osztályokba. Jelenleg ez nem megengedett és nem biztos, hogy engedik. Ez azoknak lenne jó, akik széria 1.6-ossal vitézkednek.
  • Lehessen csak egy versenyre nevezni, hogy ne kelljen oszak nevezést fizetni annak, aki csak ki akarná próbálni a szlalomozást.

2015-ös szezonban indulna

• Zed

Történet:

Azt hiszem a bajnokság végeztével itt az ideje elkezdeni összegyűjteni, hogy jövőre milyen szabálymódosításokat szeretnénk és hogy kik indulnának.

Javasolt szabálymódosítások jövőre:

• Legyen két kategória (pl. szívó - nem szívó vagy pro - hobby eddigi eredmények alapján, stb.). Ehhez a kategóriákban legalább öt fő kell, akik azért jórészt ott is lennének a versenyeken. Ami gond lehet, hogy versenyeken minket csak akkor díjaznak, ha megvan az öt induló (oszakban természetesen járnak a pontok, ha megvan kategóriánként az öt fő a versenyen, ha nincs). Ergo lehetne úgy, hogy ha megvan a versenyen az öt-öt induló, akkor van külön kupázás, ha nincs, akkor egyben van a versenyen a díjazás.
  • Lehessen más kategóriába is nevezni. Pl. ha valakinek van más kategóriának megfelelő autója, akkor nevezhessen S/T osztályokba. Jelenleg ez nem megengedett és nem biztos, hogy engedik. Ez azoknak lenne jó, akik széria 1.6-ossal vitézkednek.
  • Lehessen csak egy versenyre nevezni, hogy ne kelljen oszak nevezést fizetni annak, aki csak ki akarná próbálni a szlalomozást.

2015-ös szezonban indulna

• Zed
2014-11-17 18:20:34
Pampalini

Pampalini

Hunya, 2014-11-17 16:51:00

szroli, 2014-11-17 16:33:59

Itt van a pontáblázat! Szerintem hibás, mert én vagyok az első helyen, de Zed jelezni fogja a Csabi felé!

------------------------------------------------------------

Már én is jeleztem Csabinak!

Az átutalással együtt küldted a reklamációt? :-)

Csabi most írta, hogy a táblázatkezelőben nem a helyezéseket nézik hanem a pont összegeket, mivel nekem több 6pontom van mint neked ezért én vagyok az első helyen! De ne idegeskedj Tesó, valahogy elintézem, hogy te légy az első! Wink

Ráadásul már rendeltem 100 db. S2ROLI feliratos baseball sapkát. Nem akarom kidobni ezeket!

aláírás

Black Sushi

Történet:

Itt van a pontáblázat! Szerintem hibás, mert én vagyok az első helyen, de Zed jelezni fogja a Csabi felé!

Csabi most írta, hogy a táblázatkezelőben nem a helyezéseket nézik hanem a pont összegeket, mível nekem több 6pontom van mint neked ezért én vagyok az első helyen! De ne idegeskedj Tesó, valahogy elintézem, hogy te légy az első! Wink

Csabi most írta, hogy a táblázatkezelőben nem a helyezéseket nézik hanem a pont összegeket, mível nekem több 6pontom van mint neked ezért én vagyok az első helyen! De ne idegeskedj Tesó, valahogy elintézem, hogy te légy az első! Wink

Ráadásul már rendeltem 100 db. SZROLI 2 felíratos baseball sapkát. Nem akarom kidobni ezeket!

2014-11-17 16:51:59
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

Somkitty úr a 21. helyen végzett abszolútban!

Jövőre cél a top 15? :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2014-11-17 16:51:00
Hunya

Hunya

Posztok: 5314
Velünk: 4970 napja

aláírás May the Fairy be with You!
2014-11-17 16:33:59
Pampalini

Pampalini

aláírás

Black Sushi

Történet:

2014-11-17 15:50:24
Pampalini

Pampalini

Eredmények az Oszak honlapon.

aláírás

Black Sushi

Történet:

Eredmények az Oszak honlapon.

2014-11-16 14:07:05
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9093
Velünk: 5491 napja

Én vagyok a béna, Matt videójára írtam csak elfelejtettem idézni a postját. A stroker jó lehet csakhát irdatlan drága.

aláírás DrasticPlastic Driver
2014-11-16 13:19:24
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 3356 napja
Gyéé, 2014-11-16 12:00:53

Azt nem csodálom hogy előny itt a feltöltés mert kétezernéhányszázr is gyorsítasz ott meg a te kocsidnak szerintem dupla a tolóereje egy szívóhoz képest. És mégis gondolkozol hogy szívóra válts?

Ezt nem tudom, hogy nekem irtad-e, ha igen en zokszo nelkul cserelnem barmikor a 2L-es FM stroker kittes ITB-s NB-re a kocsimat barmikor barmilyen feltoltes helyett, barhogy oszinte legyek a rotrex, most engem is vonz smile . Az a 222LE odaver azert szivoban....

Lehet 2ezer valahanyszaznal a feltoltos erosebb ezt alaitom,de 4200-tol 8200-ig nagyot lep a szivo a rovid hatos valtoval pillanatok alatt a tartomanyban van a motor, sztem egy ugyes pilotanak nem gond annyira, hogy alul "relative gyengebb" egy FI autohoz kepest.

2014-11-16 18:37:36
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4103 napja

Kedvesnek hála az utolsó futamon egyedi díszítéssel indultunk:

Laughing

Történet:

Kevesnek hála az utolsó futamon egyedi díszítéssel indultunk:

Laughing

2014-11-16 12:00:53
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9093
Velünk: 5491 napja

Úgy látom majdnem jól jö ki a dolog és kettesben végig lehet menni csak egy hely van ahol durván leszabályzásig forog. Azt nem csodálom hogy előny itt a feltöltés mert kétezernéhányszázr is gyorsítasz ott meg a te kocsidnak szerintem dupla a tolóereje egy szívóhoz képest. És mégis gondolkozol hogy szívóra válts?

aláírás DrasticPlastic Driver
2014-11-16 11:00:50
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 3356 napja

Eloszor is grat minden resztvevonek(szervezoknek) jo latni, hogy ilyen rendezveny is van otthon, szivesen reszt vettem volna en is 1-2-on. @Roli motorero miatt ne aggodj jovore, karacsonyig elkeszul a rotrex szörny smile ...